Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Kiterjedjen e a fosztogatás a raktárakban szereplő összes árúra?
Igen 24 46.15%
Ne 28 53.85%
Voters: 52. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 02-06-2007, 22:22
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece View Post
Mi van?
Mond, Te melyik játékot játszod? Milyen 20körös foszti? Te 20körre szoktál járni fosztani? Mond már meg melyik csopiban vagy
Most ki beszél baromságokat?
hmm a nagy termelők a csopi topjában vannak tudtommal jópár hekivel bárki felett 20kör távolságra... de lehet nekem szar a pontlista és nem 22kkörre van hanem 2,2-re csak lehagyott egy veszőtt...
a tisztánlátásos hadit,nem én mondtam hanem te hogy plusz 30%toli kell a tisztán miatt... figyelj ha 3kocsmányi tolival többed van akkor a környező hadist befoszthatod azért...
Quote:
Originally Posted by Penya View Post
Hullák már 3as szinten sincsenek szinte. Ha több tolid van mint a kiélezett hadisnak akkor az a hadis bever, azaz nem fogok kocsmát tartani a hadisoktól alig jön nyersi mellesleg.

Jaj nem kell itt tolihalált vizionálni, a jósolgatásba már Herder is nagyon csúnyán belebukott ha tudjuk miről beszélek Nem lesz itt semmiféle tolihalál, 3-4-5 körre bajosan foszt az ember, hogy csak egy ellenpéldát említsek.


Egy jó szöviben nincs tolis, sőt igazán varis sem. Egy teljes hadiszövi (esetleg 1 hadivari óriás) darabokra szedi azokat ahol van varis is meg tolis is. Az egyensúlytól nagyon messze vagyunk. Az nem érv h ezzel borulna a meg sem lévő egyensúly.
hmm nemhiszem hogy 4plusz kocsma miatt minden kiélezett hadis bever téged... 3-4-5körre tény hogy nem foszt az ember, mert értelme sincs, de akkor meg miért is hátráltatná a nagytermelőket cece? ép a maradék törp tünne el ha kilehetne nullázni őket a bányák miatt... még egy faxláma hadis is beférne minden törphöz... aki magasan van azt ugyse érinti és ugyis termel egyedül annyit mint 20kis törp ori...

azért nagy hekin is ha okos az a 1toli 1 vari akkorn könnyedén előrébb vannak... varis lerenget 1hadist szépen pár körrel lejebbre... tolis gyújtja a másikat... magas hekin 5-6kör lejjebb estek és 2hadis 2hadissal szemben... hmm sztem innen már elég kiegyenlitett a helyzet...
a jó szövi attól függ hogy kik hogy szeretnek összejátszani... sztem nincs tökéletes szövi összeállitás... mindig mindenre van példa hogy de simán levertem 4hadissal ezt... aztán 5perc múlva jön a másik dehogy ők így vertek le 4hadist...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 02-06-2007, 22:22
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Penya View Post
Csokinak mindig van egy két jó húzása
ezzel egyetértek
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #33  
Old 02-06-2007, 22:27
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
hmm a nagy termelők a csopi topjában vannak tudtommal jópár hekivel bárki felett 20kör távolságra... de lehet nekem szar a pontlista és nem 22kkörre van hanem 2,2-re csak lehagyott egy veszőtt...
a tisztánlátásos hadit,nem én mondtam hanem te hogy plusz 30%toli kell a tisztán miatt... figyelj ha 3kocsmányi tolival többed van akkor a környező hadist befoszthatod azért...

hmm nemhiszem hogy 4plusz kocsma miatt minden kiélezett hadis bever téged... 3-4-5körre tény hogy nem foszt az ember, mert értelme sincs, de akkor meg miért is hátráltatná a nagytermelőket cece? ép a maradék törp tünne el ha kilehetne nullázni őket a bányák miatt... még egy faxláma hadis is beférne minden törphöz... aki magasan van azt ugyse érinti és ugyis termel egyedül annyit mint 20kis törp ori...

azért nagy hekin is ha okos az a 1toli 1 vari akkorn könnyedén előrébb vannak... varis lerenget 1hadist szépen pár körrel lejebbre... tolis gyújtja a másikat... magas hekin 5-6kör lejjebb estek és 2hadis 2hadissal szemben... hmm sztem innen már elég kiegyenlitett a helyzet...
a jó szövi attól függ hogy kik hogy szeretnek összejátszani... sztem nincs tökéletes szövi összeállitás... mindig mindenre van példa hogy de simán levertem 4hadissal ezt... aztán 5perc múlva jön a másik dehogy ők így vertek le 4hadist...

Megint ez az eltűnés, na ne már. Úgy tűnik a raktárfosztás már 2 tipust is eltüntetne a játékből Se toli se termelő nem maradna

A tolisokat így is lelopják a törpöket és mégsem tűnnek el, ha lehetne raktárat fosztani a kép semmit sem változna. Így nem verik be a tzörpiket? Nem értem mivel lenne más a törpe ezután a javaslat után .


Óriást gyújtani? Jaaa, azt nem tudtam. Főleg ha a hadivar lekapja a készültséget, de ebbe ne folyjunk bele.
Reply With Quote
  #34  
Old 02-06-2007, 22:40
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Penya View Post
Megint ez az eltűnés, na ne már. Úgy tűnik a raktárfosztás már 2 tipust is eltüntetne a játékből Se toli se termelő nem maradna

A tolisokat így is lelopják a törpöket és mégsem tűnnek el, ha lehetne raktárat fosztani a kép semmit sem változna. Így nem verik be a tzörpiket? Nem értem mivel lenne más a törpe ezután a javaslat után .


Óriást gyújtani? Jaaa, azt nem tudtam. Főleg ha a hadivar lekapja a készültséget, de ebbe ne folyjunk bele.
Hát nem tudom nagy hekin az is ég, kevésbé dehát ég az meg hogy a hadivar lekapja ez csak attól függ ki kezdeményez

hmm azért nem mind1 hogy azért verik be a törpöket,mert morált növelnek, vagy azért mert nyersiért mész... utobbinál mész 2sereggel fosztani , meg még 20másik erős hadis, csak mert ép épitkezni akar... eddig is elvannak lehetetlenitva sok helyen a termelő törpök, de nem még 1 okot adni hogy őket támadják... neked se mind1 hogy fellöknek és valaki rád lép, vagy mindenki rajtad gyalogol végig ezekután...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #35  
Old 02-06-2007, 22:43
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by Penya View Post
Megint ez az eltűnés, na ne már. Úgy tűnik a raktárfosztás már 2 tipust is eltüntetne a játékből Se toli se termelő nem maradna

A tolisokat így is lelopják a törpöket és mégsem tűnnek el, ha lehetne raktárat fosztani a kép semmit sem változna. Így nem verik be a tzörpiket? Nem értem mivel lenne más a törpe ezután a javaslat után .


Óriást gyújtani? Jaaa, azt nem tudtam. Főleg ha a hadivar lekapja a készültséget, de ebbe ne folyjunk bele.
majd ha aládpörkölnek 1400 hekin akkor is ilyen csodálkozva kérdezd!!!
ja és egy jó elfnek az életbe nem kapja le egy hadi-vari a készülijét
Reply With Quote
  #36  
Old 02-06-2007, 22:50
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
hmm a nagy termelők a csopi topjában vannak tudtommal jópár hekivel bárki felett 20kör távolságra... de lehet nekem szar a pontlista és nem 22kkörre van hanem 2,2-re csak lehagyott egy veszőtt...
a tisztánlátásos hadit,nem én mondtam hanem te hogy plusz 30%toli kell a tisztán miatt... figyelj ha 3kocsmányi tolival többed van akkor a környező hadist befoszthatod azért...

hmm nemhiszem hogy 4plusz kocsma miatt minden kiélezett hadis bever téged... 3-4-5körre tény hogy nem foszt az ember, mert értelme sincs, de akkor meg miért is hátráltatná a nagytermelőket cece? ép a maradék törp tünne el ha kilehetne nullázni őket a bányák miatt... még egy faxláma hadis is beférne minden törphöz... aki magasan van azt ugyse érinti és ugyis termel egyedül annyit mint 20kis törp ori...
Nah, ezt a nagy + kis termelő izét inkább hagyjuk, mert nincs értelme a dolognak. Amúgy + azok akiket 20körre látsz közel sem bisztos, hogy bányászok...sőtt! Vagy esetleg voltál már olyan pozicióba? Nekem volt már top1-es orim és tudom mit kell csinálni egy csopi tetején.
Te jártál már ott vagy csak hallottuk, láttuk délutáni híradó?
A tapasztalaidra vagyok kiváncsi és nem amit másoktól ahallottál.

Hogy miért is hátráltatná? Mi sem egyszerübb ennél: bárhogy is nézed a rakifoszti egyel több veszélyforrás. Megint ez a nagytermelő jelző zavar.
1500hekin 300bánya a z kicsi vagy7 nagy termelő? Mert az a B-ben közel sem a csopi teteje.

Nos ami pedig a kocsmákat illeti, egy valamit is érő hadis ott spórol ahol csak tud. Könyvtárakon, bányákon, tanyákon, őrtornyokon, kocsmákon templomokon... egyszóval amin csak lehet. És igen. Sokat jelentr az az 3kocsma.

De egyáltalán nem erre vagyok kiváncsi. Inkább ha már koptatod a billentyűzetet azt írd le NEKED miért nem lenne jó, ha lenne rakifoszti. Pl termelő vagy és nem szeretnéd, vagy mert hadis vagy és sajnálnád, hga a termelőktől elvennéd a nyersit, esetleg toli vagy és félsz, hogy a hadisok elszedik a termelők nyersijeit és a hadit kell lopni, amit ugye nem mersz... esetleg :d Nah ilyesmire lennék kiváncsi nem a nagy + kistermelői filozófiádra. Tiszta agrárgazdaságtan lett a topic Utálom
Reply With Quote
  #37  
Old 02-06-2007, 22:50
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Hát nem tudom nagy hekin az is ég, kevésbé dehát ég az meg hogy a hadivar lekapja ez csak attól függ ki kezdeményez

hmm azért nem mind1 hogy azért verik be a törpöket,mert morált növelnek, vagy azért mert nyersiért mész... utobbinál mész 2sereggel fosztani , meg még 20másik erős hadis, csak mert ép épitkezni akar... eddig is elvannak lehetetlenitva sok helyen a termelő törpök, de nem még 1 okot adni hogy őket támadják... neked se mind1 hogy fellöknek és valaki rád lép, vagy mindenki rajtad gyalogol végig ezekután...
Nézzünk egy 50% barakkos hadist. Ezt egy 25% barakkos 15% tornyas törp (csak íj) sztem fogja. Orkot lehet h nem de azt ki fog meg? Na meg is néztem, nem tudós gnóm és nem tudós törpe úgy ahogy fentebb leírtam gnómnak full lóval számolva (ez nyilván nem létezik) és 5%al jobb katmorállal, az eredmény: a gnóm nyer 353k 323k ra. Ja 1000 hekire számoltam. Ebből úgy vélem kitűnik h nem is olyan gyengécske az a törpe, főleg nem átjáróház.
Reply With Quote
  #38  
Old 02-06-2007, 22:53
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by taszi View Post
majd ha aládpörkölnek 1400 hekin akkor is ilyen csodálkozva kérdezd!!!
ja és egy jó elfnek az életbe nem kapja le egy hadi-vari a készülijét
Jah
Persze nem elfelejteni, hogy nem csak a törpe tud termelni.

Mondjuk az is megfordult a fejemben, hogy ezzel a húzással lehet, hogy páran több fosztit válalnának az 1A-ban is.
Reply With Quote
  #39  
Old 02-06-2007, 22:54
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by taszi View Post
majd ha aládpörkölnek 1400 hekin akkor is ilyen csodálkozva kérdezd!!!
ja és egy jó elfnek az életbe nem kapja le egy hadi-vari a készülijét
Egy 30% templomos tudós óriás garantálom neked h átviszi az elfet. Óriás ellen gyújtogathatsz semmit nem ér, még 1400 hekin se.
Reply With Quote
  #40  
Old 02-06-2007, 22:56
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Penya View Post
Egy 30% templomos tudós óriás garantálom neked h átviszi az elfet. Óriás ellen gyújtogathatsz semmit nem ér, még 1400 hekin se.
A 30%templomost én azért nem nevbezném hadivarinak
És azért ér a gyújtás... 2,3 gyullad távolságtól függően
De ez nem ide tartozik ezért ne tessék eltérni a tárgytól
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Klán MNT kibővítése! Kisbér Elvetett javaslatok 4 12-05-2006 11:51
A fosztogatás hatékonysága... Woodstock Elvetett javaslatok 167 04-04-2006 22:32
Fosztogatás eredménye vonos82 Segítség 31 03-02-2006 20:20


All times are GMT +1. The time now is 06:27.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu