Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 08-14-2008, 13:31
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Már erre is sokan értetlenül néznek, valóban. Ezt szorozd jócskán be, hiszen ennél többtucatszor több hasonló eset lenne.

Mindez azért, mert van, aki nulla sereggel támad, és akkor jajj nem tud újrázni, meg jajj mi lesz most. Megoldás: ne támadj nulla sereggel.

Elég egyszerűnek tűnik ez a megoldás így elsőre.
teljessen jogos és igazad van..
Sponsored Links
  #22  
Old 08-14-2008, 13:56
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by oh-ogo View Post
teljessen jogos és igazad van..
Teljesen jogos és teljesen igazad van, de azért egy kis segítséget hagy kérjünk supporton keresztül, ha már ilyen bakit követtünk el hogy 4000 körre küldtünk sereget.
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
  #23  
Old 08-14-2008, 13:59
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Már erre is sokan értetlenül néznek, valóban. Ezt szorozd jócskán be, hiszen ennél többtucatszor több hasonló eset lenne.

Mindez azért, mert van, aki nulla sereggel támad, és akkor jajj nem tud újrázni, meg jajj mi lesz most. Megoldás: ne támadj nulla sereggel.

Elég egyszerűnek tűnik ez a megoldás így elsőre.

Már mér lenne több ilyen? Dehogy lenne. Sokkal kevesebbszer fordul elő, minthogy ketten kimennek ugyanabban a körben ugyanarra a célpontra! Mond hogy nincs igazam!

Ati, néha előjön belőled, hogy nem számít az ész érv, ha nem akkor nem. Szerintem most ilyen van, hagyom inkább a fenébe.
__________________
Steve`sfield (#324643)
The Following User Says Thank You to Steve For This Useful Post:
  #24  
Old 08-14-2008, 14:00
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by oh-ogo View Post
teljessen jogos és igazad van..
ha nyalsz nem lesz több vip köröd és nemis kapsz jobb elbírálást
__________________
Steve`sfield (#324643)
The Following User Says Thank You to Steve For This Useful Post:
  #25  
Old 08-14-2008, 14:41
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
Teljesen jogos és teljesen igazad van, de azért egy kis segítséget hagy kérjünk supporton keresztül, ha már ilyen bakit követtünk el hogy 4000 körre küldtünk sereget.
A-ban szerintem mehetne az eseményes értesitő a visszafordulásról. addigra mindenkinek kellene tudnia, h mi miért van..

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Már erre is sokan értetlenül néznek, valóban. Ezt szorozd jócskán be, hiszen ennél többtucatszor több hasonló eset lenne.
gondolom erről sem lehet eseményt kapni, h xy serege visszafordította pq seregét...

Quote:
Originally Posted by Steve View Post
ha nyalsz nem lesz több vip köröd és nemis kapsz jobb elbírálást
jajj.. pedig jó lenne a 9000vipköröm mellé még pár...

csak azzal a résszel értek egyett, h ha vki hibázik, akkor viselje a következményeket...
  #26  
Old 08-14-2008, 14:50
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Megoldás: ne támadj nulla sereggel.
Elég egyszerűnek tűnik ez a megoldás így elsőre.
-Hát igen, nulla sereggel ne támadj! Egyszerű!
-Mért, lehet?
-Nemtom, nézzük meg!
-Nem, nem lehet!


Egyszerű megoldás, hisz a rendszer is blokkolja Miért is blokkolja? mert milyen értelmetlen már hogy a tábornok egyedül menjen! És akkor vissza a kályhához
__________________
Steve`sfield (#324643)
The Following User Says Thank You to Steve For This Useful Post:
  #27  
Old 08-14-2008, 15:22
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Nézzük, hogy jól értem-e a helyzetet...

Vegyük két csoportra a játékosokat: kezdők, és profik (soroljunk ide most mindekit, aki tud játszani).

A kezdőktől elvárjuk, hogy olvassanak súgót. Ez teljesen normális elvárás.

A profik azt szeretnék, hogy bonyolítsuk mégtovább a játékot, csak azért, hogy nekik viszont NE kelljen olvasni.

Mert ugye ha 6000 körre kiküldöd a seregedet, akkor ott ki van írva, hogy ez bizony 6000 kör lesz, tehát semmi másról nincs szó, minthogy azt támogassuk, hogy a profiknak már semmit ne kelljen elolvasniuk, a kezdők kárára, akiknek emiatt mégtöbbet kelljen.

Szerintem sokkal ésszerűbb, ha a profiktól is elvárjuk, hogy olvassák el, ami ki van írva, és tádááááá, máris az égvilágon semmit nem kell bonyolítani, hiszen akkor nem támadnak 6000 körre.

Valójában azt nem értem, hogy miért kellene csak azért módosítani valamit, hogy mégkevesebbet kelljen olvasni.
__________________
Hódító * Queosia
  #28  
Old 08-14-2008, 16:35
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by oh-ogo View Post
és mi lenne, ha nem a súgóba kerülne be, hanem eseményként jellenne meg körváltáskor, pl.: távolozok jön egy sereg, mind1, h mien messziről, mind1, h mekkora.. látom és készülök az érkezésére. ám ha vmiért 0ás lesz a sereg és visszafordul, akkor kapok egy eseményt erről:

"xy (#999999) támadó sereg visszafordult."

amennyiben nem távoloztam és nem látom, h jön felém a sereg, akkor nem kapok értesítést a visszafordulásról.
Tehát én elszúrom a támadást, mert nem voltam hajlandó elolvasni, hogy mi van kiírva, és ezért a másik kapjon erről extra olvasnivalót?

Tehát a másik fél az igenis olvassa el, ha már én nem vagyok rá hajlandó?

Számomra hihetetlen, hogy mindenképp másoknak akartok bonyolítást, és extra olvasnivalót adni, miközben annyival meg lehetne oldani ezt, hogy saját magad elolvasod, hogy jééé, 60 körre megyek támadni, akkor itt valami nem lesz jó, ezt nem kéne.

Ha Te nem vagy hajlandó elolvasni, hogy mi van odaírva, akkor ne a játékot akard bonyolítani, és másoknak plusz eseményeket vagy plusz súgóbejegyzéseket generálni.

Ha nem vagy hajlandó elolvasni, hogy mi van odaírva, az nem a másiknak a hibája, nem őt kell emiatt megszivatni, hanem Te nem olvastad el, a Te hibád. Nem más játékát kell nehezíteni emiatt.

Még mindig nem látom, hogy bármi érdemleges javaslat felmerült volna. Az, hogy "nekem ne kelljen olvasni, ezért másnak legyen mégbonyolultabb a játék", nem az az út, amilyen irányba a Hódító fejlődik.
__________________
Hódító * Queosia
  #29  
Old 08-14-2008, 16:47
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Tehát én elszúrom a támadást, mert nem voltam hajlandó elolvasni, hogy mi van kiírva, és ezért a másik kapjon erről extra olvasnivalót?

Tehát a másik fél az igenis olvassa el, ha már én nem vagyok rá hajlandó?

Számomra hihetetlen, hogy mindenképp másoknak akartok bonyolítást, és extra olvasnivalót adni, miközben annyival meg lehetne oldani ezt, hogy saját magad elolvasod, hogy jééé, 60 körre megyek támadni, akkor itt valami nem lesz jó, ezt nem kéne.

Ha Te nem vagy hajlandó elolvasni, hogy mi van odaírva, akkor ne a játékot akard bonyolítani, és másoknak plusz eseményeket vagy plusz súgóbejegyzéseket generálni.

Ha nem vagy hajlandó elolvasni, hogy mi van odaírva, az nem a másiknak a hibája, nem őt kell emiatt megszivatni, hanem Te nem olvastad el, a Te hibád. Nem más játékát kell nehezíteni emiatt.

Még mindig nem látom, hogy bármi érdemleges javaslat felmerült volna. Az, hogy "nekem ne kelljen olvasni, ezért másnak legyen mégbonyolultabb a játék", nem az az út, amilyen irányba a Hódító fejlődik.
ha jól tudom elég egyetlen kv a seregek lenullázásához.. nem kell kimenni 60körre..
  #30  
Old 08-14-2008, 16:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by oh-ogo View Post
ha jól tudom elég egyetlen kv a seregek lenullázásához.. nem kell kimenni 60körre..
A téma apropója az, hogy valaki kiment közel 4000 körre támadni.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14290 09-18-2022 16:13
Melyik sereg megy el, amelyik támad? Nogixer Segítség 44 11-08-2007 15:21
Felmért sereg Netelek Elvetett javaslatok 20 11-13-2006 19:47
Szövetséges felé vonuló sereg megállítása. Mland Elvetett javaslatok 0 11-07-2006 10:54
Szövetség felé vonuló sereg megállítása. Mland Elvetett javaslatok 0 11-07-2006 10:53


All times are GMT +1. The time now is 17:51.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu