Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 07-04-2009, 09:32
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Lemértem mennyi idő alatt indul el. Ezzel a 96 másodperccel azért nem teljesen vagyok kibékülve.
Minek kell mindig indítgatni? Be se kell zárni, nem is tudom mikor volt az én böngészőm utoljára bezárva

(hibernálom a gépet)

__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote
Sponsored Links
  #42  
Old 07-04-2009, 09:51
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post
Minek kell mindig indítgatni? Be se kell zárni, nem is tudom mikor volt az én böngészőm utoljára bezárva

(hibernálom a gépet)

Ha az olyan egyszerű lenne...

Vannak heppjeim, ezek egyike, hogy a taskbarban szeretek mindent mindig ugyanott tartani, így nem kell azt keresgélni, hogy melyik hol van épp, hanem tudom, hogy az első ez, a második ez, a harmadik ez...

A Windows pedig sajnos képes arra, hogy gondol egyet, és egy memóriaigényesebb feladat után az egészet átrendezi. Vagy csak az aktuálisat teszi ki a legvégére, vagy extrém esetben megfordítja a sorrendet.

Ilyen kilátások mellett jobb kikapcsolni a gépet, de néha még hazsnálat közben is muszáj vagyok becsukogatni dolgokat, hogy vissza tudjam hozni a jó sorrendet.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #43  
Old 07-04-2009, 10:22
Phoenix's Avatar
Phoenix Phoenix is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: In the UK
Posts: 1,518
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Két soros taskbart használsz? Ha nem, akkor azzal jobban jársz...jobban átláthatóbb az egész.
__________________
"War. War never changes."

[SZ]Régi Nagy Magyarország/Phoenix (#322834)
[SZ]Picurmanoo (#396769)


"All this has happened before, and all this will happen again...
End of line..."

(BattleStar Galactica)
Reply With Quote
  #44  
Old 07-04-2009, 10:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Phoenix View Post
Két soros taskbart használsz? Ha nem, akkor azzal jobban jársz...jobban átláthatóbb az egész.
Egy soros. A kettő túl sok helyet foglalna...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #45  
Old 07-04-2009, 10:29
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha az olyan egyszerű lenne...

Vannak heppjeim, ezek egyike, hogy a taskbarban szeretek mindent mindig ugyanott tartani, így nem kell azt keresgélni, hogy melyik hol van épp, hanem tudom, hogy az első ez, a második ez, a harmadik ez...

A Windows pedig sajnos képes arra, hogy gondol egyet, és egy memóriaigényesebb feladat után az egészet átrendezi. Vagy csak az aktuálisat teszi ki a legvégére, vagy extrém esetben megfordítja a sorrendet.

Ilyen kilátások mellett jobb kikapcsolni a gépet, de néha még hazsnálat közben is muszáj vagyok becsukogatni dolgokat, hogy vissza tudjam hozni a jó sorrendet.
Nekem is vannak heppjeim, de ilyet még nem hallottam... Meg mivel én idejét sem tudom mikor kattintottam utoljára a tálcán valamire, így nekem nem számít... Alt-tab jobban bejön.
Egyre szoktam figyelni, hogy a totalcommander az első legyen a sorba, a többi nem lényeg
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote
  #46  
Old 07-04-2009, 10:32
Phoenix's Avatar
Phoenix Phoenix is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: In the UK
Posts: 1,518
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy soros. A kettő túl sok helyet foglalna...
Én azóta használok ilyet, amióta irodában dolgoztam és millió program meg volt nyitva (Office programok, jegyzettömb (HTML-hez), számológép, 3 féle böngésző). Ha hozzászoksz akkor nem lesz se zavaró, se túl sok Próbáld ki egy pár napig, ha bejön, akkor hagyd úgy, ha meg nem, akkor nem
__________________
"War. War never changes."

[SZ]Régi Nagy Magyarország/Phoenix (#322834)
[SZ]Picurmanoo (#396769)


"All this has happened before, and all this will happen again...
End of line..."

(BattleStar Galactica)
Reply With Quote
  #47  
Old 07-04-2009, 10:36
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Phoenix View Post
Én azóta használok ilyet, amióta irodában dolgoztam és millió program meg volt nyitva (Office programok, jegyzettömb (HTML-hez), számológép, 3 féle böngésző). Ha hozzászoksz akkor nem lesz se zavaró, se túl sok Próbáld ki egy pár napig, ha bejön, akkor hagyd úgy, ha meg nem, akkor nem
Én régebben használtam két soros tálcát, szerettem is, de rájöttem hogy minek? Az irodában a főnököm gépén ha nyomsz egy Alt+Tabot akkor három sorban jelennek meg a programok, és persze ki sem fér az összes ami fut Mondtam neki miért nem kétsoros a tálcád, de ő is csak azt mondta, hogy kattintgat a fene a tálcára
A win7ben ezt kicsit elegánsabban megoldották, de nincs az a pénz hogy felrakjak egy olyan fospumpát
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote
  #48  
Old 07-04-2009, 10:39
Phoenix's Avatar
Phoenix Phoenix is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: In the UK
Posts: 1,518
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mi a baj a Win 7-el? Sok jót hallottam róla De ha a linuxszal jössz, akkor azt mondom, hogy én használom a gépet és nincs kedvem barkácsolni szoftveresen Eredetileg én is azt akartam felrakni, de mivel még az alaplapnak nincs hozzá drivere, emiatt Vista maradt.
__________________
"War. War never changes."

[SZ]Régi Nagy Magyarország/Phoenix (#322834)
[SZ]Picurmanoo (#396769)


"All this has happened before, and all this will happen again...
End of line..."

(BattleStar Galactica)
Reply With Quote
  #49  
Old 07-04-2009, 10:46
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Phoenix View Post
Mi a baj a Win 7-el? Sok jót hallottam róla De ha a linuxszal jössz, akkor azt mondom, hogy én használom a gépet és nincs kedvem barkácsolni szoftveresen Eredetileg én is azt akartam felrakni, de mivel még az alaplapnak nincs hozzá drivere, emiatt Vista maradt.
Linuxom is van, a windows előtt csücsül a hálózaton és gyilkolja a windows minden próbálkozását amivel lejelenti hogy mi van a gépemen.
Win7: nincsenek hozzá rendes driverek, szoftverek. Azzal hogy elfogadod a license-t elfogadod hogy a microsoft kedvére turkáljon a gépedben, nézze hogy miket raktál fel, miket futtatsz, mi jogtiszta, mi nem, és ezt persze nem is titkolják, nyíltan benne van a szerződésben. A vista ugyanez, csak az nagyobb és lassabb is, a világ memeóriája sem elég.
WinXP sp3: javítás: 0, szinte arra jó, hogy elfogadd az hogy a géped jelenthet a microsoftnak. És meg is teszi.
Nekem most XP SP2 van fent, és elé van rakva egy linux, amin elég sok microsoftos site le van tilva kimenő kommunikáció szempontjából
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote
  #50  
Old 07-04-2009, 10:46
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post
Nekem is vannak heppjeim, de ilyet még nem hallottam... Meg mivel én idejét sem tudom mikor kattintottam utoljára a tálcán valamire, így nekem nem számít... Alt-tab jobban bejön.
Egyre szoktam figyelni, hogy a totalcommander az első legyen a sorba, a többi nem lényeg
Alt+tab nem igazán játszik, amikor van 6-7 ssh ablakom, amiknek ugyanaz az ikonja, de mindegyikben más van.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Firefox Lyra PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 108 10-28-2008 10:40
Firefox 2.0 Bogár PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 56 12-27-2006 13:31


All times are GMT +1. The time now is 15:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu