Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 10-31-2008, 10:40
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default Alábontottam, mégis felülről ütöttem.

Sziasztok!

A következő történt:
Támadtam valakit, nem rég, és kv előtt alábontottam...De felülről ütött be a sereg, mert kevés földet hoztam...Nah, mondom, ő is bontott...pech...És tényleg bontott ő is, mint utólag kiderült az üzenetváltásokból...A kérdés az lenne, hogy akkor, azután a kv után, amikor ütöttem, hogy lehet, hogy 3 hellyel lejebb voltam, mint ő, a pontlistában...
Tehát a szituáció:
-Bontottam
-Ellenfél is bontott
-Felülről beütöttem
-Lejjebb voltam a pontlistában ütés után


Még mielőtt valaki értetlen arra válaszolna, hogy miért felülről ütöttem, nem, nem ez a kérdés. A kérdés az, hogy kerültem kv után alá, a pontlista helyezésben, ha egyszer ő is bontott és felülről ütöttem be??


Előre is köszi a válaszokat
Sponsored Links
  #2  
Old 10-31-2008, 11:19
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

A helyet a pontlistában a kv megkezdésekor rögzíti a gép, és utána jönnek még olyan apróságok, hogy népességelvándorlás
  #3  
Old 10-31-2008, 11:21
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Sziasztok!

A következő történt:
Támadtam valakit, nem rég, és kv előtt alábontottam...De felülről ütött be a sereg, mert kevés földet hoztam...Nah, mondom, ő is bontott...pech...És tényleg bontott ő is, mint utólag kiderült az üzenetváltásokból...A kérdés az lenne, hogy akkor, azután a kv után, amikor ütöttem, hogy lehet, hogy 3 hellyel lejebb voltam, mint ő, a pontlistában...
Tehát a szituáció:
-Bontottam
-Ellenfél is bontott
-Felülről beütöttem
-Lejjebb voltam a pontlistában ütés után


Még mielőtt valaki értetlen arra válaszolna, hogy miért felülről ütöttem, nem, nem ez a kérdés. A kérdés az, hogy kerültem kv után alá, a pontlista helyezésben, ha egyszer ő is bontott és felülről ütöttem be??


Előre is köszi a válaszokat
nem volt befokozodás kv-kor??? vari-toli- vagy kati???
mert az magyarázná a dolgot. az,hogy a pontlistában alá kerültél az az jelenti hogy sikerült alá bontanod, de mivel felülről csapódtál sztem, vagy nálad volt befokozodás, vagy nála vmi nagy éhezés.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #4  
Old 10-31-2008, 11:23
Peti Peti is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Pusztaszabolcs
Posts: 265
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Paliking View Post
A helyet a pontlistában a kv megkezdésekor rögzíti a gép, és utána jönnek még olyan apróságok, hogy népességelvándorlás
Pont ezt akartam én is írni, hogy a kv után egyből rögzül a pontlista s utána még a beérkező épületek, bevándorlás, illetve az elnem férő seregek elmenetele is a támadó seregek érkezése elött megtörténik, vagyis növekedhet az érték.
  #5  
Old 10-31-2008, 11:31
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Jajj, köszönöm szépen a válaszokat...Pontosan még nem tudom a okot, de a "valami ilyemi" nekem bőven elég

Köszi mindenkinek


Módosítás.: Fosztogatott, jött be neki gabona, ezért nem éhezett a népe és bevándorolt egy csomó ember...ez lehet a magyarázat
így miután, alulról beütöttem, visszakerült fölém a nagy emberbevándorlásból kapott emberek miatt...

Last edited by Dus; 10-31-2008 at 11:34.. Reason: ...
  #6  
Old 10-31-2008, 11:41
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Jajj, köszönöm szépen a válaszokat...Pontosan még nem tudom a okot, de a "valami ilyemi" nekem bőven elég

Köszi mindenkinek


Módosítás.: Fosztogatott, jött be neki gabona, ezért nem éhezett a népe és bevándorolt egy csomó ember...ez lehet a magyarázat
így miután, alulról beütöttem, visszakerült fölém a nagy emberbevándorlásból kapott emberek miatt...
Szerintem annyi embere nem jöhetett be. Ha bejön 300ember, az is csak 60pont. Tehát én ezt kilőném. Bár lehet hülye vagyok!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
  #7  
Old 10-31-2008, 11:48
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Szerintem annyi embere nem jöhetett be. Ha bejön 300ember, az is csak 60pont. Tehát én ezt kilőném. Bár lehet hülye vagyok!
Ez igaz...akkor kellene lennie még valaminek (hacsak nem 2-3 épületet bontott ő, mert én pont alá bontottam, 10 ponttal...és akkor még az a 60 pont is elég lenne...)
  #8  
Old 10-31-2008, 11:58
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Jajj, köszönöm szépen a válaszokat...Pontosan még nem tudom a okot, de a "valami ilyemi" nekem bőven elég

Köszi mindenkinek


Módosítás.: Fosztogatott, jött be neki gabona, ezért nem éhezett a népe és bevándorolt egy csomó ember...ez lehet a magyarázat
így miután, alulról beütöttem, visszakerült fölém a nagy emberbevándorlásból kapott emberek miatt...
De felülről ütöttél, nem? Nincs értelme annak, amit írtál Fölcserélted a személyeket
Tehát KV-kor alatta voltál, neki viszont éhezhetett embere, esetleg vihar... Neked pedig jött be embered, esetleg épületed készült el.
  #9  
Old 10-31-2008, 12:00
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
De felülről ütöttél, nem? Nincs értelme annak, amit írtál Fölcserélted a személyeket
Tehát KV-kor alatta voltál, neki viszont éhezett embere, esetleg vihar... Neked pedig jött be embered, esetleg épületed készült el.
Nem cseréltem fel semmit...

Ütésnél, körváltás ALATT én voltam feljebb, mert az ütés felülről csapódott, de kv UTÁN ő volt feljebb...

Azaz vagy ő kapott értéket, vagy nekem ment el értékem...márpedig nekem nem ment el értékem, azaz maradt, hogy neki vándorolt BE embere, vagy épült fel épülete...
  #10  
Old 10-31-2008, 12:04
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Nem cseréltem fel semmit...

Ütésnél, körváltás ALATT én voltam feljebb, mert az ütés felülről csapódott, de kv UTÁN ő volt feljebb...

Azaz vagy ő kapott értéket, vagy nekem ment el értékem...márpedig nekem nem ment el értékem, azaz maradt, hogy neki vándorolt BE embere, vagy épült fel épülete...
Fogalmak... Pontlistában körönként egyszer mozogsz, KV legelején. Akkor fixálódnak a helyezések, a szerint, hogy kinek hány pontja van. Utána az értéked változhat, attól följebb, vagy lejjebb nem kerülsz. Csatában sem az számít, hogy a pontlistában fölötte, vagy alatta vagy, hanem hogy mekkora az ÉRTÉKED.
Remélem sikerült eléggé szájbarágósan elmagyaráznom
The Following User Says Thank You to Andrew For This Useful Post:
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 22:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu