Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 01-31-2006, 17:38
MiKoR
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

pedig,de.. erről van szó az óriástopicban
Sponsored Links
  #12  
Old 01-31-2006, 18:21
Fosztó Fosztó is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Kolozsvár
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Kis teruleten a gyujtogatas hatasfoka annyira kicsi es keves haz van hogy 1 hazat sem gyujtanak fel. 600 heki kornyeken mar lessz 3-4 hazat is sikerul majd felgyujtanod keves hekin a gyujtogatast hagyd kar a keszultsegert.

Orias: faji varazslat
A varázslók meggyilkolása és a tekercslopás még nehezebb, ott csupán 20% hatásfokú, vagyis 80%-kal kevesebb.

De ezt irja a sugoban Ahoz hogy tudd mit mert csinalsz legfontosabb hogy sajat fajodon kivul ismerd az ellenfeleid fajat szemelyiseget is.
  #13  
Old 01-31-2006, 18:22
Sakkmester
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Az a kérdésem lenne,hogy számít-e a zsákmányszerzésnél,hogy mennyi tolvajod van? Azt látom,hogy
"Ha sikerült bejutni az ellenfél országába, akkor az eredményességet (mennyi zsákmányt hoznak el stb.) az értékbeli különbség befolyásolja. Minden 100 pont különbség 1%-ot csökkent az eredményességen"

De pl. régen volt, hogy minél több katonád van fosztogatásnál, annál többet visznek el az embertől(azt nem tudom, hogy ez még érvénybe van-e mind katonai, mind tolvaj zsákmányszerzésnél). Ill. házgyújtásnál(hogy mennyit gyújt fel) számít-e szintén,hogy mennyi toli van, vagy csak annyi kell, hogy átüssön?

Ill. mikor pénzt lop az ember akkor mért csak egyre kevesebbet lehet lopni?
"Néhány akció (varázslók meggyilkolása, emberrablás, gyújtogatás, katonák gyilkolása, tûzgolyó, földrengés, tolvajok mérgezése) automatikus védelmet eredményez, ami annyit jelent, hogy minél több ilyen támadásnak van egy ország kitéve, annál kevésbé lesznek ezek eredményesek"

Nah ez okés, de pénzlopás nincs itten benne, azaz elméletbe az ellen nincs automata védelem.

Last edited by Sakkmester; 01-31-2006 at 18:27..
  #14  
Old 01-31-2006, 18:23
Fosztó Fosztó is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Kolozsvár
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ja bocs latom mar masok reg valaszoltok
  #15  
Old 01-31-2006, 20:44
MiKoR
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Sakkmester
l
"Néhány akció (varázslók meggyilkolása, emberrablás, gyújtogatás, katonák gyilkolása, tûzgolyó, földrengés, tolvajok mérgezése) automatikus védelmet eredményez, ami annyit jelent, hogy minél több ilyen támadásnak van egy ország kitéve, annál kevésbé lesznek ezek eredményesek"
Nah ez okés, de pénzlopás nincs itten benne, azaz elméletbe az ellen nincs automata védelem.
A "néhány" nem azt jelenti, hogy az összeset odaírták aminél van védelem, de igen pénzlopásnál is van sőt, mindenféle lopásnál sztem
  #16  
Old 01-31-2006, 22:55
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Sakkmester
Az a kérdésem lenne,hogy számít-e a zsákmányszerzésnél,hogy mennyi tolvajod van? Azt látom,hogy
"Ha sikerült bejutni az ellenfél országába, akkor az eredményességet (mennyi zsákmányt hoznak el stb.) az értékbeli különbség befolyásolja. Minden 100 pont különbség 1%-ot csökkent az eredményességen"
De pl. régen volt, hogy minél több katonád van fosztogatásnál, annál többet visznek el az embertől(azt nem tudom, hogy ez még érvénybe van-e mind katonai, mind tolvaj zsákmányszerzésnél). Ill. házgyújtásnál(hogy mennyit gyújt fel) számít-e szintén,hogy mennyi toli van, vagy csak annyi kell, hogy átüssön?
Ill. mikor pénzt lop az ember akkor mért csak egyre kevesebbet lehet lopni?
"Néhány akció (varázslók meggyilkolása, emberrablás, gyújtogatás, katonák gyilkolása, tűzgolyó, földrengés, tolvajok mérgezése) automatikus védelmet eredményez, ami annyit jelent, hogy minél több ilyen támadásnak van egy ország kitéve, annál kevésbé lesznek ezek eredményesek"
Nah ez okés, de pénzlopás nincs itten benne, azaz elméletbe az ellen nincs automata védelem.
tolvajok száma nem számít semmit.
csak azt dönti el, hogy bejutnak a tolik, vagy nem:)
  #17  
Old 02-02-2006, 08:40
kalcy
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Question

Tapasztalt toliknak szólnak a kérdéseim:
1. Ember vagy félelf? Ha igen,miért, ha nem, miért?
2. Tudnátok mondani tolis taktikákat, amivel jól lehet gyengíteni egy másik orit? Gyújtásról már volt szó, de alacsonyabb szinten pl. mit érdemes csinálni? Az ártó akciók kb. az ellenfél hány egységét (%) veszik le?
Szóval ilyen alapvető kérdések egy kezdő tolistól, a válaszok szerintem másoknak is segíthetnek.
  #18  
Old 02-02-2006, 08:53
MiKoR
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

a félelf jobbb katonai védelemben tolvaj erősségben, viszont van1 hátránya az emberhez képest.... varikkal "könnyen" leszedhetik a tolvajait, ezért ajánlják felsőbb szinteken (2-1) az embert-legalábbis nekem ajánlották
szerintem félelffel könyeb kezdeni megtanulod a tolvajkodást vele
Ha tolvaj vagy szerintem 3. szinttől mindneképp szerezz egy szövit, mert a magányos tolvajokat könnyű kifingatni!
Alsóbb szinteken szerintem mindenképp hatásos lehet az ellenfél gyengítésére a tekercslopás (azon fajok ellen, amelyeknke nincs ellene védelme mint pl. óriás vagy gnóm), emberrablás is szerintem, ha egy kiélezett országról van szó! Varázslók gyilkolása, bár szerintem ennek csak ritkán van értelme. Katonáék gyilkolása felderítés céljából (pl. elf ellen) -bár ez kockázatos mivel aztsem tudod, hogy mennyi tolvaja lehet, szal először egy épületfelméréssel kezd-

Biztos sokmindent kihagytam meg lehet hülyeséget is írtam, de majd jön vki és pótolja illetve kijavítja!
meg majd lehet ,hoy még nekem is eszebe jut valami!
  #19  
Old 02-02-2006, 13:20
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by kalcy
Tapasztalt toliknak szólnak a kérdéseim:
1. Ember vagy félelf? Ha igen,miért, ha nem, miért?
2. Tudnátok mondani tolis taktikákat, amivel jól lehet gyengíteni egy másik orit? Gyújtásról már volt szó, de alacsonyabb szinten pl. mit érdemes csinálni? Az ártó akciók kb. az ellenfél hány egységét (%) veszik le?
Szóval ilyen alapvető kérdések egy kezdő tolistól, a válaszok szerintem másoknak is segíthetnek.
1: Ha a 2 közül lehet választani, akkor félelf.
40% lakiteki, 40% tolvajteki, 3% tolvajonkénti készültségigény, +10% védelem, +árnyak vari, ami kb 30%
Ez mondjuk 600 hekin, és felette nagyon kijön...
A varikat pedig úgy kell beállítani, hogy az ellenfél szövijéből csak a varis tudjon Neked ártózni.
De én az elf-et választanám, olyan toli/vari aránnyal, hogy a félelfek ne tudjanak lopni, és a varisok ne tudjanak ártózni Az a nyerő

2: Ha nem óriás az illető, akkor a varigyilok durván 3-4% között van. Gyújtogatni tényleg nem éri meg 500-600 heki alatt. Ez alatt a szint alatt tényleg csak támogatóorit tudsz játszani a hadioriknak (pl a hadiori megtámadja az illetőt, te pedig körváltás előtt 10mp-el ellopod az összes tekercsét Ami ugye elég nagy gáz neki...
  #20  
Old 02-02-2006, 14:36
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by kalcy
Tapasztalt toliknak szólnak a kérdéseim:
1. Ember vagy félelf? Ha igen,miért, ha nem, miért?
kipróbáltam mindkettőt, és az a tapasztalat, hogy félelf. ha tolist akarsz játszani felsőbb szinteken, akkor bizony úgy kell felépítsd az országodat, hogy csak a legbrutálisabb varik tudjanak ártózni.
ha egy ilyen varis ellen kell védekezni, akkor nagyon sok vari kell, és itt elveszik az ember azon előnye, amit a speciális varázslata nyújt.

mindkettő azonban nagyon sérülékeny katonailag, tehát én csak nagyon erős szövi support országaként ajánlanám. esetleg tapasztalt tolis csinálhatja egyedül is, de csak azért, mert ő a nagy bukásokat is tudja finanszírozni, sőt...
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Varis és tolis egyszerre sveger Stratégia & Tippek 64 06-13-2007 19:55
Tolis tippek,trükkök !!! Loxhero007 Segítség 30 02-06-2007 12:07
Tolis fajok meg ehhez hasonlók Bug Stratégia & Tippek 20 08-02-2006 12:11
varis és tolis személyiségek változtatása solven Elvetett javaslatok 21 04-20-2006 16:33
Új tolis faj Milán™ Általános beszélgetés Hódítós témákban 5 02-13-2006 13:43


All times are GMT +1. The time now is 10:00.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu