Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok > Online RPG > Hollószárnyak
Register Stats Members List Today's Posts

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 07-17-2006, 09:50
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Half

Lassan elindulok a fogadó felé. Még mindig feszélyezve érzem magam a tegnapi csetepaté miatt (ez a csetepaté a karakteren is látszík kék-zöld foltok tarkítják az arcát) Kényelmetlenül érzem magam a megszokott felszerelések nélkül, de sebaj, lássuk mit hozz a jövő. Elindulok az elf felé. Nem láttok senkit a közelbe így nyugodtna odalépek hozzá és megszólalok neki, elfül kicsit töredezetten.
- Köszönöm segitséget. Akkor bemennék.

- Már várnak - mondja, és kinyitja az ajtót.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/

Last edited by Chris; 07-20-2006 at 09:02..
Sponsored Links
  #12  
Old 07-17-2006, 14:05
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A fogadóval szemben ácsorgó karakter NJK-ként megy a csapattal, míg a vele játszó játékos elő nem kerül (a félreértések elkerülése végett ez a személy nem Half). Míg ez a karakter NJK kezdeményezőkészséget, és kreatív fejtegetést ne várjatok tőle, csak abban az esetben fog ténylegesen cselekedni, ha önvédelemről van szó, vagy ha olyan tudásra van szükség, amit csak ő tud.


Belül a fogadó falait körbe festett selyemképek díszítik, amelyek különböző tájakat ábrázolnak. A festmények kevés színnel és pár ecsetvonással készültek, egyszerűek, mégis megkapóak. Az épület különböző helyiségeit fa keretre feszített festett selymek választják el, ezek az eltolható alkalmatosságok töltik be az elválasztófal, és az ajtó szerepét egyben. Onnan ahova beléptek, három (egy balra, kettő szemben) ilyen vezet el.
A fogadó padlója faburkolatú és gyékényszőnyegek takarják itt-ott. Közvetlenül a bejárat mellett jobbról két kisebb szőnyeg található, az egyiken egy pár díszes cipő, a másikon öt pár papucs pihen. A berendezés alacsony asztalkákból, melléjük helyezett ülőpárnákból, és a négy sarokba a falaktól valamivel távolabb elhelyezett állványokból áll. Kilenc szabályosan elhelyezett asztal (három sor, három oszlop) van, mindegyiknél négy-négy párna. Az állványokon, és hat asztalkán lámpások állnak, a maradék három asztal közepén pedig egy-egy mécses. A bejárathoz legközelebb lévő sorban a jobboldali és a középső, valamint a terem középső asztalkáján mécses van.
A bejárattal szemben a terem közepén egy asztalka mögött egy férfi, egy nő és egy hat-hétév körüli kisfiú ül. A férfinak markáns arca, vállig érő barna haja, kreol bőre és vakítóan kék szeme van. Feltehetően magas (így ülve csak sejteni lehet). Sötétkék selyemből készült hosszú, kaftánszerű felsőt, és egy nagyon bőszárú nadrágot visel, és egy olyan papucsot, ami a bejárat mellett is látható. Ilyen szabású ruhákat gyakran látni a tiadlaniakon (aki jobban ismeri Tiadlant, az tudja, hogy ezeket a ruhadarabokat, hatunnak és takannak hívják, és ezek hagyományos öltözetek az országban). Egyenes derékkal ül, tartása tekintélyt parancsoló. Balja mellett a padlón egy sötétkék selyemmel és ékkövekkel díszített hüvelyben hosszúkard pihen, más fegyver nem látható nála.
A nő bőre halványabb a férfiénál, szeme viszont sötétebb, arca és alakja arányos. Hosszú barna haja rafinált kontyba van tekerve, amit ezüst, ékkövekkel díszített hajtű tart a helyén. Világoskék alapon fehér hímzett virágokkal díszített kaftánszerű felsőt, és bőszárú nadrágot visel. Lábait maga alá húzva, egyenes derékkal ül a párnán. Fejét magasra tartja, de inkább csak megszokásból, mint gőgből. Egyszerre határozott, törékeny és zavarbaejtően gyönyörű.
A kisfiú bőre olyan sötét, mint a férfié, a szeme is ugyan olyan vakító kék, a haja barna és rövid. Ruhája olyan, mint a férfié, csak kisebb méretben. Ügyetlenül leplezett kíváncsisággal tekinget felétek.
Hármójuktól kicsit távolabb a nemrég hintón érkezett férfi áll, rajta is olyan papucs van, ami a bejárat mellett látható. Mikor mind beértek, és elhelyezkedtek (ki mit tesz, mikor belép? hova ül le, stb?) felétek fordul, és beszélni kezd:
- Örülök, hogy eljöttek. Most pedig hallgassák meg, milyen munkát kínál önöknek a megbízó – mondja azzal a kékruhás férfi felé biccent, majd helyet foglal.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/

Last edited by Chris; 07-19-2006 at 07:59..
  #13  
Old 07-17-2006, 14:07
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A férfi beszélni kezd. (Aki tud toroni nyelven, annak ismerős a nyelv, de mégsem érti, aki nem tud toroni nyelven, annak egyáltalán nem ismerős a nyelv hangzása, és természetesen ő sem ért belőle egy kukkot sem.) Minden mondat után a nőre néz, aki fordít nektek, erős akcentussal beszéli a közöst, de azért érthető, mit mond. A szöveg egyben így hangzik:
- Köszönt mindneki aki megjelent itt.
A következő miatt van szükség önök. Akadt némi családi probléma, valószínű vérontás is fog lenni. Mivel átutazóban a legegyszerű és leghatásos védelm a kalandozók nyújthatanak, van szükségem önök. A lehetséges támadók között hangsúlyos szerep kapnak Sogron hívők, kik a család ezen ügyeiben vannak érdekelve, valószínű velük és ügynökeikkel fogunk találkozni.
Az utázás előre nem megmondható időtartam fog igénybe venni addig tart, míg el nem érjük a biztonság jelentő cél. Hogy pontosan mi ez cél, az önök nem kell, hogy foglalkoztassa, hisz az önök feladat utunk során nem kalauzolás, hanem a biztonságunk megóvása.
A fizetség természetesen nem csekély lesz, fejenként 15 arany kap, amiből 5 arany (jószándék jele) előleg átvehetnek, a többi csak akkor ha oda értünk biztonság. Indulás, amint lehetséges.
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.

Last edited by Chris; 07-17-2006 at 14:42..
  #14  
Old 07-17-2006, 18:00
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Belépve az ajtón villámgyorsan körbekémlelem a belső részt. Látva a papucsokat rögtön rájövök, hogy az etikett azt diktálja hogy cseréljem le lábbelimet. Miután felvettem a papucsot tovább megyek az asztalok felé, közben nézem a festményeket. Az asztalokhoz érve megállok és megvárom amíg mindenki odaér, közben figyelem miféle emberek (és törp) jöttek még ide. A "hintós" férfi monológja utáni fejbiccentést ösztönzésnek vélem a leülésre. A bejárathoz legközelebb eső sor középső asztalához űlök szemben a nővel.
Meglepett arccal hallgatom végig őket. Mivel a nő nem állt fel beszéd közben, megengedhetem magamnak hogy én is ülve válaszoljak.
Közös nyelven üdvözlöm őket és az etikát szem előtt tartva külön biccentek a nőnek. Majd röviden és mosolyogva csak ennyit mondok:
- Magam részéről összeszedem a cuccaimat és indulhatunk bármikor.
Majd kémlelve körbenézek ki lesz a következő megszólaló.
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat

Last edited by Chris; 07-17-2006 at 18:58..
  #15  
Old 07-17-2006, 18:21
Chaos Chaos is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 77
Activity: 0%
Longevity: 99%
Post

Leteszem a ládát majd leveszem a cipőm és papucsot húzok. Ezután felveszem a ládát és odasétálok a bejárathoz közelebbi középső asztalhoz és leülök. A ládámat magam mellé teszem a többi rajtam lévő cuccal együtt. Érdeklődve hallgatom a fickót ,majd toroni nyelven válaszolok:
-Megértem ,hogy nem akarja megmondani ,hova megyünk ,de azért nagyjából körvonalazhatná. Ebbe az országba, esetleg valamelyik szomszédosba, vagy még messzebb.

Az elhangzottakat megismétlem közös nyelven a többiek kedvéért.
__________________
Chaos

Last edited by Chris; 07-29-2006 at 12:56..
  #16  
Old 07-17-2006, 18:59
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mivel Chaos karija maga mellé pakolta a ládáját, a négyszemélyes asztalhoz, már csak egy valaki fér oda. (Ha valaki negyedikként mindenképp ahhoz az asztalhoz akar ülni, akkor már csak oldalt vagy háttal a megbízónak talál helyet magának.)
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/

Last edited by Chris; 07-17-2006 at 19:20..
  #17  
Old 07-17-2006, 20:55
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A nő megvárja míg befejezed közös nyelven a mondandódat, majd ezután kezd el fordítani. A férfi türelmesen végighallgatja, majd egy rövid választ mond, melyet a nő lefordít nektek:
- Utunk vezet következő ország Abaszisz.
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.

Last edited by Chris; 07-17-2006 at 21:00..
  #18  
Old 07-18-2006, 04:48
Chaos Chaos is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 77
Activity: 0%
Longevity: 99%
Post

Most is elöször toroniul szólok és aztán fordítok.
-Az elég messze van. Tetemes lehet az útiköltség, remélem fizeti ,ha valamilyen drágább utazási eszközt veszünk igénybe. Mint például a hajó vagy a térkapu.

A nő most is megvárja, míg elmondod közös nyelven is, aztán lefordítja a férfinak a hallottakat.
__________________
Chaos

Last edited by Chris; 07-18-2006 at 06:52..
  #19  
Old 07-18-2006, 13:57
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

- Az utazás lenni én gondom, költségei is - fordítja nektek a nő.
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.

Last edited by Chris; 07-18-2006 at 17:29..
  #20  
Old 07-18-2006, 16:44
Chaos Chaos is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 77
Activity: 0%
Longevity: 99%
Post

Ismét elöször toroniul aztán közösül közlöm a mondandómat.
-Nos ez esetben én benne vagyok. Számíthatnak a szolgálataimra.
__________________
Chaos
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 13:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu