Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Tetszik az ötletem?
Igen 28 87.50%
Nem 4 12.50%
Voters: 32. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 09-10-2008, 10:38
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default MNT kötés egyszerűbben

Alsóbb szinteken, ha két szövi mnt-t köt, akkor elég macerás küldök ide, küld nekem stb.
az mnt általában egy háborút zár le, vagy azt akar megelőzni...
nos a javaslat:
elég legyen a két vezérnek mnt-t kötnie és így a két szövetség minden tagja mnt-be kerülne egymással
a bontásnál a tagok persze egyénileg is bonthatnak mnt.t
ugyanígy lenne az MF-szövivezér esetében is

a hurrogók ellen írom, hogy az egy választható funkció lenne pl. így "Az egyezmény érvényes legyen (#999999) ország szövetségesei és az én szövetségeseim között is" és ezt kellene a szövivezérnek beklikkelni a küldés és elfogadás előtt
Az új belépő szövitag megkapná az mnt-ket automatikusan, mint A-ban klánmnt esetén

kényelmi funkció és pár kellemetlenség elkerülhető lenne ezáltal

kicsit túlbonyolítottam, de remélem, érthető volt
Sponsored Links
  #2  
Old 09-10-2008, 11:02
Betelgeuse
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Ez nem csak a szövivezér döntése kell legyen így nem tetszik...
  #3  
Old 09-10-2008, 11:05
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Senki nem mondta hogy a vezéreknek kell eldönteniük, de tényleg nem lenne rossz ha nem külön-külön kellene mindenkivel megkötni, hanem miután megegyeztek a szövetégen belül, és a másik szövetséggel is, akkor csak ők (a vezérek) kötnék meg és mindenkire érvényes lenne.
  #4  
Old 09-10-2008, 11:27
Betelgeuse
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Senki nem mondta hogy a vezéreknek kell eldönteniük, de tényleg nem lenne rossz ha nem külön-külön kellene mindenkivel megkötni, hanem miután megegyeztek a szövetégen belül, és a másik szövetséggel is, akkor csak ők (a vezérek) kötnék meg és mindenkire érvényes lenne.
Akkor legyen a tagoknál is pipálási lehetőség, hogy szövimnt-k elfogadása...de nem olyan nagy macera havi kb 2-4 mnt elküldése vagy elfogadása ez így bonyolultabb.
The Following 2 Users Say Thank You to For This Useful Post:
  #5  
Old 09-10-2008, 11:37
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Betelgeuse View Post
Akkor legyen a tagoknál is pipálási lehetőség, hogy szövimnt-k elfogadása...de nem olyan nagy macera havi kb 2-4 mnt elküldése vagy elfogadása ez így bonyolultabb.
Engem speciel zavar, amikor megegyezünk egy MNT-ben, és elküldi mindenki mindenkinek, aztán várhatjuk hogy a felek elkezdjék kölcsönösen elfogadni... aztán ott tökölünk egy jó ideig, ha mondjuk a másik szövetségből valaki nem lép be 1-2 napig.
  #6  
Old 09-10-2008, 12:56
Stev's Avatar
Stev Stev is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Budapest
Posts: 468
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Tetszik az ötlet. Nekem is volt már belőle szöviháborúm, hogy a másik szövetségből egy ember nem kötötte meg a mi szövinkkel az mnt-t; ami nem lenne zavaró, ha utána nem élt volna vissza a bizalommal. Természetesen mentek a felszólítások zöldben, majd a válaszcsapások, de erre meg a szövi kompletten bontotta az mnt-inket. Tudom hogy ez a másik csapat szegénységi bizonyítványa, de mindenesetre sok kellemetlen helyzetet meg lehetne előzni egy ilyennel.
__________________
"Alkoholista az aki annyit iszik mint mi, csak ellenszenves"

http://stevzland.myminicity.com/ind
  #7  
Old 09-10-2008, 13:03
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Én nem szeretném, hogy a vezér döntse el, hogy kivel kötök mnt-t és kivel nem. Semmi esetre sem támogatom.
Sajnos több olyan vezérrel is találkoztam, aki meg se kérdezte volna.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
  #8  
Old 09-10-2008, 13:20
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Én nem szeretném, hogy a vezér döntse el, hogy kivel kötök mnt-t és kivel nem. Semmi esetre sem támogatom.
Sajnos több olyan vezérrel is találkoztam, aki meg se kérdezte volna.
Megint elmondom, hogy ez a javaslat szerintem nem arról szól hogy a vezér dönti el, kivel lesz MNT és kivel nem. De ha sokan ettől félnek, akkor biztosítéknak azt is be lehetne állítani hogy "központosított" MNT legyen használatban a szövetségen belül, vagy egyéni, mondjuk a szövetségi beállításoknál.
The Following User Says Thank You to laci For This Useful Post:
  #9  
Old 09-10-2008, 13:49
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Megint elmondom, hogy ez a javaslat szerintem nem arról szól hogy a vezér dönti el, kivel lesz MNT és kivel nem. De ha sokan ettől félnek, akkor biztosítéknak azt is be lehetne állítani hogy "központosított" MNT legyen használatban a szövetségen belül, vagy egyéni, mondjuk a szövetségi beállításoknál.
Esetleg akkor bele mennék, ha tényleg lehetne saját magamnál beállítani, hogy elfogadom-e ha a vezér küldi az ajánlatot mindenki nevébe, de ilyen nem lesz beállítva nekem sose, csak ha teljesen megbízom a vezérben.
Szerintem túl nagy feneket kerítünk ennek az egésznek.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
  #10  
Old 09-10-2008, 14:16
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Esetleg akkor bele mennék, ha tényleg lehetne saját magamnál beállítani, hogy elfogadom-e ha a vezér küldi az ajánlatot mindenki nevébe, de ilyen nem lesz beállítva nekem sose, csak ha teljesen megbízom a vezérben.
Szerintem túl nagy feneket kerítünk ennek az egésznek.
Én eleve nem csatlakoznék olyan szövetséghez, vagy nem maradnék olyan szövetségben ahol nem bízom meg a vezérben

És lehet hogy túllihegjük a dolgot, de nekem pont az idén volt olyan esetem, hogy háború végén, amikor békét kért tőlünk az ellenfél, mi csak azzal a feltétellel egyeztünk bele hogy mindnyájan MNT-t küldenek, mert biztosítéknak mégis több mint a sima ígéret. Igen ám, de az egyik tagjuk még a háború idején szabadságra futott, így aztán megvolt a 3 MNT-ajánlat, de amíg a szabadságon levő tag nem küldte el, nem fogadhattuk el a többiét sem. Így aztán 3 napig egy helyben álltunk és figyeltük egymást, egyikünk sem bízott meg annyira a másikban hogy nyugodtan hátat fordított volna neki.

No egy ilyen esetben egészen hasznos lett volna ha a vezérek megkötik a MNT-t és azzal el is van intézve a dolog
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 16:02.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu