Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 10-08-2009, 15:02
W-band's Avatar
W-band W-band is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 5
Activity: 0%
Longevity: 91%
Post Ország Törlése.

Helló! Valaki segítene mert mindenhol megnéztem, de sehol nem találtam, hogy hol lehet törölni a saját országomat?Csak azért kérdezem, mert van vagy 5 országom leakartam törölni őket, de mindegyiket beletették az anarchista csoportba...
Sponsored Links
  #2  
Old 10-08-2009, 15:07
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by W-band View Post
Helló! Valaki segítene mert mindenhol megnéztem, de sehol nem találtam, hogy hol lehet törölni a saját országomat?Csak azért kérdezem, mert van vagy 5 országom leakartam törölni őket, de mindegyiket beletették az anarchista csoportba...
Belépsz a törölni kívánt országba, majd "Beállítások" menüpont, ezen belül "Adatok" fül, és ott az "Ország törlése" részt kell értelemszerűen kitölteni.
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 10-13-2009, 09:40
Toran Toran is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 8
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

A kérdésem én is ide tenném fel, mert részben idekapcsolódik. Azt szeretném megtudni, hogy mit lehet akkor tenni ha van 1 olyan országom, ami főország, de már éek óta nem használom. Körülbelül 4 éve nem játszottam, de a 2 másik országomat mindig aktiváltam. Most visszatértem és viszem a 2 régi országomat és indítottam egy újat, amit össze is kapcsoltam a többivel. Viszont amikor VIP-et akartam rájuk tenni, akkor néztem, hogy a fő orim igazából nem is az enyém.

Anarch csoportban van és semmit nem tudok róla. Azt hittem, hogy az már törölve lett. Viszont nincs rajta VIP és így nem tudom kihasználni az SMS küldés előnyét, mert így nem lehetséges, hogy egy SMS-sel a másik 3 orimra tegyek VIP-et.

Szeretném tudni, hogy lehet-e valahogy törölni azt az orit a listáról vagy ha inaktív, akkor magát az orit, mert szeretnék játszani, de a VIP sms több orira ható részét így nem tudom kihazsnálni?
  #4  
Old 10-13-2009, 09:45
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Toran View Post
A kérdésem én is ide tenném fel, mert részben idekapcsolódik. Azt szeretném megtudni, hogy mit lehet akkor tenni ha van 1 olyan országom, ami főország, de már éek óta nem használom. Körülbelül 4 éve nem játszottam, de a 2 másik országomat mindig aktiváltam. Most visszatértem és viszem a 2 régi országomat és indítottam egy újat, amit össze is kapcsoltam a többivel. Viszont amikor VIP-et akartam rájuk tenni, akkor néztem, hogy a fő orim igazából nem is az enyém.

Anarch csoportban van és semmit nem tudok róla. Azt hittem, hogy az már törölve lett. Viszont nincs rajta VIP és így nem tudom kihasználni az SMS küldés előnyét, mert így nem lehetséges, hogy egy SMS-sel a másik 3 orimra tegyek VIP-et.

Szeretném tudni, hogy lehet-e valahogy törölni azt az orit a listáról vagy ha inaktív, akkor magát az orit, mert szeretnék játszani, de a VIP sms több orira ható részét így nem tudom kihazsnálni?
Gondolom az orzság át lett valakinek adva, és valamiért már megint nem a hivatalos átadási rendszeren keresztül. :-/

Néha nem értem, hogy minek csinálok a játékba új funkciókat, amikor nem azokat használjátok olyan esetre, amire sirekt az lett kitalálva.

Leírom mi történt volna, HA a játék funkcióját használod az orzság átadására:

Az ország kikerül az országlistádból, másik országod lép a főország helyébe, és a fenti probléma nem létezne.

Így, hogy kikerülted a játék beépített funkcióját, és a főországodat valaki más viszi, nem tudsz csinálni vele semmit. Nem tudod törölni, mivel a belépési adatokat nem ismered. Nem tudod leválasztani, mivel nem tudod milyen címen van, nem tudod az átadást visszaigazolni.

Két dolgot tehetsz:

1, VIP-eled így is valaki más országát, hogy saját magadnak a kedvezményt igénybe vehesd;

2, beszélsz az orzság mostani gazdájával, hogy a játék hivatalos funkcióját hazsnálva vegye át az országot.

Valaki más országát nem fogod törölni, akkor sem, ha a saját országláncodba van betéve.
__________________
Hódító * Queosia
  #5  
Old 10-13-2009, 09:51
Toran Toran is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 8
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Gondolom az orzság át lett valakinek adva, és valamiért már megint nem a hivatalos átadási rendszeren keresztül. :-/

Néha nem értem, hogy minek csinálok a játékba új funkciókat, amikor nem azokat használjátok olyan esetre, amire sirekt az lett kitalálva.

Leírom mi történt volna, HA a játék funkcióját használod az orzság átadására:

Az ország kikerül az országlistádból, másik országod lép a főország helyébe, és a fenti probléma nem létezne.

Így, hogy kikerülted a játék beépített funkcióját, és a főországodat valaki más viszi, nem tudsz csinálni vele semmit. Nem tudod törölni, mivel a belépési adatokat nem ismered. Nem tudod leválasztani, mivel nem tudod milyen címen van, nem tudod az átadást visszaigazolni.

Két dolgot tehetsz:

1, VIP-eled így is valaki más országát, hogy saját magadnak a kedvezményt igénybe vehesd;

2, beszélsz az orzság mostani gazdájával, hogy a játék hivatalos funkcióját hazsnálva vegye át az országot.

Valaki más országát nem fogod törölni, akkor sem, ha a saját országláncodba van betéve.
Nem adtam át senkinek az országot. Ahogy fentebb is írtam kb 4 éve nem játszottam. Most tértem vissza, de nekem csak 2 országról volt aktiválós kódom folyamatosan. Lehet, hogy másik e-mail címen volt a mostani főország vagy hasonló. A lényeg, hogy arról nem tudok semmit. Sőt azt hittem, hogy már nem is létezik.

Így most egy olyan dolog miatt szívok, amihez nem is volt közöm. Mi van ha az ori inaktív vagy csak ott van és annak a jelenlegi gazdája, ha van, csak "tartja" és nem is játszik igazán vele? Vagy nem hajlandó hivatalosan leválasztani az orit és átvenni pont aiatt, mert tudja, hogy nekem kell a VIP és ezt ki akarná haszbálni?
  #6  
Old 10-13-2009, 09:58
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Toran View Post
Nem adtam át senkinek az országot. Ahogy fentebb is írtam kb 4 éve nem játszottam. Most tértem vissza, de nekem csak 2 országról volt aktiválós kódom folyamatosan. Lehet, hogy másik e-mail címen volt a mostani főország vagy hasonló. A lényeg, hogy arról nem tudok semmit. Sőt azt hittem, hogy már nem is létezik.

Így most egy olyan dolog miatt szívok, amihez nem is volt közöm. Mi van ha az ori inaktív vagy csak ott van és annak a jelenlegi gazdája, ha van, csak "tartja" és nem is játszik igazán vele? Vagy nem hajlandó hivatalosan leválasztani az orit és átvenni pont aiatt, mert tudja, hogy nekem kell a VIP és ezt ki akarná haszbálni?
En ket dolgot javasolnek.

1. probald kideriteni, ha aktiv, hogy kie, es beszelj vele, vedd vissza az orszagot(lehetoleg a hivatalos jatekbeli funkico kihasznalasaval), es torold, vagy tegyel ra egy vipet es szabizd.

2. ha inaktiv az orszag, es szabin van, siman kuldj ra egy vipet, innentol tudod a kedvezmenyt is hasznalni. (hiszen rola nem is fogy...)
__________________
Remedy
  #7  
Old 10-13-2009, 10:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Toran View Post
Nem adtam át senkinek az országot. Ahogy fentebb is írtam kb 4 éve nem játszottam. Most tértem vissza, de nekem csak 2 országról volt aktiválós kódom folyamatosan. Lehet, hogy másik e-mail címen volt a mostani főország vagy hasonló. A lényeg, hogy arról nem tudok semmit. Sőt azt hittem, hogy már nem is létezik.
Ha az ország egy éven keresztül nincs azonosítva, akkor azt töröljük. Pár napja volt éppen egy ilyen éves azonosítatlanság miatti törlés-hullám. Ha 4 éve nem használja senki az országot, akkor az mostanra már törlésre került volna, ezért feltételeznilehet, hogy van gazdája.

Elképzelhető, hogy rélgi e-mail címed megszűnt, és azt kiadták másnak, így az országot valaki más kapta meg.

Pont az ilyenek elkerülése végett kell mindenkinek folyamatosan a saját, élő e-míil címén tartania az országot. Ennek érdekében tartjuk az évenkénti azonosítást is.

Természetesen ez olyan esetben nem használ, ha 4 évnyi szünetet tartasz, hiszen így nem vagy arra "kényszerítve", hogy saját címen tartsd az országot, mivel nem egy hatalmas visszatartó erő, hogy nem tudzs játszani: egyébként se játszanál. Ettől függetlenül a szabályok szerint minden esetben a Te feladatod e-mail cím változás esetén felénk azt jelezni a játékon belül. Akkor is, ha a "kényszerítő körülmény" hatástalan az adott esetben.

Quote:
Originally Posted by Toran View Post
Így most egy olyan dolog miatt szívok, amihez nem is volt közöm. Mi van ha az ori inaktív vagy csak ott van és annak a jelenlegi gazdája, ha van, csak "tartja" és nem is játszik igazán vele? Vagy nem hajlandó hivatalosan leválasztani az orit és átvenni pont aiatt, mert tudja, hogy nekem kell a VIP és ezt ki akarná haszbálni?
Akkor ezt a helyzetet kell elfogadni. De ezt nem tudhatod, ameddig nem beszéltél vele, nemigaz?
__________________
Hódító * Queosia
  #8  
Old 10-13-2009, 10:02
Toran Toran is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 8
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
En ket dolgot javasolnek.

1. probald kideriteni, ha aktiv, hogy kie, es beszelj vele, vedd vissza az orszagot(lehetoleg a hivatalos jatekbeli funkico kihasznalasaval), es torold, vagy tegyel ra egy vipet es szabizd.

2. ha inaktiv az orszag, es szabin van, siman kuldj ra egy vipet, innentol tudod a kedvezmenyt is hasznalni. (hiszen rola nem is fogy...)
1, Írtam egy üzenetet és kértem, hogy vegye át az országot hivatalosan is ha már viszi. Ettől függetlenül felírtam a pontját is, hogy lássam fejlődik-e valamerre.

2, Sajnos nincs szabin, de megpróbálok mindent. Remélem sikerül.

Köszönöm a segítséget.
  #9  
Old 10-13-2009, 10:07
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Toran View Post
de megpróbálok mindent
Arra kérlek Téged is, és mindenki mást is, hogy:

1, Mindenki folyamatosan tartsa az országait a SAJÁT e-mail címén. Nem a haverén, nem a megszűnt munkahelyi cémen, nem egy egyszer használatos címen, nem egy közös családi címen, amit 8-an olvasnak, hanem a SAJÁT címén, amit csak és kizárólag te használsz.

2, Ha országot adsz át másnak az anarchista csoportban (máshol ez tilos), akkor csak a játék beépített funkcióinak segítségével tedd ezt. Azért vannak ezek, hoyg védjék az átadót is és az átvevőt is. Ha más módon adsz, vagy veszel át országot, akkor csak a másik ember jóindulatában bízhatsz. Ez sok esetben hatalmas hiba!
__________________
Hódító * Queosia
  #10  
Old 10-13-2009, 18:56
Toran Toran is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 8
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Most már csak annyi lenne a kérdésem, hogy mi van akkor ha nem hajlandó válaszolni a levelemre?

Az ország nincs szabadságon, de nem is VIP tag. Írtam neki és nem válaszol sajnos. Lehet, hogy nem is fog. A pontjai nem változnak. Valaki gondolom viszi, mert ahogy fentebb is írtad ha inaktív lenne, akkor már nem lenne itt, hanem töröltétek volna.

Viszont mi van tényleg ha nem hülye és pont arra pályázik, hogy így szerezzen VIP tagságot az országra? Ha nem veszi át az országot hivatalosan is, akkor nekem nem lesz fő országom és nem élvezhetem a fő ország előnyeit.

Nem tudom, hogy mi lett azzal az országgal és hogyan került más kezébe, de ez így igen nagy szívás most.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
ország lefagyasztása, amíg ország másik megelőzi NorB Megvalósult javaslatok 284 07-25-2008 17:33
Ország törlése nehezítés Synkel Elvetett javaslatok 115 02-19-2007 13:29
Ország törlése a Queosia-ban szamóka Lezárt hibák 2 11-07-2006 15:25
Ország törlése törppapa Segítség 14 09-13-2006 20:59
Üzi törlése Miracle Segítség 5 08-31-2006 17:03


All times are GMT +1. The time now is 05:41.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu