Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Legyen-e a félelf faj változtatva?
Igen. 3 13.04%
Igen, de ne pont így. 2 8.70%
Nem, jó úgy ahogy van. 18 78.26%
Voters: 23. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 11-03-2007, 21:38
szajonara szajonara is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2007
Location: Budapest
Posts: 78
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default Félelf

Sziasztok!

Lehet most mindenki le fog hurrogni, de volna egy javaslatom. A félelf fajról lenne szó.
Pár változtatást eszközölni kéne a fajon. Ha elvileg félig ember félig elf, akkor egy kicsit gyengus a faj. A javaslatom az lenne, hogy kapja meg az elfnek járó védelem felét. Itt 15% katonai és 10% mágikus védelmet értek, ezt +1% fáradással ellensúlyoznám ártó variknál, valamint a torony adjon +1 védőpontot, tehát a torony nem +6 ot hanem +7 et védene, a tolis védelem nem kéne, mert az szégyen lenne egy tolis népnek. Viszont nagyon ellenzem a -10% támadóerőt, mondjuk egy tolis orival nem feltétlenül hadakozni kéne, de akkor lehetne a felfedezést könnyíteni, pl. a felfedezéshez szükséges pénz mennyisége és katonák száma 15%-kal kevesebb lehetne, azzal a hátránnyal, hogy csak a csoport 5% ig tudjon felfedezni. A tanyák meg az adó hátrány maradhatna.

Ezek a változtatások két okból vetődtek fel bennem.
1: Mindenhol az olvasom, még ATI is ezt írta, hogy a félelf nem életképes 1/A ban. Ez azért kicsit erős, hogy van egy játék ahol mindenki kb. egyforma esélyekkel indul, kivéve a félelf, aki nem játszható odafent.
2: Lehet ezt OFFolni fogjátok, de más játékokban a félelf jobb hadis mint az ember, pont az ügyessége miatt.
Sponsored Links
  #2  
Old 11-03-2007, 21:45
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Háát...nemtom.Mondjuk az óriást sokan istenítik hogy milyen jó meg minden.A-ban ahogy hallom, elég életképtelen.A fél-elf is hasonló.Jó toli, alsóbb szinteken játszható, A-ban nem.SZtem ez így tökéletes.2. szinte szinte alig van fél-elf, mert minden tolis szinte gnóm.Ez jól is van.Egyre fentebb megyünk, annál jobban számít a hadi.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
  #3  
Old 11-03-2007, 21:50
Pali papa's Avatar
Pali papa Pali papa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest VII ker.
Posts: 522
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Nekem tetszik a feles úgy ahogy van, csak jó tapasztalataim voltak, vannak vele.
Felesként könnyen lehet gazdagodni és azt utána más fajként tovább vinni.
__________________
Légy kedves gyermekeiddel, hiszen ők választják ki neked a szociális
otthont.


http://s1.sfgame.hu/index.php?rec=67834 Az én kicsi varázslóm...
  #4  
Old 11-03-2007, 21:57
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Pali papa View Post
Nekem tetszik a feles úgy ahogy van, csak jó tapasztalataim voltak, vannak vele.
Felesként könnyen lehet gazdagodni és azt utána más fajként tovább vinni.
Jaja.Sztem is elég jól össze lehet szedni némi vagyont, és átépülni más fajra.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]

Last edited by Redback; 11-03-2007 at 22:22..
  #5  
Old 11-03-2007, 22:16
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by szajonara View Post
Viszont nagyon ellenzem a -10% támadóerőt, mondjuk egy tolis orival nem feltétlenül hadakozni kéne, de akkor lehetne a felfedezést könnyíteni, pl. a felfedezéshez szükséges pénz mennyisége és katonák száma 15%-kal kevesebb lehetne, azzal a hátránnyal, hogy csak a csoport 5% ig tudjon felfedezni.
Én ezzeket nem támogatnám, ha egyszer toli az ne hadizzon már, és nem láttam még szegény félelfet, tehát ne legyen már neki olcsóbb a fedezés!

A többit még átgondolnám, de nekem így is van elég bajom a felesekkel, igaz a lentebbi szinteken......
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
  #6  
Old 11-03-2007, 22:21
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hát a kapott erősítések meg az ellenpontozásnak szánt +1% fáradás ártó varázslatoknál nagyon nincs egyensúlyban...
A félelf a legbrutkóbb tolvaj a játékban, annak minden előnyével és hátrányával, szvsz fölösleges erősíteni.
  #7  
Old 11-03-2007, 22:23
szajonara szajonara is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2007
Location: Budapest
Posts: 78
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by fefe013 View Post
Én ezzeket nem támogatnám, ha egyszer toli az ne hadizzon már, és nem láttam még szegény félelfet, tehát ne legyen már neki olcsóbb a fedezés!

Az 5. szintet például szegényen teljesítettem, mert végig arra játszottam hogy a szövim támadásait és védekezését segítsem. Sokat számít az ütés elötti kitekizés, akkor meg nem marad készüli haszonszerzésre. 4nem szétrobbant a szövi itt mf ként alaposan megszedtem magam, de most 3ban megint szöviben vagyok de csak felélem a tartalékaimat, mert megint a szövit helyezem előtérbe a gyarpodással szemben, ezért gondoltam a felfedés könnyitésére.

Last edited by szajonara; 11-03-2007 at 22:25..
  #8  
Old 11-03-2007, 22:24
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by szajonara View Post
Az 5. szintet például szegényen teljesítettem, mert végig arra játszottam hogy a szövim támadásait és védekezését segítsem. Sokat számít az ütés elötti kitekizés, akkor meg nem marad készüli haszonszerzésre. 4nem szétrobbant a szövi itt mf ként alaposan megszedtem magam, de most 3ban megint szöviben vagyok de csak felélem a tartalékaimat, mert megint a szövit helyezem előtérbe a gyarpodással szemben, ezért gondoltam a felfedés könnyitésére.
szegényebb lettél attól, hogy kitekizted az ellent?
  #9  
Old 11-03-2007, 22:25
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by szajonara View Post
2: Lehet ezt OFFolni fogjátok, de más játékokban a félelf jobb hadis mint az ember, pont az ügyessége miatt.
Ez meg fölösleges érv, t.i. ez NEM egy más játék, és ilyen érvekből kiindulva akármeddig elvitatkozunk hogy melyik játékban melyik faj miben jó és miben gyenge. A Hódítóban (ha jól emlékszem), amióta bevezették a fajokat, a félelf tolvaj volt és gyenge harcos, tök fölösleges nekiállni kvázihadit csinálni belőle.
  #10  
Old 11-03-2007, 22:29
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by szajonara View Post
..3ban megint szöviben vagyok de csak felélem a tartalékaimat, mert megint a szövit helyezem előtérbe a gyarpodással szemben, ezért gondoltam a felfedés könnyitésére.
Itt elég nagy gondok lehetnek a szövivel ha feléled a tarcsidat...A tolisunk pl ha emgszedi magát tekivel kirakja a piacra és van egy rakat lóvéja.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Eladó Országok hulla Fontos események 62 11-23-2010 21:00
ember vagy félelf Netelek Stratégia & Tippek 104 06-15-2010 08:50
08.03. Félelf Ati Hódító Kézikönyv 3 08-13-2007 15:07
16.23.03. Félelf Ati Hódító Kézikönyv 2 08-13-2007 12:32
félelf épitkezés lalaman Stratégia & Tippek 14 09-04-2006 19:25


All times are GMT +1. The time now is 00:11.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu