Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #241  
Old 10-27-2012, 15:12
Barbara Barbara is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
...
a gnom átlopása az szerintem ugy lenne esetleg játhato ut hogy "a félelfek annyira jo tolvajok hogy 10-bol 2-3 alkalommal át tudják lopni a konyvtárkulcsot is"

a legfontosabb szerintem hogy meg tudja védeni a foldjét (anélkul szerintem xart sem ér igazábol )
Hangos gondolkodás nem kimondottan csak Jack-nek címezve:
Egész ötletes dolgot írt, némi módosítással látok benne fantáziát. Mi lenne, ha a 10 alkalomból átlag 2-3 átlopás a bankokra vonatkozna (ha fent van a faji vari)?
(Így a bankos témához is kapcsolódik)

Egyik fajt sem szivatná és nem csak 200 hektáron lehetne használható.

Még mondjuk +5% védőbónusz, hogy egy fokkal több erőfeszítés kelljen ellene és slussz, ha lop nézze meg alaposan a célpontját vagy védjék meg a szövetségesei. Mf-ként meg akármilyen bónuszokat kaphat meg lesz csapva.

A támadás 10% malusza szerintem nem egy egetverő hátrány, hogy el kelljen törölni. Hadizni mással akarjunk.
A tanya maluszhoz szintén nem nyúlnék, nem hiányzik szerintem senkinek egy olyan elf-szerű faj, ami lehetővé teszi, hogy begubózva rágyújtsák másokra a fél országuk.

A kocsmák dupla férőhelye a védelem, támadás vagy a tanyák piszkálása helyett lehetne opció, de biztos, hogy nem ebben a formában. Mert oké, hogy az ember sem az igazi, de ezzel a változtatással egészen felesleges lenne.
Akkor már inkább egyenek kevesebbet a tolvajok, mert a környező vidékről össze tudják lopkodni maguknak. Még az sem lenne túlzás, ha a tolvajaikat nem kéne etetni.
Vagy a teljes seregük x %-kal kevesebb kaját fogyasztana, mert lopkodnának a környékről. Így nem kéne erőltetnie egy félelfnek azt, amihez nem ért és a tanyákon spórolhatnának. Bár ez már szintén felveti az ember feleslegességét csak nem annyira egyértelműen...

A bányatalálós bónuszát apró módosításként valóban el lehetne törölni
Reply With Quote
Sponsored Links
  #242  
Old 10-27-2012, 15:18
Akira Akira is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Megtettem.
"...haszonszerző tolvajakció esetén" Például a tekizés.
Adott egy átlag óriás 5-10 kocsmával (200-tól szerintem 1 godzilliárd hektárig), akit a hulla után a második legkönnyeb tolvajolni, mert ugyebár nem nagyon tart. Nem túl nagy teljesítmény azt a kb 560 tolvajt átlopni.

Értem én ha valami rossz és kevésbé működik, akkor persze lehet javítgatni, ötletelni, de ne a "jó" alól rúgjuk ki a lábakat, hogy 2 rosszat kapjunk.
Reply With Quote
  #243  
Old 10-27-2012, 16:19
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Ettől még szerintem jó kis faj lenne az óriás, hogy a félelf tudná tekizni.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #244  
Old 10-27-2012, 16:50
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Ettől még szerintem jó kis faj lenne az óriás, hogy a félelf tudná tekizni.
vagy leölné 10k variját?
Reply With Quote
  #245  
Old 10-27-2012, 17:03
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Szerintem a félelffel van baj. Tehát a felest kell módosítani, nem a többiek varázslatait. Jelenleg leszámítva a felest és az embert a többi faj közel egyensúlyban van. Most valamelyikük miatt boruljon meg az egész? Mert szvsz nem kéne. Egyszerűen csak ezt a két fajt is fel kell húzni a többi közé.
Reply With Quote
  #246  
Old 10-27-2012, 17:06
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
vagy leölné 10k variját?
Segítek

"Amennyiben a félelfnek 2-szer akkora toliereje van, mint az általa lopott orinak, haszonszerző tolvajakció esetén nem veszi figyelembe az ellenfél faji varázslatát."

Ujjnyomogatás helyett figyelmes olvasás
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #247  
Old 10-27-2012, 17:17
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Az emberlopást hova sorolnád Csempe?
Reply With Quote
  #248  
Old 10-27-2012, 17:17
Akira Akira is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Ettől még szerintem jó kis faj lenne az óriás, hogy a félelf tudná tekizni.
Ha pedig egy ork támadna felesre a sok árny miatt nem tudná ki is az igazi ellen ezért elvehetnénk azt a +30% támadóját olyankor.... de az ork ettől továbbra is jó kis faj lenne.
*csak vicc*

Észre kellene már venni, hogy nem a többi faj erős és a feles gyenge, hanem nincs mit és kitől lopni. Mint korábban említettem már pl.: a kufár miatt nincs háznál nyers se teki, a helytartó pakolgatja vissza a katonákba fektett yardokat, minden a piacon van. Ez a rengeteg "kényelmi funkció" nyírja ki a játékot, kiveszi az emberi faktort. Ha minden apcsócska dolgot megcsinál helyettem valami akkor miért üljek vissza a hód elé?
Csak, hogy érthető legyek:
Jön Átlag Ember, regel egy orit,tetszik neki, 1 hét játék után kipróbálja a helytartót, De menő! Fizeti utána folymatosan -ill támogat-, de baró! Utána még a képzéssel sem kell foglalkoznia. Akkor miért üljön gép elé? Megunja és lelép.
Ennek a játéknak az a lényege, hogy függőséget okozzon. Csúnyán hangzik, de ez termel profitot. De ha egy új játékos nem tanulja meg, hogy x körönként be kell lépni képezni, vagy a varikat feltenni vagy a piacra visszarakni a portékát, akkor csak nagyon nehezen marad tartós játékos. Ha nincs új játékos, nincs elegendő ellen. Ezt a csökkenő létszámot szinte mindenki tapasztal(hat)ja.
Az ember, mint faj is kihalt -miért is?- és nem csak a felső szintről. Pedig az ember vs feles mindig is muris volt. Mindig is rivális fajok voltak. A felesnek most megmaradt bankos hadik, meg a hadivaris óriások. Nem egy életbiztosítás...

Hogy lehet az, hogy ezelőtt kb 10 évvel szinte ugyanilyen felessel és emberrel meg lehetett élni akár A-ban is? Mi változott azóta a fajon, ami ezt eredményezte? Szinte semmi. A faj jó! Igaz tökösnek kell lenni, hogy beválallja valaki és szenvedni is fog vele, mégpedig nem is keveset. Ja.. ez nem kényelmes....

Feltennék egy költői kérdést, ha ne adj isten kap +20% kaját, férőhelyet, mindenkit ki tudna tekizni meg minden ehhez hasonlót. Itt melyikőtök lenne az, aki lecserélné a betonelfjét vagy a gnómját, orkját A-ban csak, hogy élvezhesse a fejlesztések gyümölcsét? .... szeritem csak az, aki most is játszik a fajjal, magyarán csak páran.
Reply With Quote
  #249  
Old 10-27-2012, 17:21
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Hex, én csak azt nem értem, hogy, nemrég még versenyt hőbörögtetek, hogy az 1/A-ban a tamagocsizó elf mocsár megöli a játékot. hogy ezek nem csinálnak semmit, csak nyomkodják a felfedezés gombot, és ellehetetlenítik a hadis játékot. és ez ellen tenni kellene valamit.

Az 5. szinten a gnóm tekiíró mocsár, az viszont teljesen rendeben van. pedig ellehetetleníti a tolis játékot. és tudom, fel lehet törni a tekiíró gnómot. elfet meg át lehet ütni.

egyet mondj már meg nekem. tudatlan vagyok, mert még sosem próbáltam fél évig tekit írni 200 hekin. miért kell, miért muszáj az országban tartani a tekercseket a tekiíró gnómoknak? kényelmes persze, ha még piacra sem kell tenni, mert megvédi a könyvtárkulcs. de ennyire ne legyen már kényelmes, ennél még a tamagocsi elf is aktívabb.

és ha már felhoztad a faji varikat, melyik faj spec varija olyan még, hogy valami ellen 100%-os védelmet ad? ha rangsorolnod kellene a faji varikat hasznosság alapján, melyik lenne az élen?

a témához, továbbra sem látom akkora tragédiának, ha a könyvtárkulcs bizonyos fokig átlopható lenne. de annyiban benne vagyok, hogy ne csak a felesnek legyen erre lehetősége, hanem tolierőhöz legyen kötve. vagy akkor a törpe faji varija is védjen 100%-ig a lopások ellen. ugyanazon logika alapján, mint a könyvtárkulcs.
Reply With Quote
  #250  
Old 10-27-2012, 18:05
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Az emberlopást hova sorolnád Csempe?
Én nem sorolom sehova, Atinak van definíciója arra, hogy mi haszonszerző tolvajakció.

(lsd. Fajok súgó / Elf: "a nem haszonszerző tolvajakciók eredményessége 80%-kal alacsonyabb")
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 14:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 07:06


All times are GMT +1. The time now is 14:47.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu