Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Tetszik ez az ötlet az "Adatlopás" tolvajakcióról?
Igen, nagyon, használnám is! 11 34.38%
Támogatom, hogy legyen ilyen, de én nem használnám ki. 2 6.25%
Nekem mindegy... Nem használnám, de nem zavarna, ha bekerülne a játékba! 5 15.63%
Szerintem ne legyen ilyen tolvajakció. 14 43.75%
Voters: 32. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 09-15-2010, 19:38
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default Új tolvajakció

A játékon belül szinte már minden információt ki lehet deríteni egy országról. Milyen egységei vannak, milyen épületei, mikor, kit, milyen kimenetellel támadott meg, stb, stb, stb...

Egy játékon belüli szituáció miatt eszembe jutott, hogy mi lenne, ha egyéb információkhoz is hozzá lehetne jutni. Konkrétan: az épületek működéséhez.

A tolvajakció neve lehetne: Adatlopás, Állapotfelmérés, vagy Információ begyűjtése, vagy valami ilyesmi...

Sikeres akciót követően megkapnám az illető ország Intézőjének bizonyos adatait, így meg lehetne tudni, hogy mely épületcsoport milyen arányban üzemelnek.

Egy konkrét példa:
Ha belépek az Intézőmbe, ezt látom:
1
Templom
2.770
100%

2
Barakk
270
100%

3
Kocsma
10
100%

4
Raktár
300
100%

5
Könyvtár
1.291
100%

6
Tanya
300
100%

Tegyük fel, valaki sikeres tolvajakció keretein belül "bejut országom hivatalaiba, és onnan megszerzi a kívánt adatokat".

Az akciót követően ezt az üzenetet kaphatná:
Tolvajaidnak sikerült bejutniuk az ellenfél hivatalaiba, és onnan az alábbi információkkal tértek vissza: Templom 100%, Barakk 100%, Kocsma 100%, Raktár 100%, Könyvtár 100%.


Természetesen a sorrend számít, tehát balról jobbra haladva meg lehetne tudni, hogy mely épületei milyen helyen vannak az Intézőbe, és azok mennyire működnek. (Fenti példa alapján minden épület működik.)
Darabszámot nem írtam, mivel akkor ez az akció kiváltaná az épületlistát, és akkor az a tolvajakció feleslegessé válna.
Ezzel az akcióval nem tudod meg, hogy hány darab van az adott épületekből, csak azt, hogy azok működnek-e, vagy sem.

Természetesen ez is csak pillanatnyi állapot, mint például a kristálygömb... Hiszen semmi se garantálja, hogy pl a gömb elkészítése után 10 másodperccel én nem cserélem le a lovasokat íjászra. Vagy éppen fordítva. Az intézőben is lehet állítani az épületek sorrendjén, tehát az információ nem lenne 100%-osan biztos. (Illetve az ország lakossága, vagy bármilyen egyéb adata is változhat pl a következő körváltáskor. Lehet, hogy éppen épít valami 7. féle épületet, amit még nem látsz a tolvajakció során. Vagy éppen lebont valamit. Stb...) De megközelítőleg lehetne kalkulálni vele.

Vélemény?
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 

Last edited by [HTPA]GeeForce; 09-15-2010 at 19:42..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 09-15-2010, 19:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Mire mennél ezzel az információval?

Egy épületfelmérés eredményéből ki tudod számolni, hogy mennyi egysége lehet, ha televeszi magát. Máskor láthatod, hogy ha most mész lopni, akkor mennyiből lophatsz stb.

Egy gömb önmagában nyilván semmit nem jelent, mert lehet, hogy körváltás előtt televeszi magát, de az épületekből már tudsz számolni.

Ezzel viszont... igazából mire mész? Összevissza elállítgatom körváltások között. Semmit nem tudsz vele kezdeni.

A teljes népességet látod gömbből, az épületeket látod épületfelmérésből. Ezek alapján egy ugyanolyan összevisszaságot ki tudsz magadnak rakni, mint amit én beállítok körváltások között.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #3  
Old 09-15-2010, 19:50
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezzel viszont... igazából mire mész? Összevissza elállítgatom körváltások között. Semmit nem tudsz vele kezdeni.
Ha valaki minden körváltás után 1-2 mp-vel elállítgatja, majd kv előtt vissza, hogy ne lehessen felmérni, akkor egészségére. Amúgy ne hiszem, hogy ilyen lenne. Az intézőbe azért nem nyúlnak bele az emberek napi szinten, nemhogy körváltásonként.

Ha 100%-on működik minden, akkor nyilván mindegy, de egy emberhiányos országnál jól jöhet az infó. Pl. a raktára működik, a tanyája nem, 2 perc múlva körváltás. Televette magát gabonával. Akkor tudod, hogyha kilopod a gabonát az országból, nagy eséllyel szív egy nagyot. Teljesen jól ki lehet használni.
Reply With Quote
  #4  
Old 09-15-2010, 19:50
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Ha valaki minden körváltás után 1-2 mp-vel elállítgatja, majd kv előtt vissza, hogy ne lehessen felmérni, akkor egészségére. Amúgy ne hiszem, hogy ilyen lenne. Az intézőbe azért nem nyúlnak bele az emberek napi szinten, nemhogy körváltásonként.

Ha 100%-on működik minden, akkor nyilván mindegy, de egy emberhiányos országnál jól jöhet az infó. Pl. a raktára működik, a tanyája nem, 2 perc múlva körváltás. Televette magát gabonával. Akkor tudod, hogyha kilopod a gabonát az országból, nagy eséllyel szív egy nagyot. Teljesen jól ki lehet használni.
Jó nagyot lehet tényleg szívni 1 kör éhezéssel
Reply With Quote
The Following 7 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #5  
Old 09-15-2010, 21:13
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Nem gondolom, hogy létezik olyan játékos, hogy körváltásonként állítgatja az Intézőjét. Ha van ilyen játékos, akkor ő simán támogathatja a javaslatot, mert őt képtelenség ezzel leinformálni...

Az ok, amiért felmerült egy ilyen otlet az az, hogy van egy ország, nevezzük X-nek, amelyet meg kívánok támadni Y sereggel.
Napok óta lopom ki belőle az embert, tűzgolyózom, sőt, ma már mészárt is kapja az arcába.
Tudni szeretném, hogy működnek-e a barakkjai, és ha igen, akkor hány barakkja működik.

Ezt ugye ki tudom számolni abból, hogy éplistán megnézem, hogy hány darab van neki, ezzel az akcióval pedig megnézem, hogy annak hány százaléka üzemképes = pontosan meg tudom határozni a védő értékét, mivel csak azokkal az egységekkel számolok, amik alatt működőképes barakk van.

Az országban egyébként nem nő a lakosság, nem telnek benne a körök. Tudom, ez egy viszonylag ritka eset, de szerintem használható lenne más esetben is ez az akció, hiszen rengeteg országban van népességhiány.

Én pl sűrűn operálok azzal, hogy a torony alatt nincs lakos, így spórolok a hekin, mert kevesebb házat tartok, mint szükséges volna. Ha védhetetlen sereg jön felém, nyilván nincs semmi teendőm, csak megvárni, hogy beüssön. De pl ha több sereg jön, és a működő őrtornyok számán múlik, hgyo befér-e, vagy sem, akkor 1 körre kicserélem a tanyával például, és máris 100%-osan működnek az őrtornyok.

Az más kérdés, hogy van úgy, hogy nem operál ilyennel az ember, vagy aktív országban sincs elég lakos. Pl kilopták belőle. Vagy beteg, és meghalnak. Vagy éhezik, és nincs gépnél, hogy vegyen/lopjon gabonát, stb stb...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #6  
Old 09-15-2010, 21:15
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Tegyük fel, van most 3 ország, amit állatgatja össze vissza. Ezek ha emberhiányzom lesz, vagy csak alapból, át-át lövöm az intézőt éppazért, hogy ne tudjanak informálni.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #7  
Old 09-15-2010, 21:49
SGB SGB is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 28
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

Igen, ezt az akciót egy gömb + egy éplista teljes egészében ki tudja váltani (ha belevesszük az intéző notórius állítgatását ).
Viszont nem minden országot lehet meggömbözni, (pl. 1 kocsmás óriások) és náluk tényleg lenne értelme ennek az akciónak, ugyanis lehet hogy megvan a szükséges mennyiségű háza ami az országnak kell, viszont egyáltalán nem biztos hogy elegendő ember is lakik bennük.

Szerk: értelmes mondatok.

Last edited by SGB; 09-15-2010 at 21:52..
Reply With Quote
  #8  
Old 09-15-2010, 21:56
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Abból indultam ki, hogy senki se állítgatja az intézőjét notóriusan...
Ismétlem: ha van ilyen játékos, akkor őt ez az akció biztosan nem fogja hátrányosan érinteni. Szóval aki állítgat msot is, annak ez az ötlet simán tetszhet, de minimum támogathatja, mivel ő alapból védett vele szemben.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #9  
Old 09-15-2010, 22:08
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

engem ez nem nagyon érintene, mert én mindig 10% toronnyal számolok
Reply With Quote
  #10  
Old 09-15-2010, 22:11
SGB SGB is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 28
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
engem ez nem nagyon érintene, mert én mindig 10% toronnyal számolok
Neked még sose volt olyan csatád, ami 100-200 ponton múlt? Vagy csak nem tudsz róla?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 20:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu