Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Támogatnád e az elfek tornyokban lévő íjászainak 6 pontra csökkentését 8 helyett
Igen, mert szeretném ha más fajokkal is lenne esély foglalni tőlük 2 szemes orkon kívűl. 4 8.89%
Igen mert jelenleg az elf átüthetetlen akkor is ha nincs kihegyezve. 6 13.33%
Nem, mert az alsóbb csoportokban prédává válna 19 42.22%
Nem, mert tök jó jelenleg, hogy nincs más dolgom csak VIP-elni és felfedezni 7 15.56%
Tudnám támogatni ha visszakapná a toliakciók teljes értékű sikerességét 9 20.00%
Voters: 45. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #91  
Old 11-10-2009, 11:26
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default Javaslat az elfokozás miatti 0 hekis ütések megszűnésére.

Szóval mi lenne akkor ha a foglalás képlete a következő lenne:

foglalás mennyiség szorzó(F) = támadó ori pontszáma(T)/védő ori pontszáma (V)


Foglalt terület = terület x 7% x (T/V)

Ez számokkal:

7000 hekis ori cirka 332K pont támad:

7000 hekis 334K pontost ---> foglalás mértéke cc. 484 heki
7000 hekis 400K pontost ---> foglalás mértéke cc. 404 heki
7000 hekis 500K pontost ---> foglalás mértéke cc. 323 heki


És akkor innen lehet elfokozgatni...

Last edited by monro; 11-10-2009 at 11:47.. Reason: elnéztem egy oszlopot az értékeknél sorry
Reply With Quote
Sponsored Links
  #92  
Old 11-10-2009, 11:42
RicsiPi RicsiPi is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Abban az esetben sem,ha maximalizálva lenne a vihető klántársak száma?
A szétcsapást pedig a maluszt nem igazán engedné
Így egy ork gyakorlatilag bárkit be tudna ütni. Sokan nem erre rendezkedtek be, például aki éjjel alszik, és a kelleténél kevesebb tanyát tart a nagyobb védelem miatt, amit éjjel a közös raktárból kivehet a helytartója.
Vagy a klántársak sokszor szétszórva vannak a pontlistában.
Reply With Quote
  #93  
Old 11-10-2009, 11:56
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Abban az esetben sem,ha maximalizálva lenne a vihető klántársak száma?
A szétcsapást pedig a maluszt nem igazán engedné
Biztosan lehetne ugy szabályozni, hogy jókedvvel nézzek a változások elé. Nem szoktam elzárkózni sosem a változások elöl ha a játékélményem nő tőle. Nyilván akkor ebben az esetben help is kellene a másik oldalon.
Reply With Quote
  #94  
Old 11-10-2009, 11:57
RicsiPi RicsiPi is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Remélem jól értem,csak kissé fáradt vagy és azért fogalmazol így. szal,hogy van egy 2szemes orim A-ban és egy 3szemes B-ben, akkor a B-s orinak a top8% kéne pl??? mert ez így tetszik. a fix hektáras dolog nem véletlenül lett elvetve régen,mert ami most ideális heki pl, az félév múlva már túl kicsi vagy túl nagy lesz.

ps.:Ez sztem megoldást nyújtana hosszabbtávon az Elf mocsárra, mert ha teljesithetetlen neki már a B-s fordulás, akkor inkább lép A-ba. Viszont ami miatt mégsem támogatom az az,hogy vannak jó pár kékszámos orik amik A-ban amik stabilan játszanak magas hekin. nekik viszont nem biztos,hogy olyan jó ötlet neheziteni a többi országa játékát ezzel. (pl a Gun-ba is van 4 többszemes ori, és lentebb is játszanak aktivan jó pár szemes orikkal)
A fix hektáras nem értem miért lenne rossz, mivel a B-ben van maximális föld, annál többet nem vihet fel. Bármennyi idő múlva is ugyanannyit kellene feljebb menni. Akik meg huzamosabb ideig játszanak az A-ban, azoknak csak az a fontos, hogy topban legyenek - és a többi orijukkal tudjanak forogni.

A B-ből fordulást úgy gondoltam, hogy a top határt nem a felvett, hanem az összes felvehető személyiség alapján határozná meg.
Például ha van 2 szemes orid A-ban, és 3 szemes orid B-ben, akkor a B-ből top15% teljesítésekor fordulhatsz. Függetlenül az A-ban lévő ori személyiségeinek számától.
Viszont lehetne korlátozni, hogy a sok szemeseknek ne legyen nagyon nehéz.
Vagyis a kiegészítéssel együtt:
A B-ből fordulást az összes felvehető személyiség határozza meg, de legfeljebb top15%.
1 szem -> 30%
2 szem -> 22%
3 szem -> 15%
4 szem -> 15%
5 szem -> 15% ...
(kivéve ha a felvett személyiség száma szigorúbb feltételt indokol)
Reply With Quote
  #95  
Old 11-10-2009, 17:01
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
azért ez a válaszadási lehetőség elég megalázó már ne is haragudjatok...

kérdés: hülye vagy?

válasz1: igen, hülye vagyok, de jó így.
válasz2: igen, de igyekszem változtatni.
válasz3: nem, mert kiskoromban már megtanultam olvasni
válasz4: nem, csak sötét

jelölj meg egyet barátom!
úgy látom süket fülekre találtam... de addig biztos nem fogok szavazni, amíg nincsen egy normális szavazás, normális válaszokkal... szerintem többen is így vannak, szóval a jelenleg látható eredmény nem igazán tükrözi a valóságot... magyarul értékelhetetlen, és így a rendszert megdönteni vágyók nagy öngólt rúgnak maguknak... (aminek én kifejezetten örülök... )

a legszebb az egészben, hogy így is vezet a talán legelfogadhatóbb pont miszerint: "Nem, mert az alsóbb szinteken prédává válna"...


megj.: a fordulás könnyítésével egyetértek, de erre van egy másik téma itt...
Reply With Quote
  #96  
Old 11-10-2009, 17:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
a legszebb az egészben, hogy így is vezet a talán legelfogadhatóbb pont miszerint: "Nem, mert az alsóbb szinteken prédává válna"...
Nem szavazok, mert nincs olyan opció, amire szavazni tudnék.

De ez a "Nem, mert az elsőbb szinteken prédává válna" elég sántít számomra. Ha az alsóbb szinteken prédává válna, akkor gondolom a felső szinten is. Ha már az 1/A-ról szól a téma, akkor miért nem szerepel a lehetőslgek között, hogy azért nem, mert nemcsak máshol, de itt is prédává válnának?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #97  
Old 11-10-2009, 18:46
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én sem szavazok, mert én sem tudok mire
akkor tudnám támogatni, ha az elf visszakapná ez elevett maluszait + a tábornok ork nem 10 hanem 5%ot támadóerót kapna, és az összes többi faj is megkaphatná tábornok estenén a +5%ot.
Reply With Quote
  #98  
Old 11-10-2009, 19:23
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem szavazok, mert nincs olyan opció, amire szavazni tudnék.

De ez a "Nem, mert az elsőbb szinteken prédává válna" elég sántít számomra. Ha az alsóbb szinteken prédává válna, akkor gondolom a felső szinten is. Ha már az 1/A-ról szól a téma, akkor miért nem szerepel a lehetőslgek között, hogy azért nem, mert nemcsak máshol, de itt is prédává válnának?
Az alsó szinteken lehet ütni szövisegítséggel az 1A-ban nem.
Kb ez a különbség. Nem mindegy, hogy egy MF ellen kell megvédeni magát vagy egy szövi ellen erre gondoltam, bár hozzáteszem 6 pontos íjásszalis a legerősebb védelme lesz, ergo kevésbé van kitéve a szövikkel szemben mint pld egy bármilyen más deffenzív játékot játszó MF.

A szavazást pedig nem tudom módosítani ugyhogy kár reklamálni aki nem tud választani az nem szavaz Ugysincs gyakorlati jelentősége, mert valaki vagy NEM-el kezdődőt választ vagy IGEN-nel kezdődőt.
Reply With Quote
  #99  
Old 11-10-2009, 19:56
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Ez nagyon nagy hüleség?
Eddig csak Pool reagált rá és.. szóval szeretném más véleményét is kikérni.
Ötletként a tornyok véderejének 8-ról 6-ra csökkentését láttam, ez ideális esetben, tehát ha minden barakkra jut torony, 16% csökkenést jelent a véderőben. Magyarul gyengébb lenne az új betonelf, mint a legutóbbi változtatások előtti elf, amikor még senkinek semmi gondja nem volt vele. (A boldog tudatlanság )

A te ötletedben, ha 1 szövitől hívhatna helpet a támadó, az 50%-ot erősödne, ha a feltételek adottak. Védelemben ugyanez sokkal kevésbé számítana. Lehet jó vagy rossz, de mindenképpen nagy változás lenne, a számoktól eltekintve már csak azért is, mert hasonlóbbá válna a lenti szintekhez az A, csökkentve így a változatosságot. Abba az irányba egyébként, ami nekem tetszene, de ez mellékes.
__________________


Last edited by Princ; 11-10-2009 at 20:06..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Princ For This Useful Post:
  #100  
Old 11-10-2009, 20:27
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Ötletként a tornyok véderejének 8-ról 6-ra csökkentését láttam, ez ideális esetben, tehát ha minden barakkra jut torony, 16% csökkenést jelent a véderőben. Magyarul gyengébb lenne az új betonelf, mint a legutóbbi változtatások előtti elf, amikor még senkinek semmi gondja nem volt vele. (A boldog tudatlanság )
Bocsi, de ez nem így van, pont azért lett csökkentve a tolvaj akciója, hogy miközben vígan megfog mindent, ne gyújtsa rommá a többi orit.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Északföld For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:46.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu