Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 05-22-2008, 11:34
Ente Ente is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 70
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Hello!

Bocs hogy belekontárkodok.

Elöször is, még nem volt hullám. Másodszor nem számoltam utána ... De mi lenne ha kapna a hulla olyan laki bonuszt mint a törp? Egy 20-30%-ot. A törp kicsi.. ezért több fér kis helyen. A hulla igénytelen. Nem kell neki előszba, napali, konyha, étkező, dolgozó szoba, gyerekszoba....
Mert az tényleg mókás hogy egy elvileg csak hadizásra hazsnálható faj a kezdők iletve a valamiért gyenge orikhoz fér csak be. Mig egy más hadis faj adot esetben büntetlenűl (kis hekin pár korházzal 10 kör alat kigyogyul az ori és még lehet pont attol a hullátol fog embert lopni akit beütött) támadhatja, max a viszakíséréstől tarthat, de attól mindig kell.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #42  
Old 05-22-2008, 11:39
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ente View Post
Hello!

Bocs hogy belekontárkodok.

Elöször is, még nem volt hullám. Másodszor nem számoltam utána ... De mi lenne ha kapna a hulla olyan laki bonuszt mint a törp? Egy 20-30%-ot. A törp kicsi.. ezért több fér kis helyen. A hulla igénytelen. Nem kell neki előszba, napali, konyha, étkező, dolgozó szoba, gyerekszoba....
Mert az tényleg mókás hogy egy elvileg csak hadizásra hazsnálható faj a kezdők iletve a valamiért gyenge orikhoz fér csak be. Mig egy más hadis faj adot esetben büntetlenűl (kis hekin pár korházzal 10 kör alat kigyogyul az ori és még lehet pont attol a hullátol fog embert lopni akit beütött) támadhatja, max a viszakíséréstől tarthat, de attól mindig kell.
Van a hulláról egy megbeszélés. És igen a lakibónusz már több embernek eszébe jutott, mint kvázi legjobb megoldás. (Én viszont felajánlottam egy képletet, ami ugyan külön laki bónuszt nem ad, de helyette bele van építve a hadiba)

Ez a topic az aminek látszik:
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #43  
Old 05-22-2008, 11:39
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Hogy ne kelljen keresgélni:

Hátrányok: (részlet)

* a támadáskor a veszteség 20%-kal magasabb,
* a tolvajok mindenből csak 50%-nyi zsákmányt hoznak,
* a következő tolvajakciókat egyáltalán nem indíthatja: varázslók meggyilkolása, katonák meggyilkolása, gyújtogatás,
* támadáskor az úton elpusztuló katonák aránya 20%-kal magasabb.

Magyarul a hadi és a tolvaj akcióira jelentős maluszokat kap. Ebből én arra következtetek, hogy inkább van varázshasználónak szánva, mint hadinak ,vagy tolinak.
A hadi ereje abban rejlik, hogy 1 kocsmája van, és emiatt több barakkot tud építeni még egy nem élezett, önfenntartó óriás is.

Hátrányok: (részlet)

* minden haderőveszteség 30%-kal magasabb,
* a raktárkapacitás 10%-kal alacsonyabb (kevesebb gabona fér be, ha nem önellátó)
* egy tábornokkal kevesebb,
* tudománytekercseket csak gnómtól lophat.

Itt is megfigyelhető a katonai és a tolvajlási malusz, igaz van mellette varis malusz is, de az csak a vari támadóakcióira vonatkozik, védekezésben elég erős a gnóm vari téren is.

Itt is abban rejlik a hadi tudománya, hogy 50% (55%) a haditekije, és ha kereskedő, 5 bankkal is elvan az 1 kocsmája mellé. Se tekercset, se pénzt nem tudnak tőle lopni. Még kevésbbé, mitn az óriástól!

Szóval mindenbpl lehet hadi orit építeni, modnom, a felesből is, csak eredetileg (szerintem!!) nem arra vannak kitalálva.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 

Last edited by [HTPA]GeeForce; 05-22-2008 at 11:42..
Reply With Quote
  #44  
Old 05-22-2008, 11:42
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ente View Post
Hello!

Bocs hogy belekontárkodok.

Elöször is, még nem volt hullám. Másodszor nem számoltam utána ... De mi lenne ha kapna a hulla olyan laki bonuszt mint a törp? Egy 20-30%-ot. A törp kicsi.. ezért több fér kis helyen. A hulla igénytelen. Nem kell neki előszba, napali, konyha, étkező, dolgozó szoba, gyerekszoba....
Mert az tényleg mókás hogy egy elvileg csak hadizásra hazsnálható faj a kezdők iletve a valamiért gyenge orikhoz fér csak be. Mig egy más hadis faj adot esetben büntetlenűl (kis hekin pár korházzal 10 kör alat kigyogyul az ori és még lehet pont attol a hullátol fog embert lopni akit beütött) támadhatja, max a viszakíséréstől tarthat, de attól mindig kell.
Üdv, semmi probléma, de ha hulla-erősítő javaslatod van, akkor azt a hulla-erősítő javaslatos topicban fejtsd ki, mert itt nem lesz foganatja.
Én csak azért elmélkedem itt, mert közölték, hogy fogjam be, mert idióta vagyok, és nem értek a játékhoz, és az, akinek fingja nincs a Hódítóról, ne szóljon bele... Így hát nem szólok ott többet. De te még szólhatsz. Tedd meg ott a ajvaslatodat, bár mint már előttem is írták, a lakibómuszt már felajánlották többen is. Szerintem még én is, csak régebben.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #45  
Old 05-22-2008, 11:43
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Ez a topic az aminek látszik:
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára
Üdv a körünkben Egyébként is offolsz, mert te nem vagy pancser.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #46  
Old 05-22-2008, 11:48
komisz86 komisz86 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 183
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Egyébként meg elméleti síkon sem az óriás, sem a gnóm nem kifejezetten hadira szánt faj, lásd a csökkentett tábornokszámot, meg ilyesmiket..
Az, hogy a faji varázslataik, és erős varázslói képességük miatt 1 kocsmával is elvannak, és emiatt baromi sok barakk belefér, az inkább logikai bukfenc.
Az élőhalott viszont kifejezetten, csak és kizárólag hadi faj, semmi más. termelésben sem jó, védekezésben sem jó, tolizni nem tud, varizni nem tud, állatira megszívja a tüzet.. Magyarul amit tud (illetve tudnia kéne) az az, hogy olyan mint a toronyóra. Ormótlan, ronda, büdös, buta, és pontatlan, viszont baromi nagyot üt! ()
Akkor kapja meg csak támadásra a bónusz, mert szerintem így egy tamagocsi faj fog létrejönni.
Lássuk csak miért, 1500 hekin kapna 150% haderőbónuszt (amiért semmit sem kéne csinálnia, nem kéne feltenni a védelmet vigyázni/ pótolni a tekiket, etetni a katikat, csak úgy magától marha izmos lenne) Szóval a b-ben lesz egy mf élőhalott kereskedőm. 1/4 rész barakk, 1/4 torony, 1/4 ház, 1/4 rész bank. Naponta egyszer belépek elköltöm a pénzemet meg visszateszem a tekiket a piacra és a világon senki nem üt be
__________________
A valóság nem más mint az alkohol legsúlyosabb elvonási tünete.
Reply With Quote
  #47  
Old 05-22-2008, 11:52
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

He? Milyen 150% bónusz? Én olyat nem írtam, az biztos!
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #48  
Old 05-22-2008, 11:54
Ente Ente is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 70
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Oksa, bocsi csak eléggé elment ez irányba a beszélgetés Hogy mégis akkor az eredetihez is írjak valamit. Anarchban viszont játszottam olyat hogy óriásként 3 hulla volt a szövim! Ló-elit-kis ijj felálásban. Tudom az anarch más tészta.
De mivel ott úgy is sok a hulla azzal lehetett haladni. Csak itt is az volt baj ami miatt sok szövi nem vesz be hullát, nyitnak rá térkaput, akkor lehet keresgélni mire magtalálod ki volt az. Húlának még az lehet a mencsvára, hogy a pontlistát figyeli, van e tölle 2 körre lévő ori "nagy" pontérték változással. Mert akkor anak remélhetőleg kint a serege (tudom hogy nem írtam újat), de ez is egy aljas húzás, mondjuk 1/a-ban elég mindnenapi, és ott még hullát se nagyon láttam
Egyzser láttam 3.szintne hullát. Sőt tudok 1/a-sat is csak nem a magyar verzióban...
Reply With Quote
  #49  
Old 05-22-2008, 11:57
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Az eredeti ötletem az volt, hogy szöviben kapjon annyiszor 10% védelmi bónuszt, ahány tagú a szövetség... 1 tagú 10% 2 tagú 20, 3 tagú 30, 4tagúnál 40%, tehát ha teljes a szövetség, akkor kapjon MF bónuszt.

5. szinten tehát 0% hadibónusza, és 40% védelme lenne.
4. szinten 10 / 40
3. szinten 20/40
2. szinten 30/40
1 szinten pedig 40/40 (mintha lenne 40% haditekije magyarul... illetve a védelem felmehetne 50%-ra, ha 5nél több tagú a klán.)

+

5. 4. 3. 2. szinten nelehessen felmérni rajta a sövetséget. Hogy miért? mert a hullák buták, diplomáciai érzékük se nagyon hiszem hogy van, és a tolvajok nem hiszem, hogy egy fertőzést terjesztő élőhalottat nagyon kifaggatnának..........


nos ez a javaslatom kapott " fogd be, nem értessz hozzá" minősítést.

150% bónuszrol egy szót nem szóltam, nem is tudom hogy került elő
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #50  
Old 05-22-2008, 12:05
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post

150% bónuszrol egy szót nem szóltam, nem is tudom hogy került elő
Lásd a képletem, és teljesen korrektnek tartom a mostaniak helyett.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:33.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu