Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #251  
Old 12-28-2007, 08:45
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Tamás View Post
Szerinted mennyi hekit szerzek egy ütéssel?10-15-t max.Arra jó, hogy elkerüljek a hadisoktól és még tovább leamortizáljam az ellenséges tolit.Ilyen ritkán van.Általában az szokot lenni, hogy a "villámháború" után küldenek egy-két morcos üzenetet, kapnak még egy kis rengést, mégegyszer gyorsba lelopom a tolit, aztán felajánlom, hogy küldhetnek mnt-t és küldik is.Van a tolisukon egy nyitott kapu, de egyébként azt sem tudják kivel vagyok együtt szöviben!Szerinted ki mernek rám jönni?

Még ők küldenek mnt-t, szép emberekbe köttök bele..... Mi szokott lenni náluk 2k vari az törp varisuknak? 600 toli a hulla tolinak? a hadik meg félelfek? /a reggeli kávé előtt mindig hülyeségeket írok...... néha utána is/
Az, h nem tudják kik a szövijeid megint azt mutatja, h kikbe kötsz bele, ha van akár 10 db-tolim legrosszabb esetben is 10-15 perc alatt megmondom, h kik a szövijeid....
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #252  
Old 12-28-2007, 09:12
Tamás Tamás is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Nem tudom miért ennyire hihetetlen mindenkinek, hogy működőképes az általam felvázolt taktika...

A jelenlevő fórumozók mindenáron meg akarnak győzni az ellenkezőjéről, mikor én eddig az első orimat kivéve csak és kizárólag ilyen felépítésű orival nyomultam 5-ben.

Soha senki nem vert le 5-ben és ráadásul sosem loptak meg.(Ha egy félelf tolist lelopnak, az szégyen.)

Semmiféle nagyotmondás nincs az általam felvázoltakban.Bizonyítani persze nem tudom, tudnám konkretizálni az adatokat, de az nem lenne szabályos, ráadásul -gondolom- mindenki a félelf orimra pályázna utána.

Tényleg felesleges vitatkozni.Mindenki csinálja a saját maga által jónak tartott taktikát.Én azt tartom jónak amit felvázoltam, és ha még indítok félelfet, akkor 5-ben ugyanezt a taktikát fogom megvalósítani azzal az orival is.

Az általam felvázolt taktika csak egy lehetőség, akinek nem tetszik, az ne alkalmazza.

Persze azért egy tornyos félelf se csodálkozzon majd az 5-be, ha netán egy elites félelf befigyel hozzá.
Reply With Quote
  #253  
Old 12-28-2007, 09:23
mennyelhej mennyelhej is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 28
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Sziasztok! Hm Tamas erdekes amiket irtal, de sajna en se tudok egyett erteni. Mindig feles vagyok 5-on en is, de azt mar tapasztaltam, hogy 2 tolis egy szovibe eleg nehezen el meg. Mas szoval nincs annyi celpont akit meger lopni. Egy celpont meg ha kicsit is tud jatszani, a legtobb tekije piacon van egy tolinak meg megeri lelopni, de 2-nek nem. Full elittel is jatszottam, de szerintem a feles maradjon az ijjnal nem mind1 hany sereg fer be esetleg. Egyebkent meg kell legyen mindig penze seregcserere ha foglalni akar, mert feles. Es olyan hadisokkal is talalkoztam akik egybol pusztitani jottek, oszt bontottak alam, oszt pusztitottak megint. Persze ez csak ha gazdag a masik szovi. Na ilyenkor mit csinalsz?
Reply With Quote
  #254  
Old 12-28-2007, 09:59
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by mennyelhej View Post
Es olyan hadisokkal is talalkoztam akik egybol pusztitani jottek, oszt bontottak alam, oszt pusztitottak megint. Persze ez csak ha gazdag a masik szovi. Na ilyenkor mit csinalsz?
SZABIIIIIIIzik és aztán visszajön és sunyi módon hátulról lecsapva bumm lelopja azóriás hadist aztán csodálkozik ha bekap pár sereget amíg nem tud szabira menni
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #255  
Old 12-28-2007, 10:23
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
SZABIIIIIIIzik és aztán visszajön és sunyi módon hátulról lecsapva bumm lelopja azóriás hadist aztán csodálkozik ha bekap pár sereget amíg nem tud szabira menni
Drag, te ehhez nem értessz!!! Én meg még annyira se, mint te....Na Ő megoldja! És te küldheted az mnt-t
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
Reply With Quote
  #256  
Old 12-28-2007, 10:46
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Tamás View Post
Én sem mondtam, hogy ez a "villámháborús" taktika mindenki ellen és mindig működik, sőt felsoroltam, hogy mikor nem jó.
Az én célom az, hogy a megelőző támadás és a lopás után minél előbb végetérjen a háború, mivel a kilopott tekiket nem akarom elherdálni, hanem szeretnék megtartani belőle lehetőleg minél többet.
Általában némi diplomáciai ráhatást is szoktam alkalmazni az ellenre, hogy hagyjon fel a hiábavaló hadakozással...és az esetek nagy többségében ez bejön, és küldik az mnt-t!(Főleg akkor van ez így, ha csak engem ismernek a szövimből, mivel a többieket nem tudják felmérni.)

Csak az esetek nagyon kis százalékában szoktak visszavágni a hadisok.
Nem vagyok egy nagy játékos, többször kaptam már ki, és már volt olyan is, hogy hagytam magam beleűzni olyan helyzetekbe, amikbe nem kellett volna. És mégis, hiába van sokkal kevesebb tolim, mint neked, mégsem fordulhat elő olyan eset, hogy Te lopsz tőlem és én nem tudom kik a szövieid.
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Reply With Quote
  #257  
Old 12-28-2007, 11:42
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by fefe013 View Post
Drag, te ehhez nem értessz!!! Én meg még annyira se, mint te....Na Ő megoldja! És te küldheted az mnt-t
na de mijjaza mnt?
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #258  
Old 12-28-2007, 11:53
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tamás View Post
Nem tudom miért ennyire hihetetlen mindenkinek, hogy működőképes az általam felvázolt taktika...

A jelenlevő fórumozók mindenáron meg akarnak győzni az ellenkezőjéről, mikor én eddig az első orimat kivéve csak és kizárólag ilyen felépítésű orival nyomultam 5-ben.

Soha senki nem vert le 5-ben és ráadásul sosem loptak meg.(Ha egy félelf tolist lelopnak, az szégyen.)

Semmiféle nagyotmondás nincs az általam felvázoltakban.Bizonyítani persze nem tudom, tudnám konkretizálni az adatokat, de az nem lenne szabályos, ráadásul -gondolom- mindenki a félelf orimra pályázna utána.

Tényleg felesleges vitatkozni.Mindenki csinálja a saját maga által jónak tartott taktikát.Én azt tartom jónak amit felvázoltam, és ha még indítok félelfet, akkor 5-ben ugyanezt a taktikát fogom megvalósítani azzal az orival is.

Az általam felvázolt taktika csak egy lehetőség, akinek nem tetszik, az ne alkalmazza.

Persze azért egy tornyos félelf se csodálkozzon majd az 5-be, ha netán egy elites félelf befigyel hozzá.
Rádió hír:
-Figyelem! Az M7-es autópályán egy autós szembe megy a forgalommmal!
Egy autós az utakon:
-Mit egy? Mind!

Tényleg nagyon jó taktikát írtál le, ha csak te választasz célpontot, akkor valóban vannak olyan összeállítások, amiket ezzel a villámháborús taktikával el lehet söpörni.
DE
Más szövetségek is célpontot keresnek, és amekkora eséllyel te megtalálsz másokat, az általunk leírt szövik is megtalálhatnak titeket. Ha akár egyetlen egyszer is megtörténik ez, akkor temethetitek az orijaitokat, annyira életképtelenek az adott helyzetben. Egyetlen helyzetre felkészített orival nem szerencsés játszani, ezért kapsz itt hideget- meleget.
Nekem is van 520 elites hullám, amiben néha 100 milla is ücsörög 200 hekin, és csak 1 hónap után érkezett az első ország fosztani. Mégsem mondom hogy milyen jó felállás.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #259  
Old 12-28-2007, 12:13
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Rádió hír:
-Figyelem! Az M7-es autópályán egy autós szembe megy a forgalommmal!
Egy autós az utakon:
-Mit egy? Mind!

Tényleg nagyon jó taktikát írtál le, ha csak te választasz célpontot, akkor valóban vannak olyan összeállítások, amiket ezzel a villámháborús taktikával el lehet söpörni.
DE
Más szövetségek is célpontot keresnek, és amekkora eséllyel te megtalálsz másokat, az általunk leírt szövik is megtalálhatnak titeket. Ha akár egyetlen egyszer is megtörténik ez, akkor temethetitek az orijaitokat, annyira életképtelenek az adott helyzetben. Egyetlen helyzetre felkészített orival nem szerencsés játszani, ezért kapsz itt hideget- meleget.
Nekem is van 520 elites hullám, amiben néha 100 milla is ücsörög 200 hekin, és csak 1 hónap után érkezett az első ország fosztani. Mégsem mondom hogy milyen jó felállás.
Xepi én arra mondom hogy jó, ami gyakorlatban beválik.
Ez neki bevált eddig, megosztotta velünk segitő szándékkal, erre meg sokember megakarta győzni hogy mindent szarul csinál (mégha számára a gyakorlat pont mást mutat), meg hülye. Ő kiáll a saját taktikája mellett, ezért nem kell leszórni pirossal, vagy gyengének titulálni az oriját. (merem állitani hogy a saját országáért bármelyikötök kiállna)
Egy jó felesnek sosem lesz akkora védelme hogy min2 sereggel ne gyalogoljatok át rajta és innentől már tök mind1, hogy gyenge a védelme vagy méggyengébb, a különbség hogy egyik esetben ütni is tud simán 5.en) Ez a feles arra lett megcsinálva hogy bárkit átlopjon és sanszos, hogy jó előkészitéssel sikerülni is fog neki a 15-16% templom meg arra jó, hogy a hadisokat ő is tudja szivatni...
ha azt akarja hogy ne üssék át majd elf lesz...
Az a baj, hogy itt mindenki azt hiszi,hogy amig ő háborúzik a másik fél majd fexik és nézi, vagy pont azt csinálja amit ő szeretne
merem állitani hogy itt a nagy felesverő hadisok nagy része nem tudna jól vinni egy tolit (igaz sztem én sem) és elég hamar szétszednék.


(a szövetségi földszerzés módositásával amúgy már tényleg veszett úgy a téma, mert jobban megéri már 5ösön is a 10/10torony barakk...
Meg amit nem értek, hogy miért kapott ezért pirosat???)
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 12-28-2007 at 12:16..
Reply With Quote
  #260  
Old 12-28-2007, 12:56
Tamás Tamás is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Látom hiba volt leírni a taktikámat, mert ezentúl, -gondolom- aki elites félelfel találkozik az 5-ben, az ha teheti, egyből rámozdul, elkerülendő a további kellemetlenségeket, vagy pedig hogy direkt bebizonyítsa, hogy rossz ez a felállás.(Pedig nagyon gondolkodtam rajta, hogy bebizonyítom, hogy igazam van, de ezek után tárgytalan a dolog.)

Persze van még egy variáció, amikor az elitek helyett 15%ijjat tartok -torony nélkül- és akkor már megint nem biztos hogy kijönnek rám.(Mindenki nem fogja a gömböm alapján az ép-imet számolni.)

Az általam felvázolt felállásnak pont az az egyik gyenge pontja, ha az ellenfél kezdeményez, és nem én.(Magyarul ha elmarad a meglepetés ereje, és a megelőző csapás, akkor elég rossz helyzetbe is lehet kerülni.)Én ezt úgy szoktam ellensúlyozni, hogy nem tartok otthon sok lóvét, hogy ne legyek senkinek se jó cp.500.000 aranyért csak nem támad le pusztán szórakozásból senki.Annyi tolist meg nem tudnak tőlem leszedni, hogy egy tornyos feles ugyanannyi hekin beférjen hozzám.(A másik meg, hogy ezt látva egyből adom el a tekiket és veszem vissza az embereket.)

A másik gyenge pont az óriás szövi, de azzal nem kezdek ki.Gnóm, ork, törpe hadisokat meg simán leakciózzuk 3-4 körbe, úgyhogy egy ilyen felállású szövivel semmi gond nincs.

A harmadik buktató pedig az, ha nincs meg a szövis összhang.

5-ben még sohasem szabiztatott le senki.(Tudom ez nagyon hihetetlenül hangzik, de ez van.)Én viszont egy-pár orit már leszabiztattam.Legutóbb egy kétszemes félelfet.

Szintet már ugrottam, hogy ne tudjanak beverni lopás után, de az belefér.

Ezzel a felállással nem lehet mindenkit megverni, (nem is az a cél) de nagyon szépen meg lehet gazdagodni 5-ben a tornyosok lelopásából.

Voltam már másféle szövis összeállításban is, (toli-vari-hadis-hadis) de a 2 tolis felállás nekem sokkal jobb, izgalmasabb, és kifizetődőbb.

Az is lehet, hogy csak azért mentek eddig ilyen jól a dolgok, mert még nem akadtam az emberemre.(Lehet, hogy egyszer rátalálok.)

Nem ragozom tovább, mennem kell sárkánynézőbe az anyósomékhoz.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tippek törpe országoknak... Stratégiák törpékkel... tohom Stratégia & Tippek 563 06-11-2011 22:07
párbaj stratégiák Half Stratégia & Tippek 82 03-18-2007 10:14
Tippek és trükkök laziga Stratégia & Tippek 155 01-13-2007 13:53


All times are GMT +1. The time now is 15:56.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu