Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 03-24-2010, 11:02
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by hemo View Post
Nincs kitől lopni.......
De gondolkoztatok már rajta?
Embertől? Aki már nem gyárt csak kevés varázslót? Helyette tolvajt vagy katonát?
Pénze bankban... teki piacon...
Óriástól? akit már nem lehet sem ölni sem gyilkolni sem lopni? Mert nem hoz szinte semmit, nem öl szinte semmit?
gnóm? Akitől nincs mit elvinni?
Elf? varázslót nem csinál... toli, vari, katona ellen is megvédték...
Ez régen is így volt, nem változott semmi... Akinek volt pénze/tekercse/bármi ellopásra érdemes dolga, az a piacon tartotta, vagy valahogy védte lopás ellen.

Igazából nem értem mi a problémád?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 03-24-2010, 11:05
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by hemo View Post
De nem értitek, hogy nem az lenne a lényege a játéknak? Játszottatok több éve? Én még ott voltam mikor Attilának nem volt 3 személyisége...
Nem véletlenül ment át mindenki a traviánra velem együtt... Néha visszajövünk és reménykedünk a csodában.....

Legyen olyan mint régen, nem kellenek ezek a játékellenes szabályok!!!!!!
Ha egy pénzfüggő játékkal szeretnél játszani, ahol szinte pénzzel mindent el lehet érni, akkor tessék csak. Nekem nincs fölösleges pénzem, amit arra játékra tudnék költeni, és itt mégis tudok egy erős közepes szintet tartani az országommal. Én traviról jöttem vissza ide, de jól tettem.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Redback For This Useful Post:
  #13  
Old 03-24-2010, 11:07
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by hemo View Post
De nem értitek, hogy nem az lenne a lényege a játéknak? Játszottatok több éve? Én még ott voltam mikor Attilának nem volt 3 személyisége...
Nem véletlenül ment át mindenki a traviánra velem együtt... Néha visszajövünk és reménykedünk a csodában.....

Legyen olyan mint régen, nem kellenek ezek a játékellenes szabályok!!!!!!

Nincs kitől lopni.......
De gondolkoztatok már rajta?
Embertől? Aki már nem gyárt csak kevés varázslót? Helyette tolvajt vagy katonát?
Pénze bankban... teki piacon...
Óriástól? akit már nem lehet sem ölni sem gyilkolni sem lopni? Mert nem hoz szinte semmit, nem öl szinte semmit?
gnóm? Akitől nincs mit elvinni?
Elf? varázslót nem csinál... toli, vari, katona ellen is megvédték...
+ még a személyiségek is védik?
Hova védik már a fajokat?


Csak katonailag lehet szinte már szétszedni valamit....
Abban mi az öröm? Hogy egy szövi le tud zúzni valamit valakit?
Régen a szövik szét is tudták egymást lopni, zúzni, gyilkolni... akár sereg nélkül is... szimplán toli-varival......
részben igazad van, tényleg kiveszőben a tolizás, mégpedig azért mert hadilag gyenge, tehát előbb utóbb leverik...nagyon...

Ha a te logikádat követnénk, akkor annyi lenne a változás, hogy mindenki toli lenne és jöhetnél ide sírni, hogy milyen rossz mindenki toli, sehol egy katona.....
Ha tolizni akarsz 4-5 szinten élvezkedhetsz vele, feljebb meg nehéz lesz, változtatnod kell.
Egyébként a gnómot pont a toli irthatja rendesen, igaz nem hasznot szerzel hanem kárt okozol. (bár ugye minden relatív )
Reply With Quote
  #14  
Old 03-24-2010, 11:14
hemo hemo is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 19
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

De most az az igény, hogy ne lehessen semmit sem már csinálni??
Gyártsuk katonákat és zúzzuk le egymást?
Erre kár alapozni egy játékot!
Eltűnik az az élvezet, hogy több féle dologgal. vari-toli-katona is lehessen játszani és több dologgal is lehet ártani egy másik játékosnak...
Most azt ugye nem mondod komolyan, hogy nem változott semmi a régihez képest?
Akkor te nem játszottál régen...
De ha az órásnak elment a szerepe és a félelfnek is, akkor miért vannak?
Bohóckodni? Hogy az óriás meg tudjon nézni másokat? Ez kevés....
Régen volt még az 1-es szinten is óriás és félelf... most nézted?

Tudjon ölni mint régen... tudják őt is pusztitani mint régen...

Régen nem ez volt a játék lényege, hogy csak a föld és gyorsan érjünk át és kapunk egy új személyiséget...

Igy túl erős az ember, hogy 5* erőt kapott... az elején volt olyan ez, hogy mindent tükrözött, aztán hosszú ideig ez megszűnt.. most megint erősitettek rajta....

Nézzetek körül mennyien vannak szabin...ez véletlen?
Aki átjött és dicséri a játékot az nem tudja milyen izgalmas volt régen....

Hogy a bank jó, hogy statégia?
Az jobb statégia, hogy dugni kell a pénzt, hogy ahogy látod, hogy viszik költöd, hogy el ne vigyék...
Reply With Quote
  #15  
Old 03-24-2010, 11:18
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by hemo View Post
De most az az igény, hogy ne lehessen semmit sem már csinálni??
Gyártsuk katonákat és zúzzuk le egymást?
Erre kár alapozni egy játékot!
Hódító a játék neve, nem tudom rajtad kívül hány embert ér még meglepetésként, hogy a játék a hódításon alapszik.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Von For This Useful Post:
  #16  
Old 03-24-2010, 11:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by hemo View Post
Igy túl erős az ember, hogy 5* erőt kapott... az elején volt olyan ez, hogy mindent tükrözött, aztán hosszú ideig ez megszűnt.. most megint erősitettek rajta....
Szívesen fogadom azokat az észrevételeket, hogy kinek mi nem tetszik a játékban, milyen irányba kellene elmenni, de a fenti mondatodból is látszik, hogy nem igazán vagy képben. Így semmi értelme.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #17  
Old 03-24-2010, 11:22
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

rájöttem a megoldásra:

nyomd meg légyszíves a "Vissza a múltba MOST!" gombot!
Helló!
Reply With Quote
  #18  
Old 03-24-2010, 11:23
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by hemo View Post
De most az az igény, hogy ne lehessen semmit sem már csinálni??
Gyártsuk katonákat és zúzzuk le egymást?
Erre kár alapozni egy játékot!
Eltűnik az az élvezet, hogy több féle dologgal. vari-toli-katona is lehessen játszani és több dologgal is lehet ártani egy másik játékosnak...
Most azt ugye nem mondod komolyan, hogy nem változott semmi a régihez képest?
Akkor te nem játszottál régen...
De ha az órásnak elment a szerepe és a félelfnek is, akkor miért vannak?
Bohóckodni? Hogy az óriás meg tudjon nézni másokat? Ez kevés....
Régen volt még az 1-es szinten is óriás és félelf... most nézted?

Tudjon ölni mint régen... tudják őt is pusztitani mint régen...

Régen nem ez volt a játék lényege, hogy csak a föld és gyorsan érjünk át és kapunk egy új személyiséget...

Igy túl erős az ember, hogy 5* erőt kapott... az elején volt olyan ez, hogy mindent tükrözött, aztán hosszú ideig ez megszűnt.. most megint erősitettek rajta....

Nézzetek körül mennyien vannak szabin...ez véletlen?
Aki átjött és dicséri a játékot az nem tudja milyen izgalmas volt régen....

Hogy a bank jó, hogy statégia?
Az jobb statégia, hogy dugni kell a pénzt, hogy ahogy látod, hogy viszik költöd, hogy el ne vigyék...
Látom, nem fogod megérteni, de azért megpróbálom:

A játék lényege, hogy minél nagyobb legyen az országod, ehhez föld kell, amit leghatékonyabban sereggel lehet mástól elfoglalni.

Ha szövetségben vagy, ott a tolvajok szerepe nem a haszonszerzés, hanem az információgyűjtés (épületlista, szövetségek, távollévő seregek)
és a megtorlás (gyújtogatás főleg)

Varázslóknál ugyanez. Kristálygömb, krónika, földrengés, vihar-szárazság.

Ezen kívül tűzgolyóval, lopással (tekercs, raktár) és gyilkolással is lehet igen érdekes dolgokat elérni, ezzel is segítve a harcos társat, aki hozza neked a földet.

1. szinten hatalmas érték a föld, ezért ott olyan fajok vannak, akik azt meg tudják szerezni és meg tudják rtartani: elf, gnóm, ork, termelni törpe, és van elvétve 1-2 óriás (és hamarosan lesz szerintem pár élőhalott is)

Na ha ez sem elég változatos játék, nem tudom mit akarsz még?

mod: az óriást nem tolvajokkal, az embert nem varázslókkal kell piszkálni, ennyi az egész. (az elfet meg nem sereggel, legalábbis első körben )
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Alg For This Useful Post:
  #19  
Old 03-24-2010, 11:30
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by hemo View Post
Nincs kitől lopni.......
De gondolkoztatok már rajta?
Embertől? Aki már nem gyárt csak kevés varázslót? Helyette tolvajt vagy katonát?
Pénze bankban... teki piacon...
Ember, gondolkodtál már rajta, hogy miért van ez így? Azért van annyi varázslója, MERT nem kell több neki... Persze, hogy épít mindenki annyi bankot, hogy védje a pénzét... Ami helye meg maradt, abba persze, hogy katonát fog rakni...

Quote:
Originally Posted by hemo View Post
Óriástól? akit már nem lehet sem ölni sem gyilkolni sem lopni? Mert nem hoz szinte semmit, nem öl szinte semmit?
Az óriás mindig is azért volt favorit faj 5-2-ig, mert tolvajok ellene kevés kocsmával is védett. Nem igazán változott. Ezt a kérdést feltehetted volna 5évvel ezelőtt is....

Quote:
Originally Posted by hemo View Post
gnóm? Akitől nincs mit elvinni?
Elf? varázslót nem csinál... toli, vari, katona ellen is megvédték...
+ még a személyiségek is védik?
Hova védik már a fajokat?
Az elf miért csinálna varázslót? Nem szüklséges az aktivitásához és a faji varázslatához. Meggömbözik, látják, hogy elf, és keresnek más célpontot. A tolvajai is a védelem miatt vannak elsősorban. De hát az elf olyan, hogy a cska reggel meg este belépő játékosok is tudják a játékot élvezni.

Quote:
Originally Posted by hemo View Post
Csak katonailag lehet szinte már szétszedni valamit....
Abban mi az öröm? Hogy egy szövi le tud zúzni valamit valakit?
Régen a szövik szét is tudták egymást lopni, zúzni, gyilkolni... akár sereg nélkül is... szimplán toli-varival......
Most is volt egy harcom. Szétloptak, varázsoltak, én meg mentem sereggel. Ha lett volna mellettem szövetséges, akkor ő is tolta volna az ártásokat. Mondjuk két sereg között azért loptam én is az óriástól... nem sokat, de minek a tolvajoknak az a sok készültség

Tudod, hogy mit mondok? Felsoroltál itt pár védettebb fajt, bár igazán csak az óriás meg a gnóm, ami védett egy feles ellen, de az gyakorlatilag mindenki ellene. Egy normális felesnek át kell menni egy elfen meg egy emberen.

De ugye kihagytál egy párat a felsorolásból:
törpe: Sok tolvajt tart, de egy felesnek nem akadály. Sok nyersanyagot lehet tőle húzni, és egyre többen játszanak vele. A nyerssel elég jól lehet keresni.
ork: nagyon szépen lopható, ha tart benn olyat, amit lehet lopni, mondjuk tekercset mindig ad.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #20  
Old 03-24-2010, 11:32
hemo hemo is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 19
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Szívesen fogadom azokat az észrevételeket, hogy kinek mi nem tetszik a játékban, milyen irányba kellene elmenni, de a fenti mondatodból is látszik, hogy nem igazán vagy képben. Így semmi értelme.
Az a baj, hogy fújjátok a magatokét, gondolom ti vagytok azok akik útálnak bármit is csinálni és azon sirtok, hogy szigoritsuk még a szabályokat...
Nehogy már bántani lehessen bármelyik fajt...

Nem, nem ilyen volt régen... az óriás nem volt ilyen erős, hogy ne lehessen bántani...
nem az óriás tudta régen használni a tolijait...
Az orknak sincs más semmi szerepe...
Régen is lehetett jó embert csinálni, de jó kis munka volt... ezzel a tükrözéssel már vicces...

Most csináltatok egy elfet a lustáknak és a többieknek gnómot...
Régen nem csak az 5-4 szinten volt jó a többi faj... a 3-an csatáztunk mi több éjszakán át....
Nézzétek meg most milyen a 2-es szint? Unatkozom rendesen....


Higyjétek el, nem szapulni jöttem a játékot... imádtam régebben és most is játszom csak valahogy igy nem élvezem már gnómmal sem....
Ez csak 1 vélemény és nem akartam megbántani senkit, hogy meg kellene ezeket a szabály módosításokat gondolni, mert szerintem " szerintem" rossz ez az irány...
Az, hogy csak katonailag lehet már ártani egymásnak... ez szerintem egy ilyen szintű játéknál már kevés...

De ha páran máshogy gondoljátok akkor legyen ilyen...
De akkor már védjünk meg még jobban mindent és akkor csak bámuljuk majd egymást a pályán....
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Miért ennyi az adó? Valezius Segítség 61 06-04-2008 21:17
Miért nem fogy? echnaton Segítség 3 04-18-2008 17:23
Párbaj, és érdekességei! Avagy a rossz tapasztalataim! fandras73 Általános beszélgetés Hódítós témákban 17 01-31-2008 02:51
Miért??? attila1988 Általános beszélgetés Hódítós témákban 83 10-01-2007 18:06
Miért nem ad el a helytartó FJORD Segítség 6 12-01-2006 12:54


All times are GMT +1. The time now is 01:33.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu