Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Tetszik az ötletem?
Igen 28 87.50%
Nem 4 12.50%
Voters: 32. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 09-15-2008, 15:38
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
4 nappal hamarabb írta mint Te
nem mindenki ül a hod foruma előtt mindennap))

van más dolog is
Sponsored Links
  #22  
Old 09-16-2008, 19:46
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by richardka View Post
nem mindenki ül a hod foruma előtt mindennap))

van más dolog is
Legalább nézd meg, hogy mit idéztem be, mire reagáltam...aztán nem ártana a saját hsz-edre emlékezni

(nézd meg mire reagáltam és megérted...)
  #23  
Old 09-17-2008, 16:26
Tytook Tytook is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 7
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Nekem tetszik az ötlet.
Lenne sima MNT, és szövetségi MNT amit a vezérek köthetnének és ebben az esetben az összes szövetséges kötné az összes szövetségessel.
Amelyik szövi tag ezt nem fogadja el (a szövetség érdekében) az igazán a vezért se fogadja el.
Bontani természetesen egyénileg lehetne.

Azért kicsit fúrcsa amikor a vezér MNT-t próbál kötni, miközben a szövije támadja a másikat, vagy annak szövijét.

Az is hasznos lenne, ha a szövetségesek látnák az MNT-ket, alakulásnál,
belépésnél valahogy össze lehetne "fésülni".
  #24  
Old 09-19-2008, 07:49
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tytook View Post
Azért kicsit fúrcsa amikor a vezér MNT-t próbál kötni, miközben a szövije támadja a másikat, vagy annak szövijét.
Az a jelenlegi MNT-nél is elég fura ha egyik tag MNT-zik a másikkal, közben a szövetségeseik meg harcolnak
  #25  
Old 09-19-2008, 08:02
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Az a jelenlegi MNT-nél is elég fura ha egyik tag MNT-zik a másikkal, közben a szövetségeseik meg harcolnak
És nem is hívják szövetségi mnt-nek. Tehát pont rendeltetésszerűen használja a szövetségből az, aki akarja.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
  #26  
Old 09-19-2008, 08:05
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Viszont szövetségnek sem nagyon hívnám.
Ha a szövetségem háborúban állna egy másik társasággal, és kiderülne hogy az egyik tagunk menet közben elkezdene alkudozni a másik féllel és sunyiban kilépne a háborúból, miközben mi számítunk rá, akkor elgondolkodnék rajta hogy mitől is szövetség egy szövetség.
The Following User Says Thank You to laci For This Useful Post:
  #27  
Old 09-19-2008, 08:09
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Viszont szövetségnek sem nagyon hívnám.
Ha a szövetségem háborúban állna egy másik társasággal, és kiderülne hogy az egyik tagunk menet közben elkezdene alkudozni a másik féllel és sunyiban kilépne a háborúból, miközben mi számítunk rá, akkor elgondolkodnék rajta hogy mitől is szövetség egy szövetség.
Nekem volt erre példa, és mégis még mindig ellenzem ezt. Nem hinném, hogy a vezérnek kellene eldöntenie, hogy ki kivel kössön mnt-t.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
  #28  
Old 09-19-2008, 08:21
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Nekem volt erre példa, és mégis még mindig ellenzem ezt. Nem hinném, hogy a vezérnek kellene eldöntenie, hogy ki kivel kössön mnt-t.
Az hogy ő köti meg, még nem azt jelenti hogy ő dönti el. Ugyanúgy szövetségi döntés lehet, mint eddig is, csak nem kell mindenkinek jelölgetnie a döntés után, hanem csak neki meg a másik vezérnek.

Nyilván szövetségtől függ, de ahol eddig is demokratikus volt a rendszer, ezután is ugyanaz maradhatna.
  #29  
Old 09-19-2008, 08:47
Stev's Avatar
Stev Stev is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Budapest
Posts: 468
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Nekem volt erre példa, és mégis még mindig ellenzem ezt. Nem hinném, hogy a vezérnek kellene eldöntenie, hogy ki kivel kössön mnt-t.
Teljesen értelmetlen amit mondasz, hogy nehogy már a vezér döntsön arról, hogy kivel köt a szövetség mnt-t. Különítsd el az egyéni érdekeket a szövetség érdekeitől. Ha békét köttök egy szövivel, de van egy tagja akitől 10k-s nagyságrendben jön a teki, akkor te csak 3 emberrel kötsz? Nem hinném! Ha nálam lenne ilyen tag, páros lábbal rúgnám ki a szöviből, és utána megnézhetné, mire megy egyedül két szövi ellen.

Nem véletlenül az a szövivezér, aki. Pályafutásom alatt kétféle felállással találkoztam idáig; vagy demokrácia van a szöviben, és a vezérségi státusztól függetlenül minden fontos döntés megbeszélés, szavazás alapján születik; akár szintenként váltogathatják is egymás közt a vezérséget; vagy pedig hierarchikus rendszer van, és a vezér szava dönt, esetleg van mellette egy tag, akinek számít a véleménye.


Azt természetesen tényleg ne akarja a vezér megmondani, hogy nekem egyénileg legyen-e mnt-m valakivel bármilyen okból kifolyólag.

Vagy a te szövijeidben anarchia van? Mert akkor tényleg nem érvényes amit mondtam, de akkor nincs is értelme szövetségről beszélni.

Húú, de lassan fogalmazok...
__________________
"Alkoholista az aki annyit iszik mint mi, csak ellenszenves"

http://stevzland.myminicity.com/ind
  #30  
Old 09-19-2008, 10:35
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Stev View Post
Azt természetesen tényleg ne akarja a vezér megmondani, hogy nekem egyénileg legyen-e mnt-m valakivel bármilyen okból kifolyólag.

Vagy a te szövijeidben anarchia van? Mert akkor tényleg nem érvényes amit mondtam, de akkor nincs is értelme szövetségről beszélni.

Húú, de lassan fogalmazok...
Nincs nálam anarchia sehol. A w-ben egyértelmű demokrácia van, B-ben nem vagyok vezér, és ott sajnos nincs is demokrácia, vagyis van, csak az én véleményemmel nem foglalkozik senki! Az A-ban meg szerintem nem szabad a teljes demokrácia. Inkább felvilágosult abszolutizmus. Tehát én tom nekik mi a jó, és cselekedjék azt!
De hiába mondjátok, én nem szeretném ezt a rendszert. Nem tetszik.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:43.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu