Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 06-07-2009, 21:43
Microby Microby is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Location: Eger
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 82%
Post Mennyi az a pénz?

Olyan kérdésem lenne hogy most az 5. szinten "szenvedek" egy tekiíróval. Gyűjtögetek, de mikor lesz elég? Mennyi az a pénz amivel már biztonságosan el lehet indulni és talán ki is tart mondjuk a 3. szintig? Én olyan egy-másfél milliárdra gondoltam, de a tapasztaltabbak véleményét is szeretném kikérni.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 06-07-2009, 21:50
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Microby View Post
Olyan kérdésem lenne hogy most az 5. szinten "szenvedek" egy tekiíróval. Gyűjtögetek, de mikor lesz elég? Mennyi az a pénz amivel már biztonságosan el lehet indulni és talán ki is tart mondjuk a 3. szintig? Én olyan egy-másfél milliárdra gondoltam, de a tapasztaltabbak véleményét is szeretném kikérni.
Annyi biztosan elég a 3. szintig, de ha okosan forgatod a piacon, mondjuk olyankor lész a következő szintre, amikor nem veszítesz az értékéből sokat, akkor ez még gyarapodhat is!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #3  
Old 06-07-2009, 23:24
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Microby View Post
Olyan kérdésem lenne hogy most az 5. szinten "szenvedek" egy tekiíróval. Gyűjtögetek, de mikor lesz elég? Mennyi az a pénz amivel már biztonságosan el lehet indulni és talán ki is tart mondjuk a 3. szintig? Én olyan egy-másfél milliárdra gondoltam, de a tapasztaltabbak véleményét is szeretném kikérni.
Tudom, hogy nem erre kérdeztél rá, de én azt tudom javasolni, hogy ne tekiíróval gyűjtögess. Gyűjtögess inkább tolival, abban még izgalmak is vannak, illetve lehet is ugyanolyan tempóban pénzt szerezni (ha nem gyorsabban), mint tekiíróval.
De hogy a kérdésedre is válaszoljak: 1,5 mrd elég 3. szintig, de utána honnan lesz pénzed? Ne csak abban gondolkodj, hogy most szerzel, aztán csak költesz, törekedj rá, hogy közben is tudj szerezni. Illetve a költést és ésszerűsítsd, amennyire lehet.
Nem akarok túlzottan észt osztani, de statikusnak tűnik ez a hozzáállás, hogy most gyűjtök, meddig lesz elég? Gondolkozz dinamikusan, folyamatszerűen (lehet most is azt csinálod, csak a hsz-edből nem ez jött le).
Ugyanis lehet alsóbb szinteken többtízszer 1-1,5 mrd-t is szerezni, csak ügyeskedni kell

Remélem tudtam segíteni
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #4  
Old 06-08-2009, 00:06
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Csoportfüggő.
1-4 mrd között elég a pénz 3. szintig, de a legtöbbször, ha ügyesen lépsz, akkor a lépésen nyerhetsz. (Amit Von is említett.)
Meg aztán le is duplázhatod a vagyonodat szintenként, nyilván nem írom le hogy kell.
Szóval ha jól csinálod, több pénzed lesz a 3. szinten, mint az 5-en, pedig még útközben költekezel is.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #5  
Old 06-08-2009, 00:38
Barbara Barbara is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default

off
Ha már tekiíró akk tolis 5. szinten soká lesz.
Részleteket nem írt de látatlanba MF gnóm v óriás és napi 1-2 belépéssel szeretne tartalékot gyűjteni. Íráshoz bőven jó minimum odafigyelés és olyan fajjal van amivel jól lehet haladni egyedül is. Ha más a helyzet akkor illogikus döntés.
on
H mennyi számít elégnek az piactól fajtól országod felépítésétől aktivitásodtól csoporttársaktól vérmérsékletedtől meg egy rakat másik dologtól függ. Ezeknek egy részét nem ismered másik része adottság. Ha van/volt a közelmúltban a következő csoportokban országod könnyebb dolgod van.
H vmi érdemi is legyen néhány példa hasraütésszerűen amennyi biztosan elég. Tegyük fel persze h nem kötsz bele boldog-boldogtalanba.
- hadis felépítéssel gnóm/óriás 1,5 mrdból gond nélkül felér ork felejtős MFként a világ összes pénze nem elég hozzá
- törpével meg tudod termelni amit fogyasztasz párszáz milla vésztartalékkal elvan
- élőhalott. felejtős akármennyid lehet 220 hektárig sem jutsz mire elszedik
- ember/félelf igazából ellopja amire szüksége van annyi mindenképp kell h pár sereg okozta kárra elég legyen. 0,5-1 mrd
- elffel akár 0 tartalékkal el lehet jutni A topjáig is
Reply With Quote
  #6  
Old 06-08-2009, 09:32
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

egyetértés:
- gnóm, óriás gond nélkül elvan 1,5 mrd-ből.
ork mf-nek az valóban kevés. a duplája, sőt talán a triplája is, bár ez is játékostól függ, ha 2 óránkként ránézel, és jól piacolsz, akkor orkkal is el lehet lenni.
- törpével meg tudod termelni, de ha termelsz, akkor a többiben gyengébb leszel mint azok, akik nem termelnek, és ha nagyon rádszállnak, akkor az kellemetlen. de egyébként valóban el lehet lenni törpével.

cáfolat:
- élőhalottal normál és anarchista csoportban is sikerült már szintet lépnem. (bár ezek csak úgy teszt jellegű orik, nem javaslom senkinek)
- ember ellopja amira szüksége van, meg 5x annyit vernek le róla... hagyjuk már ezt az "ember tolis" mizériát. gyenge országok születnek belőle.
- el lehet, de nem magadban. ahhoz igen jó csapattársak kellenek, hogy 0 lóvéval A-ig vidd az elfed. egyébként nem sikerül. egy jó szövi kicsontoz bármikor, hiába a nagy védelem.

más:
a kereskedő szem akár tolis akár tekiíró, felesleges. Úgyis spórol a házakon, tehát nem les ember a bankokban, mert minek?.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #7  
Old 06-08-2009, 10:42
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Barbara View Post
off
Ha már tekiíró akk tolis 5. szinten soká lesz.
őőő, cáfolnám
igaz, napi 1-2 belépés kevés hozzá
Microby arra kérdezett rá, hogy mennyivel lehet elhúzni G-ig. Ez mindenki számára nyilvánvaló. De mivel ő tartalékot gyűjt, és a topic címe is "mennyi az a pénz?", ezért gondolom érdekli, hogy hogyan lehet pénzhez jutni, meg minden ezzel kapcsolatos infó Szóval hacsak nem óriásként ír tekit, ami azért cink akkor is, ha 10%-kal többet ír, akkor biza lehet még tolis belőle, és biza gnómmal rá lehet verni egy félelfre is. Persze megint, ha statikusan gondolkodunk, akkor a félelf meg az ember a tolis, de nem statikusan már nem

Quote:
Originally Posted by Barbara View Post
Részleteket nem írt de látatlanba MF gnóm v óriás és napi 1-2 belépéssel szeretne tartalékot gyűjteni.
Nos itt két részre kell bontani:
1. ha a összesen napi 1-2 belépésre ér rá az összes oriját tekintve, akkor természetesen így tudja csak gyűjteni a tartalékot. Ez ok.
2. ha napi 1-2nél többször is ráér, akkor miért akar valaki 1-2 belépéssel tartalékot gyűjteni!? Ez viszont viccesen hangzik. Vagy akkor tessék elfogadni, ha nem úgy jönnek össze a dolgok esetleg, ahogy szeretné a delikvensünk

A többi dologgal 'nagyjából' egyetértek, amit írtál.

De a mondandóm egyértelmű lényege az, hogy a tartalék egy úgymond "szent" dolog, ami nagyon sokat segít a játékban. És mint olyan, ami sokat segít, nem értem miért gondolják az emberek, hogy könnyen és gondolkodás nélkül 0 időráfordítással lehet szerezni tetemes méretekben.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #8  
Old 06-08-2009, 11:03
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Microby View Post
Olyan kérdésem lenne hogy most az 5. szinten "szenvedek" egy tekiíróval. Gyűjtögetek, de mikor lesz elég? Mennyi az a pénz amivel már biztonságosan el lehet indulni és talán ki is tart mondjuk a 3. szintig? Én olyan egy-másfél milliárdra gondoltam, de a tapasztaltabbak véleményét is szeretném kikérni.
15-16 milliárd elég és nem kell sehol megállnod már gyűjteni
én kb. ennyivel szoktam lépni 5-ből...
Reply With Quote
  #9  
Old 06-08-2009, 11:16
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
15-16 milliárd elég és nem kell sehol megállnod már gyűjteni
én kb. ennyivel szoktam lépni 5-ből...
így van, és egy szöviháborúban is akkor leszel a legidegesebb, ha véletlen bekopnak a tekijeid (már ha abban tartod őket) bár gnómmal napi 1 belépéssel is el lehet kerülni a kopást
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #10  
Old 06-08-2009, 23:53
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
így van, és egy szöviháborúban is akkor leszel a legidegesebb, ha véletlen bekopnak a tekijeid (már ha abban tartod őket) bár gnómmal napi 1 belépéssel is el lehet kerülni a kopást
Ilyen nem fordult elő velem kb. 4 éve...
Tekiben meg nem tartom a pénzt, egységben és 2-3 milliárdot kp-ben...
Aki meg tekit lopkod, annak "le kell vágni a kezét"...
Bár minek tekit lopni, amikor van, ahol 1000 alatt? Jobb a gyújtás, ha megy, főleg, ha nincs nyers...
De ez nem ide tartozik...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
2. Egyedül? Csapatban? Mikor, mennyi időt? Ati Kedvcsináló 0 04-16-2009 17:09
Mennyi pénzt véd 34 bank 13 millió esetén? bazso Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 11-10-2007 22:47
ki mennyi időt Hódítózik?:) Milán™ Általános beszélgetés Hódítós témákban 39 07-11-2007 09:18
Óriás lép 5.-ről 600 hekivel. De mennyi tolvajt vigyek? Stb. Mland Segítség 118 11-10-2006 16:27
Max pénz Csigusz:P Elvetett javaslatok 1 09-20-2006 18:59


All times are GMT +1. The time now is 17:00.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu