Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #81  
Old 08-11-2010, 20:50
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Debilke View Post
Ez egy elég gagyi magyarázat Ts, Tőled azért többet vártam :P
Hehe, bocsi Kunnilingvátori kötelességem teljesítettem csupán
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
Sponsored Links
  #82  
Old 08-11-2010, 20:54
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
És szerinted hány ember tudná utánakeresés nélkül a jelentését e nemes cselekedetnek?

Szerintem egyáltalán nem sértő, hisz nincs a köztudatban.
És ezek után szerinted mennyi fog utána nézni? És a cselekvésben sok nemesség nincsen, maximum érzelem.
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Reply With Quote
  #83  
Old 08-11-2010, 21:48
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Esetleg egy "Eisenkreutz" nevő ország, ami ugye mi tudjuk mit jelent, de a sok átlagjátékos biztos nácinak nézne, és feljelentgetne...
Eltekintve attól, hogy sokszáz éves múltra tekint vissza a kifejezés, semmi köze a dolgokhoz ugyebár...
Ezért nem értem pl a horogkereszt tiltását sem. Nem mintha szívesen látnám, de az is egy 3000 éves jelkép... Ráadásul a folytonosságot, az életet, és a világ körforgását jelenti első sorban... Ez, úgy gondolom, nem lehet sem bántó, sem sértő, mégis tiltott jelkép...

Sajnos az emberek fejében káosz van, és abból a káoszból is csak azt képesek kiválogatni, amit a bárgyú TV adásokban beletöltenek...
Azért van így gondolom, mert ugye 3000 éve létezik, de még is egy olyan eseménysorozat által lett (köz)ismertté, amelynek eszméje ugyanúgy "tiltott". Ha az utcán "találkozol" egy "sima" horogkereszttel egy semleges "felületen" (pl.: fehér házfal), egyszerű feketével van odapingálva, akkor valószínű Neked is a nácik jutnak eszedbe, nem pedig az hogy a világban körforgás van... Merem állítani, hogy az emberek 99,9%-a ugyanígy van vele.

Quote:
Originally Posted by Debilke View Post
Attól, hogy nincs a köztudatban, nem elfogadható országnév.. ennyi.
már csak arra lennék kíváncsi, hogy ezt Te honnan tudtad, hogy mit jelent??
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dew For This Useful Post:
  #84  
Old 08-11-2010, 22:12
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Küszöbmajom néven regelhetnék országot?
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Reply With Quote
  #85  
Old 08-11-2010, 23:22
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by andriss View Post
Azért van így gondolom, mert ugye 3000 éve létezik, de még is egy olyan eseménysorozat által lett (köz)ismertté, amelynek eszméje ugyanúgy "tiltott". Ha az utcán "találkozol" egy "sima" horogkereszttel egy semleges "felületen" (pl.: fehér házfal), egyszerű feketével van odapingálva, akkor valószínű Neked is a nácik jutnak eszedbe, nem pedig az hogy a világban körforgás van... Merem állítani, hogy az emberek 99,9%-a ugyanígy van vele.
Mondjuk nálam ezzel vigyázni kell, mert én tisztában vagyok azzal, hogy a náci jelképként használt horogkereszt az fordított, sőt, a sarkára állított legtöbbször (mivel Hitler, és a későbbi vezérkarból páran direkt fordított irányban használták, majd végleg az lett a párt jelképe, majd nem sokkal később náci jelkép)

Tehát nálam nincs 99%.

Amennyiben az egyik irányba áll, és a sarkára állítva, akkor 100%-ig tudom, hogy náci jelképet firkáltak oda,

viszont ha a másik irányba áll, és a "talpán" nyugszik, akkor biztosra mondom, hogy nem náci jelkép. (még akkor sem, ha az odafestő annak szánta, csak a mérhetetlen butasága, műveletlensége miatt -a saját szemszögéből- rosszul, mivel akkor az nem náci jelkép)

Arról mondjuk, hogy az emberek nem tájékozódnak, csak papagáj módjára visszaböfögik a 21. századi médiából megszerzett "tudásukat", nem én tehetek.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #86  
Old 08-12-2010, 06:22
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Mondjuk nálam ezzel vigyázni kell, mert én tisztában vagyok azzal, hogy a náci jelképként használt horogkereszt az fordított, sőt, a sarkára állított legtöbbször (mivel Hitler, és a későbbi vezérkarból páran direkt fordított irányban használták, majd végleg az lett a párt jelképe, majd nem sokkal később náci jelkép)

Tehát nálam nincs 99%.

Amennyiben az egyik irányba áll, és a sarkára állítva, akkor 100%-ig tudom, hogy náci jelképet firkáltak oda,

viszont ha a másik irányba áll, és a "talpán" nyugszik, akkor biztosra mondom, hogy nem náci jelkép. (még akkor sem, ha az odafestő annak szánta, csak a mérhetetlen butasága, műveletlensége miatt -a saját szemszögéből- rosszul, mivel akkor az nem náci jelkép)

Arról mondjuk, hogy az emberek nem tájékozódnak, csak papagáj módjára visszaböfögik a 21. századi médiából megszerzett "tudásukat", nem én tehetek.

Ebben igazad van, bevallom ezt én sem tudtam...

Viszont visszatérve az országnévre a nevében nincs eltérés, szóval ott talán Neked sem a körforgás jut eszedbe először...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Március: 3. névvadászat Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 177 04-26-2012 17:04
Március: 2. névvadászat Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 68 04-01-2008 21:22
Shutdown day - Március 24 Cassandra Egyéb 130 03-06-2008 13:41
Március: név-vadászat Ati Megvalósult javaslatok 302 09-20-2007 21:47
Március Ati Fontos bejelentések 0 03-01-2007 10:23


All times are GMT +1. The time now is 22:07.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu