Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Taktikai elemnek tartod, ha ütsz de 0 hekit foglalsz mert az ellenfeled elfokoz?
Igen, mert jó buli látni, hogy ha sok egységet halmozok föl, beverhetetlen vagyok. 2 3.64%
Igen,reális egy stratégiai játékban, hogy az emberek létszáma határozza meg a földfoglalást. 1 1.82%
Igen, én is ezt csinálom ha megtámadnak. 0 0%
Igen, mert ha a termelő orimhoz odafokoz egy hadi ország, másképp nem tudom megvédeni magam. 0 0%
Igen, ha van odafokozás, legyen elfokozás is, ezt tartom igazságosnak. 27 49.09%
Nem, mert kizárólag a pénztől függ, semmi köze a játékhoz. 6 10.91%
Nem, mert, ez még a lehetőségét is elveszi, hogy földet foglaljak 1M ponton. 1 1.82%
Nem, mert értelmetlenné teszi a játékot. 9 16.36%
Nem mert a stratégiai játékból , kereskedelmi játékot csinál. 4 7.27%
Nem tudom miről van szó... 5 9.09%
Voters: 55. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 11-08-2009, 21:14
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
én eddig úgy vettem észre, egyedül neked van ezzel problémád nekik sincs annyi tartalékuk, hogy mindig megtehessék. Szerintem értelmetlen ezen változtatni.
bocs, Hex, fogalmam sincs ki vagy, de mégegyszer leírom amit az előző hszeidre írtam: én meg úgy vettem észre, hogy fogalmad sincs mniről beszélünk
Reply With Quote
Sponsored Links
  #62  
Old 11-08-2009, 21:17
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
én eddig úgy vettem észre, egyedül neked van ezzel problémád nekik sincs annyi tartalékuk, hogy mindig megtehessék. Szerintem értelmetlen ezen változtatni.
Ez nem így van! Ez mindenkinek probléma csak vannak akik még nem találkoztak vele és ezért nem is értik mi ezzel a baj! Ez bizony probléma, de csak az egyiket lekorlátozni az viszont HIBA!

Éppen ezért mindkettőt egyszerre kell korlátozni vagyis olyan módosítás kell amivel a lefokozható egységek pontszámnövelő hatása van szabályozva.

Mivel 100K pontszámkülönbségnél a foglálás már NULLA ezért olyan szabály kell amivel a lefokozással elérhető pontszámemelkedés maximum 50K pont. De én ezt is sokallom. Ezen vitáztunk nem azon hogy a probléma létezik e. Ahhoz nem fér kétség, hogy ez jelenleg nem jó szabályozás.
Reply With Quote
  #63  
Old 11-08-2009, 21:27
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Lehetne olyan, hogy alapesetben

az országba maximum elférő ember a házakba férő emberek kétszerese,
de maximum a házakba férő emberek plusz 100.000 (x) ember.

A lényeg, hogy nagy országoknál már nem lenne meg a 2x ember csak x+constans szám maximum.
Reply With Quote
  #64  
Old 11-08-2009, 21:30
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
A lényeg, hogy nagy országoknál már nem lenne meg a 2x ember csak x+constans szám maximum.
Ez a legnagyobb oriknál is maximum 20K pont emelkedést eredményezhet. Tehát nem lehet ráfokozni senkire 20K-nál (24) messzebbről de elfokozni sem lehet 100K-ra ha már jön a sereg.
Reply With Quote
  #65  
Old 11-08-2009, 23:07
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Hiba = valami nem úgy működik, ahogy működnie kell.

Jelenleg minden teljesen úgy működik, ahogy működnie kell, tehát nincs szó hibáról.

Egy módosítási JAVASLATOD van, egy olyan elem módosításáé, ami nagyon régóta létezik, és aminek a módosítását már egyszer leszavazta a célközönség.
A játék súgója:

"Földszerzés Ha célod az országod területének növelése, akkor erre a földszerzés a legalkalmasabb. Sikeres támadás esetén az ellenfeled földterületének egy részét megszerzed. (Ide írd be, hogy vagy nem, bár a 0-is egy része lehet? A megszerzett földterületen lehet bármi, ami az ellenfelednek volt: véletlenszerûen lelõhely, épületek vagy üres föld. (Ide javaslom: a 0 hektár esetén a nagy büdös semmi.)
A kiküldött sereg megérkezik, lezajlik a csata, és ekkor - természetesen csak sikeres csata esetén - megkapod a megszerzett földet, (vagy nem, amikor történetesen peched van) majd a csapataid elindulnak vissza országodba."

Nos akkor a súgó vagy a játék hibás? Valahogy nem férnek össze.

Akkor viszont pontosítanék, légyszi javítsd ki a játékot.
Reply With Quote
  #66  
Old 11-08-2009, 23:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
A játék súgója:

"Földszerzés Ha célod az országod területének növelése, akkor erre a földszerzés a legalkalmasabb. Sikeres támadás esetén az ellenfeled földterületének egy részét megszerzed. (Ide írd be, hogy vagy nem, bár a 0-is egy része lehet? A megszerzett földterületen lehet bármi, ami az ellenfelednek volt: véletlenszerûen lelõhely, épületek vagy üres föld. (Ide javaslom: a 0 hektár esetén a nagy büdös semmi.)
A kiküldött sereg megérkezik, lezajlik a csata, és ekkor - természetesen csak sikeres csata esetén - megkapod a megszerzett földet, (vagy nem, amikor történetesen peched van) majd a csapataid elindulnak vissza országodba."

Nos akkor a súgó vagy a játék hibás? Valahogy nem férnek össze.

Akkor viszont pontosítanék, légyszi javítsd ki a játékot.
Az is le van írva, hogy nulla hektár is lehet a foglalás.

A fico szabályait sem kell átírni csak azért, mert nincs bennük konkrétan az, hogy mi a teendő, hy egy meteor zuhan az egyik kapura meccs közben. Ott is lefedi ezt az esetet a többi szabály.

Jelen esetben is írott, mindenkire azonosan vonatkozó szabályok szerint történik a foglalás.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #67  
Old 11-08-2009, 23:17
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Smile

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
én eddig úgy vettem észre, egyedül neked van ezzel problémád nekik sincs annyi tartalékuk, hogy mindig megtehessék. Szerintem értelmetlen ezen változtatni.
Szerintem 1x- 2x azért nézz be az 1/A katona piacára, valóban vannak korlátok, számításaim szerint, kb 38-40x tudják megtenni, feltételezve, hogy közben nem termelnek semmit.
Reply With Quote
  #68  
Old 11-08-2009, 23:21
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Jelen esetben is írott, mindenkire azonosan vonatkozó szabályok szerint történik a foglalás.
Na ez remek, akkor ezeken a szabályokon kéne picit módosítani, ugyanis ezen szabályok következtében (pontosabban ezen szabályok kijátszásának következtében), bizonyos országméret felett NEM történik foglalás.
kész szerencse, hogy erről szól ez a topic, tehát jó helyen vagyunk

Last edited by wand; 11-08-2009 at 23:30..
Reply With Quote
  #69  
Old 11-08-2009, 23:30
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Akármilyen fix értéket határoztok meg, valakinek rossz lesz valami.... egyszerűen a mostani fix 100k- s korlátot kellene átalakítani X%-ra, ahol a támadó területéhez képest nézzük az eltérést.
Egy 100% foglalkoztatottságú országhoz képest egy fullosan elfokozott ország ~23%-kal lesz nagyobb. Ezért pl legyen X=30%.
Így ha valaki egy nála 20%-kal nagyobb országra fokoz rá, akkor a nagyobb ország egy maxos fokozással ~26%-kal lesz nagyobb a támadónál. Így kb 4/30 részét fogja foglalni annak, amit egyenlő pont esetén foglalna.

A lényeg az, hogy egy sokkal kisebb országra visszatámadni képtelen (lásd Wand fejtegetését) országtól legalább egy kicsit foglaljon aki ennyit áldozott az akcióra.

Mondjuk ezen picit kellene még csavarni a kisebb országok miatt (4k pont mint 2 kör bizonyos esetekben elég drasztikus malusszal járhatna...): a % megállapításakor a pontkülönbségből le kellene vonni mondjuk 6k pontot.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #70  
Old 11-08-2009, 23:38
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Smile

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az is le van írva, hogy nulla hektár is lehet a foglalás.

A fico szabályait sem kell átírni csak azért, mert nincs bennük konkrétan az, hogy mi a teendő, hy egy meteor zuhan az egyik kapura meccs közben. Ott is lefedi ezt az esetet a többi szabály.

Jelen esetben is írott, mindenkire azonosan vonatkozó szabályok szerint történik a foglalás.
Most akkor mint programozó arról szeretnél meggyőzni, hogy a 0 hektár is foglalás? Nem fog sikerülni.

A 0 hektáros foglalás, a kicsik védelmében történt az alábbi szabály szerint.

"A foglalt földmennyiséget befolyásolja még a csatában résztvevő két szövetség legnagyobb tagjainak területi aránya is. Ha a két szövetség közül az egyik szövetség legnagyobb tagja 3x akkora, vagy nagyobb, mint a másik szövetség legnagyobb tagja, akkor a foglalás mértéke nulla. 1,5x arányig a foglalás mértéke nem változik. 1,5x és 3x arány között a foglalt föld mennyisége 100%-ról egyenletesen csökken 0%-ra, az előző bekezdésben kiszámolt földmennyiségre vonatkoztatva."
Szó nem volt soha arról, hogy ha lefokozok 1M egységet, akkor nem visznek tőlem földet és egyébként hadilag 0-a országgal is vígan eljátszogathatok.

Nos amiről most beszélünk az csak és kizárólag a lakosság által generált pontkülönbségtől függ, semmi mástól. Ez nem reális, inkább vedd fontolóra Monro és Wand javaslatát, elég régi játékosok már. Tudom, hogy a logikád szerint ez így tök jó ahogyan van, azt is tudom, hogy szinte lehetetlen meggyőzni valamiről, hogy nem jó, ha a fejedbe vetted, hogy az így jó.

Azt is tudom, hogy vannak akiknek fájna, hogy nem tudnak veszély nélkül 8-10000 bankkal, vagy 15.000 tanyával esetleg 5000 bányával büntetlenül rohangálni és tönkrevágni az egész csoportot a piacon keresztül. Igen ez sajnálatosan benne van a pakliban. Attól még a játék ezen része hibás, tehát javítani szükséges.
Fico szabályai nem tudom hogy jönnek ide, de szerintem meglepődne, ha minden gólhelyzet alkalmával minden pályán, minden meccsen berohanna 2000 ember a pályára, fölkapnák a kaput és elrohannának vele. Ilyen esetben előbb utóbb tuti elgondolkodna valami szabály módosításon.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Északföld For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:19.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu