Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Taktikai elemnek tartod, ha ütsz de 0 hekit foglalsz mert az ellenfeled elfokoz?
Igen, mert jó buli látni, hogy ha sok egységet halmozok föl, beverhetetlen vagyok. 2 3.64%
Igen,reális egy stratégiai játékban, hogy az emberek létszáma határozza meg a földfoglalást. 1 1.82%
Igen, én is ezt csinálom ha megtámadnak. 0 0%
Igen, mert ha a termelő orimhoz odafokoz egy hadi ország, másképp nem tudom megvédeni magam. 0 0%
Igen, ha van odafokozás, legyen elfokozás is, ezt tartom igazságosnak. 27 49.09%
Nem, mert kizárólag a pénztől függ, semmi köze a játékhoz. 6 10.91%
Nem, mert, ez még a lehetőségét is elveszi, hogy földet foglaljak 1M ponton. 1 1.82%
Nem, mert értelmetlenné teszi a játékot. 9 16.36%
Nem mert a stratégiai játékból , kereskedelmi játékot csinál. 4 7.27%
Nem tudom miről van szó... 5 9.09%
Voters: 55. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 11-09-2009, 01:35
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Remy, Reaktor, az a baj veletek, hogy titeket egy dolog vezényel: hagyha bárki oda kerülne mellétek és megtámadna, és a matematika szabályai alapján nagyobb a támadó értéke mint a ti védelmetek nektek AKKOR IS KELL A LEHETŐSÉG, HOGY NE ÜSSENEK BEE! mert CSAK.

Holott annyira evidens, hogyha van egy ori ugyanakkor hekin mint én és bever, akkor földet visz. (pont)
tudsz menni kerszetbe, tedd meg.
erről szól a játék.

és ne gyertek azzal, hogy 800k pontról rádállnak 900ra, mer a topic arról is szól, hogy ez se legyen.
de teccik nem tetszik 900 ról 901kr-ra be kell, hogy tudjanak ütni ha olyan az orifelépítésed. ez szerintem nem lehet vita kérdése.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #102  
Old 11-09-2009, 01:42
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
Remy, Reaktor, az a baj veletek, hogy titeket egy dolog vezényel: hagyha bárki oda kerülne mellétek és megtámadna, és a matematika szabályai alapján nagyobb a támadó értéke mint a ti védelmetek nektek AKKOR IS KELL A LEHETŐSÉG, HOGY NE ÜSSENEK BEE! mert CSAK.

Holott annyira evidens, hogyha van egy ori ugyanakkor hekin mint én és bever, akkor földet visz. (pont)
tudsz menni kerszetbe, tedd meg.
erről szól a játék.

és ne gyertek azzal, hogy 800k pontról rádállnak 900ra, mer a topic arról is szól, hogy ez se legyen.
de teccik nem tetszik 900 ról 901kr-ra be kell, hogy tudjanak ütni ha olyan az orifelépítésed. ez szerintem nem lehet vita kérdése.
És egy ujabb felrémlett emlék régi idők elvetett topicjaiból. mintha felmerült volna a heki alapú számlálás is e téren az gyógyirt jelentene a gondokra, mert irreálisan távolról hiába állnak rád nem visz szinte semmit, viszont ha meg egyforma hekin vagytok fair marad a küzdelem.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #103  
Old 11-09-2009, 01:44
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
Remy, Reaktor, az a baj veletek, hogy titeket egy dolog vezényel: hagyha bárki oda kerülne mellétek és megtámadna, és a matematika szabályai alapján nagyobb a támadó értéke mint a ti védelmetek nektek AKKOR IS KELL A LEHETŐSÉG, HOGY NE ÜSSENEK BEE! mert CSAK.

Holott annyira evidens, hogyha van egy ori ugyanakkor hekin mint én és bever, akkor földet visz. (pont)
tudsz menni kerszetbe, tedd meg.
erről szól a játék.

és ne gyertek azzal, hogy 800k pontról rádállnak 900ra, mer a topic arról is szól, hogy ez se legyen.
de teccik nem tetszik 900 ról 901kr-ra be kell, hogy tudjanak ütni ha olyan az orifelépítésed. ez szerintem nem lehet vita kérdése.
Gondolom azt akartad irni, hogy vezerel, nem vezenyel. De engem semmi ilyesmi se nem vezenyel, se nem vezerel, se nem iranyit, se semmi ilyesmi...

Szerintem 900rol 901kra most is be tudod utni az adott orszagot, hidd el. Elfokoz... Na es? Majd visszapotyog. Mesz ujra.... Katmoraljat meg szetutod, es Neked penzbe sem kerul. Ezzel a peldaval egy csepp problemat sem erzek.

Termeszetes hogy ilyen kozeli orszag inkabb szembemegy, mint elfokoz, szerintem...
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #104  
Old 11-09-2009, 01:45
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
És egy ujabb felrémlett emlék régi idők elvetett topicjaiból. mintha felmerült volna a heki alapú számlálás is e téren az gyógyirt jelentene a gondokra, mert irreálisan távolról hiába állnak rád nem visz szinte semmit, viszont ha meg egyforma hekin vagytok fair marad a küzdelem.
majd holnap végig olvasom azt a topicot, rémlik, hogy végül született rá megoldás. lehet, hogy pont ez.
Reply With Quote
  #105  
Old 11-09-2009, 01:47
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
Remy, Reaktor, az a baj veletek, hogy titeket egy dolog vezényel: hagyha bárki oda kerülne mellétek és megtámadna, és a matematika szabályai alapján nagyobb a támadó értéke mint a ti védelmetek nektek AKKOR IS KELL A LEHETŐSÉG, HOGY NE ÜSSENEK BEE! mert CSAK.

Holott annyira evidens, hogyha van egy ori ugyanakkor hekin mint én és bever, akkor földet visz. (pont)
tudsz menni kerszetbe, tedd meg.
erről szól a játék.

és ne gyertek azzal, hogy 800k pontról rádállnak 900ra, mer a topic arról is szól, hogy ez se legyen.
de teccik nem tetszik 900 ról 901kr-ra be kell, hogy tudjanak ütni ha olyan az orifelépítésed. ez szerintem nem lehet vita kérdése.
Ha idejössz alám 1000 ponra ígérem nem fokozok el előled.
De a fokozás kérdését globálisan kell nézni, mint fentebb is írtam.
Ha kikerülne a játékból akkor rengeteg kiskapu nyílna a stratégiai lehetőségekben amivel a visszatámadást el lehetne kerülni.
Szerintem ez nem jó irányba vinné a hódítót!
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
  #106  
Old 11-09-2009, 01:52
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szerintem 900rol 901kra most is be tudod utni az adott orszagot, hidd el. Elfokoz... Na es? Majd visszapotyog. Mesz ujra.... Katmoraljat meg szetutod, es Neked penzbe sem kerul
jah közben max 1-2 klántársa rámjön, ha már kitámadtam, de az sem érdekes, mert majd én is elfokozok.. nem is tudom mit ragozzuk kössünk MNT-t és ne is támadjuk egymást, úgyse visz senki senkitől semmit.. cool


Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Termeszetes hogy ilyen kozeli orszag inkabb szembemegy, mint elfokoz, szerintem...
na végre, remek, akkor már csak azt moond meg szerinted mennyire közeli ország amivel szerinted érdemes csatába bonyolódni? és ha megvan a válasz, máris közel vagyunk a megoldáshoz.
Reply With Quote
  #107  
Old 11-09-2009, 06:42
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 7%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
támad meg mondjuk Pool-t (bocs, de Ő jó példa), és majd ha 20.x is 0 hektárt viszel, talán rájössz miről beszélek.
Ha valaki van olyan buta, hogy ugyanazt 20-szor támadja, miközben látja, hogy az még mindig rendelkezik annyi tartalékkal, hogy elfokozzon, akkor meg is érdemli. Nem csak Pool játszik az A-ban.

Én ezt a beszélgetést befejeztem, értelmetlenségekről nem fogok vitázni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #108  
Old 11-09-2009, 10:58
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem csak Pool játszik az A-ban.
De Pool a legkeményebb
Reply With Quote
  #109  
Old 11-09-2009, 13:52
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Az nem volna megoldás, hogy a földfoglalás mértéke 100k értékkülönbségnél nem 0, hanem az azonos értékről történő foglaláshoz képest a fele? Szóval lassabban csökkenne a foglalás mértéke.

Így az elfokozás valóban taktikai elem lenne, hisz felére lehetne csökkenteni a veszteségeket (ha már nem védi ki az ember a támadást, és nem is üt vissza, de pénze van dögivel), és értelmesebb lenne, mint a 0 hekis foglalások.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
  #110  
Old 11-09-2009, 18:40
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Smile

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Az nem volna megoldás, hogy a földfoglalás mértéke 100k értékkülönbségnél nem 0, hanem az azonos értékről történő foglaláshoz képest a fele? Szóval lassabban csökkenne a foglalás mértéke.

Így az elfokozás valóban taktikai elem lenne, hisz felére lehetne csökkenteni a veszteségeket (ha már nem védi ki az ember a támadást, és nem is üt vissza, de pénze van dögivel), és értelmesebb lenne, mint a 0 hekis foglalások.
Ez is egy jó megoldás lehetne.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 20:56.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu