Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 07-16-2011, 20:04
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Survivor View Post
Teljesen igazad van. Én is marhaságnak tartom. Ahogyan azt is annak tartom, hogy a seregek otthon esznek, vendégségben nem esznek. A fényevő szövetséges seregeket címet is azért kapta ez a topic, mert akik nem esznek szilárd ételt, azok szokták magukat fényevőnek hívni és néhányan már meg is haltak közülük - szerencsére. Arra szerettem volna felhivni a figyelmet, hogy a sereg az sereg, tehát eszik. Ha otthon van, ha vendégségben van, eszik.

Az pedig egy logikus levezetése annak, hogy ha extra zsolddal ki lehet váltani azt, hogy nem vittek magukkal ételt, akkor innen már csak egy lépés az, hogy pénzt visznek magukkal támadásba, ha nincs elég kajájuk.
mi van akkor, ha épp nem logikus? felborul a világ? van a játékban sok olyan dolog ami nem logikus, de a jobb játszhatóság miatt kell..
nem mellékessen lehet nem tűnt fel, de mostanában elég "szegényessek" a piacok, ha véletlen nincs a piacon kaja már nem is küldhet a szövid segítséget? alsóbb csoportokban is elvárnád, hogy mindig riaszthatóak legyenek az emberek, hogy vegyenek be kaját, ha segtséget akarsz behívni? vagy csak tartson mindenki 5%+ raktárat, hogy lehessen tőle sereget bekérni? óriásoktól meg nem lehet majd, mert mindenki lelophatja őket..
a többi meg.. a varázslat és egyebek..
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to none For This Useful Post:
Sponsored Links
  #22  
Old 07-16-2011, 20:10
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Steve, kapok válaszokat a kérdéseimre?
Reply With Quote
  #23  
Old 07-17-2011, 00:10
Survivor Survivor is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 89
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
- Én csak annyit kérdeznék, hogy miért legyenek ezek a változások?

- Miben lendítené előre a játék -szerintem - picit megkopott varázsát?

Az mivel lendítette előbbre, hogy kikerült a játékból valamikor, hogy a védekezni küldött seregeknek vinniük kell magukkal élelmet? Logikátlan - ennyi. Ha támadáskor esznek, védekezéskor is esznek.

- Miért védjen egy íjász 5-öt, ha szövihez küldöm? Akkor görbe a nyila?

Itt az egész pontokba szedett opció arról szól, hogy valami módon legyenek "büntetve" a segítő seregek, ha már nem esznek. Ha enniük kell, akkor persze ne legyen kisebb a szöviseregek védőértéke.

- Miért ne lehessen több help, mint ami fér? Így 0% az esélye egy kitámadás esetén a szembesereg pattintásának.

Továbbra is: férjenek el a többletseregek, de EGYENEK. Az összes pontot átugorhatjuk, sőt bele sem kezdtem volna a postolásba, ha a program levonna az ételből induláskor, ahogyan levon támadáskor is.

- Miért mutassa meg a gömb a helpet, amikor van arra egy seregek felmérése akció, persze a szövikre kell nyomni. Miért lássan egy 0 kocsmás óriás mindent a gömbön? Így nem lehet bekavarni a szöviháborúban az össze-vissza (mégis terv szerint) egymásnak küldött helpekkel...

A seregek felmérése a távollévő seregeket mutatja meg, nem azt, hogy ezek a seregek mégis hol vannak. Ha pedig logikusan: a saját országomban barakkban el nem férő seregeim elvesznek, akkor talán logikusan a nálam állomásozó, de sehol el nem férő seregek ha nem is vesznek el (miért is nem?), akkor legalább legyenek láthatóak sikeres gömb esetén. Azt hiszem több opciót is felsoroltam, ebből a részletesen mutassa csak az egyik volt. Az alap probléma továbbra is az, hogy jelenleg nem kell őket etetni ÉS bár nincs helyük, mégis korlátlan számban elférnek. Ismétlem - logikátlan.

- Minek ilyen marhaság, hogy fényevés?

Ezt szerintem megmagyaráztam. Ez "legalizálná" azt, hogy miért nem kell etetni a seregeket.

Miért? Miért? Miért? Miért? Miért?
ps1.: Bízom benne, hogy még nem késtem el nagyon a válasszal, IRL éltem az életem, de ha érdekel, akkor beollózom a mai napom Események menüpontjának tartalmát.

ps2.: Csak halkan jegyzem meg, hogy ugyanígy nem logikus, de talán egy fokkal jobban védhető, hogy a tekercsek majdnem korlátlan mennyiségben férnek el mindenkinél, miközben a raktárakban az áruk száma erősen függ a raktárak számától. Ha rajtam múlna, akkor nem a kopás lenne az egyetlen, ami a tekiket pusztítja, hanem a könyvtárak száma is erősen befolyásolná. Szerencsére nem rajtam múlik...

ps3: Amennyiben olyan módosítás lenne a programban, hogy a szövetségi segítségnek is kell ennie (támadásnál védekezésnél egyaránt), azzal maradéktalanul elégedett lennék.

Last edited by Survivor; 07-17-2011 at 00:13..
Reply With Quote
  #24  
Old 07-17-2011, 05:48
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Azt fűzném hozzá általánosan, hogy megint abba a hibába esünk, hogy logikát és életszerűséget keresünk a játékban. Holott az ezer helyen hiányzik.

Konkrétabban, a témához kapcsolódva meg felvetném akkor ennyi erővel azt is, hogy csak akkor lehessen 20 körös képzésre küldeni katonákat, ha a kaját viszik magukkal, és piacra eladásra is csak akkor lehessen kitenni seregeket, ha ott sem halnak éhen, hanem oda is vigyenek magukkal gabonát. Marhaság.

Most is azt mondom, mint a bankok szerepe topicban régebben, ne abból induljunk ki egy változtatás kapcsán, hogy logikus és életszerű-e valami, hanem hogy hasznos-e a játék, a játszhatóság, a játékélmény szempontjából.
Reply With Quote
  #25  
Old 07-17-2011, 09:32
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Konkrétabban, a témához kapcsolódva meg felvetném akkor ennyi erővel azt is, hogy csak akkor lehessen 20 körös képzésre küldeni katonákat, ha a kaját viszik magukkal, és piacra eladásra is csak akkor lehessen kitenni seregeket, ha ott sem halnak éhen, hanem oda is vigyenek magukkal gabonát. Marhaság.
Kreatív.
viszont a képzésnél levon vmennyi aranyat, az a fegyver kivételével a képzés minden költségét hivatott fedezni.
Piaci eladásnál pedig amint Ahmed átveszi az árut, onnantól az ő gondja. Nem kell félteni őt: a rablóknak adott infó busásan jövedelmezhet.
__________________

Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Princ For This Useful Post:
  #26  
Old 07-17-2011, 16:11
Survivor Survivor is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 89
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Azt fűzném hozzá általánosan, hogy megint abba a hibába esünk, hogy logikát és életszerűséget keresünk a játékban. Holott az ezer helyen hiányzik.

Konkrétabban, a témához kapcsolódva meg felvetném akkor ennyi erővel azt is, hogy csak akkor lehessen 20 körös képzésre küldeni katonákat, ha a kaját viszik magukkal, és piacra eladásra is csak akkor lehessen kitenni seregeket, ha ott sem halnak éhen, hanem oda is vigyenek magukkal gabonát. Marhaság.

Most is azt mondom, mint a bankok szerepe topicban régebben, ne abból induljunk ki egy változtatás kapcsán, hogy logikus és életszerű-e valami, hanem hogy hasznos-e a játék, a játszhatóság, a játékélmény szempontjából.
Egy valamire adjon választ valaki. A támadáshoz KELL kaja, ha a szövid viszi el támadásba a seregeidet vagy védekezni (vagy te küldöd hozzá őket), akkor azoknak MIÉRT NEM kell kaja? Tudom, teli gyomorral nem lehet harcolni, de csak akkor nem, ha a szövidnek segítesz éppen?

Mindegy, ami sokak érdekeit sérti, azokból a felvetésekből úgysem lesz semmi. Az autópályán is, ha mindenki szembe jön és villog, ideje megfordulni.
Reply With Quote
  #27  
Old 07-17-2011, 16:26
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Survivor View Post
Egy valamire adjon választ valaki. A támadáshoz KELL kaja, ha a szövid viszi el támadásba a seregeidet vagy védekezni (vagy te küldöd hozzá őket), akkor azoknak MIÉRT NEM kell kaja? Tudom, teli gyomorral nem lehet harcolni, de csak akkor nem, ha a szövidnek segítesz éppen?

Mindegy, ami sokak érdekeit sérti, azokból a felvetésekből úgysem lesz semmi. Az autópályán is, ha mindenki szembe jön és villog, ideje megfordulni.
Te is valaszolhatnal, hogy miben lenne jobb a jatek a modositasoddal, a nagy mierteken kivul.

De ha nagyon szeretned, kitalalhatunk vmit: Minden varban, es az odavezeto uton olyan dns-kezelt extra gyumolcsfak vannak, amik mindenki szamara mergezoek, kiveve a szovijeidnek. Igy ezekbol vigan ellakomaznak az ottlevo szovetseges seregek, de a sajat sereged megmergezodne tole....
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #28  
Old 07-17-2011, 17:20
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Survivor View Post
Egy valamire adjon választ valaki. A támadáshoz KELL kaja, ha a szövid viszi el támadásba a seregeidet vagy védekezni (vagy te küldöd hozzá őket), akkor azoknak MIÉRT NEM kell kaja? Tudom, teli gyomorral nem lehet harcolni, de csak akkor nem, ha a szövidnek segítesz éppen?

Mindegy, ami sokak érdekeit sérti, azokból a felvetésekből úgysem lesz semmi. Az autópályán is, ha mindenki szembe jön és villog, ideje megfordulni.
Megválaszolom azon nyomban, ha előbb Te megmondod, hogy pl. a varázslók által nyitott térkapun, amin a tolvajok seperc alatt átmennek az ellenég országába hogyhogy nem tudnak átmenni a katonák is???
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Takanohana For This Useful Post:
  #29  
Old 07-17-2011, 17:36
jampi jampi is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

es jo lenne ha tolival is lehetne tamadni
Reply With Quote
  #30  
Old 07-17-2011, 17:57
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Survivor View Post
Egy valamire adjon választ valaki. A támadáshoz KELL kaja, ha a szövid viszi el támadásba a seregeidet vagy védekezni (vagy te küldöd hozzá őket), akkor azoknak MIÉRT NEM kell kaja? Tudom, teli gyomorral nem lehet harcolni, de csak akkor nem, ha a szövidnek segítesz éppen?

Mindegy, ami sokak érdekeit sérti, azokból a felvetésekből úgysem lesz semmi. Az autópályán is, ha mindenki szembe jön és villog, ideje megfordulni.
Sztem azért, mert csak...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Seregek KPeti999 Segítség 15 09-06-2008 22:09
Elmenő seregek Dus Segítség 55 07-26-2008 13:24
Seregek etetése KPeti999 Segítség 71 06-09-2008 13:00
Seregek differenciálása Med Elvetett javaslatok 5 10-10-2006 08:42
Seregek visszahívása Horváth Ferenc Elvetett javaslatok 19 02-18-2006 01:12


All times are GMT +1. The time now is 23:32.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu