Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 11-28-2009, 14:33
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Igen ez lehetőség lenne. De Pool ismerve a problémakezelő képességeiteket visszakérdeznék...

Ha kimegy 3 törpére (eleve irreális klánfelépítés az 50% törpe, de ez más kérdés) 3 ork és a törpék 45-15% os felépítésüek pld azt gondolod hogy 20% malusszal bevernek úgy hogy közben védenek is titeket az ellentámadás esetén? Vagy te is olyan rendszert szeretnél ahol nincs esélye a beverésnek hacsak nem vagy full üres?

Wand 75-85% barakokkal példálódzik!!! Ilyen barakkupacok lehetősége akadályoz meg bennünket abban, hogy egy jól használható sok problémát kezelő javaslatot kukázzunk?
Nem gondolom ezt
De én azt nem értem, hogy ha pl. 6 fős klánból 4 orit érint a támadás, akkor a másik 2 ori hogyan tud rámenni a támadóra?
mert pontban már nem teszik ki őket...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 11-28-2009, 14:36
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

nah, most mennem kell, este majd innen folytatom
Reply With Quote
  #23  
Old 11-28-2009, 14:54
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Nem gondolom ezt
De én azt nem értem, hogy ha pl. 6 fős klánból 4 orit érint a támadás, akkor a másik 2 ori hogyan tud rámenni a támadóra?
mert pontban már nem teszik ki őket...
Miért kéne a maradék 2-nek visszatámadnia? Mehet a maradék 2 és még egy akit támadnak pld, de mehet az is akiket éppen támadnak, vagy mehet a maradék 2 és még 2 akiket támadnak mindegy. Úgy állítod össze a saját részklánodat ahogy akarod.

Na akkor példával...

A., Támadóklán:

1. ori 150.000 pont
2. ori 100.000 pont
3. ori 190.000 pont
4. ori 80.000 pont
5. ori 90.000 pont

B., Védőklán:

1. ori 100.000 pont
2. ori 50.000 pont
3. ori 70.000 pont
4. ori 110.000 pont
5. ori 140.000 pont
6. ori 85.000 pont

A., klán 1,2 és 4. orija támadja B.,klán 1.,2.,3., és 4., oriját. pontértékük 330K és 330K mindkettőnek.

1. lehetőség: megfogják a támadást és visszaütnek ugyanezek
2. lehetőség: nem tudják vagy akarják fogni a támadást ezért keresztbemennek
3. lehetőség: beverik őket így A., klán 1, 2, és 4, orija lesz összesen 376K értéken míg B klán 1., 86K 2., 43K, 3., 60K 4., 95K orija összesen 284K értéken. B klán ezért visszatámadhat pld így: B1 86K, B2 43K, B4 95K, B5 140K, ez összesen 365K ugyhogy 10.000 egységet le kell fokozniuk és támadhatnak. De akár más felállásban is visszatámadhatnak. Sőt nem is kötelező ezeket visszatámadni!!!

4. lehetőség nem ezt a részklánt támadják vissza hanem ebből a 3-ból 2-őt pld és plusz egyet azok közül aki nem támadott.

Last edited by monro; 11-28-2009 at 15:01..
Reply With Quote
  #24  
Old 11-28-2009, 15:11
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
félreértések elkerülés végett nem ellenzem az ötletet, de egyenlőre nem is támogatom.
Szerintem gondold végig milyen előnyöket hozna...
- elérhetetlen orik elérése
- extrém termelők kiiktatása
- nagyobb klánok támadhatósága
- tagkidobás nélküli klántámadás lehetősége
- nem lehet elmenekülni a körönkénti klánlista frissítés miatt

Aztán azt, hogy milyen hátulütője lenne (ami jelenleg nincs a játékban)
- nagyobb klánok tagkidobás nélkül támadhatnak kisebbet 20% maluszért cserébe, DE a visszatámadhatóság veszélyével
- nem lehet elmenekülni a körönkénti klánlista frissítés miatt


Ha ezeket mérlegre teszed sztem nem kell nagy jóstehetség hozzá, hogy támogatni fogod
Reply With Quote
  #25  
Old 11-28-2009, 15:17
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Akkor én is sorba megyek

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Minden részklánnal végrehajtott ütés 20% malusszal történik.
Szerintem a kérdés arra vonatkozott, hogy ebben a támadási formában a szerzett föld mennyiségét ugyanúgy befolyásolja a a klánlétszám külömbség, és a legnagyobb orik közti külömbség. (?)
Reply With Quote
  #26  
Old 11-28-2009, 15:21
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Wand 75-85% barakokkal példálódzik!!! Ilyen barakkupacok lehetősége akadályoz meg bennünket abban, hogy egy jól használható sok problémát kezelő javaslatot kukázzunk?
Ez nem az én "példám", hanem az életé!
És figyelembe véve, hogy nem egy egész klánt kell kigyúrni 80% barakkra hanem annak csak a táőamdó felét, miközben a másik fele klánraktáron át táplálhatja, azt hiszem teljessen reális példa akár egy 90% barakk is
Reply With Quote
  #27  
Old 11-28-2009, 15:25
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Szerintem gondold végig milyen előnyöket hozna...
- elérhetetlen orik elérése
- extrém termelők kiiktatása
- nagyobb klánok támadhatósága
- tagkidobás nélküli klántámadás lehetősége
- nem lehet elmenekülni a körönkénti klánlista frissítés miatt

Aztán azt, hogy milyen hátulütője lenne (ami jelenleg nincs a játékban)
- nagyobb klánok tagkidobás nélkül támadhatnak kisebbet 20% maluszért cserébe, DE a visszatámadhatóság veszélyével
- nem lehet elmenekülni a körönkénti klánlista frissítés miatt


Ha ezeket mérlegre teszed sztem nem kell nagy jóstehetség hozzá, hogy támogatni fogod
Szerintem ebben az a ferdítés, hogy nem cska az extrém termelőket fogod tudni megütni. Nem vagoyk teljesen otthon A-ban, de megpróbálok egy lehetőleg jó példát mondani.
Szövi A: 2Törpe- többi: Elf, gnóm,Ork
Szövi B nem nézni jó szemmel a 2 törpét mert hude termelnek, pedig nem is extrém temelők, de van mondjuk 15-15% bányájuk.
SzöviB megalakul csak erre a célra hogy leszedjék A Törpéit. Tehát csak Orkok és Elfek vannak benne.
Megy a hadüzi. A nyilván védekezik, de azért lássuk be hogy bányákat lebontani emiatt.. ráadásul mindet.. akkor értelme nem lenne a Törpének.
Full barakkos Orkok simán átütik a 2Törpével felálló részklánt. az se érdekli őket, ha egyszer visszajönnek.. amennyi földet vittek anynit buktak, de A klánnak a Törpéi bukták a nagyot (a klán termelése).

Nem tudom át jött-e amire célozni szeretnék ezzel, de szerintem itt van a buktatója az egésznek, amit már valaki talán írt. A Törpék magas területen meghalnak.
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to siQ For This Useful Post:
  #28  
Old 11-28-2009, 15:26
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
Akkor én is sorba megyek



Szerintem a kérdés arra vonatkozott, hogy ebben a támadási formában a szerzett föld mennyiségét ugyanúgy befolyásolja a a klánlétszám külömbség, és a legnagyobb orik közti külömbség. (?)
Ha igen akkor félreértettem. Erre vonatkozólag nem gondolkodtam a dolgon, de sztem az lenne a reális ha a részklánok klánlétszáma lenne a mérvadó.
Reply With Quote
  #29  
Old 11-28-2009, 15:27
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Szerintem ebben az a ferdítés, hogy nem cska az extrém termelőket fogod tudni megütni. Nem vagoyk teljesen otthon A-ban, de megpróbálok egy lehetőleg jó példát mondani.
Utánna számolgattam picit ennek a 20% malusznak...

Egy törpe 45%-15% barakk toronnyal NORMÁL! klántámadásnál azonos morálnál 73% barakos orkot enged be!!!

Egy óriás 50%-10% barakk-toronnyal NORMÁL! klántámadásnál 65% barakos orkot enged be!

Akkor számoljatok még ehhez 20%-al többet a sikeres részklánakcióhoz
... Ez a támadó számára sokkal rizikósabb, mint a védő számára... Ha ezekután azt mondja valaki hogy nem tudja megvédeni a termelőoriját akkor az nem való az 1A-ba.
Reply With Quote
  #30  
Old 11-28-2009, 15:30
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
A nyilván védekezik, de azért lássuk be hogy bányákat lebontani emiatt.. ráadásul mindet.. akkor értelme nem lenne a Törpének.
Full barakkos Orkok simán átütik a 2Törpével felálló részklánt. az se érdekli őket, ha egyszer visszajönnek.. amennyi földet vittek anynit buktak, de A klánnak a Törpéi bukták a nagyot (a klán termelése).

Nem tudom át jött-e amire célozni szeretnék ezzel, de szerintem itt van a buktatója az egésznek, amit már valaki talán írt. A Törpék magas területen meghalnak.
Átjött persze, de tudnod kell, hogy a klántámadáskor a bányák nem vesznek el. Másrészt nem is férnek be egy normálisan felépített törpéhez az orkok részklánnal. Még normál klánnal is nagyon-nagyon nehezen!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi Fórum Druida Általános beszélgetés Hódítós témákban 28 10-25-2008 17:18
szövetségi segitségkérés Smooth Scroller Elvetett javaslatok 98 02-05-2008 12:10
Szövetségi földreészedeés Pepa Megvalósult javaslatok 4 01-16-2008 20:41
szövetségi támadás esetén a kiküldött egységek számának jelzése Kubbi Elvetett javaslatok 11 01-10-2008 12:05
Szövetségi karaván DearCody Megvalósult javaslatok 15 06-16-2006 13:29


All times are GMT +1. The time now is 21:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu