Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #121  
Old 04-16-2010, 15:38
hemo hemo is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 19
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Gabro View Post
nem baj, legalább nekünk nem kellett beírni

nem baj, legalább nekünk nem kellett beírni


De itt egy példa, hogy miért rossz a bank!

13*** hektár... óriás-vándor
van neki 26k ijász 146 torony 25k vari 16 bank
a 202 millából megy lopásonként Sikerült 169.606 aranyat lopni.
El sem dugja a nyersijét... minek.... ez igy játék? mit csináljak vele?

És csak 16 bank, nem is kell neki több ha ez is igy megfogja...
mert ha 160 lenne neki akkor azt mondom, hogy okkk, levédte, de már ezzel is?
és most ahogy egyesek irják ez a stratégia része???????
Reply With Quote
Sponsored Links
  #122  
Old 04-25-2010, 12:44
blade75 blade75 is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Öttevény
Posts: 15
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Bárki bármit is mond, sztem sok dologban igaza van hemo-nak.
Én is elég régi motoros vagyok és való igaz, hogy régebben élvezetesebb volt a játék, amíg nem haltak ki a tolik és a varik. Persze ez az én személyes véleményem, de klántalin is sokat beszélgettünk a dologról és a nagy többségnek ez volt a véleménye.
A félelfről meg csak annyit, hogy 3 félelf és egy óriás vari nem tudott megadásra kényszeríteni egy orkot...
A teki ára nevetségesen alacsony, gyújtásnál és emberlopásnál olyan hamar bekapcsol az autovédelem, hogy esélytelen bántani bárkit is.
Valahogy az egyensúly csúszott el a játékban a hadi országok javára, pedig ez nem jó. Minden jobb stratégiai vagy szerepjátékban a különböző fajok vagy szereplők azonos fejlettségi szinten méltó ellenfelei egymásnak, itt valahogy ez tünt el, nekem ez hiányzik.
Reply With Quote
  #123  
Old 08-14-2010, 09:09
csisy2 csisy2 is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default anarch

Hat ez remek volt, mondhatom...
- Regeltem meg anno, az mar a 4/L-ben van. Szabadsagon van.
- regeltem egy ujat, de nem abba a csoportba kerult, amelyikbe szerettem volna (V-be ment). Eltettem szabira, gondoltam akkor nem zavar senkit.
- regeltem tegnap megegyet, az mar vegre az 5/X-be kerult.
Ma reggel belepek, kapom az ertesitot, hogy a 2 orszagot (az 5-oseket) atraktak az "Anarchista" csoportba. A vicc az, h a 2.-at (ami 5/V-ben volt) a szabi miatt nem tudom torolni.
Sebaj, gondoltam, elejen jartam, torlom azt, ami az 5/X-ben volt. Regeltem most egy ujat, az meg az 5/V-be kerult. Elirtam a jelszot, es most nem birok belepni 1 oraig. ELVILEG kuldenek egy * emailt, amivel fel lehet oldani a lockot, de lass csodat, nem kuldenek!

Mondhatom IGAZAN JOL ki van ez talalva, gratulalok!
Reply With Quote
  #124  
Old 08-14-2010, 09:20
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by csisy2 View Post
Hat ez remek volt, mondhatom...
- Regeltem meg anno, az mar a 4/L-ben van. Szabadsagon van.
- regeltem egy ujat, de nem abba a csoportba kerult, amelyikbe szerettem volna (V-be ment). Eltettem szabira, gondoltam akkor nem zavar senkit.
- regeltem tegnap megegyet, az mar vegre az 5/X-be kerult.
Ma reggel belepek, kapom az ertesitot, hogy a 2 orszagot (az 5-oseket) atraktak az "Anarchista" csoportba. A vicc az, h a 2.-at (ami 5/V-ben volt) a szabi miatt nem tudom torolni.
Sebaj, gondoltam, elejen jartam, torlom azt, ami az 5/X-ben volt. Regeltem most egy ujat, az meg az 5/V-be kerult. Elirtam a jelszot, es most nem birok belepni 1 oraig. ELVILEG kuldenek egy * emailt, amivel fel lehet oldani a lockot, de lass csodat, nem kuldenek!

Mondhatom IGAZAN JOL ki van ez talalva, gratulalok!
Talán be kellene tartani a szabályokat, ha már elfogadtad azokat...

Országaid nem voltak összekapcsolva, ezért az áthelyezés a Hódító szabályai szerint történt meg, teljesen jogosan.

Idézzük a szabályok első pontját:

"A Hódító lehetőséget ad arra, hogy több országgal játsz, amennyiben ezeket az országokat a játékon belül lejelented felénk. Erre a főmenü jobb oldalán található link segítségével van lehetőséged. CSAK AKKOR LEHET TÖBB ORSZÁGOD, HA AZOK A JÁTÉKON BELÜL ÖSSZE VANNAK KAPCSOLVA. HA TÖBB ORSZÁGOD VAN, DE NINCSENEK ÖSSZEKAPCSOLVA, AKKOR MEGSZEGED A SZABÁLYOKAT! [...] Ha több országot indítasz, azokat a fenti szabályok mellett szabad csak megtenned és kötelességed azokat a játékon keresztül "összekapcsolni", vagyis jelezni, hogy az mind a Tied. Ezt az új ország indítása után AZONNAL meg kell tenned. Amennyiben ezt nem teszed meg, azzal megszeged a szabályokat, amiért az országokat törölhetjük, vagy az anarchista csoportba helyezhetjük át. A régi országodat is. Mivel az összekapcsolás KÖTELEZŐ, azért ennek elmulasztása esetén nem tudjuk elfogadni kifogásnak, hogy nem tudtad, nem olvastad, nem akartad összekapcsolni, elfelejtetted, vagy csak később akartad. Ha emiatt országaid az anarchista csoportba kerültek, azok ott is maradnak."

Idézzük a regisztráció elfogadásával tett kijelentésedet:

"Ennek a jelölőnégyzetnek (checkbox) a bejelölésével kijelented, hogy a fenti szabályokat elolvastad, elfogadod, azokat betartod és Magadra nézve kötelező érvényűnek tekinted [...] Kijelented, hogy a fenti szabályokat TÉNYLEG elolvastad, azokat meg is értetted. Az első szabályt is."

Idézzük az új ország létrehozása utáni, belépés előtti vastagbetűs figyelmeztetést:

"FONTOS! Ha már van országod a játékban, akkor az előző oldalon elfogadott szabályok értelmében köteles vagy a most létrehozott országot azzal összekapcsolni. Ebben az esetben MOST lépj be az új országodba, nézd meg a számát, majd AZONNAL kapcsold össze meglevő országoddal. Ha ezt nem teszed meg, országaid reggelre az anarchista csoportban lesznek, és mivel ezt KÖTELEZŐ megtenned, és mivel most is KÜLÖN szóltunk, ezért semmi kifogást nem fogunk elfogadni, hogy miért is nem kapcsoltad őket össze."

Idézzük a belépés utáni főmenüt:

"Ha több országod van, ide kattintva kapcsolhatod össze őket."

Idézzük az összekapcsoló oldalt:

"A Hódító szabályai lehetővé teszik, hogy egy ember több országot is irányítson, amennyiben az országok külön csoportokban vannak, és ezeket az országokat mind bejelenti felénk."

Úgy érezzük, hogy ez elegendő figyelmeztetés arra vonatkozóan, hogy az országok összekapcsolása kötelező, és ennek elmulasztása szabályszegés a játékban. Ennek elmulasztása ellenkezik a játék szabályaival, és a játék tisztasága érdekében rendszerünk az össze nem kapcsolt országokat automatikusan az anarchista csoportba helyezi.
__________________
Hódító * Queosia

Last edited by Ati; 08-14-2010 at 10:04..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #125  
Old 08-14-2010, 17:19
-Ricsi-'s Avatar
-Ricsi- -Ricsi- is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Budapest XIII
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Azt azért megkérdezném, hogy ha ez állandó probléma mindenhol, hogy ki-melyik csopiba kerül, akkor miért nincs ez valahogy orvosolva?
Engem nem érint a dolog, de már nem először olvasom, hogy 200. regelés után került a kívánt helyre valaki.
Reply With Quote
  #126  
Old 08-14-2010, 17:27
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ricsi MUD View Post
Azt azért megkérdezném, hogy ha ez állandó probléma mindenhol, hogy ki-melyik csopiba kerül, akkor miért nincs ez valahogy orvosolva?
Engem nem érint a dolog, de már nem először olvasom, hogy 200. regelés után került a kívánt helyre valaki.
Ezer éve orvosolva van: a zéróstart segítségével a saját magad által választott csoportba tudod tenni az országot, és ott tudsz elkezdeni játszani. Ehhez egy darab regisztráció szükséges, nem kell 200.

Ha nem kívánsz élni ezzel a lehetőséggel, a szabályok akkor is vonatkoznak rád: az ország-összekapcsolás akkor is kötelező, és erre nagyon-nagyon sok helyen fel is hívjuk a figyelmed.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Miért ennyi az adó? Valezius Segítség 61 06-04-2008 21:17
Miért nem fogy? echnaton Segítség 3 04-18-2008 17:23
Párbaj, és érdekességei! Avagy a rossz tapasztalataim! fandras73 Általános beszélgetés Hódítós témákban 17 01-31-2008 02:51
Miért??? attila1988 Általános beszélgetés Hódítós témákban 83 10-01-2007 18:06
Miért nem ad el a helytartó FJORD Segítség 6 12-01-2006 12:54


All times are GMT +1. The time now is 01:15.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu