Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-02-2007, 16:56
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default Visszavágás, avagy meddig retorzió a retorió?

Sziasztok!

Ezt a topicot, olyan kezdő játékosoknak terveztem akik nem értik, hogy egyes akcióikért miért verték szét őket.
Én csak a normál és a lassú csopikat tudnám elemezni, mert abba jártam.
5. normál: Itt mivel kis károkat lehet okozni, általában mészár, vagy foglalás a retorzió. Fosztásra inkább mészár, földre inkább föld. Varikkal való ártózásra, ha sűrű akkor földelés, ha egyszeri akkor mészár és - ha érdemes- varázslók gyilkolása. Lopás ellen, mivel nem lehet 10k kivülre esni mészár és tolvajok gyilkolása.
5. lassú: Mivel nagyon lassú a katiképzés (60 óra) és nem nagyon kati a piacon minden akcióra főleg mészár, tűzgolyó, mérgezés, gyilkolás, tehát ami csökkenti az egységeid számát. Földre általában csak akkor mennek, ha feljebb akarnak menni. De itt nagyon bevett szokás a szárazság-vihar emberlopás kombinációja.
Most egyenlőre ennyi. Várom azok észrevételeit akik mást tapasztaltak, vagy esetleg nem értik, hogy egy bizonyos akcióért miért kapott annyit.
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Sponsored Links
  #2  
Old 07-02-2007, 17:18
Brown Brown is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 103
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Én még nem játszottam a lassú csoportban, a normálban pedig még nem esett meg velem retórzió , mégis bátorkodtam ide írni mert nem értem, miért kell ezt lassú és normálra szétszedni. A 20 kör az minden csopiban 20 kör. A katik lassaban képződnek ok, de a varik lassabban regenerálódak egy újabb golyóbishoz stb. Én csak ezt nem értem. Belőlem csak a normál csopis tapasztalat beszél, amit látok, meg hallok, de nem hiszem így elsőre, hogy lenne különbség a két csoport béli retorziók között cak azért mert az egyik lassú, a másik pedig gyors vagy normál. Ezt inkább az azt végrehajtó játékosok játékstílusától függ. Meg perverzitásától...
  #3  
Old 07-02-2007, 17:40
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by pepa View Post
5. lassú: Mivel nagyon lassú a katiképzés (60 óra) és nem nagyon kati a piacon minden akcióra főleg mészár, tűzgolyó, mérgezés, gyilkolás, tehát ami csökkenti az egységeid számát. Földre általában csak akkor mennek, ha feljebb akarnak menni. De itt nagyon bevett szokás a szárazság-vihar emberlopás kombinációja.
ezt a részét én is meg tudom erősíteni. az időjárás és emberlopi mellé még szokott menni a tolifelfedés is.
egyrészt mivel szerintem ez a leghatásosabb módszer az ori megbénításához hosszútávon, másrészt meg nagyon sok országnak nagyon rosszul van beállítva az intézője. még olyan játékosok sem állítják be rendesen, akik extra-profinak adják ki magukat... tapasztalat.

elég hosszas emberlopásokkal megbénítani 1 orit, ezért a rutinosabb játékosok ellen ez a módszer nem működik. a szövi az ellen szövinek az egyik, kiszemelt tagjára kell összpontosítania az erejének 80-90%-át, és azalatt a másik 3 tag majdnem érintetlen marad. valamelyik másik topicban olvastam, hogy nagyon sokan az ellen varisát és tolisát szedik szét először, amivel én is egyetértek.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

  #4  
Old 07-02-2007, 17:48
csofika csofika is offline
Banned
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 120
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Szerintem az a legjobb retorzió, amikor annyira földbedöngöljük az ellenfelet, hogy először elmegy a kedve a választott személyiségtől, majd a választott fajtól, majd az egész hódító játéktól, majd a végén az élettől is.
  #5  
Old 07-02-2007, 17:48
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by csofika View Post
Szerintem az a legjobb retorzió, amikor annyira földbedöngöljük az ellenfelet, hogy először elmegy a kedve a választott személyiségtől, majd a választott fajtól, majd az egész hódító játéktól, majd a végén az élettől is.
Gratulalok, nem szeretnel valami massal jatszani inkabb? :P
__________________
Remedy
  #6  
Old 07-02-2007, 17:51
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Brown View Post
Én még nem játszottam a lassú csoportban, a normálban pedig még nem esett meg velem retórzió , mégis bátorkodtam ide írni mert nem értem, miért kell ezt lassú és normálra szétszedni. A 20 kör az minden csopiban 20 kör. A katik lassaban képződnek ok, de a varik lassabban regenerálódak egy újabb golyóbishoz stb. Én csak ezt nem értem. Belőlem csak a normál csopis tapasztalat beszél, amit látok, meg hallok, de nem hiszem így elsőre, hogy lenne különbség a két csoport béli retorziók között cak azért mert az egyik lassú, a másik pedig gyors vagy normál. Ezt inkább az azt végrehajtó játékosok játékstílusától függ. Meg perverzitásától...
talán azért lehet különbséget tenni a lassú meg a normál csoportok között, mert a normálban nem szeretnek a játékosok hosszabb időt eltölteni 1 helyben.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

  #7  
Old 07-02-2007, 17:51
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by csofika View Post
Szerintem az a legjobb retorzió, amikor annyira földbedöngöljük az ellenfelet, hogy először elmegy a kedve a választott személyiségtől, majd a választott fajtól, majd az egész hódító játéktól, majd a végén az élettől is.
Ezért nyitottam ezt a topicot, mert ez már játék akadályoztatása. Aki nem tud különbséget tenni a játék és a valós élet között, az szerintem ne játszon. Mindenkinek el kell fogadnia, hogy bármi történik az országával semmilyen hatással nincs az életére.
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985

Last edited by Pepa; 07-02-2007 at 17:53..
  #8  
Old 07-02-2007, 17:53
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar View Post
talán azért lehet különbséget tenni a lassú meg a normál csoportok között, mert a normálban nem szeretnek a játékosok hosszabb időt eltölteni 1 helyben.
Én alapvetően azért választottam külön, mert a normálba több a kezdő, mint lassúba. Lassúba pedig, sokkal több gondolkodási és taktikázási idő jut mindenre, mert csak 8 kv van 1 nap alatt.
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
  #9  
Old 07-02-2007, 17:54
csofika csofika is offline
Banned
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 120
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Jól van srácok, én csak vicceltem az előbb. Az az igazság, hogy én sohasem alkalmazom a retorziót, inkább haladok szépen tovább és véletlenszerűen választom ki az ellenfeleimet.

Persze ez a visszatámadás is az ember hangulatától függ szerintem. Amit nem szeretek, az az, hogy egy esetleg kezdő országot annyira sokan támadnak, hogy elmegy a kedve a játéktól.
  #10  
Old 07-02-2007, 17:56
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Quote:
Originally Posted by csofika View Post
Szerintem az a legjobb retorzió, amikor annyira földbedöngöljük az ellenfelet, hogy először elmegy a kedve a választott személyiségtől, majd a választott fajtól, majd az egész hódító játéktól, majd a végén az élettől is.
Gratulalok, nem szeretnel valami massal jatszani inkabb? :P
off

na, az ő számára mit fogtok ajánlani? a teve valószínűleg esik.

/off
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 12:54.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu