Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #231  
Old 10-27-2012, 12:02
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Ahham. Szóval lopni kiskapu, míg teljes biztonságban milliárdokat termelni egy stratégiai-gazdasági játékban már nem, értem.

Egyébként az általad javasolt gnóm-feltörésekhez mégis miért szükséges a félelf faj? Nem értem. A nagy riválisával, a gnómmal is meg lehet tenni. Így ez nem indokolja, hogy a félelf bármire is jó lenne, szvsz.

Pirostraktor: De ha nagy védelmű tolit akarsz, akkor ott a gnóm. Szerintem nem úgy kell foltozni a félelfet, hogy tessék-lássék használható legyen. Hanem, hogy valóban legyen valami olyan előnye, amiért megéri használni. Az, hogy egy picit nehezebb kifilézni, mint eddig, azt én nem érzem előnynek.

Ha védett tolvajt akarok, más fajt választok. Ami majd ugyanannyira tud lopni, mint a feles, de sokkal-sokkal nehezebb beütni. Ha a feles védelme annyi lenne, mint egy gnómnak, még akkor se lennének egy súlycsoportban, mert a gnóm bármikor variálható. Szóval én inkább valami tolvajlásban megnyilvánuló előnyt adnék inkább a felesnek, elvégre arra való.
(Félreértés ne essék, én a +védelemnek is nagyon örülnék, egyáltalán nem ellenzem. Csupán nem érzem egyenlőre, hogy ha a védelemre gyúrunk, akkor mikor fogja megelőzni bármiben is a gnómot.)
akkor azt a dolgot legyél már szíves elmagyarázni nekem, hogy miért lesz használható faj a fél-elf a többi szinten szerinted, ha olyan előnyt kap, hogy áttudja lopni a gnóm kulcsát. És akkor itt egy faj ellen adsz neki egy előnyt. Ezt tényleg nem értem, hogy ettől miért lenne használható.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Hex For This Useful Post:
Sponsored Links
  #232  
Old 10-27-2012, 12:32
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Úgy látom oda sikerült kilyukadni, hogy vannak a hős, szorgalmas tekiírók, akik vérrel verejtékkel küzdenek, és minden harmadik nap belépnek, és erre a lusta tohonya tolisok napi alig 10-15 belépéssel el akarják tőlük venni a becsülettel megtermelt kis tekercskéiket.

Van, aki szerint a jelenlegi félelf faj jó és játszható?
Nem hiszem.

A javaslatokat ellenzők szerint sem hiszem, hogy jó a jelenlegi rendszer. Akkor sem jó a rendszer, ha egyszer valamikor valahogyan sikerült egy gnómtól ellopnod valamennyi tekit. Egy normálisabb játékostól nem sikerülne.

Ha nem jó ami most van, akkor tessék javaslatokat tenni, hogy milyen változtatás lenne jó.

Azt látom, hogy ebben a topicban vannak a kezdő játékosok, akik a tapasztalatuk híján nem tesznek jó javaslatokat, és vannak a régebbi játékosok, akiknek marha kényelmes, hogy a jelenlegi taktikájukkal forognak körbe-körbe, senkitől sem zavartatva. Lassan hódító helyett lehetne a játék neve tamagochi.

Akármilyen változtatás születik, engem pl. nem fog zavarni, mert alkalmazkodom hozzá. Egyáltalán nem kedvelem az ork és a törpe fajt, mégis állandóan azokkal játszom, mert az a hatékony. Nyűg tekit írnom, jobb lenne 5-ös szinten összelopkodni a tartalékot, de erre nincs lehetőség, ezért én is tekit írok.
Ha igazán jó játékos vagy, akkor nem csak a megszokott taktikáddal tudsz játszani, hanem úgy, ahogy a körülmények megkövetelik.

Az a baj a kulcsátlopásos ötlettel, hogy egy faj ellen lenne használható?
Íme egy újabb ötlet, ami ezt kiküszöböli:

Amennyiben a félelfnek 2-szer akkora toliereje van, mint az általa lopott orinak, haszonszerző tolvajakció esetén nem veszi figyelembe az ellenfél faji varázslatát.

Innentől az óriás és a gnóm is tekizhető és a törpe raktárkulcsa is átlopható a félelf által.

Lenne egy elég jó kis félelf, amivel megéri játszani.
De tőlem átlopható lehet a bank is.

A jó játékosok úgyis egységben tartanák a pénzüket a piacon, és így továbbra sem lesznek lophatóak a tartalékaik, de mégis meg tud élni valahogyan a félelf.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
  #233  
Old 10-27-2012, 12:35
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Az a baj a kulcsátlopásos ötlettel, hogy egy faj ellen lenne használható?
Íme egy újabb ötlet, ami ezt kiküszöböli:

Amennyiben a félelfnek 2-szer akkora toliereje van, mint az általa lopott orinak, haszonszerző tolvajakció esetén nem veszi figyelembe az ellenfél faji varázslatát.

Innentől az óriás és a gnóm is tekizhető és a törpe raktárkulcsa is átlopható a félelf által.

Lenne egy elég jó kis félelf, amivel megéri játszani.
De tőlem átlopható lehet a bank is.

A jó játékosok úgyis egységben tartanák a pénzüket a piacon, és így továbbra sem lesznek lophatóak a tartalékaik, de mégis meg tud élni valahogyan a félelf.
ez azért szerintem már mindjárt jobban hangzik, hiszen minden faj ellen használhatja
Reply With Quote
  #234  
Old 10-27-2012, 12:40
Akira Akira is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Amennyiben a félelfnek 2-szer akkora toliereje van, mint az általa lopott orinak, haszonszerző tolvajakció esetén nem veszi figyelembe az ellenfél faji varázslatát.
... és ezzel az óriást lehetne a kukába dobni.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Akira For This Useful Post:
  #235  
Old 10-27-2012, 12:48
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Csempe a javaslat maga jó úton van, de azon még mindig nem változtat így önmagában, hogy ezek a fajok bármikor betudják alázni sereggel a felest.
Reply With Quote
  #236  
Old 10-27-2012, 12:51
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Csempe a javaslat maga jó úton van, de azon még mindig nem változtat így önmagában, hogy ezek a fajok bármikor betudják alázni sereggel a felest.
Az egy másik problémakör. Ha a tanyái többet termelnének és 10 helyett 20% védőbónusza lenne, akkor játszható lenne mf-ként is és szövitagként is.

Nehezebb lenne beverni, ha beverik, azt meg viselnie kell, valamit valamiért. Legalább lesz miből fedeznie a veszteségeit.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #237  
Old 10-27-2012, 13:02
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Az egy másik problémakör. Ha a tanyái többet termelnének és 10 helyett 20% védőbónusza lenne, akkor játszható lenne mf-ként is és szövitagként is.

Nehezebb lenne beverni, ha beverik, azt meg viselnie kell, valamit valamiért. Legalább lesz miből fedeznie a veszteségeit.
Nem tudom, valahogy még mindig nem érzem, hogy ez mivel hatékonyabb annál amit leírtam. Csak a tanyás feleseket támogatná, onnan tudnák lespórolni azt a kb 15%ot amit én is írtam. Ellenben egy tf feles ugyanott tartana...
Reply With Quote
  #238  
Old 10-27-2012, 13:21
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Én elfelejteném a tf felest. Horror gabonárak vannak mostanában.
De az elsődleges szerintem, hogy érdemben tudjon hasznot szerezni a lopásokkal. Ha az meg van oldva, csak utána jöhet a többi.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #239  
Old 10-27-2012, 13:25
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Én elfelejteném a tf felest. Horror gabonárak vannak mostanában.
De az elsődleges szerintem, hogy érdemben tudjon hasznot szerezni a lopásokkal. Ha az meg van oldva, csak utána jöhet a többi.
Persze, tisztában vagyok vele, hogy tfként az árak miatt nem éri meg JELENLEG! De én amondó vagyok, hogy ha már változtatunk a felesen, akkor az ne tegyen különbséget a tf és tanyás feles közt és hosszútávon is használható legyen. Ha később lemennek az árak, akkor meg az lesz, hogy változtatás történt a felesen, de ha nagyja a csoportnak tf akkor megint életképtelenné válik.
Reply With Quote
  #240  
Old 10-27-2012, 13:51
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Akira View Post
... és ezzel az óriást lehetne a kukába dobni.
Gondolkodj inkább.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 11:16.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu