Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Taktikai elemnek tartod, ha ütsz de 0 hekit foglalsz mert az ellenfeled elfokoz?
Igen, mert jó buli látni, hogy ha sok egységet halmozok föl, beverhetetlen vagyok. 2 3.64%
Igen,reális egy stratégiai játékban, hogy az emberek létszáma határozza meg a földfoglalást. 1 1.82%
Igen, én is ezt csinálom ha megtámadnak. 0 0%
Igen, mert ha a termelő orimhoz odafokoz egy hadi ország, másképp nem tudom megvédeni magam. 0 0%
Igen, ha van odafokozás, legyen elfokozás is, ezt tartom igazságosnak. 27 49.09%
Nem, mert kizárólag a pénztől függ, semmi köze a játékhoz. 6 10.91%
Nem, mert, ez még a lehetőségét is elveszi, hogy földet foglaljak 1M ponton. 1 1.82%
Nem, mert értelmetlenné teszi a játékot. 9 16.36%
Nem mert a stratégiai játékból , kereskedelmi játékot csinál. 4 7.27%
Nem tudom miről van szó... 5 9.09%
Voters: 55. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #321  
Old 01-27-2011, 00:24
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
nem idézem be, mert így is roppant hosszú lett... Bocsi érte.
Jack, képzeld el azt az esetet, amikor legyek én, egy kigyúrt ork te meg legyél egy 45/15-ös törpe. Nem vagyok az, de legyek. 215k pont közöttünk a különbség. Mivel úgyis fokoznom kell, több, mint egy millió egységet, ezért rakok az országba 95% barakkot meg 5% templomot meg 1 kocsmát, hogy a morált magasan tudjam tartani úgy, hogy üres vagyok. Így egy kicsit nő is a különbség, mert kiiktattam az embertényezőt a pontjaimból.

A törpe tudós:
45/15: 17,5k hektárral számoltam- az annyit tesz, hogy 491400 íjász, 2625 torony, 95% morál
Az ork tudós:
13k hektár, 642.200 ló vérszomjjal 95% morál

Az ork sereg kopását beleszámítva 5 tábornok kiküldésével is bő 1milla ponttal több a támadóerő, mint a védő. 7 tábornokra átszámolva 100k támadóerő-többletet belevéve 82% barakk elég a beütéshez. Tehát tarthatok házat, kocsmát és akár egységet is bent, morálromlás nélkül.

Rádfokozok, majd azonnal visszaesek 110k pontot. Alattad vannak szövetségeseid egészen tőlem 160k pontig. Tőled 110k pontra kerülök, az alattad lévő legalsó szövetségesedtől 50k-ra.

Hogy reagálod le, ha nem lehet 0 hektárt foglalni? Mennyit foglalok? Legyen 10%-a a maximálisnak, hogy mégis legyen valami. 100+ hektár körül.
Ha belegondolok, hogy ezzel egy nagy klánt lehet "szivatni", akkor értékelem a helyzetet:
átépülési költségek, választok egy olcsó nyersáras időpontot, nem olcsó, de nem is tétel annyira.
1milla egység. Ha az embernek elfogyott a kedvezményes fedezése, akkor az 2400 katona/ hektár. 1 milla egységből lehet fedezni 400felett De ha én pl valamiért pikkelek Rád, és a klánvagyon megengedi, akkor bármikor megtehetem 4x annyi árért.
Ha összepakolok 10milla egységet, amit erre akarok fordítani, akkor 6-7 számold ki, hogy hányszor tudlak beverni úgy, hogy egyszer sem tudsz vele csinálni semmit.
Főleg, hogy az alsó szövetségesed pl rámfokoz, de akkor millióan mehetnek rá tőlünk.

Vagy pedig mit lehet csinálni? Szétbontani az országot és újraépíteni. Erre szépen felszedjük a piacon az olcsó cuccot, majd megosztjuk veled jó drágán. Lehet még a katonák árának jó részét is visszaadja a klán.

Olyan megoldás kell, amitől nem lesz a játékban egy én nyertem gomb.

Egyébként a feljövő játékosoknak azért 500k pontig nem nagyon kell szembesülnie az elfokozás problémáival. Azért mostanában több ország is feljött nálunk 600k környékére, és bőven volt sikerélményünk. Ha valaki elfokoz egyszer, hát elfokozott. Mehetünk rá újra. Sokszor úgyse fog elfokozni. Tehát annyira nem érzem indoknak a szegény csóró játékosok feljutását. Az tény viszont, hogy rettentően sok pénz kell BÁRKINEK a feljutáshoz, így önmagában ezt nevezném meg sikerélmények hiányának.

Ami meg megint más, hogy a kisklánok persze, hogy nehéz feladat egy feltörekvő klánnak, de egy jól felépített szövetségnek azért nem teljesíthetetlen feladat.

Egészséges mennyiségű szó áramlott ki belőlem!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #322  
Old 01-27-2011, 00:52
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

13k hekis orinak a fokozotáv vége 767k pont korul van
magyarul azzal amit számoltál csak az a gond hogy fokozotávon kivul van a példa amit felhoztál

az a torpe aki magasan akar lenni majd megoldja hogy visszajusson
átépul kisklánozik vagy akármi
ha egy haragos klán maga alá ut ugy hogy egyedul vagy
az szinte minden esetben egy nagyonagy vagy megoldhatatlan feladatot fog jelenteni
es jelent most is
amugy nemrégiben mutatták meg az egyik klánban hogy 2 torpel is szépen felutotték magukat
szoval annyira nem siralmas a helyzet szerintem
csak nem feltetlen az eloszor A-ban járó ujjoncal kell beválasztatni a torp fajt
nagyokat lehet zuhanni egy torpel az tény elfokozás ide vagy oda
de a torp az ilyen szakma..

lehet hogy a klánokban ezentul tobb torpe lenne nagyobb vedelemmel
de anno a lenti szinteken is még korábban a "szemétláda top" termelte meg akik tobbezer korokig tobbezer hekin termeltek
és miattuk behoztak egy maximum fold szabályt
majd az egekbe szoktek az árak mert nem volt elég torp a csopikban..
mára megváltozott a helyzet es a felesek helyett torpét tart a legtobb szovi...
de ha egekbe szoknek az árak majd felismerik a klánok hogy 1 torp nem torp inkább legyen 2-3 aktiv normális vedelmu ami szembe is megy mert muszáj neki
es máris nincs világvége mert pár torp nem tudta megvedeni magát

Last edited by NewJackCity; 01-27-2011 at 01:19..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
  #323  
Old 01-27-2011, 01:40
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Ha belegondolok, hogy ezzel egy nagy klánt lehet "szivatni", akkor értékelem a helyzetet:
ezt meg nem igazán értem hogy jott
az hogy az ember támogatja az egéséges erofeltételek kialakulását az nem jelent semmiféle hátso szándékot
de én is mondhatok neked ilyen példát
beáll alátok egy 5-6 ori egy joval gazdagabb klánbol
es rendszeresen 0hekit hoznának a szembemenéseitek
szerintem kb te lennél a legnagyobb hangu reklamálo hogy ez ne legyen igy
Reply With Quote
  #324  
Old 01-27-2011, 02:19
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
13k hekis orinak a fokozotáv vége 767k pont korul van
magyarul azzal amit számoltál csak az a gond hogy fokozotávon kivul van a példa amit felhoztál
Csak azt írtam le, hogy még egy 4500hektárral kisebb ország is képes lenne átütni úgy, hogy NEM TEHETSZ SEMMIT ELLENE. Most tehetsz. El lehet fokozni egy indokolatlanul nagy távolságról fokozó ország ütése elől. Nincs én nyertem gomb.

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
az a torpe aki magasan akar lenni majd megoldja hogy visszajusson
átépul kisklánozik vagy akármi
Kisklánozik? Pont ezt írtad bajnak a játékban. Amíg a gazdag szövetségek vámolják a kisklános kicsiket...
Véleményem szerint, egy ideális csoportban ha egy törpét kiszednek a szövetségesei közül, akkor a TOP-ból ki kell, hogy verjék. Tudom jól, még egy hadis törpének is a törpe a legjobb célpont A-ban.

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
amugy nemrégiben mutatták meg az egyik klánban hogy 2 torpel is szépen felutotték magukat
szoval annyira nem siralmas a helyzet szerintem
csak nem feltetlen az eloszor A-ban járó ujjoncal kell beválasztatni a torp fajt
nagyokat lehet zuhanni egy torpel az tény elfokozás ide vagy oda
de a torp az ilyen szakma..
Persze, hogy fel lehet ütni a TOP-ba. Pont így volt nálunk is. És pont azt mondtam, hogy így sem megoldhatatlan, nem kell a fokozástól félni. Ettől nem lesz kevesebb sikerélménye egy új országnak. 500-550k-s országként, vagy felette viszont már fel kell készülni egy másik klánnal való bonyolult harcra.

Egyetlen klánnak van potenciálisan előnye a többivel szemben, ha az elfokozást nézem. Mégpedig a piacot uraló klánnak. Minden más klán adott kört tekintve kb ugyanakkora vagyonnal rendelkezik. Mindegy, hogy 200mrd van egységben a védekezőnél, ha az áron felül ki van rakva a piacra, és nem érheti el. Nincs más, a bent lévő vagyon. ÉS egy ország van igazi előnyben vagyon terén, a támadó, mert ő szabja meg, hogy mikor indul, és ha akkor jön vissza egység, akkor ugye azt sem kell venni...

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
...majd felismerik a klánok hogy 1 torp nem torp inkább legyen 2-3 aktiv normális vedelmu ami szembe is megy mert muszáj neki
es máris nincs világvége mert pár torp nem tudta megvedeni magát
Az országa felének lebontásával már nem tud szembemenni. Egyébként meg csak várja hogy beüssék. Vagy elfokoz.

Tehát a véleményem, hogy ameddig van ráfokozás, addig elfokozásnak is KELL lennie. A fokozást pedig a játékból az eddig felhozott ötletek alapján nem lehet kivenni.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #325  
Old 01-27-2011, 02:23
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
ezt meg nem igazán értem hogy jott
az hogy az ember támogatja az egéséges erofeltételek kialakulását az nem jelent semmiféle hátso szándékot
de én is mondhatok neked ilyen példát
beáll alátok egy 5-6 ori egy joval gazdagabb klánbol
es rendszeresen 0hekit hoznának a szembemenéseitek
szerintem kb te lennél a legnagyobb hangu reklamálo hogy ez ne legyen igy
In memoriam pékek vs black dragon topic

De asszem akkor is játszottál, tehát emlékezhetsz is rá. Bizony, így volt. Asszem akkor sem változtattam a véleményem. Mi elvertük egy kisklánozásra az összes pénzünket, közvetlen utána kezdődött a klánharc. De nem csak elfokozás volt, hanem még fordulás is, ha feléjük ment a sereg.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #326  
Old 05-10-2011, 06:36
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

sziasztok

Szeretném, ha ez a téma újra elő lenne hozva

az elmúlt napokban több 0-ás ütés is volt az 1/A csoportban. és ez kezd idegesítő lenni. ezek a nullás ütések a fenti játékot teljesen megölik, én már legfőképpen ezért nem megyek ki ütni, mert minek is, úgy is elfokozzák előlem a célpontot. és nem fogok belemenni fokozóversenye az biztos. sajnos sok játékosnak gondok vannak a gerincével, és a tiszta harc az annyira nem kóser. de csak a fenti okok miatt ne maradjon a játékban ez a kiskapu a földvesztés elkerülésére.
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to csabi For This Useful Post:
  #327  
Old 05-10-2011, 11:24
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by csabi View Post
sziasztok

Szeretném, ha ez a téma újra elő lenne hozva

az elmúlt napokban több 0-ás ütés is volt az 1/A csoportban. és ez kezd idegesítő lenni. ezek a nullás ütések a fenti játékot teljesen megölik, én már legfőképpen ezért nem megyek ki ütni, mert minek is, úgy is elfokozzák előlem a célpontot. és nem fogok belemenni fokozóversenye az biztos. sajnos sok játékosnak gondok vannak a gerincével, és a tiszta harc az annyira nem kóser. de csak a fenti okok miatt ne maradjon a játékban ez a kiskapu a földvesztés elkerülésére.
jaja én ugyanezt mondogatom jo idelye
biztos nem te vagy az egyetlen aki hasonlo okokbol ki se kuldi a pacikat
és valoban jo lenne ha lenne belole valami mert szerintem nem 1 játékos hagyta már abba emiatt a hulye kiskapu miatt
ettol fuggetlen amég a kiskapu megvan még biztos nem egy meg nem két elfokozás lesz vagy volt
és tényleg megoli ez a nyomiság a nagyhekis játékot
az anyagi javak nem szabadna hogy ennyire hatással legyenek a csaták kimenetelére

mondjuk gerinctelenség vagy nem a mentségére szoljon hogy koltozes miatt nem volt más választása
és a gerinctelennek titulált viktor elől fokoztak el az elmult pár evben legtobbszor szerintem
szoval lelkiismeret furdalást sem okozott hogy most ő is ugyanigy uszta meg a dolgot
bár tényleg nem volt szép
vannak sajna olyan kornyékek ahol nincs digi, a tetves multivállalatok meg csak huségnyilatkozattal kotik be a netet mindenhova
igy ideiglenes lakhelyre nem tul kifizetödő
hidd el mi sem orultunk a dolognak de ez volt adott szituban az egyetlen választás
telorol normális ellenfél ellen esélyed sincs jol kijonni egy harcból
de ezzel gondolom te is tisztában vagy

Last edited by NewJackCity; 05-10-2011 at 11:39..
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
  #328  
Old 05-10-2011, 11:31
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

csabi, szerintem ez nem gerinc kérdése, hanem egy olyan lehetőség kihasználása, ami teljesen szabályos a játékban.
Nem kell ebbe belekeverni senkinek a becsületét, A-ban senki se szeretné a földjét elveszteni és ha nincs esély védeni, illetve bármi miatt visszamenni, akkor jön ez...

Nézhetjük a másik oldalát is. Kérdezem tőled, ha te kimennél ütni és az ellen elfokozás helyett visszatolna 3-4 sereget, ami beférne, akkor a sikeresen elhozott 5-600 hekit nem "védenéd" meg Te is úgy, hogy elfokozol?
Most őszintén?

Na ugye...
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #329  
Old 05-10-2011, 12:51
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
mondjuk gerinctelenség vagy nem a mentségére szoljon hogy koltozes miatt nem volt más választása
és a gerinctelennek titulált viktor elől fokoztak el az elmult pár evben legtobbszor szerintem
szoval lelkiismeret furdalást sem okozott hogy most ő is ugyanigy uszta meg a dolgot
bár tényleg nem volt szép
Hát akkor elnézést, hogy nem kérdeztünk meg minden érintettet, hogy éppen ráér-e vagy sem
Ez egy online játék, ahol előnyben van az, aki gyakran gép előtt tud lenni. Hát nem sokat láttam belőle Persze fokozhattunk volna utána nyugodtan, de kb ugyanolyan szerencsejáték az is, ha fokozol meg az is, ha nem.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #330  
Old 05-10-2011, 13:13
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
csabi, szerintem ez nem gerinc kérdése, hanem egy olyan lehetőség kihasználása, ami teljesen szabályos a játékban.
Nem kell ebbe belekeverni senkinek a becsületét, A-ban senki se szeretné a földjét elveszteni és ha nincs esély védeni, illetve bármi miatt visszamenni, akkor jön ez...

Nézhetjük a másik oldalát is. Kérdezem tőled, ha te kimennél ütni és az ellen elfokozás helyett visszatolna 3-4 sereget, ami beférne, akkor a sikeresen elhozott 5-600 hekit nem "védenéd" meg Te is úgy, hogy elfokozol?
Most őszintén?

Na ugye...
teljesen egyetértek Veled, Merengő félévvel ezelőtti hsz-ét kopiztam..
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to csabi For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 12:11.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu