Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok > Online RPG > Hollószárnyak
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 06-11-2008, 12:43
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Halvány zöld szemem egy pillanatra elrévül a kék vidámságba, de némi akarat jóvoltából idő elött új fokuszt keresek neki, a vidám jövevény lélektükrét.

- Szerencsés vagyok, hogy sorsunk fonala Sogron akaratából találkozhatott. (megismétlem a bemutatkozásomat neki is)

- Elárulja, melyek azon dolog, melyek várható döntése mellett vagy ép ellene szólnak?
- Ha kellemes a társaság megyek - mosolyodik el - Ellene épp csak a pillanatnyi szeszélyem szólhat - vonja meg a vállát.


Pettyes, Naramis: az imént érkezett hölgy az úrnő, eddig nem nagyon láttátok, fogalmatok sincs honnan esett be.

Last edited by Chris; 06-11-2008 at 13:39..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 06-12-2008, 08:18
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Massza:
Essel-on lehuppan egy közeledbe lévő pamlagra, elhelyezkedik rajta, majd feléd int, hogy foglalj helyet.
- Ha jól tudom Toronból érkezett igaz? A házigazda mintha ezt említette volna. Tudja én már rég nem jártam otthon, mik a legújabb pletykák úri körökben? - néz rád kíváncsian.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
Reply With Quote
  #13  
Old 06-16-2008, 09:39
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Mellé telepszem, egy kis bizalmas suttogáshoz.
- Valóban Toronból jöttem, családom székhelye a kezdetek óta. A változások szele, Tharr akarata érződik egyre jobban, bár akadnak akik vaksággal védekeznek inkább, nem kell különösebb éberség, hogy a megannyi apró jelből összeálljon a várható jövő egy egy töredéke. Az egyházak közötti feszültség lassan minden fontosabb ház életébe nyomott hagy, titkos szövetségek kötettnek, a kisebb házak követei pedig mint az örökké nyughatatlan khótorr papok járják a nagyobb házak fogadótermeit. Egyenlőre csak óvatos találgatások és ügyes tapogatások a jellemzőek, de egyes Házak, mint például a Zerdal Ház, hajlamosak zavartságukat tettlegességgel álcázni (fejcsóválás). Legutóbb a követük ellen irányuló orvtámadásra hivatkozva, pusztán önvédelemből halomra vágták a Marsyanes Ház követét és kíséretét. Kétségtelen, hogy megtámadta valaki őket, de a jól értesültek a Szellősóhaj Klánt sejtik a rajtaütés hátterében, akiknek vajnyi köze sincs A Marsyanes Házhoz. Valami régi sérelemre hivatkozva támadták meg a követet, akinek végül a haja szála sem görbült, de kellő ijedtségükbe azért elég ügyesen helyben hagyták a másik követet. Egyenlőre a Régensi Ház állásfoglalására vár mindenki, hiszen ha végül nem kerül elmarasztalásra a Zerdal ház, akkor az ilyen és ehhez hasonló esetek minden naposak lehetnek.

- De egy másik közelmúlti eset is kellő beszédtémát ad mostanság, a Kryek Ház egyetlen örököse Planitia ri Kryek furcsa halála szintén mélyebb okokat sejtet, mint a véletlenük szerencsétlen összejátékát. Egy Dwellyn Adaynna (vérnász) során sikerült egy egészen apróka sebet kapnia, de mire vége lett az estélynek elvérzett. Eleinte a vérzékenységgel magyarázták az eseményt, de akadtak páran, akik tudták jól, az örökös mentes volt eme vérbajtól a Hattyúkert Húgainak jóvoltából. Jómagam is inkább a Szárazszeműek ügyes akciójának tartom, mintsem holmi balesetnek. Érdekes volt megfigyelni, ahogy viharos gyorsasággal előkerültek a balkézről eset tisztátlanok hada, reménykedve a Kryel Ház kétségbeesett örökös kiválasztásában, de egyenlőre mély hallgatásba burkolóztak csak. Csak remélhetem, hogy lesz bennük annyi büszkeség, hogy elfogadják az égiek akaratát és emelt fővel, őseikhez méltón viselik birtokaik visszaszálltál a Fényestekintetű Császárra.


Essel-on érdeklődő tekintettel hallgat végig, arcán meglepetéssel:
- Hogy mik nem történnek? - kérdi, miközben megrázza a fejét, mint egy nyomatékot adva a csodálkozásának (mely tudatosan túljátszott - és nem is akarja ezt leplezni). Fürtjei mint a szélben kavargó hó követik a mozdulatait. Jázmin és ánizs illata száll feléd.
- Legutóbb, mikor családom birtokán időztem, a Kryek Ház örököséről igen furcsa szóbeszéd járta, miszerint olyan dolgokba ártotta magát, amibe nem kellett volna. Hogy mik lehetnek ezek a dologok arról több feltételezés is keringett akkortájt - gondolom hallott róluk - de hogy a sok találgatás közül melyben rejlett igazság, nem lehet tudni. Bár a fontoskodó házak, mind azt állították, ők biztos forrásból tudják az igazat. Persze ahogy lenni szokott, ahány ház, annyi vélekedés. Lehet az Ön által említett eset kapcsolatban van ezzel. - Von vállat végül.
Majd elgondolkodva vizsgálgatja a vonásaidat, aztán mélyen a szemedbe néz, de még mielőtt tolakodó lenne a kíváncsisága másfelé vándorol a tekintete, aztán megkérdezi:
- Nem lehet, hogy valami bálon találkoztunk már, mondjuk Shulurban? Ismerősnek rémlik.

Last edited by Chris; 06-16-2008 at 12:03..
Reply With Quote
  #14  
Old 06-16-2008, 18:22
naramis naramis is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Bcs
Posts: 117
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

A pap, átlagosnál alacsonyabb, bő öltözéke ellenére is vékonynak tűnik. A távoli Kyr ősök egyetlen hagyatékaként, ezüstfehéren omlik hosszú haja vállára. Fekete szeme, mint tábortűz körül, halántékátol indulva s oda visszatérve, rítustáncot járnak az éj sötétjéből rajzolt, különböző állatok álarcát viselő emberek. Haragoszöld, bőven redőzött selyeminget visel, fekete bőrnadrágba gyűrve. Puha, utazók által használt bőrcsizmája térd alá ér. Baljára dísztelen, vékonypengét „kötött”. Jobbján, a kard kicsinyitett másaként, kecses tőr.

Mikor reám kerül a sor a bemutatkozásnál, tekintetem a padlóra szegezem. Kezeim a Tisztelet és a Famornak járó köszöntés bonyolult rúnáit rajzolják a levegőbe, miközben bemutatkozom:

-Thersos Quintar vagyok, az Árnyékúrnő Farkasa. Yankar csodálatos városában születtem. Az úrnő kegyéből, Il'Andar nagyúr szolgálatában állok.

Last edited by naramis; 06-16-2008 at 18:58..
Reply With Quote
  #15  
Old 06-17-2008, 07:15
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quintar: - Sherchia. Turest ettis'hitesti. Teeporic. (Feloldalak. Érezz és beszélj ha úgy hozza a szükség.)

Essel-on Alathys:
- Erősen kétlem, hogy elkerülte volna a figyelmem Kegyedet, ha közös bálon lettünk volna (apró mosoly). Családom lebilincselő történelmének tanulmányozása sok időmet leköti, így ritkán élek a bálok és estélyek adta könnyed szórakozással. Szabad megkérdeznem, milyen eseménysor következtében csatlakozott Drowel Il'Andar társaságába?
A bók hallatán elmosolyodik.
- Remélem azért időnként jut ideje szórakozásra is, a nélkül nem igazi az élet - Mosolyodik el, majd rövid szünet után folytatja: - Családom kérésére csatlakoztam Drowel Il'Andar-hoz. Tudja a hit, és a szülöknek való engelemesség kötelezettségeket ró az emberre. De gondolom ezt Önnek nem kell magyaráznom.

Last edited by Chris; 06-17-2008 at 08:45..
Reply With Quote
  #16  
Old 06-17-2008, 12:02
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Essel-on Alathys-nak:
- Valóban nem sok dolog akad, ami igazán fontos eme földeken, a mai időkben, de a hit és a kötelesség még ide tartozik. Csak az égiek tudják, mit hoz a jövendő, de számunkra a tegnap már történelem. Ha fontos a holnap, még ma kell cselekedni. De nyílván ezért is vagyunk itt. Meséljen nekem Drowel Il'Andar-ról. (váltok hirtelen témát) Milyen embernek látja?
- Valóban így van - helyesel, majd elgondolkodó arccal néz rád, miközben szünetet tart, aztán kisvártatva folytatja - Hogy milyen ember? Az Úrnő kegyeltje. S ki lehet az, ki megkérdőjelezi, vagy felülbírálja az Ő bölcsességét, és döntését. Drowel Il'Andar-t megjelölte az Árnyak Asszonya, s nekem ez elég. Kezdetben sem kételkedtem. Mostanra már tudom, ha nem lenne rajt a jel, akkor sem kételkednék benne. És Ön milyen ember Fychonnen yd Anghar? - vált témát.

Last edited by Chris; 06-17-2008 at 12:29..
Reply With Quote
  #17  
Old 06-17-2008, 13:30
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Essel-on Alathys-nak:
- Olyan ember, aki ismeri a múltat és tanul a hibáikból. Olyan ember, aki nem csak álmodozik egy szebb jövő után, hanem tesz is érte. Sokat kockáztatok, Sogron a tudója, de bízok a sikerben.
Essel-on tekintete mélyén valami (érdeklődés?) felvillan.
- Azt hiszem Önökkel tartok - Mosolyodik el. - Remélem nincs ellenére?

Last edited by Chris; 06-17-2008 at 13:36..
Reply With Quote
  #18  
Old 06-17-2008, 17:47
naramis naramis is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Bcs
Posts: 117
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

- Toutta cyrna! (Akaratod szerint.) - közben meghajolok, kezeim a tisztelet jeleit róják a levegőbe.

Last edited by Chris; 06-17-2008 at 18:09..
Reply With Quote
  #19  
Old 06-18-2008, 08:39
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Essel-on Alathys-nak:
- Ép ellenkezőleg, reméltem, hogy pillanatnyi szeszélyét, mely a kellemes társaság, így a közös utazás ellen szólhatna, időben elpárologtattja Sorgon kiváncsisága. Gyakran utazik?
- Igen. Ami ugye kellemes társaságban, nem rossz dolog, de így kimaradok a shuluri bálok nagyrészéből, lemaradok a pletykákról, meg úgy általában kimaradok a társasági életből. A végén még elfelejtenek az udvarlóm, annyit utazok - fintorodik el - De legalább kárpótlásként új arcokat ismerhetek meg -itt egy pillanattal tovább néz a szemedbe, mint ami indokolt lett volna, majd témát vált - Mondja csak Ön gyakran utazik?

Last edited by Chris; 06-18-2008 at 08:50..
Reply With Quote
  #20  
Old 06-18-2008, 12:21
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

- Többször kelek útra, mint indokolt, de kétlem, hogy ez kimerítené a gyakori utazást. A tudás megszerzéséhez tanulni kell; a bölcsességhez azonban a megfigyelésen át vezet az út. Egy utazás során rengeteg megfigyelni való akad, így néha akkor is érdemes útra kelni, de nincs komolyabb cél vagy szándék úti célunk irányába. Merre felé járt eddig?
- Eriontól Toronig sokfelé, nem is tartom számon már - Legyint.
Essel-on épp folytatná, mikor Sennyon cwa Amarach lép be az ajtón. Arca gondterhetltnek tűnik.
- A szertartást befejeztem. Úgy tűnik utunk egy másik síkra fog vezetni. Az ereklye segítségével, és Sogron áldásával kaput tudok oda nyitni, de a sík természetéről csak találgatni tudok. Fél óra múlva indulunk - jelenti ki, aztán véghordozza a tekintetét a jelenlévőkön.

Last edited by Chris; 06-18-2008 at 13:04..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 09:51.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu