Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-24-2006, 10:54
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Question egyedül egy szövi ellen

azt szeretném kérdeni ha ork vok és épp szét szeretnék szedni egy szövetséget ahhoz mit ajánlotok én azzal kezdtem hogy az orkjukat letoliztam és ártóztam ezek után a toli vezérre vihar meg szárazság 36 körig és most épp betámadom az orkot kifosztom és ezek után földet veszek tőle hogy jó messze legyenek és én odakerüljek a toli mellé aki 6 körrel fejjeb van vélemény
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 08-24-2006, 11:16
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Egy kicsit fogalmazhattál volna érgetőbben, mert elég zagyva, főleg a vége.

Ork oriként nem túl szerencsés Mf-nek lenni, főleg egy szövi ellen de ha elég "bénák" akkor akár győzhetsz is.

Ha győzni akarsz, akkor szét kell őket húzni, hogy ne tudjanak segítséget küldeni egymásnak. Célszerű a harcossal kezdeni, azt leküldeni lejjebb pusztítással vagy földfoglalással.
A tolik és varik 5-7 körröl is tudnak még akciózni, tehát ha velük kezdesz nem sokra mész.

Akkor jársz a legjobban, ha gyorsan megütöd őket földre 2x lehetőleg éjjel, amikor (talán) nem ütnek vissza. Így jó messze leszel tőlük.

Egy több napos állóháborúban csak Te húzhatod a rövidebbet.
Reply With Quote
  #3  
Old 08-24-2006, 11:17
Milán™
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Hát te elég kamikazee vagy
orkal egyedül szöviháborúzni....
Ha nem atomlámák akkor esélyed nemsok
Reply With Quote
  #4  
Old 08-24-2006, 11:17
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
azt szeretném kérdeni ha ork vok és épp szét szeretnék szedni egy szövetséget ahhoz mit ajánlotok én azzal kezdtem hogy az orkjukat letoliztam és ártóztam ezek után a toli vezérre vihar meg szárazság 36 körig és most épp betámadom az orkot kifosztom és ezek után földet veszek tőle hogy jó messze legyenek és én odakerüljek a toli mellé aki 6 körrel fejjeb van vélemény
Éppcsak a leglényegesebb dolgokat hagytad ki

1. hánytagú a szövi?
2. milyen fajok alkotják?
3. melyik tud neked ártani?
4. hány körre vannak egymástól?
5. alattad vagy feletted vannak?
6. tekikkel hogy állsz?

Ezek az "apróságok" mind-mind lényegesen befolyásolják a stratégiai lehetőségeidet. Ha az egyik le van szakadva 6 körre akkor az számodra jó, de ha a többi együtt van és odamész hozzájuk akkor az nekik lesz jó valószínűleg. Hacsak nem teljesen amatőr mindegyik
Reply With Quote
  #5  
Old 08-24-2006, 11:29
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Red face

igaz akkor megpróbálom újra ketten vannak ezért a szövi kifejezés nem az igazi az egyik ork tábornok a másik fél-elf toli tekiből majdnem mindenen maxon vagyok mindkettőt bebirom támadni és lebirom ártózni az orkot még lopni is birom egyfojtában rajtuk a vihar ill. szárazság így gyengítem őket 4-6 körre vannak egymástól a toli vezér van fejjeb és az ork meg pont felettem az orkot előbb kifosztom aztán írány hozzá földetfoglalni amint beütöm földre 10 kör lesz a távolság kb. így segítség kizárva én meg a toli körül leszek alábontok és neki is annyi de tőlke se föld se pusztítás nehogy közel kerüljenek őt szépen kifosztomj és lemészárlom
Reply With Quote
  #6  
Old 08-24-2006, 14:34
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Akkor ezek atomlámák vagy halálra mészároltak lesznek. Fél-elf toli és egy ork leártózza...

Hogy mik vannak...

Ebben a felálásban valószínűleg nyersz. Mf vagy és két gyenge ori ellen harcolsz.

De óvakodj a 4 tagú szöviktől, mert akkor hamar vége lesz a siker sorozatnak...
Reply With Quote
  #7  
Old 08-24-2006, 15:05
solven solven is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 255
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Massza Rex View Post
Akkor ezek atomlámák vagy halálra mészároltak lesznek. Fél-elf toli és egy ork leártózza...

Hogy mik vannak...

Ebben a felálásban valószínűleg nyersz. Mf vagy és két gyenge ori ellen harcolsz.

De óvakodj a 4 tagú szöviktől, mert akkor hamar vége lesz a siker sorozatnak...
Miért van az, hogy én sose találkozok ilyenekkel...
na mindegy
__________________
A Fair play olyan luxus, amit háborúban nem engedhet meg magának az ember.
Reply With Quote
  #8  
Old 08-24-2006, 15:11
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

igaz a 4 tag már más mint a kettő az ork sikeresen kifosztva most meek pusztítani holnap meg a toli jön de lehet hogy az orkkal elcicomázom
hát solven ez van csak gömbözni kell mint állat és szövetségeket felmérni csak ráakadsz egyre és abból jól belakmározol amúgy massza rex kevesen vannak akiket nem tok beártózni elég kevesen de hát föjjeb ez megváltozik
de ez tényleg mutatja hogy nem rég kezdték hogy egy ork hadis beártózzon 36 körre egy fé-elf tolit
Reply With Quote
  #9  
Old 08-24-2006, 15:27
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
igaz akkor megpróbálom újra ketten vannak ezért a szövi kifejezés nem az igazi az egyik ork tábornok a másik fél-elf toli tekiből majdnem mindenen maxon vagyok mindkettőt bebirom támadni és lebirom ártózni az orkot még lopni is birom egyfojtában rajtuk a vihar ill. szárazság így gyengítem őket 4-6 körre vannak egymástól a toli vezér van fejjeb és az ork meg pont felettem az orkot előbb kifosztom aztán írány hozzá földetfoglalni amint beütöm földre 10 kör lesz a távolság kb. így segítség kizárva én meg a toli körül leszek alábontok és neki is annyi de tőlke se föld se pusztítás nehogy közel kerüljenek őt szépen kifosztomj és lemészárlom
Szerintem ezt nehéz lenne elveszítened, olyan nagyon taktikáznod sem kell
Reply With Quote
  #10  
Old 08-25-2006, 08:34
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Burning:
Quote:
kevesen vannak akiket nem tok beártózni elég kevesen
Most már kíváncsivá tettél. Hány % templomod, kocsmád és barakkod van?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14290 09-18-2022 17:13
Szövi kirakása szöviből etikusan bpeet Segítség 18 09-10-2006 17:59
Szövi események Haacska Nem hiba 1 08-23-2006 21:34
Klánpontlista rendezése máskor Ati Elvetett javaslatok 522 06-07-2006 17:17


All times are GMT +1. The time now is 13:03.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu