Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > MUD > Tesztelés
Register Stats Members List Today's Posts

Tesztelés Külön fórum a tesztelőknek

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 04-15-2009, 21:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default Első napi tapasztalatok

Egy gyors összegzés az első napról, most a részemről, aztán ha valakinek van még ilyen általános észrevétele, az is jöhet.

Az ellenfelek erejével szerintem nincs gond, a kezdeti haladással van egy picike.

Ezért holnap a mostani duplázódó tapasztalati pont szükségletet le fogom csökkenteni másfélszereződőre, így gyorsabban lehet majd haladni és többet lehet ugyanannyi idő alatt tanulni.

A varázslatok varázspont-szükséglete is túlzott sok esetben, holnap ezeket is át fogom nézni, és ahol indokolt, ott csökkenteni, hogy egy varázsló beállítottságú karakter is jobban tudjon érvényesülni.

Maradt pár nyitott kérdés. Egyik, hogy csata közben másik játékost is ütsz, amikor ő csak ott ácsorog, és nem csinál semmit. Ezt valaki tapasztalta még? A másik a térkép időnkénti szétesése. Ezt a ma esti frissítés remélhetőleg megoldja, de ha nem, akkor majd holnap kiveszem ezt a gyorsítót, ami ezt okozza... Nem szívesen venném ki, este után elválik, hogy okoz-e ez még gondot.

A csapatban harcolás azt hiszem tesztelve lett ma, és nem volt vele probléma, úgyhogy ezt a későbbi tesztelendők közül ebben a formában egyelőre kihúztam.

Holnap a fentieket megnézzük még, utána pedig remélem lesznek már annyira eltérőek a karakterek, hogy egy kis ember vs ember harc is beleférjen majd.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
  #2  
Old 04-15-2009, 21:17
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Smile

Nekem összességében bejött a dolog eddig. Én bosszantó hibával (térképszétesés, más karakter ütése) nem tapasztaltam, lehet szerencsém volt. Csak az a gond, hogy mhelyről nem érem el. Remélem ez nem gond.
Élveztem a dolgot és ebből véleményem szerint egy nagyon jó kis játék kerekedhet a bölcs szövege az jó volt, főleg amikor úgy mentem vissza hogy nem volt meg a kellő egér farok eddig nálam 5ös

Amiket írtál, hogy mibe fogsz belenyúlni, meggondolni, azokat támogatom. A mágusommal nem tudtam varázsolni, persze ez az én hibám is volt
  #3  
Old 04-15-2009, 21:29
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy gyors összegzés az első napról, most a részemről, aztán ha valakinek van még ilyen általános észrevétele, az is jöhet.

Az ellenfelek erejével szerintem nincs gond, a kezdeti haladással van egy picike.

Ezért holnap a mostani duplázódó tapasztalati pont szükségletet le fogom csökkenteni másfélszereződőre, így gyorsabban lehet majd haladni és többet lehet ugyanannyi idő alatt tanulni.

A varázslatok varázspont-szükséglete is túlzott sok esetben, holnap ezeket is át fogom nézni, és ahol indokolt, ott csökkenteni, hogy egy varázsló beállítottságú karakter is jobban tudjon érvényesülni.

Maradt pár nyitott kérdés. Egyik, hogy csata közben másik játékost is ütsz, amikor ő csak ott ácsorog, és nem csinál semmit. Ezt valaki tapasztalta még? A másik a térkép időnkénti szétesése. Ezt a ma esti frissítés remélhetőleg megoldja, de ha nem, akkor majd holnap kiveszem ezt a gyorsítót, ami ezt okozza... Nem szívesen venném ki, este után elválik, hogy okoz-e ez még gondot.

A csapatban harcolás azt hiszem tesztelve lett ma, és nem volt vele probléma, úgyhogy ezt a későbbi tesztelendők közül ebben a formában egyelőre kihúztam.

Holnap a fentieket megnézzük még, utána pedig remélem lesznek már annyira eltérőek a karakterek, hogy egy kis ember vs ember harc is beleférjen majd.
igazából az első 1600 tp-t könnyű összegyüjteni, pláne ha küldetést csinál az ember.. onnan tényleg baromi nehéz fejlődni, mert a kutya-macska gyilokba elég nehéz belehalni egy hadis karakterrel, de minden más könnyedén megölhet talán a rókát lehet még csapni, így maradtam a házi kedvencek gyilkolásánál. a vadonban élő jószágokkal a baj, h sokat kell várni, amíg gyógyul az ember, így lassaban fejlődik.

csapat harcban viszont jó lenne, ha látnám, h a tagok mennyi ép-n vannak, akár a nevük mellett feltüntetve.. viszont tetszik benne nagyon, h kevesebb tp jár a bandázós támadásokért összeségében is. varihoz nem tudok hozzászólni, mert még nem indítottam a 3. karakterem.. majd talán ma éjszaka..
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
  #4  
Old 04-15-2009, 21:48
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Első napi tapasztalat: Álmosan ne állj neki, mert begolyózol... Tapasztalat.

Ezen kívül a TP/szint aránynak ez a szintenként duplázódó érték tényleg sok... jó ötlet a csökkentés, de sztem magasabb szinten (nem tudom lesz-e határ és ha igen mennyi) irdatlan értékeket kell majd elérni még a másfélszeres szorzóval is.

Nem lehetne azt valahogy úgy, hogy ez a szorzó, pl 10 szintenként pl 0,05-el csökkenne?
Mondjuk így:
1-10 szint 1,5-ös,
11-20 szint 1,45-ös,
stb vagy nem ennyire dtasztikusan, de csökkenne...

Bár mondjuk ez nagyon előremutató dolog, mert azt, hogy az egyes ellenfelek a késöbbiekben mekkora TP-ot adnak majd, nem ismerjük.

Ezektől eltekintve érdekes kis játék lesz ez.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
  #5  
Old 04-15-2009, 22:01
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem még az irányítással is voltak gondjaim. Lehet hogy valahogy jelölni kellene, meddig tart a karakterem "cselekvési körzete" (pl. egy kicsit sötétebbre árnyalni), és honnantól lesz mozgás a kattintásból, mert még másfél-két óra játék után is rendszeresen belezavarodtam a dologba, ha rutinból akartam mozogni és nem figyeltem oda minden egyes kattintásra.

Netán egy 4 irányú nyíllal megoldani a mozgást, ezekre kattintva irányítani a karaktert, a képernyőre meg csak akkor kattintanánk, ha az adott területen szándékoznánk valamit tenni.
The Following User Says Thank You to laci For This Useful Post:
  #6  
Old 04-15-2009, 22:03
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Kigészítés akezdő hsz-ehz: kivetted a gyorsító motort ...vagyis
  #7  
Old 04-15-2009, 22:16
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Ha ne chaten írjam, akkor:
Írja ki valahol, hogy még mennyit bír a mostani felett a karaktered...
(azaz ha 50 a teherbírás, és 10 egységnyi foglalt,akkor írja valahol, hogy még 40 szabad)
  #8  
Old 04-15-2009, 22:18
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Még nem tudtam nekiállni, de a szintlépésekhez én javasolnék egy DnD jellegű megoldást:
1 szint: 0-100
2 szint: 100-300
3 szint: 300-600
4 szint: 600-1000
5 szint: 1000-1500
6 szint: 1500-2100
7 szint: 2100-2800

Az elv szerintem érthető, a szorzókon pedig tetszőlegesen lehet változtatni - azért merem ezt javasolni, mert bevált rendszer. Persze semmiképp sem igaz, hogy nem lehet ennél jobbat csinálni De ennek megvan az az előnye is, hogy egyszerű.
Szorzós növekedést nem ajánlanám, mert az exponenciális függvény nagyon könnyen kicsúszhat az ember kezei közül - lásd Hódító, felfedezés
The Following User Says Thank You to Andrew For This Useful Post:
  #9  
Old 04-15-2009, 22:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Alapetően most nulla "táppal" halad mindenki. Mert nincs a piacon jobb fegyver, nincs apiacon jobb páncél, nem vagy klánban, aki ad jobb cuccokat. Amint ezek meglesznek, sokkal gyorsabban lehet haladni egy új karakternek.

Ezt figyelembevéve egy ilyen nagyon lapos szükséglet nagyon kevés lesz. Ha lesz komolyabb felszerelésed, atele vagy varázslatokkal, segítőkkel, körönként háromszor támadsz, akkor nem egereket fogsz ölni, az biztos.
__________________
Hódító * Queosia
  #10  
Old 04-15-2009, 22:29
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Alapetően most nulla "táppal" halad mindenki. Mert nincs a piacon jobb fegyver, nincs apiacon jobb páncél, nem vagy klánban, aki ad jobb cuccokat.
Viszont volt 10k aranyam
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Esik a hó, az első hó. Ati Egyéb 28 12-17-2010 23:49
25.01. Első napi teendők Ati Hódító Kézikönyv 3 07-13-2007 10:13
Elf finomhangolása a tapasztalatok alapján Ati Fontos bejelentések 0 05-21-2007 15:24
Te hogy kezdenéd? Az első 72 óra. Artúr Segítség 42 05-10-2007 00:29
2007 első talija Pepa Bulik 30 01-05-2007 04:11


All times are GMT +1. The time now is 17:26.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu