Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 12-17-2007, 18:53
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Szabi alatt a valaha mért legnagyobb terület kopása

Lehet, hogy most nyitok egy újabb kukatöltelék témát, bár remélem nem így lesz.

Az új módosításokkal együtt bevezetésre került az úgynevezett minimum föld, a földleadások elkerülésére. És ezzel nincs is semmi gond, mert szükség volt rá és a végsőkig támogatom/tam.

Korábban bevezetésre került, hogy a szabadságon levő max föld fölött levő országok földterülete körönként 1-el csökkenjen, szintén szükséges és tetszetős újítás volt annó.

DE...
A kettőnek együtt kellemetlen mellékhatásai vannak, mégpedig, hogy a bármilyen okból szabadságra került, egykor toppos országok földje ugyan földleadás nélkül, de "elfogyott" (max hekiig) és a minumum földet így nem éri el a területük.
Több részről igazságtalan, mert az önhibáján kívül szabadságra kényszerült (esetleg morálromlásos) országok így nem tudnak szintet lépni, másrészt a nem VIPes topposok 2 hét után kiesnek a pontlistából és a kopás megszűnik, tehát, ha elég nagy volt a területe, nem is esik a minimum alá. Plusz sokhelyütt a fedezési határ is lejjebbkerült a szabisok lepotyogásával és a nagy távok miatt nehéz amúgy is az előrejutás.

A javaslatom lényege, hogy a szabi alatt elkopott föld ne, vagy csak bizonyos mértékig számítson bele a minimum földnél figyelembe vett területbe.
Úgy képzelem el, hogy az 1-1 hektárral párhuzamosan csökken a valaha mért legnagyobb terület értéke is.

És most várom a véleményeket... csak finoman harapjátok le a fejem.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Sponsored Links
  #2  
Old 12-17-2007, 19:07
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

két részre kéne bontani a te általad vázolt problémát.

1. mik vannak ált. a csoportok tetején? alapvetően életképtelen, termelő országok. az egyetlen védelmük a távolság, a távolság miatt nem támadhatóak. nos, mit is csinál az ilyen ország általában ha potenciális támadó közeledik? a szabadságot nem rendeltetésszerűen használja és elmenekül. nem azért mert mennie kell, hanem mert fél h beverik. vicc, hogy kb. ugyanazt éri el: veszít területet, de örül, hogy legalább a másiknak is rossz.
merem remélni, hogy az ilyenek miatt is került bevezetésre a min.föld max heki felett.

2. van akik nem a top tetejére mennek, hanem csak párszáz heki felé a max fölé. ezek félig átépültek már termelővé, de azért bennük maradt 35-40% barakk-torony ha védenie kell magát. ő elmegy szabadságra, nem történik semmi, max hekis orival közel minföldes orival felléphet ha akar.

a te általad említett a kettő között található meg.
akkor nézzük meg ennek a játékosnak a stratégiáját. miért megy fel a top felé? termelni, tiszta sor. nem ér rá sajnos a játékra, szabira kell menni, tiszta sor. minföld alá esett, átépül és felfedez/felmegy, tiszta sor. nem értem a problémát.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
  #3  
Old 12-17-2007, 19:12
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
a te általad említett a kettő között található meg.
akkor nézzük meg ennek a játékosnak a stratégiáját. miért megy fel a top felé? termelni, tiszta sor. nem ér rá sajnos a játékra, szabira kell menni, tiszta sor. minföld alá esett, átépül és felfedez/felmegy, tiszta sor. nem értem a problémát.
Én értem. Mivel itt hosszú szabiról beszélt cassy, ezalatt megváltozhatott a top magassága, összetétele,ráadásul most sok topos ori ellépet és így könnyen meglehet hogy a fedezési határ a min földjétől kisebb. nem 2nap visszafedezni oda, és még onnan ütni is kéne vhogy. Mindehez tedd hozzá hogy elég durva morálromlással.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #4  
Old 12-17-2007, 19:17
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

durván morálromlásos? értem, szóval 2-3k topkörig termelt ott. ez nem volt elég neki a lépés feltételit teljesíti a következő szinten h tudjon lépni ezzel? hát a fenét nem! csak a több jobb elve alapján maradt még.

tudom, nem én vagyok akit meg kell győzni, de engem nem sikerült.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
  #5  
Old 12-17-2007, 19:19
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

amúgy alapvetően értem is cassy gondjaid, sőt, tudom, hogy rá ezek közül egyik sem igaz, de úgy gondolom sokkal több emberre igazak az én leírásaim mint az ő esete.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
  #6  
Old 12-17-2007, 19:22
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Én értem. Mivel itt hosszú szabiról beszélt cassy, ezalatt megváltozhatott a top magassága, összetétele,ráadásul most sok topos ori ellépet és így könnyen meglehet hogy a fedezési határ a min földjétől kisebb. nem 2nap visszafedezni oda, és még onnan ütni is kéne vhogy. Mindehez tedd hozzá hogy elég durva morálromlással.
Igen, ilyesmi a "problémám", hogy pl aki a változások elött kényszerült szabira, az nem sokat tud tenni, ha sok földet vesztett.

És persze a jövőben is lehet olyan, hogy valaki nem tud fellépni, szabira megy, pár hétig rákényszerül erre, aztán törli az országát, vagy zérózik/újrázik, hisz mást nem tehet.

Van egy bizonyos pont ameggig el lehet menni a topp elleni "harcban", de nem kell lehetetlenné tenni, hogy tovább menjenek, ha már egyszer lepiszkáltuk onnan őket

Igen kicsit hazabeszélek, mert nálam is fennáll a probléma, pedig rólam pl köztudott, hogy nem csalok, sose adtam le földet, etc... és nem tehettem arról, hogy ilyen helyzetbe kerültem, most mégis az ország törlését fontolgatom... persze elötte az összegyűjtöt kis pénzem akár át is utalhatnám másnak, aztán majd visszaadja... ezzel magam is csalásba keveredve.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
  #7  
Old 12-17-2007, 19:28
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Igazából ettől hogy megértem a problémát, még nem támogatom az ötletet. Mert ahelyett hogy a szabi gombját nyomná meg valaki, fel is léphetne. 1-1,5k hekiig könnyen fellehet mászni. efelett meg legalább 1heted van hogy vmikor felkészülj a lépésre és lépj. főleg ha bejön a fagyasztosdi ez a probléma orvosolva is lesz.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #8  
Old 12-17-2007, 19:31
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post

A javaslatom lényege, hogy a szabi alatt elkopott föld ne, vagy csak bizonyos mértékig számítson bele a minimum földnél figyelembe vett területbe.
Úgy képzelem el, hogy az 1-1 hektárral párhuzamosan csökken a valaha mért legnagyobb terület értéke is.
jogos
a minimum föld a földleadás ellen volt bevezteve,
a körönként fogyó 1 heki meg "legális" leadás, szal jogos, hogy pont ugyannnyivel csökkenjen a minium heki is.
  #9  
Old 12-17-2007, 19:33
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
jogos
a minimum föld a földleadás ellen volt bevezteve,
a körönként fogyó 1 heki meg "legális" leadás, szal jogos, hogy pont ugyannnyivel csökkenjen a minium heki is.
Nem jogos. Ha nem tudja teljesíteni azt a minimum hektárt, ami be van neki állítva azért, mert egyszer felment jócskán fellépési határ fölé, akkor ne az legyen a megoldás, hogy elmegy szabira, és ezzel csökken az elérendő minimum olyan szintre, amit aztán simán visszafedez.
__________________
Hódító * Queosia
  #10  
Old 12-17-2007, 19:40
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem jogos. Ha nem tudja teljesíteni azt a minimum hektárt, ami be van neki állítva azért, mert egyszer felment jócskán fellépési határ fölé, akkor ne az legyen a megoldás, hogy elmegy szabira, és ezzel csökken az elérendő minimum olyan szintre, amit aztán simán visszafedez.
He?
Miért csökkenne olyan szintre? Ha fentebb valaki beverte vsz nem kevés földet vittek tőle.

Pl:
Valakit bevernek alulról 3* 2500 hektáron, az cca olyan 450 hektár minusz, ha nem megy szabira, hanem fellép ezzel kb még fel is tud, ha szabira kényszerül, ezekután jelentősen megnehezül a dolga még akkor is, ha az ezek után elkopott föld már nem számít...
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Viccek-bármi jöhet robogo Viccek 4748 10-05-2015 17:13
szabi alatt fogy a rúna? Kubbi Nem hiba 1 09-30-2007 18:59
Szabi alatt varázslatok, helytartó! Nogixer Segítség 10 09-27-2007 07:31
orszagok osszekotese szabi alatt Smooth Scroller Segítség 5 07-11-2007 08:37
Szabi Alatt hétvégijáték! Rém Elvetett javaslatok 10 08-12-2006 19:18


All times are GMT +1. The time now is 15:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu