Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #371  
Old 11-06-2012, 16:35
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Már felmerült az a javaslat, hogy a tolvajok lopják össze a kaját maguknak vagy az egész seregnek. Ezen kicsit gondolkodtam, és valami olyasmire jutottam, hogy:

-Minden sikeres tolvajakció után a tolvajok 1 körre való élelmet összelopnak útközben maguknak. Pl. 10 sikeres tolvajakció után a tolik 10 körig nem zabálnak, 15 után 15 körig, stb. Így megmaradhat a tanyamalusz, és kocsmaszámtól függően spórol meg magának az illető annyi kaját, amennyit jónak lát. Itt spórolhat tanya+rakit vagy tfként rakit.

-A katigyilok hatékonyságon talán kellene növelni, mert a jelenlegi nevetséges. Ez nem tudom, félelf specifikus legyen vagy ne, rátok bízom. Persze csak ha tetszik a javaslat

-És mindenképpet a lopások 10%ból részesüljenek a szövisek is, ezáltal pedig szövi számára is hasznos lesz.
eléggé átgondolatlan ebben a formában mindenképpen.
miért is támogassuk azt aki 1x belép és lop 17x azt egy napig be se néz.
meg zombit lop.
meg a semmit lop 50 körről 20k ponttávból.

a szövi számára hasznos dolgon lovagolók tudhatnák hogy a törpe is csak akkro lesz hasznos ha átküldi vagy átpiacolja a szajrét. tehát a feles is így legyen, amelyik szövi nem oldja meg hogy eljusson hozzá a cucc mit akar... egy olyan szövi ahol a tagok nem osztják meg az anyagiakat az a szövi és nem a játék hiányossága...

Quote:
Originally Posted by Sucó View Post
Üdv

remek ötletnek tartom, hogy fél-elf át tudjon lopni a bankokon némi módosítással.
Csak az általa nyitott kapun keresztül tudhassa ezt megtenni, és csak attól az országtól akire nyitott.
ha egy egész szövitől szeretne nyisson a szövetség összes tagjára.
Csak azért a saját kapuján tudjon lopni, hogy sunyi mód ne tudjon más háta mögé bújni.
És max 3 kör távolságból tehesse meg a bank átlopását, vállalva ezzel a következményeket.
ilyen feltételekkel akár át se lopja, mert ha 2-3 körön van egy félelf alapból be fogom rombolni csak hogy ne lophasson át...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #372  
Old 11-06-2012, 17:41
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
eléggé átgondolatlan ebben a formában mindenképpen.
miért is támogassuk azt aki 1x belép és lop 17x azt egy napig be se néz.
meg zombit lop.
meg a semmit lop 50 körről 20k ponttávból.
Szerintem nem annyira átgondolatlan. Először is ha egy felessel napi egyszer lépsz be halott vagy, de nézzük számokban is.

Kb. 70-80% körül mozog így durván azoknak az épületeknek az aránya, amik embert vagy katonát tartanak tf esetén (a tornyok meg a rakik számolódnak le egyedül). 20-25% kocsmával ez azt jelenti hogy kicsivel több százalékban 21-26% körüli részét eszik meg a tolik a kajának. Könnyített példa: van egy 10 körös felesed, tehát ha a tolik nem esznek, mert összelopják a kaját, akkor ez annyit tesz, hogy 13 körös az a feles.

Neked személy szerint megérné +3 kör miatt lopni a semmit, elpallni a készüdet, hogy aztán tolis létedre béna legyél kb. 9 körig? Kétlem.
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
Reply With Quote
  #373  
Old 11-06-2012, 18:01
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Szerintem nem annyira átgondolatlan. Először is ha egy felessel napi egyszer lépsz be halott vagy, de nézzük számokban is.

Kb. 70-80% körül mozog így durván azoknak az épületeknek az aránya, amik embert vagy katonát tartanak tf esetén (a tornyok meg a rakik számolódnak le egyedül). 20-25% kocsmával ez azt jelenti hogy kicsivel több százalékban 21-26% körüli részét eszik meg a tolik a kajának. Könnyített példa: van egy 10 körös felesed, tehát ha a tolik nem esznek, mert összelopják a kaját, akkor ez annyit tesz, hogy 13 körös az a feles.

Neked személy szerint megérné +3 kör miatt lopni a semmit, elpallni a készüdet, hogy aztán tolis létedre béna legyél kb. 9 körig? Kétlem.
20% kocsmánál 3,8% területnyi tanyát nyerek így körönként 1 lopással. 3% készüli nem nagy kunszt.

úgy is mondhatnám hogy ezer hekin ez 500as gabcsiárnál 15%nyi bank termelésének felel meg. (persze az ár lehet kisebb, vagy akár nagyobb is)

ergó a feles lenne a legjobb gabonatermelő piacra

nem tudom én nem kötném lopáshoz nem hangzik túl jónak

esetleg 1 vagy több lopás esetén a kövi körben NEM esznek. lopj körönként ha ezt akarod...
Reply With Quote
  #374  
Old 11-08-2012, 01:29
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Szükségtele/szükséges

Az alapvető probléma itt (ahogy visszaolvastam) a félelf faj szükségtelensége.
Tehát kézenfekvő a megoldás: tegyük szükségessé, elengedetlenné.
Gondolok itt arra, hogy bizonyos tolvaj akciókat kizárólag felesek végezhessenek: haszonszerző tolvajakciók és ártó tolvajakciók. Így egy összetettebb szöviháborúnál szinte elengedhetetlen lenne.
Információt bárki szerezhessen a másikról, de támadó tolvajakció legyen faji sajátosság...

Gyakorlatilag most tényleg minden úgy van kialakítva, hogy a tolvajok hátrányban vannak
1 ott a bank, tehát pénz biztonságban
2 ott a könyvtárkulcs... (megoszlanak a vélemények, de a tény az tény marad. Egy nem teljesen analfabéta gnómtól nehéz tekit lopni)
3 törpe raktárkulcs. nédd már megint a tolvaj húzz a rövidebbet
4 ork ( kitámadásnál plusz +20% védelem tolvaj és mágikus akcióval szemben)
5 zombi, faji sajátosságok...
6. óriás ( nincs mit hozzáfűzni)

gyakorlatilag ha tolvajkodni szeretnél INKÁBB NE TEDD...

Illetőlegesen a tolvajakciók sikeressége líneárisan növekedjen a támadó/védőpontok arányait figyelembe véve. Így aztán az sem mindegy, hogy ha én tolvaj vagyok, akkor mennyire erős tolvaj vagyok... mert akkor ha jobban kiélezem magam , több hasznot húzok belől, többet ártok az ellenségnek. Ugye egy hadis ork eldöntheti, hogy hány sereggel megy be valakihez, ha eléggé maxra van építve...

Szóval összegezve, nem azon kéne vitázni, hogy hol adjunk/vegyünk el bizonyos fajokból, hanem az alapvető szükségessége a kérdés. Ha kikerülhetetlen, hogy legyen feles, akkor máris "vissza adtuk a fentebbi csoportoknak ezt a bizonyos fajt"!
Reply With Quote
  #375  
Old 11-08-2012, 07:08
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Tehát kézenfekvő a megoldás: tegyük szükségessé, elengedetlenné.
Gondolok itt arra, hogy bizonyos tolvaj akciókat kizárólag felesek végezhessenek: haszonszerző tolvajakciók és ártó tolvajakciók. Így egy összetettebb szöviháborúnál szinte elengedhetetlen lenne.
Információt bárki szerezhessen a másikról, de támadó tolvajakció legyen faji sajátosság...

Gyakorlatilag most tényleg minden úgy van kialakítva, hogy a tolvajok hátrányban vannak
1 ott a bank, tehát pénz biztonságban
2 ott a könyvtárkulcs... (megoszlanak a vélemények, de a tény az tény marad. Egy nem teljesen analfabéta gnómtól nehéz tekit lopni)
3 törpe raktárkulcs. nédd már megint a tolvaj húzz a rövidebbet
4 ork ( kitámadásnál plusz +20% védelem tolvaj és mágikus akcióval szemben)
5 zombi, faji sajátosságok...
6. óriás ( nincs mit hozzáfűzni)
Ha kikerülhetetlen, akkor viszont szövinként 1 feles lesz, akkor a többi látja kárát (pl emberrel mi van akkor, legyen az is?

1. valóban jelenleg
2. másnál meg a piacon van. jópár gnómot ismerek aki csak 5.ben használja a kkulcsot, feljebb egyszerűen tök mind1. a készüli meg vérszomjra, kapura kell
3. raktárkulcsot szerintem csak véletlenül tesz fel az ember, illetve lámák és mf törpék. semmi értelme annak a faji varinak. unalmamban szoktam feltenni a törpével, de engem úgyse lopnak egyéb okok miatt ^^
4. amelyik felesnek az számít hogy az ork kap kitámadásit, és ezért bukik tolikkal... annak tök mind1 amúgy is egy jobb tolis 50%ra lopja orkokat tök mind1 milyen helyzetben
5. zombinál egyszerűen nincs mit lopni. a faji csak az ártókra vonatkozik. de minden zombi szegény, és újra felé tendál, vagy a küzdelmes amortizálás lépés és fajváltás felé.
6. óriás alapvetően nem kéne bányásszon, kaját azért jókat lehet lopni. sokkal több a rúna általában mint máshol. ölni nem lehet olyan könnyen, de ez elsősorban varira vonatkozik, viszont mivel jóval több van azért lehet... ne feledjük elég hátrányt kap azért cserébe ő is. tény ez a faj a legjobban védett toliktól, viszont ha 1 kocsmás akkor nem a félelf kell izgassa hanem pl az egész szövi
Reply With Quote
  #376  
Old 11-08-2012, 08:27
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Gondolok itt arra, hogy bizonyos tolvaj akciókat kizárólag felesek végezhessenek: haszonszerző tolvajakciók és ártó tolvajakciók. Így egy összetettebb szöviháborúnál szinte elengedhetetlen lenne.
Információt bárki szerezhessen a másikról, de támadó tolvajakció legyen faji sajátosság...
Már bocs, de ezzel miért válna jobbá a játék? Nem változna semmi, a feles ugyanúgy gyenge maradna, ugyanúgy nem lenne amit lopnia, ugyanúgy éhenhalna, ugyanúgy haszontalan maradna. Ezeket az akciókat JELENLEG is meg tudja csinálni, mégse lesz tőle hasznos. Attól, hogy a többi fajt ilyen téren visszavágjuk, ugyanúgy haszontalan marad a feles...
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
Reply With Quote
  #377  
Old 11-08-2012, 10:11
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
Ha kikerülhetetlen, akkor viszont szövinként 1 feles lesz, akkor a többi látja kárát (pl emberrel mi van akkor, legyen az is?

1. valóban jelenleg
2. másnál meg a piacon van. jópár gnómot ismerek aki csak 5.ben használja a kkulcsot, feljebb egyszerűen tök mind1. a készüli meg vérszomjra, kapura kell
3. raktárkulcsot szerintem csak véletlenül tesz fel az ember, illetve lámák és mf törpék. semmi értelme annak a faji varinak. unalmamban szoktam feltenni a törpével, de engem úgyse lopnak egyéb okok miatt ^^
4. amelyik felesnek az számít hogy az ork kap kitámadásit, és ezért bukik tolikkal... annak tök mind1 amúgy is egy jobb tolis 50%ra lopja orkokat tök mind1 milyen helyzetben
5. zombinál egyszerűen nincs mit lopni. a faji csak az ártókra vonatkozik. de minden zombi szegény, és újra felé tendál, vagy a küzdelmes amortizálás lépés és fajváltás felé.
6. óriás alapvetően nem kéne bányásszon, kaját azért jókat lehet lopni. sokkal több a rúna általában mint máshol. ölni nem lehet olyan könnyen, de ez elsősorban varira vonatkozik, viszont mivel jóval több van azért lehet... ne feledjük elég hátrányt kap azért cserébe ő is. tény ez a faj a legjobban védett toliktól, viszont ha 1 kocsmás akkor nem a félelf kell izgassa hanem pl az egész szövi
Már megbocsáss, de te itt konkrét dolgokat írsz, én meg az elméleti síkon vagyok, miszerint minden más faj kap valami pluszt a tolikkal szemben, de mit kap a félelf a többiekkel szemben? 10% védelmet katonai akcióval szemben? ott a gnóm 50% haditeki tehát a feles -10be van, ork 30%támadó tehát a feles -20 ba van, óriás, törpe... sorolhatnám. Gyakorlatilag életképtelen faj. Vagy töröljék, vagy adjanak neki valami értelmet...

Az , hogy a saját lehetőségeit valaki kihasználja, vagy sem az csak saját magán múlik, de direkt hátrányba nem kéne tenni a félelfet...
Reply With Quote
  #378  
Old 11-08-2012, 10:15
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Ezeket az akciókat JELENLEG is meg tudja csinálni, mégse lesz tőle hasznos. Attól, hogy a többi fajt ilyen téren visszavágjuk, ugyanúgy haszontalan marad a feles...
őőőő ha mégegyszer átgondolod talán leesik. Ha én törpével nem tudok varit ölni, sereget ölni, házat gyújtani, akkor bizony KELL egy félelf a szövibe

de csak akkor ha úgy ítélem meg, hogy kell egy. ha nem kérek, akkor nem kell. Ez már minden egyes szövetségnek a saját taktikáján múlik, hogy 100% hadi, vagy hasznosnak ítéli meg ezeket az ártó tolvajakciókat...
Reply With Quote
  #379  
Old 11-08-2012, 12:40
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
őőőő ha mégegyszer átgondolod talán leesik. Ha én törpével nem tudok varit ölni, sereget ölni, házat gyújtani, akkor bizony KELL egy félelf a szövibe

de csak akkor ha úgy ítélem meg, hogy kell egy. ha nem kérek, akkor nem kell. Ez már minden egyes szövetségnek a saját taktikáján múlik, hogy 100% hadi, vagy hasznosnak ítéli meg ezeket az ártó tolvajakciókat...
Akkor lehet, hogy rosszul fogalmaztam, ha annyira nem jött le a lényeg. A feles most is képes ezekre az akciókra, és mégis életképtelen. Elsősorban nem azért, mert más faj is megtudja tenni amit ő ártás terén(persze beleszámít ez is) hanem mert nincs amit ellopnia! Nincs amiből megéljen. Ha a többi fajt visszavágnád ilyen téren, a felesnek ugyanúgy nem lenne amit lopnia.

Egy törpi, gnóm, stb még visszavágva is hasznosabb lenne egy szövinek, mint a jelenlegi feles. Nem lehet katonát gyilkolni, naés? Úgyis nevetséges a hozama, a gyújtás miatt pedig nem fog egy szövi sem egy félelfet eltartani és ellátni mindennel, egyszerűen csak méginkább hadi irányba tolódna a játék, és pont az ellenkezője valósulna meg annak, ami ennek a topicnak a célja.
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
Reply With Quote
  #380  
Old 11-08-2012, 12:53
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Gondolok itt arra, hogy bizonyos tolvaj akciókat kizárólag felesek végezhessenek: haszonszerző tolvajakciók és ártó tolvajakciók. Így egy összetettebb szöviháborúnál szinte elengedhetetlen lenne.
Információt bárki szerezhessen a másikról, de támadó tolvajakció legyen faji sajátosság...
ekkora hülyeséget rég olvastam. a félelfet akarjuk erősíteni vagy a többi fajt gyengíteni?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 14:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu