Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Receptek
Register Stats Members List Today's Posts

Receptek Kedvenc receptjeid, beszámolók a bajnokságokról, miért égett oda, kinek van meg stb. :)

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #121  
Old 01-21-2007, 00:39
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Zselés baracktorta

Szóval erről azt kell tudni, hogy mikor exem 21 lett ezzel kedveskedtem neki, életem első tortája volt, s ennek ellenére nem baltáztam el nagyon, sőt... kritikus szemléletem van azzal kapcsolatban amit készítek, de erre azt mondtam magamban, h finom. Szvsz ha nem tudtam elcsesszinteni nagyon, akkor bátran ajánlom mindenkinek, senki sem hal majd meg tőle

Hozzá:
4 dl tejszín
8dl ivójoghurt(asse árt, ha barackos..)
15 - 20 dkg cukor

Ezeket össze kell turmixolni..

1 zacsi étkezési zselatin
1 zacsi tortazselé
1 üveg gyümibefőtt
1 zacsi ht keksz (250 grammos)
20dkg margarin

Alapnak össze kell keverni a daráltkekszet, meg a margarint, jó alaposan.
A zselatint 1.5 dl vízben forrás után 1 percig kavargatni.
Az összeturmixolt részbe beledobálni pár gyömidarabot, bele a zselatint, s mehet az alapra.
Aztán az egészet hűtőbe, mikor már rugózása van kivenni, s mehet rá a zselé.
A zselét ugyanúgy 1.5 dl vízben kifőzögetni, kavargatni, s mehet a tetejére, s pár gyümidarabbal megint megspékelni.

Nem bonyolult, nem hosszú idő, de egész finom...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #122  
Old 01-21-2007, 00:47
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Pizzatészta...

Tapasztaltam, hogy az emberek szívesebben vesznek holmi bolti förmedvényeket, pedig egy pizzatésztát összedobni igazán semmiség.
Ez 6 - 8 alapra elég, én tanácsolom, hogy ennyit csináljon vki, mert le lehet a gombócokat fagyasztani, s utánna teljesen jók, viszont 1 dbért nem mindig érdemes nekiállni az egésznek.

Szal... 1 l tej, 1/2 élesztő, fél evőkanál cukor, 1 evőkanál só, 1.5 kg liszt, löttyintés olaj.

Ennyi, ezekből egy nagy guga, amit addig gyömöszölsz, míg kellően el nem keveredik benne minden, célszerű egy lisztes nyújtódeszkán csinálni. Aztán szétválasztani ökölnyi kisgugákra, gombócokat csinálni, ami kell kinyújtani, a többi be a fagyasztóba.

Mivel nekem semmim sem volt régen egy lefordított tálcán csináltam, s cimkétlenített borosüveggel nyújtottam...

Veszel rá olyan feltétet, amit akarsz, s tokkal vonóval 1 pizzát kihozol nagyonmax 450 forintból. Míg ha rendelsz kb 2k...
Reply With Quote
  #123  
Old 01-21-2007, 09:24
Zsáni's Avatar
Zsáni Zsáni is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,389
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
Pffff
Pedig fokhagymakrém leves nyammi
fokhagyma szósz hmmmm ))
fokhagymás joghurtal leöntött sali wáááá

Éhes lettem
egyetértünk
__________________
Az élet szar
De szarból is lehet várat építeni
Reply With Quote
  #124  
Old 01-21-2007, 10:57
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Elzászi almatorta

Nah, mégegy, abból az időből, amikor már nem az első tortámat csináltam. Ez kicsit komolyabb, de sokkal kevesebbszer is eszik ilyet a nagyérdemű.

Hozzá:
1 vanília rúd
5 tojás sárgája
10 dkg kristálycukor
4dkg keményítő (én a haast ajánlom, a többi vacak, dr oetker pl csomósodik, s gusztustalan, nah mind1)

A tejet a vaníliával forrásig kell melegíteni. Tojássárgája + cukor + keményítőt felkeverni. Majd a tojásost a tejesbe önteni, s vízfürdő felett besűríteni. Bár a keményítőtől már úgyis elég sűrű, de így kis szirupos vmi képződik.

Tészta:
25 dkg liszt
5 dkg cukor
pici só
17.5 dkg vaj
1 tojás
1 - 2 evőkanál víz

Ezt összegyurmázni, kinyújtani, 20 - 25 percig sütni, és már faxa is a tészta.
Rá a besűrített zsirupot, tetejére meg almadarabok díszítésnek. Aki tud almából különböző díszítéseket csinálni, vagy van hozzá felszerelése, az nagyon gusztán meg tudja csinálni, de szimpla szeletek is jól mutatnak a tetején. Kis fahéjjal meg lehet még szórni az összhatás kedvéért.
Jóétvágyat!
Reply With Quote
  #125  
Old 01-27-2007, 12:51
Rózsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default Almás- kókuszos.....

Hamár alma, legyen mégtöbb fini recept belőle! Ehhez a sütihez ideális a már-már fonnyadásnak indult készlet is!

Mi legyen otthon, ha el szeretnéd készíteni:
- 15dkg margarin
- 18dkg kristálycukor
- 3 tojás
- 12dkg kókuszreszelék
- 16dkg liszt
- fél csomag sütőpor
- 1dl tej
- 2-3 alma
- vaj a forma kikenéséhez, zsemlemorzsa, fahéj

Ha mindez fellelhető, vagy beszerezted, egyenes út vezet a sikerhez.
Így készítsd el:
1. hámozd meg az almákat, vágd egyforma darabkákra, szórjál rá kis fahéjat
2. keverd össze a puha margarint a cukorral
3. a tojásokat egyenként hozzáadva dolgozd el
4. kis tálban keverd össze a lisztet, sütőport, kókuszreszeléket, majd add hozzá a margarinos masszához, közben a tejet is add hozzá
5. az összedarabolt almát add a masszához óvatosan, és fakanállal keverd bele
5. vajazz ki egy tepsit , majd szórd meg zsemlemorzsával, öntsd bele a keveréket
6. előmelegített sütőben kb 35 percig süssed!

Extrafinom lesz: ha a massza tetejét megszórod kristálycukorral. Mire megsűl, a cukor megolvad, és vékony, ropogós réteget képez a tészta tetején.

Jóétvágyat!
Reply With Quote
  #126  
Old 02-01-2007, 18:06
Mona's Avatar
Mona Mona is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: -
Posts: 618
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arrakis View Post
Tapasztaltam, hogy az emberek szívesebben vesznek holmi bolti förmedvényeket, pedig egy pizzatésztát összedobni igazán semmiség.
Ez 6 - 8 alapra elég, én tanácsolom, hogy ennyit csináljon vki, mert le lehet a gombócokat fagyasztani, s utánna teljesen jók, viszont 1 dbért nem mindig érdemes nekiállni az egésznek.

Szal... 1 l tej, 1/2 élesztő, fél evőkanál cukor, 1 evőkanál só, 1.5 kg liszt, löttyintés olaj.

Ennyi, ezekből egy nagy guga, amit addig gyömöszölsz, míg kellően el nem keveredik benne minden, célszerű egy lisztes nyújtódeszkán csinálni. Aztán szétválasztani ökölnyi kisgugákra, gombócokat csinálni, ami kell kinyújtani, a többi be a fagyasztóba.

Mivel nekem semmim sem volt régen egy lefordított tálcán csináltam, s cimkétlenített borosüveggel nyújtottam...

Veszel rá olyan feltétet, amit akarsz, s tokkal vonóval 1 pizzát kihozol nagyonmax 450 forintból. Míg ha rendelsz kb 2k...
Ez tökéletesíteni már csak ugy lehet, ha még az elején a liszbe keverünk 1 csipet oregánót
Ha sajtot sütünk rá, akkor a reszelt sajtot kicsit szórjuk meg liszttel, és szebben sül
__________________
Stefeee
261380
Reply With Quote
  #127  
Old 03-01-2007, 08:33
Rózsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default Gyümölcsös felhők

Mivel épp lóg az eső lába, ezért beírom ezt a sütireceptet. A hétvégén készítettem el, és nagyon fini lett !
Ha el szeretnéd készíteni ezeket szerezd be hozzá:
-6dkg vaj
-2csipet só
-15dkg liszt
-5tojás
A töltelékhez:
-50dkg gyümölcs ízlés szerint (befőtt, vagy friss)
- 1csomag zselatin, vagy 6 fehér lap
-3dl tejszín
-2ek cukor
-1 tasak habfixáló
- porcukor a beszóráshoz
Ha minden megvan, hozzáfoghatunk!

1. tepsit sütőpapírral kibélelünk, a sütőt előmelegítjük
2. felforralunk 2,5dl vizet a sóval és a vajjal, a lisztet beleszórjuk, addig keverjük, amíg a tészta összeáll, és elválik a lábas aljától. Levesszük a tűzről, és a tojásokat egyenként beledolgozzuk. (Igen, jól gondolod, a képviselőfánk tésztáját is hasonlóan kell készíteni, tehát a tésztaalap íze is hasonló lesz)
3. A tésztát a tepsibe simítjuk, benedvesítjük, és 12-14 percig sütjük, közben a sütőajtót ne nyisd ki!
4. a Kihűlt tésztalapot 3 egyforma csíkra vágjuk
5. Elkészítjük a tölteléket: A zselatint elkészítjük a gyümölcs levével, majd kavargatva langyosra hűtjük. Közben a habfixálóval, és a cukorral felverjük a tejszínt, majd óvatosan összekeverjük a zselatinos masszával, és az apróra vágott gyümölcsdarabokkal.
6. megtöltjük vele a lapokat úgy, hogy a 3.lapot előre felszeljük, hogy ne nyomódjon szét az egész majd ha fel szeretnénk vágni a sütit.
Hűtőbe tesszük kábé 2-3 órára, hogy jól lehüljön. Mjad porcukrot szórunk a tetejére.

Jóétvágyat!

Ui: a tepsi méretét tekintve én gáztepsiben készítem, ahhoz elegendő ez a mennyiség.
Reply With Quote
  #128  
Old 03-02-2007, 22:07
Eke's Avatar
Eke Eke is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Székely Keresztur
Posts: 585
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Sült Eke módra
Végy egy rakás hust szeleteld fel(vedd szeletelve),majd pácold be 24 orára méz-bor-fehérbors-sör páclében .majd 24 ora után egy kis só -bors keverék.Majd kevés Zsir-ban gyors tüzön kisütve .testes vörösborral betápolni
Reply With Quote
  #129  
Old 03-05-2007, 20:26
Lyra Lyra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: É 47°40′ K 23°35′
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Még az elején beirtam ezt az egzotikus receptet, sztem érdemes megismételni, hátha valaki kedvet kap rá...

Mézzel töltött rémisztett sün

Hozzávalók: 1/2 kg méz
1 db sün
1 db ilyesztő álarc

Elkészités: Éjjel lakhelyén keressük meg az állatot. Az álarc segitségével megrémitjük. Miután a sün kellően megijedt, egy hirtelen, gyors, határozott mozdulattal megtöltjük mézzel.

Tálalás: Római tálban tálaljuk. A tüslékre lehet elhelyezni almát, ami a naturalizmus feelingjét érezteti.

Mézzel töltött becsinált sün: Ez esetben álarc nélkül járunk el, aminek következtében a sün a kellő reakciót produkálja. Miután ez megtörpént, analóg módon járunk el.
Reply With Quote
  #130  
Old 03-06-2007, 08:11
Rózsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Jelentem én ezt kipróbáltam, de a várt hatás elmaradt..... ellenben én úgy megíjedtem, hogy .......-tam!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 20:54.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu