Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 11-22-2007, 22:58
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Lightbulb Román 1/A könnyítése

Arwyl altal nyitott Román 1/A topik szulemenye lett az a gondolat, amit en inkabb szuksegletnek neveznek, h a roman 1/A-n konnyiteni kellene.

Akkor kicsit osszefoglaltam h jobban lathassuk:

-az A-s orival lehessen lefordulni ha megfelel a kovetkezo felteteleknek:
- X kör eltoltott jatekido (min. 4000 kor)
- min. föld ami kb. 4500 heki legyen (2x-ese a max felhozhato foldnek)

-B-ből senki ne tudja forgatni az oriját csak azért mert eltöltötte a kötelező kört A-ban, ehez meg kell a top 30%


A fordulni kifejezes alatt nem a Zerostartot ertem, hanem a +1 szemelyiseg megszerzeset...
Ha elolvassatok a Roman 1/A topikot akkor ra lehet erezni h miert is erzem/erezzuk szuksegesnek ezeket a konnyiteseket...
Nem vegleges csak ideglenes megoldaskent kerjuk es az eltoltott jatekidot es min. hekiszamot sem szogeztem le eppen azert ha valakinek ellenvetese van es ugy gondolja h meg is tudja indokolni, akkor kerem irja le...
En szemely szerint Arwyl topikjaban vartam valaszt foleg Ati-tol es Lyra-tol de a valasz nem jott... ugy gondolom ellege epkezlab az otlet es nem hozz senkit sem hatranyba... igy a vezetoseg is jol jarna es a jatekosoknak is lenne ertelme jatszani a roman 1/A-ban... Mert a jatek a roman verzioban effektiv meghal miutan felertel az 1/A-ba...

Last edited by ErdelyMagyaria; 11-23-2007 at 10:02..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 11-22-2007, 22:59
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Post

En mar zerostartoltam egyik orimat mert 1/A-ban van orim, 2/B-ben van orim... Most mar azt fogom csinalni h a 3. orimat amit zerostartoltam torlom mikor felerek a harmadik szintre es a masodik szinten levo orimal fogok menni 5. szintrol a 2.-ig es onnan zerostartal megin kezdem elorol... Azert zerostart mert en igy is ugy is vippelem az orikat es akkor miert ne tartanam meg a sorszamot?... Iris pl. azt irta h o felviszi a 2. szintre es torol es indit ujat az 5. szinten...
Reply With Quote
  #3  
Old 11-23-2007, 19:34
Robin Robin is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 262
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Látom nagy érdeklődés van a könnyítésre...
Reply With Quote
  #4  
Old 11-23-2007, 19:43
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Csak azert szolok hozza, mert tok ugyanez volt(van) angol 1/A-ban, es ott sem lett konnyites, es nem is lett volna ertelme. Nem konnyiteni kell, ez butasag, hanem minel tobb jatekost ravenni, hogy jatsszon 1/Aban. Sok sok otlet volt erre angolban is, a mentortol kezdve mindenfeleig.... De nem nagyon mukodott ott se. Plusz ha itt konnyites van, ott is kellene, nem hinnem, hogy kivetelezni kellene barhol is....
Szoval szerintem nem a konnyites a jarhato ut....
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #5  
Old 11-23-2007, 19:50
Robin Robin is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 262
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Csak azert szolok hozza, mert tok ugyanez volt(van) angol 1/A-ban, es ott sem lett konnyites, es nem is lett volna ertelme. Nem konnyiteni kell, ez butasag, hanem minel tobb jatekost ravenni, hogy jatsszon 1/Aban. Sok sok otlet volt erre angolban is, a mentortol kezdve mindenfeleig.... De nem nagyon mukodott ott se. Plusz ha itt konnyites van, ott is kellene, nem hinnem, hogy kivetelezni kellene barhol is....
Szoval szerintem nem a konnyites a jarhato ut....
Az a baj hogy elment a játékosok kedve, hiába jönnek fel A-ba, nem jönnek játszani. Kezdésnek kéne valamit kitalálni hogy megjöjjön a játékkedv. De a jelenlegi fedezési rendszerben képtelenség annyi katonát leképezni mint amennyi ahhoz kell hogy fedezve jussanak fel a topba...
Reply With Quote
  #6  
Old 11-23-2007, 20:30
Eke's Avatar
Eke Eke is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Székely Keresztur
Posts: 585
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Én kivártam, hogy mi lesz a sorsa a a topicnak.Nyitottam egy hasonlo topicot,nagyon gyorsan ment is a sülyesztöbe.Azt mondta Ati hogy már többször megmondta hogy nem várhato változás a románban.Ok igaza volt hogy mondta ,de gondoltam felmérésképpen nyitok neki egy topicot.Nem jött össze.
Reply With Quote
  #7  
Old 11-23-2007, 20:32
Eke's Avatar
Eke Eke is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Székely Keresztur
Posts: 585
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Hozzáfüzném még azt hogy a vipp átirányitást céloztam meg.Rosszul neveztem meg a topicot.
Reply With Quote
  #8  
Old 11-23-2007, 21:10
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Post

En mar orulok annak is h valaki hozzaszolt egyaltalan...
Koszonom sracok!

Na de en meg mindig Lyra-tol is Ati-tol szeretnek egy velemenyt es utana lezertnak tekintem az ugyet ha ok azt mondjak h NEM...

Amig a topot egyetlen klan uralja es idejuk van tartalekolni addig nincs amit csinalni ellenuk... (nem szemrehanyas es mar szamtalanszor hangsulyoztam h ebben az ugyben nem oket hibaztatom!!!...)
DE... amig fel akarunk zarkozni hozzajuk addig a tartalekunkat... ha lehet igy nevezni... ... nem tudjuk gyujtogetni mert a fedezesbe fektessuk bele... mig ok a tavok miatt nyugisan tartalekolnak... vagyis amit fedezzunk annak egy reszet elviszik idonkent mert megtehetik eppen a tartalekolas miatt... hiszen mire masra tartalekolnanak ha nem azert h hasznaljak idovel...
Szamitasaim szerint ha ugyan igy felevenkent elofordl ez h vegigutik a csopit akkor nekem tobb mint 2 ev kell h felerjek a mostani topba... de ehez meg nem tettem hozza h a top (hekiszam szempontjabol) fenebb tolodik... szal mar a 2 ev sem eleg mert ok sem fognak 2 evig ugyan abban a helyben topogni (ezt senki nem kerheti toluk!)
A 90 nap limitet eppen azert nem akartam javasolni h toroljek h valamit aldozzanak a jatekosok a jateknak ha mar segitenek rajtunk...
A 4000 kort szemely szerint keveselem de ha csak en erzem igy akkor nem relevans mert nem csak engem erint es remelem h nem mi dontunk rola... Abban h nem mi dontunk rola az is benne van h akkor mar legalabb megfontolasra kerul a dolog es akkor mar elertunk valamit...
A 4000 korben az is benne van h vipelni kell az orit es ez jo a jatek fentartasahoz...
A minimum fold pedig biztositana h aktiv jatek legyen a csopin belul... ha a minimum fold elereseig is lenne, akkor is aktivitast igenyel...
Alairasoban 50 oris csopirol almodok de meg az is a minimum ami kellene szerintem... Elhisze, sot elismerem h ha mindenki visszajone akkor meglenne az 50 ori de ahoz kellene egy motivalo erv h visszajojenek... Az reszemrol nem motivalo erv h gyertek vissza es osszefogunk a top klan ellen... En tisztan akarok jatszani es elerni celjaimat... Jelen helyzetben ha nem lesz konnyites akkor ezen a helyzeten csak az ido segit... az meg hosszabb lesz mint 2 ev szvsz es addig nem latom ertelmet jatszani... sajnos...

Last edited by ErdelyMagyaria; 11-23-2007 at 21:16..
Reply With Quote
  #9  
Old 11-23-2007, 21:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by ErdelyMagyaria View Post
Na de en meg mindig Lyra-tol is Ati-tol szeretnek egy velemenyt es utana lezertnak tekintem az ugyet ha ok azt mondjak h NEM...
Ahogyan azt a fejlesztések topicban olvashatod, jelenleg a Hódító 7.0 fejlesztései zajlanak. Jelenleg más témákkal nem foglalkozom.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #10  
Old 11-23-2007, 21:38
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Csak azert szolok hozza, mert tok ugyanez volt(van) angol 1/A-ban, es ott sem lett konnyites, es nem is lett volna ertelme. Nem konnyiteni kell, ez butasag, hanem minel tobb jatekost ravenni, hogy jatsszon 1/Aban. Sok sok otlet volt erre angolban is, a mentortol kezdve mindenfeleig.... De nem nagyon mukodott ott se. Plusz ha itt konnyites van, ott is kellene, nem hinnem, hogy kivetelezni kellene barhol is....
Szoval szerintem nem a konnyites a jarhato ut....
Egyrészt amióta én az angol 1A-ban vagyok, még sohasem tapasztaltam olyan szintű játékoshiányt mint amilyenről jelenleg a román 1A-ban hallok, úgyhogy véleményem szerint a párhuzam nem tökéletesen helytálló.

Másrészt az teljesen logikus, hogy nem a könnyítés lenne a megoldás, hanem minél több játékos játékba hozása, de ha olyan ott jelenleg a helyzet, hogy nincs elég mazochista aki megpróbálja több hónapos keserves munkával kitúrni a domináns klánt, akkor vagy továbbra is az lesz, ami most van, azaz újráznak a 2B-ből (pl. Iris), vagy felmennek az 1A-ba és egy időn túl szabadságolnak, vagy még az alsóbb csoportokban törölnek vagy vakációzni mennek.

Úgyhogy (bár elfogadom amit Ati írt hogy jelenleg mással foglalkozik) én támogatnék valamiféle könnyítést a jövőben, amíg az emberek "rá nem szoknak" az 1A-ra (vagy amíg azt nem látják, hogy van esély a fordulásra).

(hozzáteszem, nincs országom a román 1A-ban, de nemrég indítottam egyet, valamikor majd fel is érek, és igyekszem valamit hozzáadni a csoporthoz, ha nem is tudásban, de legalább a jelenlétemmel )
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Román 1/A Arwyl szelleme Általános beszélgetés Hódítós témákban 823 07-16-2010 00:52
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 19:16


All times are GMT +1. The time now is 22:16.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu