Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-22-2006, 17:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula
engem nagyon emlékeztett a win 3.1 hez a külső
Nem linux téma ugyan, de ha HASZNÁLNI is szeretnéd a windows-t, akkor az első dolog, hogy az XP szuépségeit kikapcsolod. És máris ugyanott vagy, csak egy lépéssel több, amiről rádásul sokan nem is tudnak, hogy lehet.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-22-2006, 17:32
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Nem linux téma ugyan, de ha HASZNÁLNI is szeretnéd a windows-t, akkor az első dolog, hogy az XP szuépségeit kikapcsolod. És máris ugyanott vagy, csak egy lépéssel több, amiről rádásul sokan nem is tudnak, hogy lehet.

Csinálsz neki egy topicot?
Én win ME-t használok és érdekelne hogy hogy lehet egy két dolgot kikapcsolni benne.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #3  
Old 02-22-2006, 18:02
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula
Csinálsz neki egy topicot?
Én win ME-t használok és érdekelne hogy hogy lehet egy két dolgot kikapcsolni benne.
Csináltam.

WinME-hez nem értek, azt mondják, hogy az sajna az egyik legrosszabb windows eresztés volt.
Reply With Quote
  #4  
Old 02-22-2006, 18:19
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Csináltam.

WinME-hez nem értek, azt mondják, hogy az sajna az egyik legrosszabb windows eresztés volt.

Lehet de én még is ezt használom.
ME vel hatalmas gondom hogy ha weblapokban őszerinte hiba van akkor kapok egy hibaüzit és el akarja inditani a hiba keresőt atw-s honlapoknál szinte kivétel nélkül, de pl a Queosiánál is többször hiba üzit kapok a win ME-töl, meg utánna dührohamot, mert hogy javitsak én bele akárki honlapjába, főleg hogy nem is értek hozzá, csak azért mert a ME ezt kigondolta nekem.

Szal kérdés hogy lehet ezt kikapcsolni?

Még egy kérdés, XP-röl ugy tudom hogy az internet kapcsoalt 10%-át fentartja magának mindig az autómatikus frissitések miatt, gondolom a ME is ezt hogy lehet kikapcsolni?
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #5  
Old 02-22-2006, 18:23
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula
ME vel hatalmas gondom hogy ha weblapokban őszerinte hiba van akkor kapok egy hibaüzit és el akarja inditani a hiba keresőt atw-s honlapoknál szinte kivétel nélkül, de pl a Queosiánál is többször hiba üzit kapok a win ME-töl, meg utánna dührohamot, mert hogy javitsak én bele akárki honlapjába, főleg hogy nem is értek hozzá, csak azért mert a ME ezt kigondolta nekem.

Szal kérdés hogy lehet ezt kikapcsolni?
Én ezt nem erőltetném, hanem vagy az Internet Explorert frissíteném, vagy feltennék egy másik böngészőt, például Firefox-ot. http://www.mozilla.com/firefox/

Quote:
Originally Posted by Gyula
Még egy kérdés, XP-röl ugy tudom hogy az internet kapcsoalt 10%-át fentartja magának mindig az autómatikus frissitések miatt, gondolom a ME is ezt hogy lehet kikapcsolni?
Ilyen hírek valóban keringtek, én is hallottam róla, de ez vagy rég volt, vagy sose volt. Most nincs ilyen.

XP-ben van egy olyan lehetőséged, hogy a "látvány"-orientált működést átállíthatod "teljesítmény"-orientált működésre, ekkor rengeteg látványos elem eltűnik, viszont minden gyorsabb lesz.
Reply With Quote
  #6  
Old 02-22-2006, 18:25
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula
Lehet de én még is ezt használom.
ME vel hatalmas gondom hogy ha weblapokban őszerinte hiba van akkor kapok egy hibaüzit és el akarja inditani a hiba keresőt atw-s honlapoknál szinte kivétel nélkül, de pl a Queosiánál is többször hiba üzit kapok a win ME-töl, meg utánna dührohamot, mert hogy javitsak én bele akárki honlapjába, főleg hogy nem is értek hozzá, csak azért mert a ME ezt kigondolta nekem.
Szal kérdés hogy lehet ezt kikapcsolni?
Nekem kb. fél órát volt fent anno a ME, annyi örökre elég volt belőle
Hibaüzit IE-vel kapod? Mert az "okosan" bele van gyúrva a windózba. Gyanítom, hogy Firefox vagy Opera használata esetén nem szól a ME.

Quote:
Originally Posted by Gyula
Még egy kérdés, XP-röl ugy tudom hogy az internet kapcsoalt 10%-át fentartja magának mindig az autómatikus frissitések miatt, gondolom a ME is ezt hogy lehet kikapcsolni?
Nekem XP alatt többek között ez is ki van kapcsolva
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #7  
Old 02-22-2006, 18:36
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Ilyen hírek valóban keringtek, én is hallottam róla, de ez vagy rég volt, vagy sose volt. Most nincs ilyen.

XP-ben van egy olyan lehetőséged, hogy a "látvány"-orientált működést átállíthatod "teljesítmény"-orientált működésre, ekkor rengeteg látványos elem eltűnik, viszont minden gyorsabb lesz.

Ezt kifejtened legyszi bovebben Ati? Hol mit lehetne kikapcsolni? vagy hol tudnek utannajarni? koszi
Reply With Quote
  #8  
Old 02-22-2006, 18:39
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Volt egy kis könyvem (valamelik cd ujsághoz adták) Tippek trükkök win XP-hez, akkor xp-t használtam, és egy csomó okosság volt benne, pl ez a 10% sávszélesség lefogás, kikapcsoltam egy csomó mindent amit irt a könyv és szemmelláthatóan javult a teljesitmény. de sajnos kölcsön adtam és azóta se láttam
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #9  
Old 02-22-2006, 18:41
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Mike zoostorm
Ezt kifejtened legyszi bovebben Ati? Hol mit lehetne kikapcsolni? vagy hol tudnek utannajarni? koszi
Utálni fogsz, de magyarul jön... Sajna magyar a windows-om...

Vezérlőpult -> Rendszer -> Speciális -> Teljesítmény -> Beállítások -> Legjobb teljesítmény

Ez itt alap esetben a "Legjobb megjelenés"-en, vagy a "Windows állítja be..." opción van. A Legjobb teljesítmény kikapcsolja a felesleges színeket, árnyékokat, animációkat, minden olyat, ami látványos ugyan, de isznyast csiga lesz tőlük minden.

Ha akarod, akkor ugyanitt egyesével is állítgathatod, hogy mit szeretnél kikapcsolni, és mit nem, de sztem felesleges.

Vagy a legjobb megjelenés, ha erős géped van, és gyönyörködni szeretnél benne, vagy a legjobb teljesítmény, ha a legkevesebbet szeretnél várni.
Reply With Quote
  #10  
Old 02-22-2006, 18:49
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Utálni fogsz, de magyarul jön... Sajna magyar a windows-om...

Vezérlőpult -> Rendszer -> Speciális -> Teljesítmény -> Beállítások -> Legjobb teljesítmény

Ez itt alap esetben a "Legjobb megjelenés"-en, vagy a "Windows állítja be..." opción van. A Legjobb teljesítmény kikapcsolja a felesleges színeket, árnyékokat, animációkat, minden olyat, ami látványos ugyan, de isznyast csiga lesz tőlük minden.

Ha akarod, akkor ugyanitt egyesével is állítgathatod, hogy mit szeretnél kikapcsolni, és mit nem, de sztem felesleges.

Vagy a legjobb megjelenés, ha erős géped van, és gyönyörködni szeretnél benne, vagy a legjobb teljesítmény, ha a legkevesebbet szeretnél várni.
Nem utallak... annyira meg futja az angolombol hogy leforitsam magyarrol angolra
Eloszor azt hittem hogy csak szivatsz... jott a pliz Vajt felirat aztan elmentek a szinek az egesz atment szurkebe, es hogy az igazat megvaljam mar a XP cd utan kutakodtam...(meg a winamp is elkezdett akadozni) aztan egyszercsak vegzett...Es csak annyit tok mondani hogy : WOW!!!
Mintha proci cserem lett volna... Nagyon latvanyosan felgyorsult a gep! Mindenkinek tom ajanlani, mert tenyleg megeri! ha eddig sok ablakom volt es valtogattam neha 2-3 masodperc is eltelt mire atrajzolta oket, es most meg hamarabb van az uj ablak fenn minthogy rakattintanek az egerrel...!!
Kocce Ati megegyszer... Eddig nem mertem ezeket piszkalni.. meg hagytam hogy windowska iranyitson. Soha tobbet!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 10:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu