Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 04-02-2009, 10:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default Késleltetett törlés

Sziasztok!

Egyelőre ide vetem csak fel, mert még én is csak kerülgetem a témát...

Az utóbbi időben többeknél előfordult, hogy törölték az országukat, majd másnap jelezték, hogy meggondolták magukat.

Vagy valamelyik szövetségük törölte őket bosszúból.

Normál esetben erre azt mondom, hogy először gondolkozni kéne, és csak utána törölni, valamint a jelszavakat SENKINEK nem szabad megadni...

Mégis az egyre sűrűbbé váló ilyen jellegű problémák miatt felmerült a kérdés, hogy a törlést ne késleltessük-e.

Vagyis az országtörléssel csak jelzed a törlési szándékot, és az ország 3 nap múlva törlődik. Ez alatt az idő alatt van időd meggondolni magad.

Ha a 3 napon belül úgy döntesz, hogy mégsem törlöd magad, akkor visszalépsz, és játszol tovább. Ha a 3 nap alatt rájössz, hogy más törölte az országot helyetted, akkor visszalépsz, és a törlési kérelmet megszakítod.

Mellékhatásként jelentkezne, hogy törléssel nem lehet elmenekülni a már folyamatban lévő támadás elől, az a szabadsághoz hasonlóan zajlana le, vagyis a már folyamatban lévő támadás még beérne, de új már nem indítható.

Szívem szerint nem tették be ilyet, mert sem a hirtelen felindulásból való törlést, sem a másnak kiadott jelszavakat nem tartom olyan körülménynek, ami miatt változtatni kellene... de az aktuális játékszokásokhoz alkalmaszkodva akár be is kerülhet ilyesmi...

Ki mit gondol?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 04-02-2009, 10:19
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Nem rossz ötlet, de ez a 3 napos dolog nem tetszik. Hiszen ez olyan lenne, mintha szabadságon lenne az orid, de nem kéne 3 napig várnod, bármikor visszaléphetsz. Ez is visszaélésekre adhat okot szerintem.

Én arra gondoltam, mi lenne, ha ez is "visszaigazolós" lenne, mint már sok dolog a játékban.

1.
A törléssel jelzed a törlési szándékod, majd kapsz egy levelet, abban egy link. Ha rákattintasz, akkor azonnal törlődik az ország.

Esetleg a kettőt kombinálnám. (Mindenképpen csökkentenék a 3 napon!)

Pl így:

2.
Törlöm magam, kapok egy e-mailt, és ha rákattintok a linkre, akkor azonnal törlődik az ország. HA NEM kattintok rá, AKKOR IS törlődik, csak 24 óra (nem 24 kör, hanem 1 nap!) múlva, magától.

Így lenne 1 napom meggondolni magam.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #3  
Old 04-02-2009, 10:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Nem rossz ötlet, de ez a 3 napos dolog nem tetszik. Hiszen ez olyan lenne, mintha szabadságon lenne az orid, de nem kéne 3 napig várnod, bármikor visszaléphetsz. Ez is visszaélésekre adhat okot szerintem.
Megoldható ez visszaélés nélkül is. A törlés egy sima szabizás, vagy szabizás jelzése lenne. A szabadság teljesen normál menete lépne életbe. Ha idő előtt visszalépsz, vagyis jelzed, hogy mégsem akarod törölni, akkor a törlési kérelem elmúlik, de a szabadság minimum 72 óráját ez esetben is ki kell várnod.

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Én arra gondoltam, mi lenne, ha ez is "visszaigazolós" lenne, mint már sok dolog a játékban.
Ezzel az a bajom, hogy sokaknak fogalmuk sincs, hogy mi az e-mail címük.

Az újraindulást, folyamatos játékot stb. hozzákötöm a meglévő, valós, használatban lévő e-mail címhez, hiszen ez az a csatorna, ahol kommunikálni tudunk Veletek, ha bármi miatt ez szükséges. (Például elfelejtett jelszó megküldése.) De egy törlésnél ezt nem erőltetném.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 04-02-2009, 10:31
Khazad-Dum Khazad-Dum is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kárpátalja, Borzsova
Posts: 163
Activity: 0%
Longevity: 89%
Arrow

Szerintem is túl sok a három nap és csak visszaélnének vele. Mondjuk ha lenne valami időkorlát is két törlés között akkor az más, hogy ne tudjanak az emberek ki meg beugrani az országokba. Mert ez úgy müködne mint egy szabi csak bármikor visszaléphetsz belőle és nem kell megvárni a három napot.

Pl. ha egyszer a törlésből visszahoztad akkor ne lehessen se szabira menni egy ideig se megint törölni az orit, vagy csak egyszer lehessen ezt használni szintenként.
Reply With Quote
  #5  
Old 04-02-2009, 10:36
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Khazad-Dum View Post
Szerintem is túl sok a három nap és csak visszaélnének vele. Mondjuk ha lenne valami időkorlát is két törlés között akkor az más, hogy ne tudjanak az emberek ki meg beugrani az országokba. Mert ez úgy müködne mint egy szabi csak bármikor visszaléphetsz belőle és nem kell megvárni a három napot.

Pl. ha egyszer a törlésből visszahoztad akkor ne lehessen se szabira menni egy ideig se megint törölni az orit, vagy csak egyszer lehessen ezt használni szintenként.
Csak idézni tudom magam:

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A törlés egy sima szabizás, vagy szabizás jelzése lenne. A szabadság teljesen normál menete lépne életbe. Ha idő előtt visszalépsz, vagyis jelzed, hogy mégsem akarod törölni, akkor a törlési kérelem elmúlik, de a szabadság minimum 72 óráját ez esetben is ki kell várnod.
Nem látok visszaélési lehetőséget, kifele, más országok számára ez semmiben nem különbözne a sima szabadságtól. Annyi különbséggel, hogy a végén törlődik az ország.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #6  
Old 04-02-2009, 10:40
Khazad-Dum Khazad-Dum is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kárpátalja, Borzsova
Posts: 163
Activity: 0%
Longevity: 89%
Arrow

Amikor ezt elküldtem még a te hozzászólásod nem volt bent!
Reply With Quote
  #7  
Old 04-02-2009, 10:41
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
1. Megoldható ez visszaélés nélkül is. A törlés egy sima szabizás, vagy szabizás jelzése lenne. A szabadság teljesen normál menete lépne életbe. Ha idő előtt visszalépsz, vagyis jelzed, hogy mégsem akarod törölni, akkor a törlési kérelem elmúlik, de a szabadság minimum 72 óráját ez esetben is ki kell várnod.



2. Ezzel az a bajom, hogy sokaknak fogalmuk sincs, hogy mi az e-mail címük.

Az újraindulást, folyamatos játékot stb. hozzákötöm a meglévő, valós, használatban lévő e-mail címhez, hiszen ez az a csatorna, ahol kommunikálni tudunk Veletek, ha bármi miatt ez szükséges. (Például elfelejtett jelszó megküldése.) De egy törlésnél ezt nem erőltetném.
1.
Így már világos, ez esetben tekintsd tárgytalannak amit írtam, azt hiszem félreértettem. Úgy gondoltam, hogy ha visszalép, azonnal használható az ország. De ha teljesen úgy működne, mint egy szabi, akkor nincs vele gond!

2.
Abból a szempontból, hogy törlődik az ország, mindegy lenne, hogy tudja-e az e-mail címét, avagy sem. 24 óra múlva törlődne! Az e-mailt csak azért képzeltem bele, ha esetleg valaki nem akarja megvárni a 24 (esetleg 72) órát, hanem AZONNAL akar törölni.

Szituációk, ami miatt ez eszembe jutott:

Normál 5. szinten létrehozok egy országot, mondjuk a lassú csoportban. Kiderül, hogy unom, törölnék, és regelnék újat normálba, vagy gyorsba.

Normál 5. szinten létrehozok egy országot, mondjuk gyors csoportban.
Kiderül, hogy nem tudok annyit gépnél lenni, törölnék, hogy átmenjek normálba, vagy lassúba.

Normál 5. szinten rossz országot regelek, mert kezdő vagyok, és miután kitapasztaltam, hogy nem ér semmit az országom (élőhalott tolvaj...), regelnék újat.

Normál 5. szinten úgy szétvernek, hogy nem látok más kiutat, mint az újraregisztrálást.

És még sorolhatnám....

Engem pl idegesítene, ha 3 napot kötelező lenne várnom egy újraregisztrálás miatt (mert ugye normál 5. szinten csak 1 országom lehet).

Ezért építenék bele egy modult, hogy ha tutira átgondoltam, hogy törlöm magam, akkor törölhessek azonnal. Ha pedig nem kattintok linkre, akkor lenne 24 (vagy 72) órám arra, hogy meggondoljam magam.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #8  
Old 04-02-2009, 10:43
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Megoldható ez visszaélés nélkül is. A törlés egy sima szabizás, vagy szabizás jelzése lenne. A szabadság teljesen normál menete lépne életbe. Ha idő előtt visszalépsz, vagyis jelzed, hogy mégsem akarod törölni, akkor a törlési kérelem elmúlik, de a szabadság minimum 72 óráját ez esetben is ki kell várnod.
Talán így látok benne valamit, de inkább én a saját részemről ezt hanyagolnám. Hirtelen felindulásból törlés? Hát láttam már ilyet, de ők nem is bánták meg! Viszont valaki úgyis ki tud valamit találni, amivel tényleg vissza lehet élni vele. Én tartok ettől.
Inkább ki kellene írni a törléshez, hogy fontosnak tartjuk elmondani, hogy ha valaki hitelen felindulásból törli az országát, akkor ha meggondolja magát sincs lehetőség az országa visszaállítására, ezért inkább javasoljuk, hogy tegye el azt szabadságra, és ha a szabadság 3 napjának lejárta után még mindig úgy gondolja, hogy törölni akarja, akkor tegye csak meg.
Ha valaki ettől függetlenül törli, majd megbánja, akkor így járt!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #9  
Old 04-02-2009, 10:45
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Khazad-Dum View Post
Szerintem is túl sok a három nap és csak visszaélnének vele. Mondjuk ha lenne valami időkorlát is két törlés között akkor az más, hogy ne tudjanak az emberek ki meg beugrani az országokba. Mert ez úgy müködne mint egy szabi csak bármikor visszaléphetsz belőle és nem kell megvárni a három napot.

Pl. ha egyszer a törlésből visszahoztad akkor ne lehessen se szabira menni egy ideig se megint törölni az orit, vagy csak egyszer lehessen ezt használni szintenként.
A fentebbi hozzászólásommal alátámasztva, ezt a javaslatot nagyon nem támogatnám.

A törlésnek sok esetben nagy jelentősége van, hogy gyorsan végbemenjen. Semmi olyannak nem örülnék, ami nem teszi lehetővé számomra, hogy azonnal eltüntethessek egy országot, és regisztrálhassak helyette újat.

Példa:
Haverokkal akarsz csinálni egy szövit normál 5. szinten, ők az X-be kerülnek, te a V-be...
Ugye akkor jön a műsor, hogy különböző e-mailekről próbálkozol, hátha odakerülsz. (Most a zéróstartról nem nyilatkoznék.)

Te várnál 3 napot, csak hogy törölhess végre? Vagy törlöd magad V-ből, és a W-be kerülsz? Szerintem lekaparnád az arcod, hogy nem törölhetsz megint, és nem próbálhatsz az X-be kerülni...


(A hozzászólásaimban azért emelem ki a normált, mert ott csak 1 országod lehet az 5. szinten! Így bármilyen késleltetés nagyon megakaszthatja a játékodat!)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #10  
Old 04-02-2009, 10:46
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Szituációk, ami miatt ez eszembe jutott:

Normál 5. szinten létrehozok egy országot, mondjuk a lassú csoportban. Kiderül, hogy unom, törölnék, és regelnék újat normálba, vagy gyorsba.

Normál 5. szinten létrehozok egy országot, mondjuk gyors csoportban.
Kiderül, hogy nem tudok annyit gépnél lenni, törölnék, hogy átmenjek normálba, vagy lassúba.

Normál 5. szinten rossz országot regelek, mert kezdő vagyok, és miután kitapasztaltam, hogy nem ér semmit az országom (élőhalott tolvaj...), regelnék újat.

Normál 5. szinten úgy szétvernek, hogy nem látok más kiutat, mint az újraregisztrálást.

És még sorolhatnám....
...Nem akarom leadni a földet még egyszer a legnagyobb ellenségemnek, és egyébként is elment a kedvem a játéktól...

Fontos az, hogy azonnali törlési lehetőség legyen!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Gyors csoport, 5 nap utáni törlés Hunor a sirály Elvetett javaslatok 3 08-07-2007 10:24
törlés/szintlépés támadás elől Deni Elvetett javaslatok 2 08-01-2006 08:29


All times are GMT +1. The time now is 17:16.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu