Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #91  
Old 08-06-2010, 15:30
Arty Arty is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 45
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Most javasolhatnánk azt is hogy csak a nagyobb tételekben kirakott cuccok kopjanak, de akkor meg majd apránként teszik ki
Reply With Quote
Sponsored Links
  #92  
Old 08-06-2010, 15:49
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Én még mindig ott vagyok leragadva, hogy miért kell, hogy kopjanak?

Ha azt szeretnéd, hogy valaki másnak a javai elvesszenek a piacról, akkor megvan a módja, hogy ezt megcsináld. Nem kevés rákészülést igényel, és nagyon csoportfüggő, de meg lehet oldani, ahogy erre volt már példa nem egyszer. Még 1/A-ban is!
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #93  
Old 08-06-2010, 16:31
Arty Arty is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 45
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Én még mindig ott vagyok leragadva, hogy miért kell, hogy kopjanak?

Ha azt szeretnéd, hogy valaki másnak a javai elvesszenek a piacról, akkor megvan a módja, hogy ezt megcsináld. Nem kevés rákészülést igényel, és nagyon csoportfüggő, de meg lehet oldani, ahogy erre volt már példa nem egyszer. Még 1/A-ban is!
Én azt hittem azért vitatkozunk mert pártolod a témát. Szerintem se kopjon, speciel az sem zavar ha valakinek milliárdnyi cuccai vannak. Ha ezért ő szét tud ütni, üssön. Ilyen játékban ahhoz hogy valaki nyerjen vesztesnek is kell lenni.
Piacról meg annyit hogy elég kezdő vagyok, mégis néha nagyot szakítok azon hogy fent tartom a cuccaimat... Úgyhogy
Ne kopjon.
Reply With Quote
  #94  
Old 08-06-2010, 16:46
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Arty View Post
Én azt hittem azért vitatkozunk mert pártolod a témát.
Pártatlanul figyelem a véleményeket, legalábbis ebben a témában.

A személyes véleményem az, hogy jó ez így, ahogy van. Lehetne egy kicsit több "piacürítő" akció, de ez teljesen önszabályozó, ebbe nem szólok bele.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #95  
Old 08-06-2010, 17:17
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

még mindig nem olvastam ebbe a piac szabályozásba mi a jo.

Most ténylegesen miért viszi előre a hoditot ha szabályozzuk a piacot. A negativot tudom mi lesz, de most szolok a kis orik a kis országok nagyot fognak bukni
akármelyik szintenD

Olyan érzésem van hogy aki nagyon szeretné annak az a célja ha nekem nincs másnak se legyen

csendben megjegyzem én pl nagyon csoro vagyok, nálam az esély nem áll fenn hogy huuu de nagy tartalékom van per pillanatba
Reply With Quote
  #96  
Old 08-06-2010, 17:27
reichz's Avatar
reichz reichz is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: DOROG
Posts: 126
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by richardka View Post
még mindig nem olvastam ebbe a piac szabályozásba mi a jo.

Most ténylegesen miért viszi előre a hoditot ha szabályozzuk a piacot. A negativot tudom mi lesz, de most szolok a kis orik a kis országok nagyot fognak bukni
akármelyik szintenD

Olyan érzésem van hogy aki nagyon szeretné annak az a célja ha nekem nincs másnak se legyen

csendben megjegyzem én pl nagyon csoro vagyok, nálam az esély nem áll fenn hogy huuu de nagy tartalékom van per pillanatba
ha tudod mi a rossz benne , mond el nehogy megtörténjen
__________________
urungurung(3) (#543543) [2/B]
Obelix(7)(#100001) [3/G]
Game Over(4) (#100002) [1/A]
Corvina (2)(#100003) [4/L]
Legszebb öröm a söröm! (#4885)
----------------------------------------------------------------------------
Reply With Quote
  #97  
Old 08-06-2010, 18:52
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

1 db hátránya van amire spekulálni se kell!!a magashekin történő aktív játékot mégjobban kinyírja ez 100%.a lentebbi csoportokban engem speciel nem zavarna annyira csak 1 országomba van elég sok cucc felhalmozva a többibe minimális tartalék van úgy izgalmasabb a játék
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)
Reply With Quote
  #98  
Old 08-06-2010, 19:48
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Az a baj abból indultok ki, hogy azonnal megszűnne a termelés blablabla ha bevezetnénk ezt.
nem azonnal, de még is a végeredményt kell nézni...

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Eleve nem csak 1db ötlet volt, a legtöbben meg csak egy véletlenszerűen mondott 10%on lovagolnak...
senki nem a 10%on rimánykodott, hogy legyen inkább csak 5%... hanem magán a tényen, hogy nem elég összeszednem a cuccomat, piacra dobni, hanem még azzal is kell számolnom, hogy hazafele elkopik?? ráadásul piacot is elhasznál?

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Én még mindig ott vagyok leragadva, hogy miért kell, hogy kopjanak?
én sem értem! A másik ami rettenetesen bosszant az a javaslat szerint a visszatérő áru is elhasznál 1 piacot... elég gáz lenne ez (különösen gyorsban pl)...
Reply With Quote
  #99  
Old 08-06-2010, 22:25
Artista's Avatar
Artista Artista is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default piaciadó

Üdv!

Érdekes ez a vita, mert a felvetett javaslotok nagyrésze (10% sarc a visszatérő árura, napi forgalommal súlyozott átlagár alapján meghatározott limitált ársáv a kirakásnál, és a korlátozott sajátáru visszavásárlás) már megvalósított dolog, csak nem itt , nem dönt romba semmit, még raktárnak is lehet használni a piacot (csak megfizeted az árát), spekulálni is lehet, mint minden rendes piacon.

(egyébként sokkal jobb lenne egy árfolyam függő max-min ár az áruknak, mint a mostani fix max 50k, mert néha az ember minden pénzt megadna valamiért...csak ugye még annyiért se sincs a piacon...mert 50k ért nem éri meg termelni...)

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a jelenlegi piac, ahogy most van, szvsz, inkább raktárként jó használni, mint piacként. (és ezt igazolja, a hatalmas piaci tartalékok megléte)
Reply With Quote
  #100  
Old 01-03-2014, 19:24
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Sziasztok!

Ez a "Piac nem raktár!" kifejezés sokszor elhangzott már ATI szájából.
De nem tett még ellene, szóval vagy úgy gondolja, jó ez mégis így vagy nem tudom...
Szóval, szerintem

Piacra kitett árúból a piacos levesz azonnali 5%-ot a mennyiségből.
Az árúk sohasem térnek haza, helyette 24 kör után 10 körönként 5%-ot csökken az ára és további 5 %-al csökken a mennyiség.
A pénzlimitek maximalizálása szintenként kellene, hogy legyen.

Ez nem azt jelenti, hogy ne lehessen tartalékkal nekivágni, nem a "hangyát" kell büntetni, mert szorgalmas vagy a tolvajt, mert ügyes. De, ha valaki tartalékot szeretne tartani biztonságban és infláció-mentesen, azért kelljen áldoznia valamiből, pl. a földjéből. Aki többet szeretne, annak kevesebb jut másra. Hogy ezt új épület bevezetésével érjük el, vagy egy réginek új funkciót adunk (pl. könyvtár, 20k tekit kezel, ami a %-hoz kell és 100k tekit raktároz biztonságban), mindegy.

Ezt a teki kopást fentiek miatt korlátoznám arra, amit a könyvtár kezel, nem raktároz. Ez a minimális darabszám esetleg növekedhetne, de épeszű mértékben, a hektár növekedésével, mondjuk 1000 hektárig. (esetleg 2x darab kell)

A tekikopást nem 19 körönként, hanem körönként, fixen 1 ezrelék. Úgyis növeljük a minimális mennyiséget, tehát nő a kopás mennyisége is, a területtel együtt.

Lopni csak abból lehet, amit a könyvtár kezel. Ha beütnek és esetleg elesik egy könyvtár, akkor ha fullon voltak a helyek, akkor következő körváltásnál elvesznek, vagy a Helytartó (új funkció) kirakja piacra kör végén, de addig lophatóvá válik a felesleg is. A teki helyek számát két részre osztva látnánk. Itt van lopható és nem lopható, amit a könyvtár kezel vagy raktároz. Hol mennyit vagy milyen arányban tartunk, az rajtunk múlik, illetve azon, hogy egy lopásnál szeretnénk-e, ha leesne a lakiteki százalékunk.

Az infláció védett teki is inflálódna egyszer mindenképp, mikor a piacra kitesszük.

Ezek nem kis változtatások, mit szóltok? De ha az egyikhez szeretnénk nyúlni, a másikhoz akkor muszáj.
Természetesen a fenti számok csak tájékoztató jellegűek, nem végeztem hatástanulmányt.

Jól átgondolt ellenérveket kérnék.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A közös raktár -Fegya- Megvalósult javaslatok 69 01-28-2011 18:38
Piac mint raktár változtatása (avagy jó ez így) Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 01-16-2008 02:18
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-26-2007 00:31
05.06. Raktár Ati Hódító Kézikönyv 5 07-24-2007 17:59
Piac Diki Elvetett javaslatok 0 01-08-2007 13:43


All times are GMT +1. The time now is 21:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu