Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #341  
Old 10-31-2012, 16:17
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
de manipulálva van. 9510 pontos közegről csináltad, ennyi.
máshol meg tudok olyat mutatni hogy 24ből 22 zombi. és?
tegyük hozzá ha 3 millánál többet látod egy tekiíró gnómnál már megy is a 4 sereg és voilá pénz elhozva (akár felessel is beverem 4x)



5% területnyi bank védje a pénz 90%-át és ez legyen a max (kereskedőnél 95% ugye)
4 yardból még mindig 20 millánként hoz az ember kereskedő ellen.
i don't want to live on this planet anymore

Az mitől manipuláció, hogy a legalsó csoportban 200 hekin vagyok? Ahol elvileg a legjobb a félelf, ugye. 3 milláért kimozdulni meg valóban piszok gazdaságos, abból szedj össze 2 yardot. Több kárt okozol a másiknak, mint hasznot magadnak.

A bankos javaslat pedig nem azért született, hogy mindenki több bankot tartson, hanem, hogy a félelf érdemben tudjon lopni (A könytárosokat békén hagyva!). Azzal, hogy 5% bankot tart mindenki, semmivel sem lesz jobb senkinek.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #342  
Old 10-31-2012, 16:23
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
A bankos javaslat pedig nem azért született, hogy mindenki több bankot tartson
Az eredeti felvető nincs mostanság itt a fórumon, ezért nem tudjuk konkrétan megkérdezni, de szerintem kifejezetten ez volt a célja.

Ez a téma foglalkozik kifejezetten a félelfekkel, itt azért kanyarodtunk el megint a bankok és a pénz irányába, mert az a fő kérdés, hogy a károkozáson kívül egyáltalán mi az, ami érdemben lopható.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #343  
Old 10-31-2012, 16:25
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az eredeti felvető nincs mostanság itt a fórumon, ezért nem tudjuk konkrétan megkérdezni, de szerintem kifejezetten ez volt a célja.

Ez a téma foglalkozik kifejezetten a félelfekkel, itt azért kanyarodtunk el megint a bankok és a pénz irányába, mert az a fő kérdés, hogy a károkozáson kívül egyáltalán mi az, ami érdemben lopható.
Mivel ebben a témában írt, gondolom az ebben a témában felvetett bank-átlopás javaslatra gondolt. Vagy legalábbis merem remélni, hogy nem ide írja amit a másik témába szeretett volna.
Reply With Quote
  #344  
Old 10-31-2012, 16:49
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

A +varázslat helyett inkább valami olyasmi legyen, hogy amikor a feles nyitja a kaput a másik országra, akkor a bankok max. X%át védik a pénznek. Így a nem tolisok sem szenvednek akkora kárt, mert egyből tudják majd, hogy ki a meglopójuk, tehát ha a feles pénzre akar menni, akkor nem tudja felhasználni a szövisét, szerintem ez így korrekt.
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
Reply With Quote
  #345  
Old 10-31-2012, 17:12
Barbara Barbara is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
A +varázslat helyett inkább valami olyasmi legyen, hogy amikor a feles nyitja a kaput a másik országra, akkor a bankok max. X%át védik a pénznek. Így a nem tolisok sem szenvednek akkora kárt, mert egyből tudják majd, hogy ki a meglopójuk, tehát ha a feles pénzre akar menni, akkor nem tudja felhasználni a szövisét, szerintem ez így korrekt.
A kapu utolsó körében kv előtt 1 sec-el is le lehet tudni a lopást, akkor aztán keresgélhet
+ varázslat helyett az árnyak kibővítése egyszerűbb.
Olyan meg nem lenne szerencsés, hogy külön varázslat legyen egy fajnak, amit másra varázsolhat, mert másnak akkor miért ne legyen ilyen?
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Barbara For This Useful Post:
  #346  
Old 10-31-2012, 19:56
cmaster333 cmaster333 is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2011
Location: Kaszony
Posts: 28
Activity: 0%
Longevity: 67%
Default

Meg hat a valamire valo jatekosok 9 koronte neznek kaput magukon, igy sose lophat senki buntetlenul
Reply With Quote
  #347  
Old 10-31-2012, 20:35
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Még egy gondolatot fűznék hozzá. Egy dologban mindenki egyetért szerintem, hogy a fajivarik, minden országra egyediek. Ha egy változtatás miatt egy faj fajivarázslata sérül, a többié nem, akkor az már a jelenlegi "egyensúlyt" megbontja. A fél-elf fajivarijának a megváltoztatása szerintem jó irány lehet, plusz kaphatna hozzá több véderőt is, de más faj fajivarijához nem nyúlnék.
Reply With Quote
  #348  
Old 10-31-2012, 20:45
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Én a bankok alkalmankénti átlophatóságát tartanám a jó iránynak, ezt pedig csak a Fél-elf-nek tenném lehetővé. Hogy faji varázslattal vagy -sajátossággal, tulajdonképpen teljesen mindegy.

Katonai erősítést már csak azért sem adnék, mert az izenetben kapott éplisták alapján számomra világossá vált, hogy ilyen téren a játékosokban van a hiba, akik teljesen kiszolgáltatottra építik az országukat.
Srácok, ha valaki tökéletesen defenzív felállást választ, abból is a gyengébbiket, ráadásul másokat megrövidítve szeretne megélni (tolis), akkor ne csodálkozzon, hogy a jogos reakció fájdalmas, esetenként elsöprő.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #349  
Old 10-31-2012, 22:47
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
5% területnyi bank védje a pénz 90%-át és ez legyen a max (kereskedőnél 95% ugye)
4 yardból még mindig 20 millánként hoz az ember kereskedő ellen.
Ez azért nem jó, mert csak lenne 5% felesleges épülete mindenkinek innentől.
1/A-ban az elfek végképp átüthetetlenek lesznek, ha az ork tart bankot, az elf pedig nem.

Tsobi, szerintem nem feltétlenül jó az a következtetés, hogy csak a játékosok felépítése tehet mindenről.
Sőt, ha engem megkérdeznél arról, hogy mi a jó felépítés egy félelfnek, akkor azt mondanám, hogy nem tudom. Egy gnómnak? nem tudom. Egy 1/A-s orknak?
Ugyanez. Minden csak és kizárólag a környezettől függ.
Ha varis vagyok, és sokaknak a környéken 20%+ temploma van, akkor 30% templom az ideális. Ha viszont 20% templommal végiggömbölöm a környéket, akkor a 30% a rossz választás.

Én például így építenék fel egy felest:
18% ház
10% templom
10% torony
12% tanya+raktár
50% barakk

Védekezőbb felállás esetén 45/15 barakk-torony.
Kocsma 0.

Úgyis a hadizásról szól a játék.
A személyiségek közé beválasztanám a gazdálkodót és akkor nem számít a tanyamalusz, a sok barakk miatt nem számít annyit a támadómalusz.
Szutyi lesz, de még így a leghasználhatóbb. Szerintem még senki nem találkozott hasonló vér-félelffel Persze ha így akarnék felépülni, akkor ork lennék.

Érdekes, hogy dobálózunk a javaslatokkal, de nem láttunk még egy jó kis éplistát. Elgondolkodtam azon, hogy mi lenne, ha a félelf kocsmáiba kétszer annyi toli férne.

Valahogy így építeném fel:
18% ház
10% torony
20% templom
10% kocsma
12% tanya + raktár
30% barakk

90-95%-hoz be tudna gömbözni, aki nem félelf ahhoz be tudna éplistázni.
A legnagyobb előnye, hogy egy orival teljesen megvan a varis-tolis. Jelenleg erre a gnóm használható, de a félelf kevésbé fárad a varázslásoknál és a tolvajlásoknál is. Ez nagy előny.
Hadilag nem olyan erős, de cserébe három beton hadit lehet mellette tartani, én tartanék mellette egy gnómot, aki mindig állomásoztat a félelfnél valamennyi íjat. Az egyetlen gyenge pontja ennek a félelfnek egy nála több kocsmás félelf lenne.
De ha van mellette egy gnóm és két vérork, akkor megnézném ki köt beléjük.

Nekem egészen tetszik ez a felállás, megtartanám emellé a tanyamaluszt és a támadómaluszt, csak az árnyak varázslat arra módosulna a mostani helyett, hogy 2-szer annyi toli fér a kocsmákba.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #350  
Old 10-31-2012, 23:34
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Tsobi, szerintem nem feltétlenül jó az a következtetés, hogy csak a játékosok felépítése tehet mindenről.
Sőt, ha engem megkérdeznél arról, hogy mi a jó felépítés egy félelfnek, akkor azt mondanám, hogy nem tudom. Egy gnómnak? nem tudom. Egy 1/A-s orknak?
Ugyanez. Minden csak és kizárólag a környezettől függ.
Maximálisan egyetértek. Egy éplista nem lehet fix, de az sem lehet, hogy 1-2%okat tologatunk ide-oda, mondván mi mindent megtettünk, nem megy, erősíteni köll.

Ha én vissza akarok bárkit is csapni, hogy ne legyek teljesen védtelen, akkor nyilván nem építek 13/13-as felest.

Ház: 16%
Barakk: 25% (30%)
Raktár: 5%
Őrtorony: 10%
Kocsma: 24%
Templom: 20% (15%)

A legutolsó felesem valahogy így nézett ki. Ezzel bárkit visszacsappintottam, akiknek nem tetszett a kitüntető figyelmem, párakat pedig még be is kentem gond nélkül.

Más kérdés, hogy haladni nem nagyon haladtam, mert a napi betevőt alig-alig kerestem meg, így át kellett alakítanom éheztetős tanyásra (ezt betudom annak, hogy tele volt a környék devizahitelt nyögőkkel) s végül leújráztam.

De ez megint más tészta. Csak a hadi erősítés részhez hozzászólva ezzel, szerintem nincs szükség rá.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 08:34.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu