Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Taktikai elemnek tartod, ha ütsz de 0 hekit foglalsz mert az ellenfeled elfokoz?
Igen, mert jó buli látni, hogy ha sok egységet halmozok föl, beverhetetlen vagyok. 2 3.64%
Igen,reális egy stratégiai játékban, hogy az emberek létszáma határozza meg a földfoglalást. 1 1.82%
Igen, én is ezt csinálom ha megtámadnak. 0 0%
Igen, mert ha a termelő orimhoz odafokoz egy hadi ország, másképp nem tudom megvédeni magam. 0 0%
Igen, ha van odafokozás, legyen elfokozás is, ezt tartom igazságosnak. 27 49.09%
Nem, mert kizárólag a pénztől függ, semmi köze a játékhoz. 6 10.91%
Nem, mert, ez még a lehetőségét is elveszi, hogy földet foglaljak 1M ponton. 1 1.82%
Nem, mert értelmetlenné teszi a játékot. 9 16.36%
Nem mert a stratégiai játékból , kereskedelmi játékot csinál. 4 7.27%
Nem tudom miről van szó... 5 9.09%
Voters: 55. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #71  
Old 11-08-2009, 22:49
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 7%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
A 0 hektáros foglalás, a kicsik védelmében történt az alábbi szabály szerint.
És még egy halom egyéb tényező szerint.

Tényleg szétoffoljuk a témát csak azért, mert bemásolsz a súgóból egy fél mondatot, és ez alapján értetlenkedsz, miközben mindenki tudja miről van szó, aki elolvasta a mondat második felét is?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #72  
Old 11-08-2009, 22:59
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
És még egy halom egyéb tényező szerint.

Tényleg szétoffoljuk a témát csak azért, mert bemásolsz a súgóból egy fél mondatot, és ez alapján értetlenkedsz, miközben mindenki tudja miről van szó, aki elolvasta a mondat második felét is?
Persze mindenki tudja miről van szó. Jelen esetben neked próbálom elmagyarázni aki még nem játszott nagy orival, max program szempontjából látja. Csinálj magadnak egy orit és próbáld ki vele. támad meg mondjuk Pool-t (bocs, de Ő jó példa), és majd ha 20.x is 0 hektárt viszel, talán rájössz miről beszélek. Egyfolytában értetlenkedsz és magyarázod, hogy a rossz szabály jó szabály, meg hogy a hülyeség normális. Nem tennéd ezt ha játszanál te is élesben és már nagy országod lenne vagy lett volna. Abszolút nem normális hogy a lakosság határozzon meg egy foglalást, ahogy az sem normális, hogy ha más nem indokolja a szabályok szerint 0 hektáros legyen a foglalás. Mivel a 0-a matemetikailag is 0-a, azaz nem értékelhető, azaz nem foglalás.
Tessék új szabályt csinálni, vagy javítani a játék ezen részét, nem értetlenkedni.
Reply With Quote
  #73  
Old 11-08-2009, 23:02
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Jah, szerintem is térjünk végre vissza a témához.

Itteni témánk a 100k-s elfokozások következtében előforduló 0 hektáros ütések, és a közvetlenül hozzá kapcsolódó irreális távolságból való ráállások megszüntetése

szerintem mostanra eljutottunk odáig, hogy belássuk, hogy ez 6-7k hektárig a játékban sehol nem jelent gondot lévén az országméret x 70 es maximális lakosságszám remekül működik.
Mindaddig amíg az országok túl nagyra nem nőnek és ennek a következtében a nagyország x 70 már egy irreálisan nagy számot ad.

ebben annyi jó, hogy mind a rállás mind a maximálsi fokozás ugyanakkora érték körül kezd irreális lenni.

ami rossz, hogy ami 10k hekin irreális az 20k hekin még nem az.


Tehát szerintem haladva a munka érdemi részével is, ideje volna meghatározni, hogy 8-10-15-20-25-30 k heltáron mennyi is az irreális ráállás.
ebben kéne kb dűlőre jutni, majd egy minnél egyszerűbb képletet találni, ami ezeket a számokat adja.


legalábbis szerintem.

Last edited by wand; 11-08-2009 at 23:06..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to wand For This Useful Post:
  #74  
Old 11-08-2009, 23:13
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
támad meg mondjuk Pool-t
Ide Ati nemigen férne be, nála nem kellene elfokozni
Reply With Quote
  #75  
Old 11-08-2009, 23:22
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Ide Ati nemigen férne be, nála nem kellene elfokozni
Hidd el tud olyan orit csinálni ami 2x is befér.. Rosszabb esetben kinulázza a tiédet.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Északföld For This Useful Post:
  #76  
Old 11-08-2009, 23:29
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post

Tehát szerintem haladva a munka érdemi részével is, ideje volna meghatározni, hogy 8-10-15-20-25-30 k heltáron mennyi is az irreális ráállás.
ebben kéne kb dűlőre jutni, majd egy minnél egyszerűbb képletet találni, ami ezeket a számokat adja.

legalábbis szerintem.
A csoport jelenlegi specifikusága szerint 780k-1M pontig van a legnagyobb szakadék. Az összes többi pont nem annyira jelentősen különbözik, tehát az első határ lehet 15K hektár, 15K hektárig, maximum 30.000 az elfogadható odafokozás mértéke. 15+ fölfelé maximum 100k pont lehet reális. 0 hektáros ütés pedig a lakosság miatt ne legyen, az meg nem reális.
Reply With Quote
  #77  
Old 11-08-2009, 23:42
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
Jah, szerintem is térjünk végre vissza a témához.

Itteni témánk a 100k-s elfokozások következtében előforduló 0 hektáros ütések, és a közvetlenül hozzá kapcsolódó irreális távolságból való ráállások megszüntetése

szerintem mostanra eljutottunk odáig, hogy belássuk, hogy ez 6-7k hektárig a játékban sehol nem jelent gondot lévén az országméret x 70 es maximális lakosságszám remekül működik.
Mindaddig amíg az országok túl nagyra nem nőnek és ennek a következtében a nagyország x 70 már egy irreálisan nagy számot ad.

ebben annyi jó, hogy mind a rállás mind a maximálsi fokozás ugyanakkora érték körül kezd irreális lenni.

ami rossz, hogy ami 10k hekin irreális az 20k hekin még nem az.


Tehát szerintem haladva a munka érdemi részével is, ideje volna meghatározni, hogy 8-10-15-20-25-30 k heltáron mennyi is az irreális ráállás.
ebben kéne kb dűlőre jutni, majd egy minnél egyszerűbb képletet találni, ami ezeket a számokat adja.


legalábbis szerintem.
ez így már méginkább tetszik. a pár hsz-el fentebbi példádban egy hiba van sajna amitől gáz az 50k-s határ.
Quote:
Originally Posted by wand View Post
2



2.,
az alap felállás ugynaz:

A támadó 10k hekis ork csak 10% házat tart mert úgyis fokoz tart mellé 5% templomot és 85% barakkot. asszem ez elég hadis lesz, ok?
támadó orkunk 50k-t fokozva odaugrik az előtte lévő szintés hadis másik orkhoz aki ezek szerint 11k hekin van van 18% háza 5% temploma, 7% tornya és és 70 % barakkja

de a védő nem bont hanem hagyja hogy beüssék és foglanak tőle 700 hekit.
ezáéltal a támadó alá kerül 28.000 el ponttal. tehát ha vissza akar menni fokozni kell 140k egységet (nem 500k-t, mintha nullára ütnék!)
és ez esetben ott fog állni előtte egy kitámadott ork 3000 védő barakkal, amihez neki ki kell menni 2300 barakkal miközben van 7000 barakkja és semmit nem bontott, rajta áll, hogy 2 v 3 serggel megy, de mindenképpen pluszban tud kijönni.
És itt jön ki a probléma,hogy innentől 250k katival nyugodtan ülhetsz a babérjaidon, mert nem fog tudni kisérni a másik. ugye elfokozol 50kponttal itt és máris 78k a különbség,és lehetsz akár csont üres is mert max 28k pontra tud megközeliteni ha ő is fokoz...


Viszont eszembe jutott,hogy régen az is felvetődőtt,hogy ne a max fokozást határozzuk meg pontban, hanem legyen egy exponenciális képlet a sikerességre így is lehet menekülni így, de nem 0-át visznek,csak jóval kevesebbet, heki arányosan drágábbért. ha emellé megtartjuk az 1kpont=1% képletet lentebb akkor a kicsiket se szivatjuk, de a nagyok se ütnek 0-át.
az a baj,hogyha bármilyen szinten korlátozzuk a ráállást, akkor egy sikeres akció után már esélytelen vagy kisérni,csak akkor ha éppen 2körre esel be mellé, és ez sztem nagyon nem lenne kafa.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #78  
Old 11-08-2009, 23:53
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mi lenne, ha egyszeruen el lenne fogadva, hogy ez, ahogy a topic neve is mutatja, egy taktikai elem?
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #79  
Old 11-08-2009, 23:59
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
ez így már méginkább tetszik. a pár hsz-el fentebbi példádban egy hiba van sajna amitől gáz az 50k-s határ.

És itt jön ki a probléma,hogy innentől 250k katival nyugodtan ülhetsz a babérjaidon, mert nem fog tudni kisérni a másik. ugye elfokozol 50kponttal itt és máris 78k a különbség,és lehetsz akár csont üres is mert max 28k pontra tud megközeliteni ha ő is fokoz...
Tényleg! Rémlett, hogy régebben is kedrült, hogy a fix érték valamiért nem jó, de most nem jöttem rá miért.
És igen igazad van, ha ütés után a támadó maxot fokoz a védő nem tud rállni egy visszakisérésre.


Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
az a baj,hogyha bármilyen szinten korlátozzuk a ráállást, ű
akkor egy sikeres akció után már esélytelen vagy kisérni
pedig muszáj korlátozni, mert az nem normális, hogy 200k pontrol rá lehet állni adott esetben akár egy kitámadott orira is és több serggel beverni.
Reply With Quote
  #80  
Old 11-08-2009, 23:59
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
A csoport jelenlegi specifikusága szerint 780k-1M pontig van a legnagyobb szakadék. Az összes többi pont nem annyira jelentősen különbözik, tehát az első határ lehet 15K hektár, 15K hektárig, maximum 30.000 az elfogadható odafokozás mértéke. 15+ fölfelé maximum 100k pont lehet reális. 0 hektáros ütés pedig a lakosság miatt ne legyen, az meg nem reális.
Ugyis megoldható lesz ezekután is a 0hekis ütés, csak max azzal hogy újra húzod az országod
A fix ráállási határt meg nem támogatom, mert még jobban súlytjuk ezzel a támadottat mint eddig tettük, ha csak a 0hekit töröljük el akkor megfelelő tőkével vissza is tudja kisérni az ellent.

amúgy meg a fix ráállás éppenséggel mégnagyobb biztonságba helyezhetné a nagy klánok termelését. ugye amig a határon kivül van ország, addig nyugodt szivvel tarthatok akár 80% tanyát bankot bármit, mert nem kell tartanom támadástól, ha pedig vki feljebb kuszna lentről akkor is csak 10kör átépülni addig meg kis költséggel kivülre tudom magam fokozni a fokozási határon...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 22:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu