Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #261  
Old 02-25-2008, 22:01
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Rebellis View Post
Igény biztos van.
Szvsz az arányokról (és a 2-3-4 fő csapásról) kellene szavazni...
Igény itt is volna, de szavazni kéne az arányról, és a pénzosztásról.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #262  
Old 02-26-2008, 01:08
webesc webesc is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 231
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Tetszik az alap 5let.
Várom a szavazást.
Reply With Quote
  #263  
Old 02-26-2008, 08:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by webesc View Post
Várom a szavazást.
Milyen szavazást?

Népszavazás március 9-én.

Ez itt a Hódító, itt nem kampányok folynak, hanem érvek alapján születnek a döntések.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #264  
Old 02-26-2008, 08:31
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Érveim összefoglalva:

Jó ötletnek tartom, hogy a nem vipeseknek is tudjon gyűlni a pénzük a szintlépéseken túl is.
Mivel majdnem mindenki oszt pénzt, így az így kapott segélynövelés bár mennyi is ajándéknak számít.
Aki azzal jön, hogy ez megbolondítaná a sima morált, az szerintem nem ért a pénzosztáshoz, mert a túl kicsi pénzosztásnak nincs hatása a morálra, így ez a hatás kikerülhető.

Én az 5:1-es arányt támogatom. Ennél sokkal kisebbet hiba lenne választani (1:3-nál ksiebbet a fosztások miatt óriási hiba, mert akkor piac használata nélkül lehetne pénzt eltüntetni)
Egyetértek Grabival, akinek van 20-40milliárdja, úgyis megoldja, hogy kellő mennyiségű cucc fel legyen vásárolva. Ezért ez nem indokolja, hogy 1:5 arány fölé kelljen menni.

Egyetértek, azzal, hogy a segély álljon két részből: alap és bepakolt. (Illetve amit Ati leírt ezzel kapcsolatban az lenne a legjobb)
Az alapot le lehessen forgatni (mint eddig), a bepakolt részt ne. (eddig se lehetett, és az nem számít, hogy azért nem, mert eddig nem is volt )

Illetve még egy olyan dolog felmerült bennem, hogy mi lenne, ha lenne egy kisebb összeg, ami 1:1 arányban kerülne be a segélybe, mondjuk 50K vagy 100K arany/nap.
Ezzel már egy nem túl nagy, de esetenként használható tartalék képződhetne.
A többi pénz berakására emellett elfogadhatónak tartanék 1:10-nél roszabb arányt is.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #265  
Old 02-26-2008, 09:14
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Illetve még egy olyan dolog felmerült bennem, hogy mi lenne, ha lenne egy kisebb összeg, ami 1:1 arányban kerülne be a segélybe, mondjuk 50K vagy 100K arany/nap.
Ezt hívják bónusznak! Vagy azon felül gondoltad? Háát...nm tom kéne-e ilyen. Aki akar berakni pént, az úgyis fog, aki meg nem akarja berakni 5:1 arányban, az ne pakolgassa kis részletekben sem! (mondjuk itt magam ellen beszéltem)
Reply With Quote
  #266  
Old 02-27-2008, 01:08
TDK TDK is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 156
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Érveim összefoglalva:

Jó ötletnek tartom, hogy a nem vipeseknek is tudjon gyűlni a pénzük a szintlépéseken túl is.
Mivel majdnem mindenki oszt pénzt, így az így kapott segélynövelés bár mennyi is ajándéknak számít.
Aki azzal jön, hogy ez megbolondítaná a sima morált, az szerintem nem ért a pénzosztáshoz, mert a túl kicsi pénzosztásnak nincs hatása a morálra, így ez a hatás kikerülhető.

Én az 5:1-es arányt támogatom. Ennél sokkal kisebbet hiba lenne választani (1:3-nál ksiebbet a fosztások miatt óriási hiba, mert akkor piac használata nélkül lehetne pénzt eltüntetni)
Egyetértek Grabival, akinek van 20-40milliárdja, úgyis megoldja, hogy kellő mennyiségű cucc fel legyen vásárolva. Ezért ez nem indokolja, hogy 1:5 arány fölé kelljen menni.

Egyetértek, azzal, hogy a segély álljon két részből: alap és bepakolt. (Illetve amit Ati leírt ezzel kapcsolatban az lenne a legjobb)
Az alapot le lehessen forgatni (mint eddig), a bepakolt részt ne. (eddig se lehetett, és az nem számít, hogy azért nem, mert eddig nem is volt )
Támogatom a javaslatot; bár a 10:1-hez arányt reálisabbnak tartom, olyannak, amivel kevésbé lehet visszaélni. Bár elsöre valóban úgy tünik túl nagy rajta a veszteség, de ez nem kötelezö opció, aki nem akarja ne használja, és egy ennél nagyobb arány már lehetöséget adna a jelentös pénzhalmozók visszaéléseire. Ha leforduláskor elvész a betett plusz összeg, elöre botitékolhatóan akkor mindenki aki nem egyedül nyomja ugyis kiveszi majd ami elveszne, és átadja a többieknek.
Synkel sirámaival részben épp ezért nem értek egyet, plusz ez a felvetés nem arról szól, hogy lehet pénzt lehozni az 5-re az A-ból, hanem arról, hogy egy eddig jóformán haszontalan funkciót kicsit használhatobbá tegyünk.
A személyiségesek se(én is az vagyok, minden orimmal) vihessék le, egy részét se a plusz pénznek, oka volt a nehezitésnek, ha túl nehéz, add le a személyiséget, vagy nyiss javaslatot arról, hogy könnyebek legyenek a szigoritások.

A fejlesztés egy része nem világos elöttem, a 10%-t csak akkor kapom meg ha a morál 100-on van, vagy minden alkalommal ha pénzt osztok moráltól függetlenül?
mert ha elöször fel kell nyomni a morált 100-ra, és még utána osztani, akkor a az már nem 10:1 arányú hanem (10+sok lové):1 arányú és akkor tényleg kellhet legalább a 8:1 arány.
(az 5 már túl sok ezért a nyolc, de a 10 jobb, lehet hogy a gép 2-es számrendszerrel dolgozik, de mi 10-esben gondolkodunk, már igy is tul sok a számológéphasználat, és a bonyolult képlet a hódban, egyszerüsités!)
Reply With Quote
  #267  
Old 02-27-2008, 01:22
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 11%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by TDK View Post
A fejlesztés egy része nem világos elöttem, a 10%-t csak akkor kapom meg ha a morál 100-on van, vagy minden alkalommal ha pénzt osztok moráltól függetlenül?
mert ha elöször fel kell nyomni a morált 100-ra, és még utána osztani, akkor a az már nem 10:1 arányú hanem (10+sok lové):1 arányú és akkor tényleg kellhet legalább a 8:1 arány.
(az 5 már túl sok ezért a nyolc, de a 10 jobb, lehet hogy a gép 2-es számrendszerrel dolgozik, de mi 10-esben gondolkodunk, már igy is tul sok a számológéphasználat, és a bonyolult képlet a hódban, egyszerüsités!)
Morálról nem volt szó.
Vagy te olvastál valahol róla?
Semmi plusztényező nem befolyásolja azt,hogy mennyi jut segélybe csak a meghatározott arány.

10:1 arány elfogadható szerintem.
Reply With Quote
  #268  
Old 02-27-2008, 01:34
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 11%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
A többi pénz berakására emellett elfogadhatónak tartanék 1:10-nél roszabb arányt is.
Rosszabbat
A 10:1 -hez képes az 1:10 egy kicsit durva arány lenne,de biztos szükséged van rá.
Szétosztasz 1 milliót és segélybe lesz 10 milliód.Hát ez meleg lenne!
Reply With Quote
  #269  
Old 02-27-2008, 01:34
TDK TDK is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 156
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Morálról nem volt szó.
Vagy te olvastál valahol róla?
Semmi plusztényező nem befolyásolja azt,hogy mennyi jut segélybe csak a meghatározott arány.

10:1 arány elfogadható szerintem.
voltak néhányan akik az arányt az épp aktuális moráltól tették volna fügövé
Reply With Quote
  #270  
Old 02-27-2008, 02:08
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Érveim összefoglalva:

Egyetértek Grabival, akinek van 20-40milliárdja, úgyis megoldja, hogy kellő mennyiségű cucc fel legyen vásárolva.
Ez egy kicsit meresz kijelentes. Akinek sok tartaleka van, az feltetlen jkszezik?
Vagy hogy "oldja meg"?
__________________
Remedy
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Mennyi pénzt véd 34 bank 13 millió esetén? bazso Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 11-10-2007 22:47


All times are GMT +1. The time now is 13:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu