Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Szeretnéd-e hogy a 3napnál hosszabb szabadságról kijőve lásd a fontos eseményeket?
Igen szeretném 17 68.00%
nem, nem szeretném 3 12.00%
nem érdekel, nem szoktam szabizni 1 4.00%
nekem mindegy 4 16.00%
Voters: 25. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-31-2008, 21:41
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default Szabadság alatti események

A probléma az, hogy az események ugye 3nap alatt törlődnek. Aki mondjuk elmengy 4-5-6nap szabira, neadjisten többre, az visszaérkezve nem tudja meg a szabadság alatt történt dolgokat. Pl gömbözés, gömbözési kísérlet, piacról hazajövő áru.
Az utóbbival volt gondja most a havernak, mert gabonája volt kinnt sok, de az eladási árban. Elment szabira, és 5-6nap múlva visszatért, és először csak pislogott, hogy hová tűnt az a jópártízmillió. Az eseményekben persze nem volt róla semmi. Mondjuk nekem rögtön leesett, mert tele volt a raktár gabonával, de neki nem.
De mondjuk valaki elteszi magát szabira, de éppen mielőtt elmenne, kimegy rá egy sereg. Ha nem jön vissza 3nap múlva pontosan, akkor sose tudja meg, hogy ki volt az, aki beütötte földre/pénzre...

Na a sok mellébeszéd után a javaslat, hogy a szabadság alatt történő eseményeket annak megnézéséig, vagy egy bizonyos ideig (pl 1-2hét) még őrizze meg a játék, hogy a szabadságról visszajövő láthassa, hogy mi történt ameddig nem volt.

Várom a támogató/ellenző hozzászólásokat!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Sponsored Links
  #2  
Old 05-31-2008, 21:58
KPeti999 KPeti999 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 182
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Szerintem jó ötlet!
Ha valaki mondjuk 2 hét múlva visszajön szabiról, nem fogja több 100 üzi várni, mert szabi alatt amúgyis alig történik valami. Nincs éhezés, betegség, a helytartó sem rakja fel a varázslatokat stb...
  #3  
Old 05-31-2008, 22:49
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Részemről nem támogatom.
Ez az opció már él, úgy hívják, hogy email küldés eseménykor.
Akkor meg Ati ne dolgozzon már fölöslegesen dolgokon, maradjon több ideje a fontosakra
__________________
A szenvedélyem
  #4  
Old 05-31-2008, 22:49
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

szerintem teljesen jó ötlet, semmilyen ellenvetésem nincs, támogatom!!
  #5  
Old 05-31-2008, 22:50
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Részemről nem támogatom.
Ez az opció már él, úgy hívják, hogy email küldés eseménykor.
Akkor meg Ati ne dolgozzon már fölöslegesen dolgokon, maradjon több ideje a fontosakra
hát nemtom mennyire felesleges ez... neked lehet hogy az, de lehet van aki örülne ennek, és talán jobban mint másnak. de majd a szavazás dönt
  #6  
Old 05-31-2008, 23:11
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Druida View Post
hát nemtom mennyire felesleges ez... neked lehet hogy az, de lehet van aki örülne ennek, és talán jobban mint másnak. de majd a szavazás dönt
Fél percbe telik, hogy szabiramenés előtt benyomkodjuk az értesítőt, és félpercbe, amikor visszajössz, hogy kinyomd, ha akarod.

Tehát felesleges. Ezt nem értem minek kell tagadni
És ameddig ezt programozza Ati addig nem tud mással foglalkozni, asszem ezt se lehet tagadni

Másik dolog, hogy a hódítóban sose a szavazások döntenek, hanem az indoklások, legalábbis én még nem láttam az ellenkezőjét
__________________
A szenvedélyem
  #7  
Old 05-31-2008, 23:21
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Fél percbe telik, hogy szabiramenés előtt benyomkodjuk az értesítőt, és félpercbe, amikor visszajössz, hogy kinyomd, ha akarod.

Tehát felesleges. Ezt nem értem minek kell tagadni
És ameddig ezt programozza Ati addig nem tud mással foglalkozni, asszem ezt se lehet tagadni

Másik dolog, hogy a hódítóban sose a szavazások döntenek, hanem az indoklások, legalábbis én még nem láttam az ellenkezőjét

elsőrésze igaz
a vége pedig, úgy értettem majd szavazáson eldől ki hogy gondolja, nem hogy Ati hogy fog dönteni, mert azt persze hogy nem a szavazás határozza meg
  #8  
Old 05-31-2008, 23:38
Stev's Avatar
Stev Stev is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Budapest
Posts: 468
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Teljes mértékben Valeziussal értek egyet, az e-mail értesítő tökéletes erre a célra. Ráadásul amellett hogy Atinak nyilván van jobb dolga is, gondolom anno az események tárolása erőforrás-igény miatt is lett beszabályozva. Attól hogy mostmár sokkal jobb erőforrások állnak rendelkezésre, nem kellene csip-csup dolgokkal terhelni a rendszert mikor van rá más megoldás is.
Mondjuk úgy nem kielégítő az "ár-érték" arány.

Arról nem beszélve hogy kérdéses hogy leprogramozható-e egyáltalán hogy szabi alatt(de csak szabi alatt) egyáltalán ne törlődjenek az események.
__________________
"Alkoholista az aki annyit iszik mint mi, csak ellenszenves"

http://stevzland.myminicity.com/ind
  #9  
Old 06-01-2008, 03:19
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Részemről nem támogatom.
Ez az opció már él, úgy hívják, hogy email küldés eseménykor.
Akkor meg Ati ne dolgozzon már fölöslegesen dolgokon, maradjon több ideje a fontosakra
pontosan ugyanez a velemenyem. az email-es kuldesben csak az zavar, hogy minden 1es esemenyt 1esevel kuld el, es igy teletomi a postaladat. vhogy osszesiteni kene, legalabb orankent (koronkent) az az alatti osszes esemenyt.
The Following User Says Thank You to Smooth Scroller For This Useful Post:
  #10  
Old 06-01-2008, 04:40
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Na a sok mellébeszéd után a javaslat, hogy a szabadság alatt történő eseményeket annak megnézéséig, vagy egy bizonyos ideig (pl 1-2hét) még őrizze meg a játék, hogy a szabadságról visszajövő láthassa, hogy mi történt ameddig nem volt.
Szabi előtt kapcsold be az eseményértesítőt, így akár több évnyi eseményed is megmaradhat az e-mail postafiókodban. És még belépned sem kell, már szabi alatt is látod, hogy pontosan mi történt.
__________________
Hódító * Queosia
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szabadság minimum ideje: 3 óra Ati Fontos bejelentések 0 12-24-2007 08:21
Szabadság Wins Elvetett javaslatok 4 03-09-2007 04:39
Mágikus események rögzítése Vili Nem hiba 9 02-26-2007 09:00
Szabadság minimum ideje: 3 óra Ati Fontos bejelentések 0 12-24-2006 12:59
1/A változás: szövetségi szabadság alatti raktárdíj Ati Fontos bejelentések 0 05-04-2006 14:14


All times are GMT +1. The time now is 10:50.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu