Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #2601  
Old 12-16-2008, 11:28
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
azt nem tudom, de érdekes, hogy megint a magyar átlagembereket forszírozod ahelyett, hogy feltennéd a kérdést, hogy egy fiktív címre bejelentett nagyjából fiktív cég fiktív tulajdonosa (tulajdonosai?) milyen jogcímen tartott igény 2 milliárd FT-ra, amikor is kijátszotta a magyar tökét külföldre?...
Gee nem idézem be az egészet, mert hosszú. De ők is a magyar átlagembereket szivatják (és ez a finomabb kifejezés)...
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to tdomo For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2602  
Old 12-16-2008, 11:33
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

http://www.youtube.com/watch?v=yrUkTlQdQsQ
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #2603  
Old 12-16-2008, 21:33
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default 'When Sanyi comes marching home.'

Na hazaértem, nincs probléma. Enyát hallgatok, nyugi van. Ha ne adj' iste' találnak pár vébefagyott hullát a szegedi állomás alaksorában, akkor nem én voltam az elkövető.

Gee te meg szokás szerint megint csak szélsőségekben gondolkozol. Akárhogy csűröd-csavarod a dolgot, nem fogom azokat sajnálni, akik tiltakozásuk jeléül megbénítják az ország személyvasút-forgalmát. Felőlem sztrájkoljanak, tiltakozzanak, verjék a seggüket a földhöz, bánom is én, de csak a szabadságuk alatt, munkaidőn kívül.

Említetted, hogy talán-esetleg jogosultak bizonyos pénzre a MÁV-Cargo eladása után. Érdekes, arról nem szól a fáma, hogy a jogaik mellett mintha kötelességeik is lennének. Ez valahogy elfelejtődött a szavak tengerének hullámzásában.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope

Last edited by BeeLord; 12-16-2008 at 21:37..
Reply With Quote
  #2604  
Old 12-16-2008, 22:23
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Milyen kötelesség? Lassan a munkások fizetnek azért, hogy elmehessenek dolgozni... (ezt totál függetlenül mondom a MÁV-osoktól...).
Persze, kötelesség. Az van. Meg is teszik az év 355 napján. Ha meg 10 napig nem, akkor az egész ország a kis embert fikázza le. Akinek SEMMI más "fegyvere" nincs, mint hogy sztrájkoljon. (Ez is független a MÁV-tól.)

Igen. Szar, hogy nem mennek a vonatok. Az elmúlt pár héten 4x jártam Budapesten vonattal. Igen. Szar volt, hogy késve indultam. És még jobban késve értem oda. Hogy legutolsó alkalommal nem tudtam délután hazajönni, csak este.

De az ilyen kérdéseknél mindig ott kezdjük el (sajnos néha én is), hogy "mert a Pista visszaütött...." Igen visszaütött, ez tök gáz. De miért ütöttt vissza? Talán azért, mert előtte őt is pofonvágták...

Ez is ilyen. Talán ha a magyar dolgozók hatalmas többsége nem lenne brutálisan kizsákmányolva, és nem éhbérért kellene erején meg idején felül teljesítenie szinte minden nap, akkor nem lenne sztrájk sem.

Senki nem sztájkolna az országban (meg a világon se), ha mindenki elégedett lenne. Senki nem sztájkolt volna most sem, ha a béreket legalább az infláció mértékében megnövelik...
Ez azt jelenti, hogy egy fillérrel sem keresne többet reálisan senki, hiszen 8%-os infláció mellett 8%-os "béremelés" pont nullszaldóra jön(ne) ki.

Már az is durva, hogy 8% infláció mellett 2-5%os béremelések (nevezzük nyíltan bércsökkenésnek jó?) vannak.
De az meg aztán tényleg kőkemény, hogy minden megdrágul, emelkedik a rezsiköltség, emelkedik a kajaár, minden ár emelkedik, a fizetés meg nemám emelkedik, sőt, még csak nem is stagnál, hanem egyenesen csökken...

És az olyan emberek, akik ilyen cégnél dolgoznak, mint MÁV, meg stb, még annyira tudnak védekezni, hogy amikor eljut oda, hogy nem tudja kifizetni a számlát, akkor sztrájkol... Azért tudja ezt megtenni, mert nem lehet azonnal helyettesíteni...
Mert nem tudsz leakasztani hirtelen többszáz buszsöfőrt, vagy repülőpilótát, vagy akár mozdonyvezetőt... Ezek az emberek még tudnak sztrájkolni. (Mást már ők se tudnak tenni.)
De a többi munkás miért nem sztrájkol?
Nem azért, mert hú de elégedettek, hogy 40-50-60-70 ezer forintokért dolgoztatják őket napi 8-9-10-11-12 órát, hanem mert "ha sztrájkolni mersz, kirúglak, és még ma felveszek helyetted mást, mert nem vagy pótolhatatlan"...

Hozzáteszem, a sztrájknapokra nem kap a sztrájkoló munkabért. Tehát nem úgy van az, hogy lógatja a popsiját, és kapja érte a fizetését...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #2605  
Old 12-16-2008, 22:31
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Szóval az első lépés (illetve a példánál maradva: az első ütés) onnan számolandó, hogy ellehetetlenítették egy rakás ember életét.

Talán ha nem vágnának alá a melósnak, a melós nem sztrájkolna...

Tehát ha sztrájk van, nem a melós a hibás első sorban. Első sorban az a hibás, aki létrehozza a helyzetet, hogy már ne maradjon más lehetőség, mint a munkabeszüntetés. Az az igazi gané.

Merpedig aki(k) tíz-húsz-száz milliárdokkal dobálóznak (aztán persze dobálózás után elis tűntetik maguknak), rájönnének arra, hogy ahelyett, hogy szétlopják az országot, adnának nyamvadt párezer FT béremelést az embereknek, akkor senki nem elégedetlenkedne, és senki nem sztrájkolna...

Erre aza válasz, hogy "hát ha mindenkinek megemelkedne a fizetése, te agya úr Isten, mi lenne akkor, hát csődbe menne az ország, az nagyon sok pénz ám..."
Na ez a parasztvakítás. Már miért menne bármi csődbe? (csak példa) ha 100.000 Ft helyett 120.000 Ft-ot kapnék, azt a pénzt ugyanúgy az országba költeném el... Hát nem mindegy? Csődbe megy az állam? Csődbe mennek a nagy cégek? Ugyan már...
Az ÁFÁkon meg mindneféle adókon az állam úgyis visszaszedné a pénzt... Sőt, sokkal többet is, hiszen egy amgát biztonságban érző ember sokkal szívesebben (könnyebben) költi el a pénzét... Az egész gazdaság fellendülne (ez nyilván 1-2 éves folyamat)...

Ehelyett az van, hogy aszondják, hogy "úristen nem tudunk bért emelni, mert jaj mi lesz velünk".
Majd fogják, és nemhogy emelik, de csökkentik a béreket.

Nesze paraszt, éjjél meg...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #2606  
Old 12-16-2008, 22:35
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Nesze paraszt, éjjél meg...
Aha, és még szeresd is
És vannak, akik szeretik :S
Vajon hány évünk van még hátra, mint nemzet, ha így folytatjuk?
Reply With Quote
  #2607  
Old 12-16-2008, 22:40
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Én is szívtam a sztrájk miatt, én is anyáztam egy kört. nekem se jön be. És én is felkapom a vizet, ha szétfagyok a Keletiben...

De ha belegondolok abba, hogy ha lenne gyerekem, és nem tudnék neki vacsorát hazavinni... Hát, lehet én is sztrájkolnék.

És meggyőződésem, hogy a legtöbb vasutas, vagy akármilyen más dolgozó, azért valahol gyötrődik azon, hogy olyanokkal is kiszúr, akik erről az egészről nem tehetnek. (Pl veled, meg velem, meg a többi ártatlan utassal...)
De sajnos manapság ételt csak pénzért tudsz vásárolni. Ha meg nem kapsz annyit, hogy eltartsd a családod, pedig te tisztességesen dolgoztál......

Hát nem tudom. Valahol megértem a sztrájkolókat. Még akkor is, ha ártatlanul szívok én is veletek, meg a többi utazni akaróval/kényszerülővel együtt..
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #2608  
Old 12-16-2008, 22:46
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Meg egyébként ez az egész olyan igazságtalanul visszás...

Mindjuk dolgoznom kell egy évben 240 napot, és én abból 236-ot ledolgozok tisztességgel, 4-en meg sztrájkolok, akkor mi lesz?

Az lesz, hogy 236 napon keresztül mindenki nagy ívben tesz rám, 4-ben meg még le is anyáznak...

Köszönte-e már meg valaki minden utazás után (legyen az busz, vonat, repülő, hajó, akármi...), hogy időre, és épségben odaért? hát nem hiszem, hogy sokan. Vagy ha párszor meg is köszönte valaki, nem hsizem hogy minden alkalommal...
Bezzeg, ha egyszer nem visznek el, azonnal "mocskos sztrájkoló szemétláda"...

Aki most mocskolja a MÁV-osokat, ezennel tisztelettel megkérem, hogy pontosan ugyanilyen hevesen legyen kedves a sztrájk befejezése után minden egyes utazást követően köszönetet mondani a dolgozóknak.
Akik ráadásul igenis a legtöbbször jófejek!
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #2609  
Old 12-16-2008, 23:07
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Mondtam már, hogy gyűlölöm a magyarországi irodalomoktatás rendszerét? Ha esetleg nem, most mondom.
Mi a kénköves pokolért kell nekem 20 oldal belemagyarázást megtanulnom? Miért jó az, hogy minden második gondolatom az irodalom, a költök és a bölcsészek iránt az, hogy 'gyűlölöm'? Miért vezet erre az útra egy tanár?
Reply With Quote
  #2610  
Old 12-17-2008, 00:01
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Én is szívtam a sztrájk miatt, én is anyáztam egy kört. nekem se jön be. És én is felkapom a vizet, ha szétfagyok a Keletiben...

De ha belegondolok abba, hogy ha lenne gyerekem, és nem tudnék neki vacsorát hazavinni... Hát, lehet én is sztrájkolnék.

És meggyőződésem, hogy a legtöbb vasutas, vagy akármilyen más dolgozó, azért valahol gyötrődik azon, hogy olyanokkal is kiszúr, akik erről az egészről nem tehetnek. (Pl veled, meg velem, meg a többi ártatlan utassal...)
De sajnos manapság ételt csak pénzért tudsz vásárolni. Ha meg nem kapsz annyit, hogy eltartsd a családod, pedig te tisztességesen dolgoztál......

Hát nem tudom. Valahol megértem a sztrájkolókat. Még akkor is, ha ártatlanul szívok én is veletek, meg a többi utazni akaróval/kényszerülővel együtt..
ez az, ami miatt én nem érzem át a sztrájkot.. nekem egyenessen olyan érzésem van, h dögöljön meg a szomszéd tehene is..
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to csabi For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:19.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu