Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Chat
Register Stats Members List Today's Posts

Chat Általános chat-be torkollott témák... :)

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1811  
Old 03-09-2011, 22:35
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Az ismerőseid is mehetnének teljesen más földrajzi területre dolgozni, külföldre is, valahol valamilyen munkát biztosan találnának, amiből már ki lehetne indulni. Hogy szeretnének-e menni? Megértem, ha nem. De azt látni kell, hogy csak az ő döntésük ez, innentől kezdve az övék a felelősség, hogy teszik, vagy nem teszik.

(ettől független viszont, hogy az ismerőseiddel mi a helyzet, jelenleg Magyarországon borzasztó sok ember van, aki nem dolgozik, és akkor sem hajlandó dolgozni, ha eléberakják a lehetőséget - ez már más, és egyáltalán nem olyan jelenség, amit védeni kellene)
Nem mehet el mindenki ebből a szerencsétlen kis országból, én szeretem ezt a földet, ezt a községet, ezeket az embereket, szerintem itt is fognak eltemetni. Lehet kicsit ódivatú szöveg, de így érzek, 32 évesen.

Nálunk dolgoznának az emberek, mert elég igyekvő a település, ha lenne mit. De amikor most a közmunkára is 1 és 2 hónapos szerződéseket tud csak adni az önkormányzat (nem tehetnek mást, a kezük meg van kötve), akkor nincs miről beszélni...
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
Sponsored Links
  #1812  
Old 03-09-2011, 22:47
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Von, hagyd már a hülyeséged.
Itt a községünkben a diplomások a közcélúak, annyira nem találnak munkát.
Sok ismerősöm nem kis végzettségekkel (nem írom le, mikkel, mert neked egy tanár/szociológus csak egy szar) csak vándorol állásinterjúról-interjúra...
Örülök, hogy Te olyan helyen élsz, ahol csak annyiból áll a munkakeresés, hogy be kel menni valahová és máris alkalmaznak...
Senkinek nem kívánom a munkanélküliséget, de amikor ilyet olvasok, mint most tőled azért picit elgondolkozom rajta, hogy Te hasonló helyzetben is így írnál-e?
Nem akarok ebből 15 oldalas vitát generálni, csak leírtam az írásodra a véleményem...
A Végzetséget egy időben nézték ...
Ma már azt nézik, hogy érte-e hozzá vajon a delikvens és ha igen akkor milyen szinten ?
Multis tapasztalatom alapján aki diplomára hivatkozik az segg hülye a végzetségéhez És minden máshoz is
Ja hogy röghöz kött a delikvens .. nem képes 1 órát utazni a munkahelyére ...
Maradjon otthon
Tőlünk fejletebb országokban nem 1 órát utaznak melóba hanem 3-5 órát is ...
Persze csak az aki ganaj a munkahelye közelébe költözni ))
Aki dolgozni akar az talál melót magának , akinek több pénzre van szüksége mint amit az egy melóhelyen keres az keres pluszba még melót mert van
Vagy kitalál valamit , hogy legyen több bevétele
Mert azért azt a havi 200-300k-t nem olyan nehéz összerakni egy embernek szerintem ami a megélhetéshez kell .....
Persze pár évvel ezelőtt könnyebb volt mint most de most is megoldható szerintem ...
Reply With Quote
  #1813  
Old 03-09-2011, 22:51
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Nem mehet el mindenki ebből a szerencsétlen kis országból, én szeretem ezt a földet, ezt a községet, ezeket az embereket, szerintem itt is fognak eltemetni. Lehet kicsit ódivatú szöveg, de így érzek, 32 évesen.

Nálunk dolgoznának az emberek, mert elég igyekvő a település, ha lenne mit. De amikor most a közmunkára is 1 és 2 hónapos szerződéseket tud csak adni az önkormányzat (nem tehetnek mást, a kezük meg van kötve), akkor nincs miről beszélni...
Röghöz vagytok kötve ....
Hülyeség , lesznek helyek az országban amik elnéptelenednek .. ott mezőgazdasági területeket kell létrehozni....
Ahol munka van ott meg dolgozni kell és oda kell menni
Mi ezen a bonyolult ? Ez képlet nem olyan , hogy diploma kelljen hozzá )
"józan paraszti ész "
Reply With Quote
  #1814  
Old 03-09-2011, 22:54
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kalapácska View Post
A Végzetséget egy időben nézték ...
Ma már azt nézik, hogy érte-e hozzá vajon a delikvens és ha igen akkor milyen szinten ?
Multis tapasztalatom alapján aki diplomára hivatkozik az segg hülye a végzetségéhez És minden máshoz is
Ja hogy röghöz kött a delikvens .. nem képes 1 órát utazni a munkahelyére ...
Maradjon otthon
Tőlünk fejletebb országokban nem 1 órát utaznak melóba hanem 3-5 órát is ...
Persze csak az aki ganaj a munkahelye közelébe költözni ))
Aki dolgozni akar az talál melót magának , akinek több pénzre van szüksége mint amit az egy melóhelyen keres az keres pluszba még melót mert van
Vagy kitalál valamit , hogy legyen több bevétele
Mert azért azt a havi 200-300k-t nem olyan nehéz összerakni egy embernek szerintem ami a megélhetéshez kell .....
Persze pár évvel ezelőtt könnyebb volt mint most de most is megoldható szerintem ...
Ez kb. egy óvodás véleményének megfelelő...
3-5 óra utazás? Akkor 6-10 naponta oda/vissza, mondjuk 8 óra munkaidő, máris csak 10-6 órája maradt minden másra... Ez sztem baromság...

Aki dolgozni akar, talál munkát magának? - Gyere már lécci és ezt mondd el annak a kb. 150-200 embernek itt Sényőn, aki dolgozna, de mégsem tud elhelyezkedni, mert NINCS HOL DOLGOZNI... Lehet bevernék a nagyképű pofádat...
Még meló? - Akinek 1 is lenne, az összetenné a kezét...

A vastagon kiemelt részt meg esetleg leírhatnád picit részletesebben, szerintem nem vagyok egyedül vele, akit érdekel(ne), hogyan is lehet egy embernek összerakni 200-300.000-et havonta? De ne gyere a hülyeséggel, gondolkozz pl. az én tanári fejemmel/lehetőségeimmel...
Köszönöm!
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #1815  
Old 03-09-2011, 22:55
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kalapácska View Post
Röghöz vagytok kötve ....
Hülyeség , lesznek helyek az országban amik elnéptelenednek .. ott mezőgazdasági területeket kell létrehozni....
Ahol munka van ott meg dolgozni kell és oda kell menni
Mi ezen a bonyolult ? Ez képlet nem olyan , hogy diploma kelljen hozzá )
"józan paraszti ész "
Nem vagyok én jobbágy, de szeretem a szűkebb hazám...
Mi ebben a felfoghatatlan piciny agyad számára?

Mezőgazdasági területek? Ez nem egy pc játék...
Amíg behozzák a szart, addig nem kell a magyar árú, számtalan példa van rá...
Lenne itt termelés, ha meg lehetne belőle élni...

Nem vagy Te picit álomvilág kormányzója?

Last edited by Pool; 03-09-2011 at 22:57..
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #1816  
Old 03-09-2011, 23:01
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Totya, teljesen komolyan mondom.

Ha gondolod, szervezek az általános iskolánkban egy összejövetelt a dolgozni akaró, de sajnos munkanélküliek számára. Szerintem a telt ház garantált. Sőt, más településeken is kiplakátolom.

Vállalod, hogy tartasz egy előadást a nézeteidről, illetve segítesz az embereknek, hogyan találjanak könnyebben állást?
Ha kell, akkor az útiköltségedet én állom ide és vissza, sőt egy vacsorára is meghívlak. Sajnos tiszteletdíjat nem áll módomban fizetni...


Nos?
Reply With Quote
  #1817  
Old 03-09-2011, 23:05
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Nem mehet el mindenki ebből a szerencsétlen kis országból, én szeretem ezt a földet, ezt a községet, ezeket az embereket, szerintem itt is fognak eltemetni. Lehet kicsit ódivatú szöveg, de így érzek, 32 évesen.
De neked van megélhetésed, hasznos munkát végzel, egészen más döntési helyzetben vagy, mint ők. Te megteheted, hogy így gondolkodj, nekik viszont még gyúrniuk kell rá nagyon, ha ugyanezt gondolják és akarják.

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Nálunk dolgoznának az emberek, mert elég igyekvő a település, ha lenne mit. De amikor most a közmunkára is 1 és 2 hónapos szerződéseket tud csak adni az önkormányzat (nem tehetnek mást, a kezük meg van kötve), akkor nincs miről beszélni...
Ezt sajnos nem tudom megítélni, de elhiszem.
Én érdekes helyzetben vagyok, mert van itt a közelben 3 település, az egyik, ahonnan származom, a másik, ahol élek, a harmadik pedig, ahol dolgozok (ezen a három településen laknak összesen 11 ezren)
Ahonnan származok és ahol dolgozok, azoknak a településeknek az önkormányzatai adósságok nélkül működnek, sőt, nyugodtan lehet mondani, hogy gazdagok. Ahol dolgozom, ott 1800 fő lakik, kismillió cég működik, mind a helyiek vállalkozása, 4-5 cég sok milliárdos forgalmat bonyolít évente, magyarországi viszonylatban is gazdag a település, emellett nagyjából nulla a lopások és erőszakos bűncselekmények száma. Ahonnan származok, az a település meg volt az ország leggazdagabb települése is még régen (volt az egy főre jutó Mercedesek számában is első, lol), rengeteg óriási legális céggel, és hát illegális dolgok is nagyban mentek (olajszőkítés, borhamisítás stb). Ez a település is gazdag.
És van a harmadik, ahol élek. Egyiktől 15, a másiktól 10 kilométerre. Az önkormányzat eladósodva, az emberek nem dolgoznak, segélyből és kamu rokkantnyugdíjakból, meg ilyenekből élnek, és a rendőr szerint 50-60 fatolvaj él itt, akiről tudnak... Meg egyéb nyalánkságok.

Gondolj bele, 10-15km távolság, azaz tök hasonló adottságok, és mekkora különbség, szinte számomra is hihetetlen! Mindez csak és kizárólag az emberek hozzáállásbeli különbsége miatt.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Von For This Useful Post:
  #1818  
Old 03-09-2011, 23:10
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Nagy titok a 3 település neve?
Egyébként meg miért lax a 3 közül a legszarabb helyen?
Reply With Quote
  #1819  
Old 03-09-2011, 23:14
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Totya, teljesen komolyan mondom.

Ha gondolod, szervezek az általános iskolánkban egy összejövetelt a dolgozni akaró, de sajnos munkanélküliek számára. Szerintem a telt ház garantált. Sőt, más településeken is kiplakátolom.

Vállalod, hogy tartasz egy előadást a nézeteidről, illetve segítesz az embereknek, hogyan találjanak könnyebben állást?
Ha kell, akkor az útiköltségedet én állom ide és vissza, sőt egy vacsorára is meghívlak. Sajnos tiszteletdíjat nem áll módomban fizetni...


Nos?
Nem tehetek róla 20 éves koromban volt lehetőségem a BMW gyárban dolgozni Münchenben pár évet .....
Az ember akkor a legfogényoabb az élet dolgaira szerintem , tt teljesen megváltozott a szemléletem ez miatt ...
A 3-5 órát napi szinten értem ......
Egyébként meg simán vállalom és nem kérek semmit érte ha már egy ember képes rá, hogy feladja a nagy semmit amiben él
Most komolyan , nekem megvan amit leírtam ha ott nincs meg amit te írtál akkor velem van a baj vagy ott ?
A Te településeden élők nem képesek váloztatni vagy csak egyszerűen nem akarnak és várják a sült galambot mint sokan ?

Ha adott helyen nem tudok megélni akkor elmegyek oda ahol megtudok .. mi ebben a bonyolult ?
Reply With Quote
  #1820  
Old 03-09-2011, 23:18
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
De neked van megélhetésed, hasznos munkát végzel, egészen más döntési helyzetben vagy, mint ők. Te megteheted, hogy így gondolkodj, nekik viszont még gyúrniuk kell rá nagyon, ha ugyanezt gondolják és akarják.



Ezt sajnos nem tudom megítélni, de elhiszem.
Én érdekes helyzetben vagyok, mert van itt a közelben 3 település, az egyik, ahonnan származom, a másik, ahol élek, a harmadik pedig, ahol dolgozok (ezen a három településen laknak összesen 11 ezren)
Ahonnan származok és ahol dolgozok, azoknak a településeknek az önkormányzatai adósságok nélkül működnek, sőt, nyugodtan lehet mondani, hogy gazdagok. Ahol dolgozom, ott 1800 fő lakik, kismillió cég működik, mind a helyiek vállalkozása, 4-5 cég sok milliárdos forgalmat bonyolít évente, magyarországi viszonylatban is gazdag a település, emellett nagyjából nulla a lopások és erőszakos bűncselekmények száma. Ahonnan származok, az a település meg volt az ország leggazdagabb települése is még régen (volt az egy főre jutó Mercedesek számában is első, lol), rengeteg óriási legális céggel, és hát illegális dolgok is nagyban mentek (olajszőkítés, borhamisítás stb). Ez a település is gazdag.
És van a harmadik, ahol élek. Egyiktől 15, a másiktól 10 kilométerre. Az önkormányzat eladósodva, az emberek nem dolgoznak, segélyből és kamu rokkantnyugdíjakból, meg ilyenekből élnek, és a rendőr szerint 50-60 fatolvaj él itt, akiről tudnak... Meg egyéb nyalánkságok.

Gondolj bele, 10-15km távolság, azaz tök hasonló adottságok, és mekkora különbség, szinte számomra is hihetetlen! Mindez csak és kizárólag az emberek hozzáállásbeli különbsége miatt.
kitalálom solymár vagy a környéke ))
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 12 (0 members and 12 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ne OFF-oljunk máshol. Pool Chat 536 06-20-2010 13:06


All times are GMT +1. The time now is 19:59.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu