Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport > Túrák > 2007-es túrák
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-19-2007, 12:16
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default Vértesi Barangolások 30

Hosszú kihagyás után végre egy túra, már nagyon hiányzott a mozgás. Bár meg kellett, hogy állapítsam, hogy még mindig meleg van...

Hajnali kelés után mentünk, láttunk, győztünk! Már az első ponton hiányoltak minket, hogy merre lehetünk. Háromszor is tettünk kis kitérőt, eltérve a túra útvonalától (kivételesen direkt ), hogy felfedezzük a környéket, ha már itt járunk. A képeknél az egyik ilyen helyet mutatom be, a ganti bauxit-bányát, ami egy csodálatos marsi tájhoz hasonlítható leginkább. Aki még nem járt erre, az remélem, hogy a képek alapján kedvet kap, és megnézi élőben is a bányát, nagyon gyönyörű.

A környéken is volt pár vörös kőzet a túraútvonal mentén, úgyhogy nemcsak a bányában, de a környező utakon is találkozhattok hasonlóan szép természeti jelenségekkel. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

A végén volt egy hosszabb nyílt terep, aminek annyira nem örültem, mert az erdei séták árnyéka után igencsak melegnek tűnt. Szívem szerint átvágtam volna a bekerített pusztán, de csak nem tettünk ilyet.

Az erdei utak egy kicsit egybefolytak az előző vértesi túrán látottakkal, többször is azon elmélkedtünk, hogy vajon itt jártunk-e előző alkalommal, és ha igen, akkor mi fog most jönni. A borzalmak szerencsére elmaradtak. Pár helyen valóban keresztezte ez a túra a HóFejérke útvonalát.

No nézzük azokat a képeket, amikről már annyit beszéltem fent.

Az első kép még nem a bánya, de a Vértes szikláinak egyik szép darabja ez is:



No és akkor íme a Mars-béli táj.






Aki többre kíváncsi, az látogasson el a gánti bauxit-bányába.

Ez pedig a végéről egy kép, így nem sokat mond, de ha ott lettél volna, biztos késztetést éreztél volna Te is arra, hogy keresztülvágj a mezőn.




A megtett út:


Egy szinttérkép...Az egyik jó sokáig tartó emelkedő után olyan jól esett egy kis sík rész, hogy azt elmondani se lehet...



Egyéb érdekességek:



És végül az idei statisztikám:

502,7 km + 33 km (többet mentünk, dehát az itiner a mérvadó... ) = 535,7 km
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 08-19-2007, 15:14
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Abban a bauxit bányában még filmet is forgattak, ha jól emlékszem az űrgammák ciműt.

Honnan indult a túra, kőhányásrol?
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #3  
Old 08-19-2007, 15:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Abban a bauxit bányában még filmet is forgattak, ha jól emlékszem az űrgammák ciműt.

Honnan indult a túra, kőhányásrol?
Az Űrgammákat itt forgatták? Hihi, hát nem kizárt. Minden adott a sci-fi környezethez.

Gánt volt a rajt és a cél, Kőhányás az egyik érintendő pont volt. Ott kivételesen volt térerőm (ezzel kisebbségben is voltam ott), Gánton például nekem semmi... No meg az egész túra alatt nagyjából szinte sehol semmi térerő... Egyszer felmásztam egy hegyoldalba, hogy valami legyen, ott egész stabil volt, amúgy nagyon esetleges.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 08-19-2007, 15:41
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az Űrgammákat itt forgatták? Hihi, hát nem kizárt. Minden adott a sci-fi környezethez.

Gánt volt a rajt és a cél, Kőhányás az egyik érintendő pont volt. Ott kivételesen volt térerőm (ezzel kisebbségben is voltam ott), Gánton például nekem semmi... No meg az egész túra alatt nagyjából szinte sehol semmi térerő... Egyszer felmásztam egy hegyoldalba, hogy valami legyen, ott egész stabil volt, amúgy nagyon esetleges.

Hát ami nem kizárt az egészen biztos, ezt tudom
Igen, térerő szempontjábol gánt és környéke, mindhárom szolgáltatónál elég kritikus.
Nem tudom hogy volt e topic szentelve itt ennek a túrának, de ha tudok róla akkor talán én is elmentem volna.

A túra pontos útvonala olvasható valahol?
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #5  
Old 08-19-2007, 15:45
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
A túra pontos útvonala olvasható valahol?
http://ttt.tr.hu/naptar/tura.php?id=1186

Itt olvasható, vagy lásd a térkép, amit fent bemásoltam.

A 30-as az ezen az úton ment: Gánt Gánt-bányatelep Szélesföldi-erdő Kenderáztató Mindszentpuszta Kőhányás puszta Disznó-sarok Gánt
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #6  
Old 08-19-2007, 15:50
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
http://ttt.tr.hu/naptar/tura.php?id=1186

Itt olvasható, vagy lásd a térkép, amit fent bemásoltam.

A 30-as az ezen az úton ment: Gánt Gánt-bányatelep Szélesföldi-erdő Kenderáztató Mindszentpuszta Kőhányás puszta Disznó-sarok Gánt

Én ugyan nem vagyok túrázó, de a felsoroltak közül jártam már mindszentpusztán, gánton és köhányáson jártam.
Kőhányáson még gyerekként lovas szánnal is .)
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #7  
Old 08-19-2007, 15:54
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Én ugyan nem vagyok túrázó, de a felsoroltak közül jártam már mindszentpusztán, gánton és köhányáson jártam.
Kőhányáson még gyerekként lovas szánnal is .)
Mindszentpusztán és Gánton "kincskerestünk" is egy kicsit (geocaching), Kőhányáson pedig hihetetlenül jó volt a hidegvíz. Mind inni, mind egy kicsit lemosakodni és felfrissülni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #8  
Old 08-19-2007, 20:34
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ati beelőzött a beszámolóval, úgyhogy én most rövidre is fognám.

Hogy azért ne legyen minden bonyodalomtól mentes a túra reggel azzal indítottam, hogy lekéstem a buszt és így a találkát is... ergo késöbb indultunk.
Mivel jártunk arrafele, viszonyleg zökkenőmentes volt az út... leszámítva, hogy fogalmam sincs, hogy került az autópálya, amiről jobb irányba mentünk le, az 1-es út jobb oldalára.
(Helyes megfejtéseket priviben vagy itt várom, a megfejtőnek zöldet adok.)
Mi egyszerüen tudomásul vettük, hogy valahogy átkerültünk a túloldarra és ezek után ehhez tartottuk magunkat... így már nem is tévedtünk el, mint néhány hónapja.

Startnál nevezés, előkészületek, stb... az itiner szeint Ati 5perccel elöttem indult... innentől egész úton azt hallgattam, hogy csak kipróbálta, hogy tényleg működik-e ez az időutazás dolog.

33+km egy picit soknak bizonyult a végére, ráadásul a sportcipő, kontra túrabakancs versenyben is a sportcipő maradt alul, a végére kegyetlenül nyomta a lábam, amitől csípőig fájt mindenem.

A bauxit-bánya valóban gyönyörű és érdekes, mindenkinek ajánlom figyelmébe.
A ládakeresés ott már izgalmas volt.... ugyanis fent volt a hegyoldalban... félig felmásztam, de mikor rájöttem milyen magasan is vagyok, elindultam lefele... én kb félúton voltam, mikor Ati elszáguldott mellettem és már lent is volt. Mindenki figyelmébe, azt a ládát ne akard megtalálni, ha tériszonyod van.

Összességében nagyon tetszett a túra. Kicsit fura volt ugyan, mikor az első pontnál lévő néni majdnem örömtáncot lejtett, hogy nem vesztünk teljesen el és, hogy a végén is megjegyezték, hogy "csak megérkeztek".
Nem voltunk mi elveszve, csak néha külön utakat jártunk... de legalább több túrázóhoz volt szerencsénk.

Tetszett a túra és a lebonyolítás. Szép helyeken jártunk... Ati, majd kérem a képeket!

Idei teljesített táv: 434.2 + 33 = 467.2km.
Idei teljesített szint: 14122 + 490 = 14612m.
/Továbbra is erősen itiner alapján/
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 08-19-2007 at 20:37..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:16.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu