Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-22-2007, 06:22
Gyusszom
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default Helytartó katonaképzés

Hi!

Szintén egy kényelmi funkcióval szeretnék elöállni. Lehet, hogy már volt róla szó, de amennyire sikerült átnéznem a topikokat, nem találtam ehez hasonlót.

Szóval jelenleg a helytartónál a katonaképzésnél az egyszerre képezhetö egységek számát lehet megadni. Az én javaslatom az lenne, hogy e helyett vagy ez mellett lenne egy olyan sor is, ahol azt lehetne beadni, hogy meddig képezze a katonákat az olyan esetekben, amikor is nem akarom a max. helyett feltölteni az adott típusból (pl. kocsma).

Íme a példa:

Van 15k helyem a kocsmákban, amiben van 10K toli és szeretném, hogy 11k legyen, akkor ebben sorban beállítanám, hogy a helytartó 11k-ig képezze csak öket.

Persze, ha megmaradna a jelenlegi sor is, akkor azzal azt is be tudnám állítani, hogy milyen ütemben vagy arányban képezze azokat, de ez igazából szerintem nem annyira fontos. A cél az lenne ezzel a funkcióval , hogy a helytartó nem csak úgy a végtelenbe képezze az egységeket, hanem egy adott limitnél megállna.
Sponsored Links
  #2  
Old 02-22-2007, 08:03
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyusszom View Post
Van 15k helyem a kocsmákban, amiben van 10K toli és szeretném, hogy 11k legyen, akkor ebben sorban beállítanám, hogy a helytartó 11k-ig képezze csak öket.
Kikapcsolod, amikor 11k-nál jár.
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 02-22-2007, 09:07
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Lightbulb

Igen, ezt én is úgy érzem, hogy olyanoknak lenne jó, akik mondjuk 2-3 napig nem nézik meg az orijukat...
  #4  
Old 02-22-2007, 10:00
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér View Post
Igen, ezt én is úgy érzem, hogy olyanoknak lenne jó, akik mondjuk 2-3 napig nem nézik meg az orijukat...
sokkal hasznosabb lenne egy olyan funkció, ahol azt adhatnám meg, hogy körönként hányat képezzen
  #5  
Old 02-22-2007, 10:12
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by lacqa View Post
sokkal hasznosabb lenne egy olyan funkció, ahol azt adhatnám meg, hogy körönként hányat képezzen
ez létezik,csak nem ilyen konkrétan,kis gondolkodást igényel a dolog a sima katonát be tudod lőni,hogy hogy képezze, a többit pedig ebből következően...és bumm a végére annyit képez körönként ahogy szeretnéd
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #6  
Old 02-22-2007, 10:59
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
ez létezik,csak nem ilyen konkrétan,kis gondolkodást igényel a dolog a sima katonát be tudod lőni,hogy hogy képezze, a többit pedig ebből következően...és bumm a végére annyit képez körönként ahogy szeretnéd
köszi a tanácsot, amióta létezik helytartó így csinálom (sőt már előtte is hasonlóan), csak macerás beállítani új országnál, vagy szintlépés után, és macerás átállítgatni ahogy az országom lakossága nő.

off: üdv az antitamagocsi nagykoalíciónak.
  #7  
Old 02-22-2007, 11:02
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Bár pusztulok meg ettől a tamagocsizós szövegtől, most az egyszer én mondom azt, hogy húzzuk már meg azt a vonalat, ahol már nekünk kell odafigyelni, és nem a helytartó végez mindent helyettünk.

"Van 15k helyem a kocsmákban, amiben van 10K toli és szeretném, hogy 11k legyen, akkor ebben sorban beállítanám, hogy a helytartó 11k-ig képezze csak öket."

Kezdd el a képzést, és amikor a Hadsereg menüben a Képzésnél azt látod, hogy 1000 tolvaj van képzésen, állítsd le a helytartódat és kécc.
  #8  
Old 02-22-2007, 12:24
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Bár pusztulok meg ettől a tamagocsizós szövegtől, most az egyszer én mondom azt, hogy húzzuk már meg azt a vonalat, ahol már nekünk kell odafigyelni, és nem a helytartó végez mindent helyettünk.
Pontosan erről van szó Laci...
Szerintem ezt a vonalat már NAGYON régen átléptük
Valaki szerint meg még nem vagyunk ott... Ennyi
Különbözőek vagyunk...
  #9  
Old 02-22-2007, 12:37
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér View Post
Pontosan erről van szó Laci...
Szerintem ezt a vonalat már NAGYON régen átléptük
Valaki szerint meg még nem vagyunk ott... Ennyi
Különbözőek vagyunk...
Milyen rocc lenne már ha mindenki olyan lenne mint kisbér

Ezt már én is soknak tartom, azért tulzásokba ne essünk
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #10  
Old 02-22-2007, 19:23
Gyusszom
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Gondoltam, hogy nem fogjátok megérteni, hogy mire gondolok. Lehet a példa rossz.

Ati nem értek veled egyet abban, hogy 11k-nál kapcsoljam ki, mert akkor miért lett a betegségre vonatkozóan a HT-ban fejlesztés. Arra is mondhattad volna, hogy ha a beteg lesz az ori, akkor kapcsolja ki a képzést, és kész. (Bár lehet ez a példa is rossz)

Amit én szeretnék, annak az lenne a lényege, hogy ne az egyszerre képzésen lévö egységek számát lehessen megadni, hanem azt, hogy mennyi egységig képezzen automatikusan a helytartó.

Bocsássatok meg, de a mostani funkciónak nem látom semmi értelmét, mert ha beállítom, hogy egyszerre max. 1000 tolit képezzen, akkor ez mindaddig fog menni, amíg az összzes toli hely be nem telik. Tehát ennyi erövel nullát is írhatnék az 1000 helyére. Mondjuk azzal is megelégednék, ha ez a funkció úgy módosulna, hogy miután beállítom az 1000-ret, akkor 1000 toli kiképzése után leáll, s csak akkor indul újra a képzés, ha az X-et kiveszem, majd újra berakom a tolik elé, vagy ha átírom a számot rublikában.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
DühöngŐ Half Egyéb 4503 10-03-2017 17:43
Súgó project :) Ati Megvalósult javaslatok 121 06-24-2007 09:43
Seregelhagyás Cassandra Segítség 28 02-23-2007 11:15
Ártó varázslat alatt ne képezzen a helytartó Kisbér Elvetett javaslatok 1 02-08-2007 14:15
Éhezésnél ne képezzen a helytartó Kisbér Elvetett javaslatok 1 02-08-2007 14:13


All times are GMT +1. The time now is 14:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu