Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 04-30-2007, 01:56
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default Egy távoli ötlet:D

Hmm... Vasárnap este van és bennem már megint mocorog a sör és yager.
Ugyan a legjobb ötletek sör mellett születnek, de kétségtelen hogy a leghülyébbek is nem véletlenül nyitottam ide a topicot

Szal a multkor a társasjátékban eszembe ötlött cd-s hóditó koncepcióján mozdult meg a veszélyeztetfajnak számitó pár agysejtem. Laikus vagyok ezekben a dolgokban,úgyhogy könnyen meglehet hogy a világ leghülyébb ötletét tálalom elétek (az alkoholmentes sör után).
Szal pár emberben már megfogalmazódott a grafikus felületek, és egyéb nyalánkságok igénye. Ötletem lényege az lenne, hogy lenne egy letölthető platform, ami a grafikákat tartalmazza (más topicban felötlöt térkép koncepciót pl.), szebb felhasználói felületet ilyesmit meg még ami az embereknek eszébe juthat.
Ha jó a logikám (ami könnyen lehet hülyeség) a szerver erőforrásait nem terhelné sokkal jobban, mint most hisz a felületet/változásokat az én gépem végzi, a szerver csupán az eddigi adatokat továbbitaná, csak ebben az esetben nem weblap formájában, hanem sima adatfolyamként a platformra ami feldolgozza. A webes kezelő felület természetesen megmaradna úgyanígy, de az otthonról jáccoknak egy szebb, komplexebb kinézetü hód juthatna, ezzel is szinesitve a játékot. Természetesen a platform se lenne ingyenes sztem, hanem ,mint a wap, viphez lenne kötve, és lenne egy egyszeri költsége is vipkörök formájában.

Elösször is olyanok hozzászólását várnám akik értenek a témához, így a megvalósithatóságáról tudnak nyilatkozni, illetve hogy mennyivel igényelne nagyobb erőforrásokat. a lehurrogásokat majd csak akkor ha egyáltalán megvalósitható az ötlet
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 04-30-2007, 02:07
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default 1-2 ötlet ami lehetne benne

Csak iránymutatásképpen, hogy miket is gondoltam bele.
1. a kezelőfelület nyugodtan lehetne szebben kidolgozott, nagyobb felbontásu (akár 3D-s) képeket tartmazhatna.
2. mint emlitettem olyan térképet meglehet csinálni ami egy adott sablonra rajzolja ki a környező területet,országokat. mintha koncentrikus körökre lenne osztva, változnak a távolságok(bövebben az elvetett javaslatoknál volt asszem egy hasonló állapotú elmélkedésem erről) . ezt is tovább lehetne vinni vmennyire 3D-be így könnyedén megoldható lenne, szemléltetni hogy az egymásmellé ábrázolt szövetségesek közül miért van 3körre vkitől 1 ország mig a többitől 2 (természeti akadályok). és mivel a környező országokat ,úgy gondoltam, pontok alapján méretarányosan ábrázolná, így a pont változást is szemléltetné...
3. akár lehetne a platformos országoknak zászlaja/cimere (uralkodói egonkant növelve)
és még csomo minden kicsiny dolog ami, emberközelibbé hozhatná az országunkat méginkább
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #3  
Old 05-01-2007, 07:11
Cit Cit is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Minas Pápa
Posts: 16
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Bár azt írtad, hogy először olyanok írjanak, akik értenek is hozzá, nem bírom kivárni, míg megteszik, úgyhogy laikusként írom, hogy, ha ez technikailag megvalósítható, akkor támogatom az ötletet (akár vip-körök árán is).
Reply With Quote
  #4  
Old 05-01-2007, 09:44
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Amit én tudok. Technikailag megvalósítható, mert szinte minden normális programozási nyelv (C, C++, Delphi, Java, VB) kezel adatbázis szervert. Én spec Delphiben tartom legkönnyebben megvalósíthatónak, de ez lehet hogy azért van mert Java appletet még nem programoztam
Tehát szerintem megvalósítható, csak nem tudom van e itt olyan vállalkozó kedvű programozó, aki fel mert vállalni egy ekkora feladatot. Bár hibalehetőség a körváltás, mert a progit olyanra kell megírni hogy egyszer leszedje ami neki kell és kész, ne csüngjön folyamatosan a hálózaton. Esetleg bizonyos időközönként frissítsen... Egy biztos nagy munka lenne.
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote
  #5  
Old 05-01-2007, 21:45
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 20%
Longevity: 94%
Default

És akkor vissza lehetne hozni a régi felületet ...
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #6  
Old 05-02-2007, 00:42
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post
Amit én tudok. Technikailag megvalósítható, mert szinte minden normális programozási nyelv (C, C++, Delphi, Java, VB) kezel adatbázis szervert. Én spec Delphiben tartom legkönnyebben megvalósíthatónak, de ez lehet hogy azért van mert Java appletet még nem programoztam
Tehát szerintem megvalósítható, csak nem tudom van e itt olyan vállalkozó kedvű programozó, aki fel mert vállalni egy ekkora feladatot. Bár hibalehetőség a körváltás, mert a progit olyanra kell megírni hogy egyszer leszedje ami neki kell és kész, ne csüngjön folyamatosan a hálózaton. Esetleg bizonyos időközönként frissítsen... Egy biztos nagy munka lenne.
megvalósithatónak megvalósitható szerintem is csak a lényeg,hogy mindez a szervert ne terhelje jobban amúgy a körváltásos dolog most ugrott be ezért is irom. Ha jól tudom az UTC idő netről lekérdezhető dolog, így meglehetne úgy csinálni, hogy amikor fellépsz lekéri onnan (ezzel sem a hódot terhelve) és körváltás elött 2mpel automatikusan csatlakozik a szerverre. de mégjobb ötlet hogy körváltás kezdetekor a szerver küld egy jelet,platform letiltja ami eddig is levan tiltva (nem indithac már akciót, se piac, képzés stb.), szépen megtörténik körváltás, és a végén küld megintcsak egy jelet amikor mehet újra minden. igazából én is úgy gondolom, hogy megoldható a dolog, azért is vetettem fel. Programozást én is tanultam egy kevéssé Mondjuk Ati véleményére lennék kiváncsi (mármint hogy teccene-e neki az ötlet.)
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #7  
Old 05-02-2007, 09:57
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

technikailag megoldhato, böven is. )
nem laikusként mondom)


Bár nem biztos hogy a hatalmas munka behozná az árát)
meg az se biztos hogy használnák sokan
Reply With Quote
  #8  
Old 05-02-2007, 10:02
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Megírom quake4 motorra, úgy jó lesz?
A játékos aktívan részt vehet majd a csatában, tehát beálhattok harcolni, lehet használni végre a berozsdált reflexeket meg azt a híres aim skill-t. Ha ezt valaki nem szeretné, akkor tábornoki módban irányíthatná a saját egységeit, mint egy rts-ben (de ki bízná az AI-ra a csata kimenetelét?).
Természetesen a fegyverek a játék stílusának megfelelőek lesznek, akárcsak a használható járművek (pl: lovak) és ostromgépek. Cheat kódokkal lehetőség lesz pl: M1 vagy T-72-es tankok, F-15E vadászbombázó és Ohio osztályú tengeralattjárók irányítására is (a lista folyamatosan bővül).
Tervezett játékmódok: deatmatch, team deatmatch (szövetségi harcokhoz), capture the flag, last elf/undead/orc/gnome stb... standing, objective game ...
Powerup-ok nem tudom legyenek-é, ha igény mutatkozik rá, majd egy patch-ben benne lesznek.
A DVD része lesz egy pályaszerkesztő és egy pályagenerátor, valamint egy komplett modellszerkesztő is, mellyel akár saját arcképedet is ráhúzhatod egy ork harcos fejére, ha elég ronda vagy, még elütni sem fog.
Sajnos ennyi ficsőr magasra skálázza a gépigényt, minimum 1GB RAM, DirectX 10-es VGA (8800 GT-re optimalizálva) és egy Intel Core 2 Duo 1,8-tól felfele.
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #9  
Old 05-02-2007, 10:10
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Csokibácsi után már megszólalni se merek. A véleményem ugyanez, bár leegyszerűsíteném arra hogy akinek kell a grafika annak van pár egész jó játék, nekem elég ha látom hogy zuöld vagy piros...
__________________
Steve`sfield (#324643)
Reply With Quote
  #10  
Old 05-02-2007, 13:52
Scooby48 Scooby48 is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Steve View Post
Csokibácsi után már megszólalni se merek. A véleményem ugyanez, bár leegyszerűsíteném arra hogy akinek kell a grafika annak van pár egész jó játék, nekem elég ha látom hogy zuöld vagy piros...
Csatlakozom Steve-hez. Sokan nem értik,de ez a pár táblázat nekem hihetetlen izgalmat tud okozni ,sztem nincs szükség grafikusabb felületre, arra meg hogy FPS legyen, hár brrrrrr
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:44.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu