Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Szerinted okozhat-e gondot a jellenlegi helyzet a jövöben?
Elffel játszom és szerintem igen 13 26.53%
Elffel játszom és szerintem nem 10 20.41%
Nem elffel játszom és szerintem igen 15 30.61%
Nem elffel játszom és szerintem nem 3 6.12%
Nem játszom A-ban, de szerintem igen 6 12.24%
Nem játszom A-ban, de szerintem nem 2 4.08%
Voters: 49. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 11-26-2009, 02:59
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default Elf mocsár

Ezt a topicot csak azért inditom,mert kiváncsi vagyok a hóditosok véleményére az üggyel apcsolatban azon belül is leginkább az A-sokéra. viszont a szavazásba, tényleg csak komoly szavazatok legyenek,ha kérhetem, mert nagyából ez egy közvélemény kutatás.

egy ideje ugye elkezdtek a top30% határán összegyülni az elfek, és lassan de biztosan kiszorul közülük minden egyébb ori, így nagyon nehéz átverekedni magad rajtuk,ha nem vagy egy nagyobb klán tagja, vagy nincs nagy országos ismerősőd. az A-ban a ~ 550 aktiv oriból több mint 300 az elf. ezek tulnyomo része csak fedezéssel halad felfele,hogy elérje a top30-at és nagyon kevesen fordulnak le közülük. van 165top30-as hely amiből legalább 70-80helyett elfoglalnak a régebben fentlévő aktivabb A-s játékosok, ugye ha az elfeknek csak az 50%-a lenne beton (de ennél jóval több) akkor is durván lenne 90 tophelyre 150betonelf. Ezek egymás melett fokozgatva probálnak bent maradni a top30-ban, aminek következménye, hogy hatalmas léptékben emelkedik a top határa, 1év alatt 2-2,5k hekit növekedett, ami nagyon durva, és ez csak tovább emelkedik.Alulról feltörekvő aktiv oriknak nehézkes az átjutás, mert mind egyéniben mind klánban közel beüthetetlenek. ráadásul a kis orik, ha nincs nagy ismerősük, még klánban ki se tudnak tenni egy 10fős elf klánt. Ha mégis rászánja magát vki az ütésükre, eszement költségei vannak, és elég sok is ott a hiénázás. ezek eddig a tények. Beütni reálisabb,hogy a nagyobb klánokból fogják, de nekik sem olcso, és a méretmalusz is nagy hátrány (még)

véleményem szerint ez a folyamat az elkövetkező 2-3évben addig fog fajulni,hogy a top30% és a top10% megegyező hektárra jut, és fellette egy hatalmas ür lesz. ha 1-1 elf klánt le is ütnek, hamar vissza fedez. ha fentről ütögetünk lefele akkor távolodunk és kicsik lesznek, amire meg újra ütő távba érnek addigra már mégfeljebb kell fedezniük, márpedig fognak, mert fedezés nélkül kiesnének a top30ból. végezetül az lesz,hogy az elfek elérik a maximális fedezési határukat. és a fenti orik már túl nagyok lesznek a beütésükhöz. és köztük meg maximum 1-1 csellengő ori. akkora költségei vannak egy teljes klánnak az átverekesének,hogy az irreális. nem lehetetlen, de nem sokan fogják tudni teljesiteni. Ez egy hatalmas akadály a feltörekvő A-s játékosok elött, de a fordulni vágyóknak is irreálisan megneheziti a játékot, és nem csak újonnan érkezőknek, hanem a fentlévőknek is.

szerintem ez a helyzet semmiképpen sem egészséges. és nagy problémákat fog okozni a jövöben. lehet véleményt formálni, lehet engem anyázni, vagy lehet egyetérteni.

NEM megoldási javaslatokat kéretik ide irni, arra van topic a megbeszélésekben!!! pusztán arra lennék kiváncsi,hogy ezt mennyire látjátok problémának.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 11-26-2009, 03:05
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

A szavazás NEM publikus, így nem adsz ki faji infót magadról!!!
A szavazásban szétválasztottam direkt 3 csoportra a válaszadókat, mert érdekel hogy mit gondol mind 2oldal, illetve az A-n kivülieknek is csináltam,hogy ne zavarjanak be azzal,ha nem látják a helyzetet, mert (ép) nem játszanak A-ban.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #3  
Old 11-26-2009, 03:43
Janesz Janesz is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 21
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Ja kerülnek elfek, de hogy mocsár lenne?!
Amúgy meg bumm neki ork tabi 74% barakkal aztán mehet a levesbe az elf
Reply With Quote
  #4  
Old 11-26-2009, 08:25
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

[quote=Kutyuleee;230317]

nézd én anno gyakorlatilag pénz nélkül kerültem fel A-ba kezdő játékosként. Próbáltam egy törpés változatot, de egyedül esélytelen volt, maradt az elf...önellátás fedezgetés, unalmas, de csak ezzel van esély egy ismeretlen, menő klánokhoz csatlakozni nem tudó országnak.
igazad van abban, hogy a top eszeveszetten megy fel, és nehéz átjutni az elfeken, de szerintem ez hozzá tartozik az A-s játékhoz.
Reply With Quote
  #5  
Old 11-26-2009, 09:05
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Azért van a kedvezményes felfedezés, hogy az ütéssel áthidalhatatlan szakaszokat mégis át tudd hidalni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #6  
Old 11-26-2009, 09:10
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Talking

Quote:
Originally Posted by Janesz View Post
Ja kerülnek elfek, de hogy mocsár lenne?!
Amúgy meg bumm neki ork tabi 74% barakkal aztán mehet a levesbe az elf
és egy kis kiegészítés:

ha nem vagy ork tábi, akkor is át lehet ütni, egy csomó ország elég inaktív, napi 1-2 belépés...
csak rá kell szánni az időt, felmérni, kikészíteni, átütni...
mondta valaki hogy könnyű a játék?
Reply With Quote
  #7  
Old 11-26-2009, 09:14
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Gabro View Post

nézd én anno gyakorlatilag pénz nélkül kerültem fel A-ba kezdő játékosként. Próbáltam egy törpés változatot, de egyedül esélytelen volt, maradt az elf...önellátás fedezgetés, unalmas, de csak ezzel van esély egy ismeretlen, menő klánokhoz csatlakozni nem tudó országnak.
igazad van abban, hogy a top eszeveszetten megy fel, és nehéz átjutni az elfeken, de szerintem ez hozzá tartozik az A-s játékhoz.
csak amióta változott a fedezés, azóta 1év alatt emelkedett 3x annyit a top, mint az első fedezés módositás elött. amikor én léptem A-ba másfél éve akkor olyan 4,5k hekin volt... mostmár 7,5k hekin sem pörögnek a topkörök

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Azért van a kedvezményes felfedezés, hogy az ütéssel áthidalhatatlan szakaszokat mégis át tudd hidalni.
persze ez így is van, az aktiv oriknak,de mondjuk az újonnan fellépő játékosoknak már nem is olyan könnyü a top főleg ha idáig nem csak ütéssel haladnak. meg hiába a kedvezményes, mert az elfek is fedeznek.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #8  
Old 11-26-2009, 09:15
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Gabro View Post
és egy kis kiegészítés:

ha nem vagy ork tábi, akkor is át lehet ütni, egy csomó ország elég inaktív, napi 1-2 belépés...
csak rá kell szánni az időt, felmérni, kikészíteni, átütni...
mondta valaki hogy könnyű a játék?
és akkor elég csak 70%barakkal kimenni... de rádjön 3 klántárs akik ott vannak, meg 2krónikás...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #9  
Old 11-26-2009, 09:17
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Gabro View Post

nézd én anno gyakorlatilag pénz nélkül kerültem fel A-ba kezdő játékosként. Próbáltam egy törpés változatot, de egyedül esélytelen volt, maradt az elf...önellátás fedezgetés, unalmas, de csak ezzel van esély egy ismeretlen, menő klánokhoz csatlakozni nem tudó országnak.
igazad van abban, hogy a top eszeveszetten megy fel, és nehéz átjutni az elfeken, de szerintem ez hozzá tartozik az A-s játékhoz.
emmellett te is elf vagy,ha maradsz az oriddal A-ban és lentről forogsz, mint a legtöbben, akkor jó neked,hogy versenyt fedezel a toppért??? és ha látod meletted mennyien vannak, akkor hosszú távon szted ez folytatható??? amig nem forognek le orik onnan, addig csak egymást fogjátok ezzel szivatni.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #10  
Old 11-26-2009, 09:30
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
emmellett te is elf vagy,ha maradsz az oriddal A-ban és lentről forogsz, mint a legtöbben, akkor jó neked,hogy versenyt fedezel a toppért??? és ha látod meletted mennyien vannak, akkor hosszú távon szted ez folytatható??? amig nem forognek le orik onnan, addig csak egymást fogjátok ezzel szivatni.
nem jó hogy versenyt fedezek, ez tény, de onnan forogni viszont jó, már sokadszor fordultam
nem tudom meddig folytatható és tényleg elég meddő dolog, ebben egyetértek.
pont ezért nem fordulok le onnan, mert még1x feljutni a topba sokkal nehezebb mint ott elvegetálni.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 17:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu