Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

View Poll Results: Ha operációs rendszer, akkor...
... csakis Windows! 53 84.13%
... csakis DOS! 4 6.35%
... csakis Linux! 6 9.52%
Voters: 63. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #361  
Old 12-10-2008, 20:33
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tytook View Post
A kérdés hibás, de gondolom azt már mások is leírták:
"csakis" lehetne ez is az is.
Nekem a Linuxal 1 nagy bajom van, nem tudom össze barátkoztatni a nyomtatómmal.

Ha tudnék nyomtatni, akkor másképp is szavazhatnék, de akkor se "csakis" :O)
Ha kifejezetten csak Windowsos nyomtató (az olcsókkal ezt eljátsszák sajnos), akkor nem egyszerű. De szerintem van hozzá valami illesztő. És itt jön be a szokásos ellenérv: ehhez nem árt a szokásosnál jobban érteni hozzá, mégjobban, mint Windows esetén. Ezzel pedig a legtöbb ember nem akar foglalkozni, és igazából így van ez rendjén. Akinek nem élete, annak ez csak felesleges teher.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #362  
Old 12-11-2008, 09:04
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

miért, az nem teher, hogy felinstallálok egy Windowst. Aztán egy alaplap drivert. Aztán egy hangkártya drivert. Aztán egy videókártya drivert. (Alaplaptól függően itt még külön chipset, ethernet, stb.. driverek telepítése is szóba kerülhet...) Aztán egy Service Packot. Aztán egy DirectX-et. Aztán egy édialejátszót. Aztán egy zenelejátszót. Aztán egy PhysiX-et. Aztán egy file kezelő programot. Aztán codec packokat. Aztán rendszerkarbantartó programokat (1 - 10 között), aztán vírusírtót, aztán internetet...
Majd felmegyek az internetre, és előről kezdem az egészet, mert ott tuti van már újabb alaplap, hálókártya, videókártya, hangkártya, stb driver, mint az eredeti telepítő CD-jén...

Ezzel szemben pl nemrég raktam egy meki búkra egy Tiger-t. Igaz, az 4 CD, cserélgetni kellett. De gyorsan feltette. Sokkal gyorsabban, mint a fentebb leírt borzalom... Aztán elindult. Érdekes. Nem volt hibaüzenet telepítés közben. Érdekes. Elsőre elindult. Érdekes. Azonnal ismerte a gépet, és azonnal mindent jól használt. Azonnal volt benne egy rakás hasznos (és jól működő!) program, nem kellett külön vacakolni vele.

Linux-szal hasonló a helyzet. Feltelepítem, és működik.

Ezek után miről beszélünk? A windowsnak EGYETLEN EGY előnye van a többi op.rendszerrel szemben, az, hogy hihhhetetlenül primitív, egy 4 éves lazán kezeli... Ebből kifolyólag pedig (tehát hogy a 70 IQ-jú nagymellű szőke titkárnő is képes használni), nagyon elterjedt, és mivel elterjedt, ezért nyilván a legtöbb programot is a Windows-os platformra írják, ezzel mégjobban megkönnyítve az ember dolgát...
Ez csodálatos lenne, ha működne. Rendszeresen használok buherált, és eredeti Windowst is, és ha nem csak arra használom, hogy bekapcsolom, és Windows Media Player-rel lejátszok egy filmet, akkor tulajdonképpen összeomlik...

(Most éppen az svchost döglött be, azt csinálja, hogy kidob egy hibaüzit, és felhúzza a processzorkihasználtságot 100%-ra. Fogalmam sincs miért, 2 hetes a rendszer (max 3), ráadásul jogtiszta XP Pro, és nem is piszkáltam. Csak netezek rajta, ami kimeről a Hódítóban, a fórumban, meg 2 Online játékban... Köszönjük Mikrofos. Igen. Megcsináltad.)

Ha epdig Linux alá akarsz nyomtatót telepíteni, akkor:
1.
kérdezd meg a boltban az eladót (mielőtt megveszed!!), hogy működik-e Linux alatt. (Mint Ati is írta, van úgy, hogy kifejezetten valamilyen windóz verzió alá építenek vasat. Pl sokat szívott sok ember azzal, hogy olyan laptopot vett, ami csak vistával megy el. Magyarul fizikailag nem létezik a hardware részéhez XP-s, vagy egyéb driver, mert nem írtak hozzá, tehát kb életed végéig vistával fogsz vacakolni... (kivéve talán, ha a Windows Viena (vagy Windows 7? Vagy Windows X? most már eldönthetnék a nevét...) kompatibilis lesz a vistával 100%-osan, és elviszi a vistás laptopot...)
2.
ha a nyomtató előbb volt meg, mint a Linux, olvass utána, hogy működik-e a kettő együtt.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #363  
Old 12-11-2008, 09:06
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Ha valaki tud olyan nagymellű szőke titkárnőről, aki UNIX alatt dolgozik, megadná nekem a telefonszámát?
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #364  
Old 12-20-2008, 16:55
Phoenix's Avatar
Phoenix Phoenix is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: In the UK
Posts: 1,518
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Na itt a legfrissebb mérésem. 8 megabit le és 1,3megabit fel (Ezek a max értékek, amire előfizettem)
És erre ezt kaptam


Egy másik eredménye 76megabites letöltés
A harmadik eredménye: 55megabit...csak az a probléma, hogy se ftp-ről, se torrentről nem jön ilyen gyorsan a cuccos
__________________
"War. War never changes."

[SZ]Régi Nagy Magyarország/Phoenix (#322834)
[SZ]Picurmanoo (#396769)


"All this has happened before, and all this will happen again...
End of line..."

(BattleStar Galactica)

Last edited by Phoenix; 12-20-2008 at 17:04..
Reply With Quote
  #365  
Old 12-21-2008, 19:27
rak_loo rak_loo is offline
Member
 
Join Date: Jun 2008
Location: Nyíregyháza
Posts: 160
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Hát szóval nem tudtam hova írni,úgyhogy ide kerül

Valakinek van PSP?Ha igen akkor ossza meg ,hogy milyen és,hogy van-e vele babrálva
Reply With Quote
  #366  
Old 12-29-2008, 18:23
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Van egy mp3 lejétszó, bedugom a gépbe meg akarom nyitni, és akkor kidobja hogy nincs megformázva stb, igen formázom és nem csinál semmit.Mondom akkor lemezkezelő, ott leformázza, majd a végén, kidobja a formázás nem sikerült.A méret 2giga helyett 112 giga.Valami ötlet?
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #367  
Old 12-29-2008, 18:49
Betelgeuse
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Van egy mp3 lejétszó, bedugom a gépbe meg akarom nyitni, és akkor kidobja hogy nincs megformázva stb, igen formázom és nem csinál semmit.Mondom akkor lemezkezelő, ott leformázza, majd a végén, kidobja a formázás nem sikerült.A méret 2giga helyett 112 giga.Valami ötlet?
Mond a címed viszem hozzád a 2 gigásamat én is ha ekkorát csinálsz belőle
Reply With Quote
  #368  
Old 12-29-2008, 20:27
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Betelgeuse View Post
Mond a címed viszem hozzád a 2 gigásamat én is ha ekkorát csinálsz belőle
Akkor már az 500 gigás winyódat hozd
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #369  
Old 01-03-2009, 22:37
dreaman68 dreaman68 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Aszód
Posts: 676
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Üdv

Nem rég vettem egy új fülhallgatót. Szokásom h fülhallgatón keresztül hallgatok zenét hangfalak helyett. Ilyenkor a hangfalrendszer hangerő-szabályozójához csatlakoztatom csak a fülhallgatót, de msot valamiért nem működik, ill a fülesen nem jön a hang
ötlet h h működhetne?
Reply With Quote
  #370  
Old 01-03-2009, 22:41
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by dreaman68 View Post
Üdv

Nem rég vettem egy új fülhallgatót. Szokásom h fülhallgatón keresztül hallgatok zenét hangfalak helyett. Ilyenkor a hangfalrendszer hangerő-szabályozójához csatlakoztatom csak a fülhallgatót, de msot valamiért nem működik, ill a fülesen nem jön a hang
ötlet h h működhetne?
Másik csatlakozóban próbáltad?
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 06:19.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu