Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #1  
Old 08-20-2007, 14:09
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,196
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default A Gyermekvasút nyomában - éjszakai

Első éjszakai túrám.

Egy kicsit utánaolvstam, hogy mikre lehet számítani, hosszú sorok stb. Hát igen, abból kivettük a részünket, kb háromnegyed órát álltunk a kígyózó sorban a rajtnál. 4-en indultunk, plusz 5 kutya, a blökik egy idő után már nem nagyon értették, hogy mire jó ez a sok egyhelyben ácsorgás.

20km-es túra, 16 ellenőrzőponttal. Egy kicsit soknak tűnt elsőre a pontok száma, de aztán igazából jólesett így a sötétben, hogy nem kellett sokat menni, és máris volt valami látszatja.

Az első ellenőrzőpontig például a rajtból 100 métert kellett menni.

Aztán a következőig 700 métert, majd egy csapat jött velünk szembe, hogy ők tudják, hogy mi rosszfele megyünk, mert ők már megjárták... Úgyhogy itt máris rátettünk a távra, mert hittünk nekik, pedig mi mentünk volna jó fele...

Szépjuhászné (7. pont) előtt elkapott egy kis eső, pont beértünk az állomásra, amikor komolyabbra fordult, úgyhogy ott kivártuk, hogy elmúljon. Ezen a ponton megfogyatkoztunk, és csak ketten + 2 blöki folytattuk innen tovább a túrán, miután az eső elállt. Továbbmenve újra szembe jöttek emberek, ismét kérdezősködés, hogy rossz fele megyünk-e, de kiderült, hogy ők is csak feladták, és inkább mennek vissza a buszmegállóhoz.

A János-hegyi állomáson (9. pont) bent állt egy vonat, tele túrázókkal, és azzal fogadtak minket, hogy túra további része lefújva, minden további pont bezárt a közelgő vihar miatt. Egy kis értetlenkedés után az lett a vége, hogy saját felelősségre mégis lehet folytatni a túrát, a pontok mégis maradnak. Ez a vonaton már fent ülőket nem nagyon érdekelte, jópár ember esett itt ki. Későbbi saccok alapján, mivel a vonat majdnem tele volt, kb 100 embert emlegettek kiesőnek csak itt.

Mi rendületlenül folytattuk tovább, és a beigért viharból semmit nem kaptunk. (Hajnalban visszaérve a városba azért meglepett, hogy itt igencsak erős valami lehetett, mert az utak mindenfele televoltak hordalékkövekkel... Ezt megúsztuk. )

A normafai megálló (14. pont) után jópár emberrel összefutottunk, akik már nagyon nem tudták, hogy merre kéne továbbmenni, a kapott térkép és leírás sajnos nem sokat segített. GPS-szel valamennyire belőttem az irányt, és elindultunk... Irtó ciki lett volna, ha itt elkavarunk, de szerencsére sikerült mindenkit a jó irányba vinni.

És végül meglett a cél! Sikerült beérni, még mielőtt a vonat elindult volna, hogy visszavigyen mindenkit a rajtba.

Összességében nem volt egy rossz túra, az elején eléggé sok időt vesztettünk, meg sajnos a hosszú sor miatt eleve a hivatalos legkésőbbi indulás után fél órával indultunk, emiatt az egész túra egy versenyfutás volt az idővel, hogy a pontőrök a helyükön legyenek még.

Időnként elgondolkoztam rajta, hogy mi a fenének járok én túrázni, és mi a fenéért jöttem el éjszaka, amikor ilyen hegyeket nappal se szeretek megmászni... Volt azért egy erőteljes szintje a túrának, rengeteget kellett felfele menni ezen a viszonylag kicsi, 20km-es távon is.

A teljesség igényével meg kell említenem, hogy a pontőrök, akikkel találkoztunk, nagyon rendesek és segítőkészek voltak.

A végén a visszaút a Gyermekvasúttal egy örökkévalóságnak tűnt. Nappal, pihentebb állapotban biztos, hogy sokkal rövidebbnek tűnik.

Köszönjük a szervezést.

Képek nincsenek, mert sötét volt, nyűgös is voltam, nem álltam neki fotózni.

A bejárt útvonal. Nem körtúra volt, úgyhogy nagyobb területet jártunk be, ezért sokkal kisebb betűkkel van minden írva, mint általában... Aki tudja, hogy merre megy a Gyermekvasút, az kb eligazodik a térképen. A vasút nyomvonala + néhány henyen kisebb-nagyobb kitérők, hogy meglegyen a 20km-es táv.




És a szinttérkép... Hát igen, voltak emelkedők...




Idei stat:

535,7 km + 19,8 km = 555,5 km

Wow, de szép szám...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 09-01-2007, 21:48
Lyra Lyra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: É 47°40′ K 23°35′
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Évek óta nem jártam arra, de a 90-es években naponta... Nem hiszem hogy el tudnék tévedni az "uttörő vasút" nyomvonalán vagy annak környékén.... De jó volt elolvasni, és emlékezni egy kicsit. Jóra is rosszra is....
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
éjszakai támadás Lara Baba Általános beszélgetés Hódítós témákban 127 02-03-2007 20:35


All times are GMT +1. The time now is 15:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu