Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 10-24-2009, 20:48
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default Mennyire utálnál egy kísérleti időszakot?

Sziasztok!

Több olyan kényesebb téma is összegyűlt már a javaslatok között, ami boríthatja a játék mostanra kialakult egyensúlyi helyzetét.

Mitől lesz egy téma kényes? Tényként kezelem, hogy a Hódítósok jelentős része nem szeret semmiféle változást, lásd, hogy még most is van, aki egy 5 évvel ezelőtti változást sem képes elfogadni. Ettől. Ami a játék megszokott menetét befolyásolja, mert stratégiai változtatásra kényszerít, az mind kényes.

Ilyen téma például a fajok változtatása, ami alatt az élőhalottat, és a többi faj élőhalotthoz való viszonyát értem. Nincs "közös egyetértés" abban, hogy az élőhalottnak milyen irányt kellene felvennie, ezért itt csak a "nyúljunk hozzá, és nézzük milyen lesz" elv működik.

Ilyen téma esetleges új személyiségek bevezetése is. Vajon választja valaki az újakat? Vajon eldob-e mást ezért cserébe? Vajon újraindul, vagy szintet lép, hogy újat válasszon?

Stb.

Alap félelmeim vannak ezekkel a témákkal kapcsolatban, mivel az egyértelmű módosítások (például egy elgépelés kijavítása) is egyesekben azt váltja ki, hogy "jajj, miért kellett ehhez hozzányúlni?!" (Pedig egy elgépelés javítása korántsem nevezhető radikális változásnak. )

Ezért érdekelne -- csak úgy általánosságban --, hogy ki mit szólna egy olyan időszakhoz, amikor pontosan lehet tudni, hogy boruló stratégiák várhatók, amikor a szokásostól eltérő országfelépítéseket kell esetleg alkalmazni, amikor nem biztos, hogy az addigi számítások megállják a helyüket, amikor ugyanaz a faj akár többféleképpen is működhet pár hetes eltéréssel, egyszóval amikor borul minden.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 10 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 10-24-2009, 20:51
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Sziasztok!

Több olyan kényesebb téma is összegyűlt már a javaslatok között, ami boríthatja a játék mostanra kialakult egyensúlyi helyzetét.

Mitől lesz egy téma kényes? Tényként kezelem, hogy a Hódítósok jelentős része nem szeret semmiféle változást, lásd, hogy még most is van, aki egy 5 évvel ezelőtti változást sem képes elfogadni. Ettől. Ami a játék megszokott menetét befolyásolja, mert stratégiai változtatásra kényszerít, az mind kényes.

Ilyen téma például a fajok változtatása, ami alatt az élőhalottat, és a többi faj élőhalotthoz való viszonyát értem. Nincs "közös egyetértés" abban, hogy az élőhalottnak milyen irányt kellene felvennie, ezért itt csak a "nyúljunk hozzá, és nézzük milyen lesz" elv működik.

Ilyen téma esetleges új személyiségek bevezetése is. Vajon választja valaki az újakat? Vajon eldob-e mást ezért cserébe? Vajon újraindul, vagy szintet lép, hogy újat válasszon?

Stb.

Alap félelmeim vannak ezekkel a témákkal kapcsolatban, mivel az egyértelmű módosítások (például egy elgépelés kijavítása) is egyesekben azt váltja ki, hogy "jajj, miért kellett ehhez hozzányúlni?!" (Pedig egy elgépelés javítása korántsem nevezhető radikális változásnak. )

Ezért érdekelne -- csak úgy általánosságban --, hogy ki mit szólna egy olyan időszakhoz, amikor pontosan lehet tudni, hogy boruló stratégiák várhatók, amikor a szokásostól eltérő országfelépítéseket kell esetleg alkalmazni, amikor nem biztos, hogy az addigi számítások megállják a helyüket, amikor ugyanaz a faj akár többféleképpen is működhet pár hetes eltéréssel, egyszóval amikor borul minden.
én kihívásnak érezném és szeretem a kihívásokat..
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
  #3  
Old 10-24-2009, 20:51
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezért érdekelne -- csak úgy általánosságban --, hogy ki mit szólna egy olyan időszakhoz, amikor pontosan lehet tudni, hogy boruló stratégiák várhatók, amikor a szokásostól eltérő országfelépítéseket kell esetleg alkalmazni, amikor nem biztos, hogy az addigi számítások megállják a helyüket, amikor ugyanaz a faj akár többféleképpen is működhet pár hetes eltéréssel, egyszóval amikor borul minden.
\o/

Én támogatom
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #4  
Old 10-24-2009, 20:53
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 5%
Longevity: 99%
Default

Érdekes lenne , hátha ki lehetne találni néhány jó dolgot is ami a későbbiekben be is kerülhetne.
Reply With Quote
  #5  
Old 10-24-2009, 20:54
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Szerintem se nem jó, se nem rossz lenne. De mintha, létre lehetne ennek a tesztelésére hozni egy külön csoportot, ahol a módosított fajok, és személyiségek lennének, és ott tesztelni. Szerintem elég sokan jönnének.
Reply With Quote
  #6  
Old 10-24-2009, 20:54
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Érdekes lenne , hátha ki lehetne találni néhány jó dolgot is ami a későbbiekben be is kerülhetne.
Szerintem félreértetted a kérdést. Olyan időszakról beszéltem, amikor BEKERÜL amiről épp szó van. Nem olyan témák, amik majd egyszer esetleg bekerülnek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #7  
Old 10-24-2009, 20:54
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Elesben menne ez a kiserletezes, vagy kulon szerveren, vagy hogy?

Sokan nem orulnenek ha a kedvenc orszagukat par kiserlet miatt levernek, es x ev "munkaja" menne tonkre mert epp azt kiserletezzuk hogy pl az elf nem ved....
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #8  
Old 10-24-2009, 20:56
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Szerintem se nem jó, se nem rossz lenne. De mintha, létre lehetne ennek a tesztelésére hozni egy külön csoportot, ahol a módosított fajok, és személyiségek lennének, és ott tesztelni. Szerintem elég sokan jönnének.
A Hódító annyira összetett játék, hogy egy ilyen teszt akárhány résztvevővel, már teljesen hamis eredményeket hozna. Ezért ilyen elkülönített tesztekre nincsen lehetőség. A kérdés kifejezetten az ÉLES játék módosítására vonatkozik.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #9  
Old 10-24-2009, 20:57
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 5%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Szerintem félreértetted a kérdést. Olyan időszakról beszéltem, amikor BEKERÜL amiről épp szó van. Nem olyan témák, amik majd egyszer esetleg bekerülnek.
Rosszul fogalmaztam a bekerülés helyett bennmaradásra gondoltam
Reply With Quote
  #10  
Old 10-24-2009, 20:58
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 5%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Elesben menne ez a kiserletezes, vagy kulon szerveren, vagy hogy?

Sokan nem orulnenek ha a kedvenc orszagukat par kiserlet miatt levernek, es x ev "munkaja" menne tonkre mert epp azt kiserletezzuk hogy pl az elf nem ved....
Ha túltöltést visszahoznánk mindjárt nem lenne biztonságban a topklán
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ki mennyire utalja Remyt? Remedy Egyéb 274 10-11-2010 17:12
Ki és mennyire útálja Serget? Gyula Chat 34 10-17-2009 01:52
Óriás tudós mennyire jó kezdőknek? beni96 Segítség 3 11-19-2008 16:07
Ki és mennyire utálja Croissant-t? Tsobi Chat 40 03-04-2008 12:25
Ki és mennyire úúútálja Gyulát? Steve Chat 29 11-13-2007 17:15


All times are GMT +1. The time now is 22:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu