Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Szerinted okozhat-e gondot a jellenlegi helyzet a jövöben?
Elffel játszom és szerintem igen 13 26.53%
Elffel játszom és szerintem nem 10 20.41%
Nem elffel játszom és szerintem igen 15 30.61%
Nem elffel játszom és szerintem nem 3 6.12%
Nem játszom A-ban, de szerintem igen 6 12.24%
Nem játszom A-ban, de szerintem nem 2 4.08%
Voters: 49. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #151  
Old 11-30-2009, 15:18
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwen View Post
Gondolom azért nem támad, mert a többi elf meghiénázza.
Ezek szerint A-ban már csak orkkal lehet támadni, és elffel fedezgetni, esetleg hiénázni? Ez lett ebből a csoportból???
Amíg a "miért nem fedezel fel, ha nem akarsz támadni" kérdésre az a válasz, hogy "nincs kedvem", addig szerintem erről érdemben nem lehet beszélni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #152  
Old 11-30-2009, 22:38
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Valaki játszani szeretne, de a népe szétgyújtja az országát minden különösebb ok nélkül.

Ezek a javaslatok most mire vannak?

Nekem is van egy tippem, ami sokkal kézenfekvőbb:

TÁMADJON AZ ORK! VAGY HA NEM TUD, AKKOR FEDEZZEN FEL. NE A SÜLTGALAMBOT VÁRJA!
Ez azért nem ennyire egyszerű. Egy apróságot azért elfelejtünk, miért kell az 1/A-nak 2 fajra korlátozódnia. Beszélsz itt arról, hogy ha az ork így meg úgy, és mi a helyzet a félelfel, az óriással a törpével a gnómmal, emberrel, élőhalottal???
Meséld már el nekem, hogy miként üt be egy 25% barakk 25% tornyos elfet, bármely más faj az orkon kívül?

Nézzünk már pár apró példát.a teljesség igénye nélkül.

5000 hekin egy egyáltalán nem kiélezett elf:

929 ház
1300 barakk
450 tanya
1 raktár
1300 őrtorony
600 kocsma
400 templom
20 bank

Ennek a beütéséhez alulról 4 tábornokkal jelenleg 213.000 gnóm, 227.000 törpe, 212.000 óriás, 271.000 félelf, 329.000 élőhalott lovas kell, minden esetben 5 tábornok (gnóm 4) és felfelé, mindenkinek 100% morálon.

Ehhez a fajoknál az alábbi barakk % szükséges:
Gnóm: 71%, törpe 72%, óriás 75%, félelf 96% , élőhalott: 164%
A legkevesebb az orkon kívül a gnómnak kell és marad 29% felhasználható területe, ami azt jelenti, hogy van 16% háza, lesz 300 kocsmája, 300 temploma, 20 bankja 1 raktára és eszik körönként full sereggel 67k gabonát, üresen 27k-t. Mindenki legömbzi és befér hozzá tolival és ha bátor és kitámad full sereggel, koptatnia kell, hogy egyáltalán legyen esélye védekezni.
Nem gondolod úgy hogy egy pötit el van túlozva az elf? Nem?

Nézzük klánban:

Gnóm: 250.000 lovas azaz 83% barakk, csupán annyiban változott, hogy a gnómunknak se temploma, se kocsmája nem maradt, igaz van még 1 rakija és maradt 20 bankja.

Óriás: 249.000 lovas azaz 88% barakk, itt már ház se lesz elég.

Törpe:267.000 lovas azaz 85% barakk

Félelf: 319.000 lovas azaz 113% barakk, ezt picit necces megépíteni

Élőhalott: 298.000 lovas azaz 149% barakk, ezt is elég macerás megépíteni

Nem beszéltünk még az emberről és magáról az elfről, ugyebár holló a hollónak...szval az elf nem számít, de a kiváncsiskodók kedvéért egyéniben 227.000 elf lovas kellene ez 87% barakk, klánban pedig 267.000 elf lovas ami már 102% barakkot jelentene.

Ezt tessék átgondolni, nem csak elfek meg orkok vannak az 1/A-ban, illetve mostmár túlnyomó részt igen, pont ez miatt a betonosítás miatt.
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Északföld For This Useful Post:
  #153  
Old 12-01-2009, 04:07
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Ezt tessék átgondolni, nem csak elfek meg orkok vannak az 1/A-ban, illetve mostmár túlnyomó részt igen, pont ez miatt a betonosítás miatt.
én inkább úgy látom, hogy épp azért van ennyi elf, mert ilyen elborult éplistákkal mászkálnak az orkok és nincs esély máshogy védeni őket. Egyénire gondoltam elsődlegesen és pl. egy tudós, tábornok orkra

személy szerint, engem ez is motivált, pedig van olyan faj, amit nagyon szeretek, de azzal nem lettem volna más, mint boxzsák

u.i.: Örülnék egyszer egy olyan összehasonlításnak is, ahol nem csak az "elf oldal" van kitárgyalva, hanem a "másik oldal" is, így lenne korrekt a dolog. szvsz

más: én elfel nem fogok hiénázni, mert rangomom alulinak tartom, plusz alapesetben, ha van is időm játszani, akkor hadis vagyok. Ezért is fura, hogy most egy elfel kell "nyomulnom". Hiénázni nem fogok, ha így sosem érek a topba, akkor nem fogok, nem életcélom, anarchban van elég többszemes orim.
Ha netán jönnének felém és úgy ítélem meg, hogy nem tudnám fogni, de szembe menetel is kétséges, nem fogok neki állni szórakozni az orkkal, hogy lerengetem, meg szétgyújtom. Minek? ilyen kicsinyes "bosszúk" nem vezérelnek. Aki bejön, vigye a földet békével. Így jártam. Tolik is csak azért vannak, hogy kajáljanak, gondolom a semmittevésbe már megőszültek.

Last edited by Hex; 12-01-2009 at 05:23..
Reply With Quote
  #154  
Old 12-01-2009, 05:35
Nagyoszvald Nagyoszvald is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Kárpátalja
Posts: 20
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwen View Post
Lehet, de az ész nélküli elf fedezésnek is határt kéne szabni. Én erre más lehetőséget nem látok, csak azt, hogy harcra kell kényszeríteni őket.

Persze csak is ez az egyetlen megoldás.Harcra kényszeríteni??És ugyan ha épp nem hiénázással akkor szerinted kit lenne esélye beütni?????Már le volt írva több helyen hogy ha földet akarnak foglalni az orkok akkor azért tessék építeni barakkot.Nem 65% ot hanem többet.Amúgy meg ha valakin ek mondjuk más dolga is van a napjában mint a hódító, akkor az hagyja abba játékot??Egyébként nem azzal van a baj hogy az elfek felfedeznek a top30 ig, hanem azzal hogy rengetegen maradnak ott inaktívként B ből forogva.A te általad írt javaslat szerinted miért oldaná meg az elfmocsár kérdését??Minden elf aki benne van a top 30ban.Az nem fedezhetne tovább ezért kicsit támadóbbra venné a figurát és akkor az orkok vígan felmásznának rajtuk.Akkor ha már ennyire bocsánat a szóhasználatért de idétlen ötleteket teszünk fel és annyira hadszintérré kell változtatni az 1/A-t akkor ne lehessen csak orkot választani.Ez is ugyanolyan bugyutaság.
Reply With Quote
  #155  
Old 12-01-2009, 05:36
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Ezt tessék átgondolni, nem csak elfek meg orkok vannak az 1/A-ban, illetve mostmár túlnyomó részt igen, pont ez miatt a betonosítás miatt.
Ha viszont a "betonosítás" megszűnne, ki is lehetne írni a súgóban, hogy 1/A-ról ne álmodjon az, aki nem tud online játékban lenni. Azonkívül az elf, mint faj megszűnne minden szinten.
Reply With Quote
  #156  
Old 12-01-2009, 06:24
djibron djibron is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 115
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Végre mások is észrevették, hogy jó lenne valahogy megállítani azt hogy az A-ban az egekig szökik a top.
Már lassan egy éve hogy itt-ott beszélgetések során felvettettem, hogy igen is ezen változtatni kellene, mert míg első a-ban járáson során 3000 hekivel tudtam fordulni az most semmire sem lenne elég.
Én abban is lehetőséget látok ha a lentebbi csoportokban nőne a maximális föld.
Pl: aki b-ből a-ba szeretne jönni az ha a max hekivel tud is jönni semmire sem lesz elég. Ellenben aki az alsobb szinteken lép szintet max hekivel az szinte a top30-ba érkezik. Nem feltétlenül kell, hogy a-ba is a topba érkezzen,de a nagyobb területtel való érkezés szerintem könnyítés lenne.
Vagy szerintem az is segítene ha drasztikusan csökkenne az a ban maximális területtel határa.
Reply With Quote
  #157  
Old 12-01-2009, 06:28
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by djibron View Post
Végre mások is észrevették, hogy jó lenne valahogy megállítani azt hogy az A-ban az egekig szökik a top.
Már lassan egy éve hogy itt-ott beszélgetések során felvettettem, hogy igen is ezen változtatni kellene, mert míg első a-ban járáson során 3000 hekivel tudtam fordulni az most semmire sem lenne elég.
Én abban is lehetőséget látok ha a lentebbi csoportokban nőne a maximális föld.
Pl: aki b-ből a-ba szeretne jönni az ha a max hekivel tud is jönni semmire sem lesz elég. Ellenben aki az alsobb szinteken lép szintet max hekivel az szinte a top30-ba érkezik. Nem feltétlenül kell, hogy a-ba is a topba érkezzen,de a nagyobb területtel való érkezés szerintem könnyítés lenne.
Vagy szerintem az is segítene ha drasztikusan csökkenne az a ban maximális területtel határa.
Szépen ki lett fejtve, hogy miért nem lenne jó lépő hekit emelni, igazán visszaolvashatnál.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #158  
Old 12-01-2009, 07:18
djibron djibron is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 115
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Itt???
Mert nekem nem tünt fel, de nem kizárt.
De attól még nekem lehet ez a véleményem ami.
Csak azért komentálni a hozzászólásom, amiről nekem ez a véleményem azért nagyon kár.
Attól még nekem marad ez a véleményem!
Reply With Quote
  #159  
Old 12-01-2009, 07:26
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by djibron View Post
Itt???
Mert nekem nem tünt fel, de nem kizárt.
De attól még nekem lehet ez a véleményem ami.
Csak azért komentálni a hozzászólásom, amiről nekem ez a véleményem azért nagyon kár.
Attól még nekem marad ez a véleményem!
A hülyeség attól még hülyeség marad. Ha kitolod a felhozható hekik határát, akkor csak idő kérdése, és még sokkal gyorsabban fog emelkedni a top30% határa, rövid ideig a friss fellépők problémáját megoldod, de hosszú távon egyszerűen felgyorsítod a mostani folyamatot is.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #160  
Old 12-01-2009, 07:43
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Ha viszont a "betonosítás" megszűnne, ki is lehetne írni a súgóban, hogy 1/A-ról ne álmodjon az, aki nem tud online játékban lenni. Azonkívül az elf, mint faj megszűnne minden szinten.
Ez hülyeség. Indokom: CSAK.

Bár nem szeretném az elf faj gyengítését, de ha meg is lenne gyengitve picit alsóbb szinteken szinte észre sem lehetne venni ezt.

A-ban meg nem kell online lenni egy egyszerü top30-hoz még most sem.
Továbbra sem értem, hogy ha valaki az alsóbb szinteken über király legjobb játékos akkor az A-ban miért olyan nagy probléma egy kicsit játszani.
Persze ne akarjon mindenki az élvonalba tartozni, ne akarjon mindenki 20-30k hekis országot, de nehogy már egy top30-at ne lehessen megcsinálni vagy ütni egyet kettőt, mert ezt nem hiszem el.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 22:56.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu